PDA

Zobraziť plnú verziu : Vitara vs Duster

Maňo
20-06-2016, 21:58
Caute vsetci, no najma majitelia novej Vitary 1,6 allgrip,

mam dilemu a neviem sa rozhodnut. Po zrazke jedneho z mojich Ignisov z Mercedesom GLA som sa rozhodol ho nahradit niecim obdobnym, ale hlavne kus vacsim a bezpecnejsim. Vo finale vo vybere ostali Vitara a Duster. Pre Dustera hra vacsi kufor a viac miesta na nohy v predu aj v zadu, pre Vitaru vsetko ostatne. Mate niekto osobne skusenosti a viete poradit? Hladam nieco, co sa aspon zdaleka priblizi kvalitam Ignisa. 4x4 a benzin mpi. Dakujem za kazdu radu.

satanokky
21-06-2016, 08:45
Nová Vitara - neviezol som sa takže nebudem hodnotiť. Dizajnovo sa mi páči, ale zatiaľ mám na toto auto skôr názor, že ja osobne by som šiel do niečoho iného (RAV4 či CX5, CX7).
Duster - mal som tú česť s týmto vozidlom jazdiť asi 6000km a hlavne v zime pred tromi rokmi čo bolo aj trochu zima a aj sneh sa dlhšie ako tri dni udržal na ceste či poliach. Bola to dvojročná jazdenka (po ženskej asi 55-ročnej) s cca. 100 000 kilometrami, 1,5dCi s 6-stupňovým manuálom, štvorkolka a de-facto v najvyššej výbave (kožený interiér, autorádio...). Motoricky to bola bieda - malo výkonu a nejak blbo vyladený takže pre trochu dynamiky to chcelo jazdiť vo vysokých otáčkach ako s atmosferickým benzínom, žralo to cez 7 litrov na 100 kilákov. Prevodovka už bola chytená riadne - trojka cez zuby tak v 65% prípadov a ostatné stupne sa zazubili z času na čas tiež. Nesedelo sa mi v tom dobre, podvozok bol nepohodlný, trochu biednejší výhľad z pozície šoféra, dverami trebalo tresnúť aby sa zavreli, niektoré plasty vnútri už nedržali poriadne (ulomené úchytky), povrzgoval interiér (ale to vraj aj v novej Vitare), ovládače blbo rozmiestnené (sťahovanie okien, stredový panel atď.) a navyše je to strašne škaredé auto. A že by to malo nejak veľký kufor som si teda nevšimol.
Ale aby som len nepyskoval - brzdilo to priemerne (možno by to šlo trochu zlepšiť inými kotúčmi a platničkami) ale na prekvapenie to sedelo ozaj dobre na ceste (ak sa nemýlim tak pohon štvorkolky tam bol od Nissanu a dosť urobí aj správne obutie). Ja osobne by som toto auto nekúpil ani v plnej výbave za cenu po 10 000Eur (podľa konfigurátora je 1,6 liter benzín s maximom výbavy za nejakých 15 359Eur a to by som za to v živote nedal - to radšej mierny doplatok a Jimny vo fulke by to istil).

Markeye
21-06-2016, 09:38
Ahoj, v Dusteri som sedel len raz. Vo Vitare, kazdy den, takze to asi nebude objektivny nazor :-)
1. Najlepsie je osobne si zajazdit v oboch autach, ktore ti viac sadne.
2. Vitara bude kvalitnejsie auto, ale treba kuknut dlhodoby test Duster-u - http://autosalon.iprima.cz/videa/dacia-duster-15-dci-4x4-exception-dlouhodoby-test
3. Ako pisal Stano, asi treba pozriet aj co ponuka dalsia konkurencia.
Marek

mimach
22-06-2016, 21:07
Pozeral som na Prime keď testovali Vitaru, ten chlap veľa nekecal , vyslovene si to užíval a zaradil ju virtuálnej garáže. Nedostal sa tam ani Tiguan a ako ho vychvaloval.
A hlavne si nenapísal na čo to auto potrebuješ.

satanokky
23-06-2016, 08:09
Pozeral som na Prime keď testovali Vitaru, ten chlap veľa nekecal , vyslovene si to užíval a zaradil ju virtuálnej garáže. Nedostal sa tam ani Tiguan a ako ho vychvaloval.
A hlavne si nenapísal na čo to auto potrebuješ.

Načo ho potrebuje? No chce s tým autom dorábať to čo s Ignisom 4x4 (jazdiť po svojom panstve) resp. chce jazdiť 150km/h ako na SX4-ke čo tu raz spomínal, ale zároveň chce aby to bolo väčšie a bezpečnejšie. Ono tá bezpečnosť je ozaj pri osobe ako Maňo teraz dôležitá, hoci ani Vitara a ani Duster sa nevyrábajú v pancierovanej verzii :D .

topvideo
23-06-2016, 14:11
Vlastním Vitaru 15 dní, o Dusterovi som ani len neuvažoval. Spokojnosť veľká, 2WD, benzín výbava Elegance

Maňo
23-06-2016, 18:20
Zatial dakujem za nazory. Hej chcem s tym chodit po dialnici aj po polnych cestach. Ale hlavne do toho potrebujem v pohode dat LPG, kocik aj rezervu, co pri Ignise znamena cisty tetris. A ten uz ma ani nebavi ani nan nemam cas.
Zo vsetkeho zvazovania podla poziadaviek, uvedenych na zaciatku temy, mi fakt vysli len Duster a Vitara. Ako fanusik Suzuki by som hned bral Vitaru, len ma odradza relativne maly kufor. Fakt uz netuzim po tetrise. Preto ta uvaha nad Dusterom. Plus na Vitare mi neskutocne vadi ten hnusny sivy plast pod prednou maskou.

Mite
23-06-2016, 20:18
kocik
Kolik roků ho plánuješ vozit?

mimach
23-06-2016, 22:23
Zatial dakujem za nazory. Hej chcem s tym chodit po dialnici aj po polnych cestach. Ale hlavne do toho potrebujem v pohode dat LPG, kocik aj rezervu, co pri Ignise znamena cisty tetris. A ten uz ma ani nebavi ani nan nemam cas.
Zo vsetkeho zvazovania podla poziadaviek, uvedenych na zaciatku temy, mi fakt vysli len Duster a Vitara. Ako fanusik Suzuki by som hned bral Vitaru, len ma odradza relativne maly kufor. Fakt uz netuzim po tetrise. Preto ta uvaha nad Dusterom. Plus na Vitare mi neskutocne vadi ten hnusny sivy plast pod prednou maskou.

Maňo máš pravdu s tým šedým plastom, celkom isto by som to potiahol foliou. Vyriešené, kúp Vitaru :)
PS: konečne sa vy... na plyn :D

satanokky
24-06-2016, 08:46

No tak to stým plnením auta si mohol napísať hneď na začiatku. My máme Grand Vitaru r.v. 2010 s 2,4VVT motorom. Ja osobne by som toto auto neprasil LPGčkom ani keby benzín stál 2E/liter. Videl som to na pár fotkách a tam odíde celý kufor do prdele. Je mi jasné, že na novej Vitare by sa to riešilo nádržou na mieste rezervy a opravnou sadou na kolesá miesto rezervy, ale stále je tu tá problematika prestavby Suzuki motorov na LPG o ktorej sa viedli / vedú vášnivé diskusie - ale to je na rozhodnutí každého súdruha (nech si kto chce robí čo chce s jeho majetkom dokiaľ to mňa neobmedzuje či neohrozuje).
K tomu miestu v kufri - už naša Grand Vitara je tak akurát a to sme zatiaľ len traja. Keď máš v kufri kočík (skladací, normálna veľkosť) a chceš tam dať ešte cestovný kufor s vecami tak to ešte ide, ale dobaliť ešte "nevyhnutnosti" na dovolenku tak tam sa už tetrisu nevyhneš. Ďalšia vec je autosedačka. Klasické vajíčko pre novorodenca (do obligátnych 10kg živej váhy) obrátené proti smeru jazdy sa vojde akurát za mňa keď šoférujem (v normálnej pohodlnej polohe mám sedadlo), ale ak šoféruje manželka tak je tam na to vajíčko vzadu miesta ešte dosť. Ale kúpili sme novú autosedačku pre deti od 0 do 25 kg živej váhy, ktorá sa montuje tiež proti smeru jazdy (safety first) a za mňa sa už nevojde ale za manželku áno. Ak dám túto sedačku za sedalo spolujazdca tak sa tam ja vojdem LTT (tak na 35 km jazdy možno) a manželka to zhodnotila, že na dlhé cesty tiež nic moc teda. Ale to stou detskou sedačkou si musíš vyskúšať vo vlastnom aute.
Ja osobne by som pri tomto výbere (ak by som bral nové auto) išiel do do Toyoty RAV4 v benzíne a nekurvil by som ju LPGčkom. Tu je navyše možnosť hybridu - hoci ani baterkové riešenie nieje celkom podľa zdravého rozumu. Viem, je to iná cenová kategória, ale za to dostaneš aj niečo viac ako u novej Vitary.
Ak by som bral jazdené auto tak by som uvažoval pre manželku - Nissan Murano, Toyota RAV4, Rx450h a pre mňa jazdenku - Pickup s benzínom (asi nejaká Amerika), LandCruiser (najskôr asi tiež benzín). Ale to už som veľmi odbočil.

topvideo
24-06-2016, 09:40

Ten plast si môžeš dať prestriekať. Na strieborno napr.

satanokky
24-06-2016, 10:59
Ten plast si môžeš dať prestriekať. Na strieborno napr.

No tak to je riešenie ako v Kocúrkove - kúp si nové auto, striekni si hnusné plasty na želanú farbu (výdavky v 100-kách Eur) lebo fabrika niečo také neponúka, potom si oprav vŕzganie prístrojovky ( http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2923 ) abo skoč do servisu na zvolávaciu akciu (napr. http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2938 ).

topvideo
25-06-2016, 09:34
No tak to je riešenie ako v Kocúrkove - kúp si nové auto, striekni si hnusné plasty na želanú farbu (výdavky v 100-kách Eur) lebo fabrika niečo také neponúka, potom si oprav vŕzganie prístrojovky ( http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2923 ) abo skoč do servisu na zvolávaciu akciu (napr. http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2938 ).
V podstate máš pravdu, mne tá šedá nevadí...len som mu navrhol riešenie.:)

satanokky
27-06-2016, 09:33
Možno ešte niečo k téme výberu automobilu:
http://autobild.cas.sk/clanok/211397/takto-nas-klamu-v-oblasti-bezpecnosti?utm_source=zive.sk&utm_medium=zona-article&utm_content=box-magaziny-article&utm_campaign=cross

Kulinecko
28-06-2016, 12:12
Dacia Duster? to uz zenina kabelka je drahsia :)))

Kulinecko
28-06-2016, 12:27
ale trochu k veci, co tu pisete o autach typu Rav4, mazda rx3 ci nissan, tam su ceny aut vo vybave uz uplne niekde inde ako je ci uz nalozena Vitara alebo Duster. Ked sa Mano pyta vylozene na dve konkretne auta asi hraju ulohu aj financie. predtym nez som ja objednal vitaru popozeral som si aj ponuky konkurencie, a v tej cenovej relacii sa proste konkurencia ani len nepriblizuje,ak som bral 4x4 a rovnake vybavy, resp. priblizne rovnake. tam kde cena vitary S 4x4 konci, cena konkurencie len zacina s 2wd.
lacnejsi je ozaj uz len ten duster. nanom mi ale vadili veci ako setrenie kablov k ovladaniu okien a tak v stredovom panely su tlacitka vpredu na predne a pre zadne okna v urovni "pomyslenej" laktovej opierky, aby nane dociahli aj zo zadnych sedadiel a sucastne vodic. tych par metrov kabla uz ozaj mohli potiahnut, hlavne ked v madlach dveri su este zaslepky pre tlacitka ovladania okien:)
duster by som bral mozno keby som bol nejaky horar ale inac asi nie.
co sa tyka kufra vitary, po presedlani zo swifta, mam pocit ze ten kufor nikdy nezaplnim:) hlavne, ked som za 11 rokov pri 4 swiftoch nepotreboval vacsi kufor, a odviezol som fakt vsetko, tak Vitara nadmieru splna kriterium velkosti kufra:)

Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk

satanokky
28-06-2016, 17:23
ale trochu k veci, co tu pisete o autach typu Rav4, mazda rx3 ci nissan, tam su ceny aut vo vybave uz uplne niekde inde ako je ci uz nalozena Vitara alebo Duster. Ked sa Mano pyta vylozene na dve konkretne auta asi hraju ulohu aj financie. predtym nez som ja objednal vitaru popozeral som si aj ponuky konkurencie, a v tej cenovej relacii sa proste konkurencia ani len nepriblizuje,ak som bral 4x4 a rovnake vybavy, resp. priblizne rovnake. tam kde cena vitary S 4x4 konci, cena konkurencie len zacina s 2wd.
lacnejsi je ozaj uz len ten duster. nanom mi ale vadili veci ako setrenie kablov k ovladaniu okien a tak v stredovom panely su tlacitka vpredu na predne a pre zadne okna v urovni "pomyslenej" laktovej opierky, aby nane dociahli aj zo zadnych sedadiel a sucastne vodic. tych par metrov kabla uz ozaj mohli potiahnut, hlavne ked v madlach dveri su este zaslepky pre tlacitka ovladania okien:)
duster by som bral mozno keby som bol nejaky horar ale inac asi nie.
co sa tyka kufra vitary, po presedlani zo swifta, mam pocit ze ten kufor nikdy nezaplnim:) hlavne, ked som za 11 rokov pri 4 swiftoch nepotreboval vacsi kufor, a odviezol som fakt vsetko, tak Vitara nadmieru splna kriterium velkosti kufra:)

Ak by si bol horár tak by si bral Jimnyho, Pajero Pinin, (h)Nivu a možno trojdverový Land Cruiser či 90-tkový Defender.
To, že som spomenul aj iné autá tak som aj okomentoval tým, že za vyššiu cenu dostaneš viac kvality. Ja osobne by som oželel výbavu na úkor kvality - ak by som mal dilemu tak by u mňa vyhrala RAV4 4x4 v základe pred Vitarou 4x4 v plnke. Je to vec subjektívna. A navyše jazdiť off-road Dusterom, Vitarou či RAV4-kou je možné len ak si pod off-roadom predstavím suché poľné cesty či kamienkatý príjazd na chatu v Slovenskom raji. HOWGH.

Kulinecko
28-06-2016, 17:57
Ak by si bol horár tak by si bral Jimnyho, Pajero Pinin, (h)Nivu a možno trojdverový Land Cruiser či 90-tkový Defender.
To, že som spomenul aj iné autá tak som aj okomentoval tým, že za vyššiu cenu dostaneš viac kvality. Ja osobne by som oželel výbavu na úkor kvality - ak by som mal dilemu tak by u mňa vyhrala RAV4 4x4 v základe pred Vitarou 4x4 v plnke. Je to vec subjektívna. A navyše jazdiť off-road Dusterom, Vitarou či RAV4-kou je možné len ak si pod off-roadom predstavím suché poľné cesty či kamienkatý príjazd na chatu v Slovenskom raji. HOWGH.

to mi pride akoby si bol nazoru ze suzuki je nekvalitne auto. resp neviem co myslis pod pojmom "viac kvality"?
ono je to vec kazdeho ina niekto auto potrebuje oen na presun z bodu a do bodu b a tym padom vybavu nepotrebuje. niekto zase si jazdu chce aj vychutnat a ma radsej vybavu k dispozicii. lenze napr taka rav4 v zaklade je este nad cenou vitary vo full, ak beriem Skovu, ak normalnu tak si radovo cez 5000 nad.

satanokky
29-06-2016, 08:59
to mi pride akoby si bol nazoru ze suzuki je nekvalitne auto. resp neviem co myslis pod pojmom "viac kvality"?
ono je to vec kazdeho ina niekto auto potrebuje oen na presun z bodu a do bodu b a tym padom vybavu nepotrebuje. niekto zase si jazdu chce aj vychutnat a ma radsej vybavu k dispozicii. lenze napr taka rav4 v zaklade je este nad cenou vitary vo full, ak beriem Skovu, ak normalnu tak si radovo cez 5000 nad.

Ja osobne považujem Suzuki za najslabšiu automobilku z Japonska - kvalita či nekvalita auta sa prajaví po určitej dobe a kilometroch používania a kvalita či nekvalita automobilky sa dá určiť len ťažko. Ale to mi ani nevadí keďže moje "vysnívané" auto na dochádzanie do roboty a do mesta je Jimny.
A máš pravdu, že teraz keď má Suzuki akciu tak je rozdiel v benzínových verziách a metalízovej farbe (Suzuki najvyššia a Toyota najnižšia výbava) 4900 Eur - u Toyoty máš ale 2liter so 6-stupňovým manuálom (oproti 1,6VVT a 5 stupňovému manuálu) a väčší kufor.
Ale späť k Maňovej dileme - Duster vs Vitara. Keďže teraz preváža vo veľkom veci hore dole tak ocení veľký kufor, ktorý mu ponúkne Duster, ale chce aj bezpečné auto a tu podľa Euro NCAP vyhráva Vitara (Vitara - http://www.euroncap.com/de/bewertungen-u-auszeichnungen/neueste-sicherheitsbewertungen/#?selectedMake=7314&selectedMakeName=Suzuki&selectedModel=20388&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedModelName=Vitara&selectedProtocols=24370,1472&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198 ,1179,1197,1204,1180&allClasses=true&allProtocols=false&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies=
Duster - http://www.euroncap.com/de/bewertungen-u-auszeichnungen/neueste-sicherheitsbewertungen/#?selectedMake=7282&selectedMakeName=Dacia&selectedModel=7345&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedModelName=Duster&selectedProtocols=24370,1472,5910,5931,-1&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198 ,1179,1197,1204,1180&allClasses=true&allProtocols=false&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies= ). Síce to hodnotenie Euro NCAP je teoretické, odtrhnuté od reality a má výpovednú hodnotu leda tak pre úradníkov tak je to stále aspoň tak trochu ukazovateľ "bezpečnosti" vozidla. Ale ak je Maňo tá istá osoba ako má fotku pri svojom nicku tak preňho nebude problém vylízingovať aj RAV4-ku na 4 roky (http://www.euroncap.com/de/bewertungen-u-auszeichnungen/neueste-sicherheitsbewertungen/#?selectedMake=7316&selectedMakeName=Toyota&selectedModel=7499&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedModelName=RAV4&selectedProtocols=24370,1472,5910,5931,-1&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198 ,1179,1197,1204,1180&allClasses=true&allProtocols=false&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies=).

Jagged
07-07-2016, 14:12
Presne toto som riesil nedavno. Chcel som trochu vyssie auto s pohonom na vsetky 4 a benzin kedze vacsinou jazdim kratke trasy. Cenovy strop max 19-20000. Do starsieho som nechcel ist kedze to je velky risk a aj ked clovek natrafi na dobry kus casom sa aj drahsim opravam nevyhne. Pozrel som si asi vsetky dostupne automobilky a v tychto cenach je na vyber naozaj len Duster alebo Vitara. Ostatne stvorkolky zacinaju okolo 23 a vyssie.
Duster ma nepochybne lepsiu prejazdnost v terene - uz len svetla vyska a najazdove uhly a vacsi ale dost plytky kufor. No v tom aute stale citit riadne setrenie a ani benzinove motory ma nejak nenadchli. Ak to chces aj na dialnicu tak Duster urcite nie. Spotreba tam ide velmi hore a hlavne uz pri 90ke to neskutocne huci. Dalsie minus boli crash testy.
Okrem toho ze Vitara sa mi od zaciatku velmi pacila dizajnovo, po predvadzacke sa mi zapacila aj jazdnymi vlastnostami. Je to pocitovo niekde uplne inde ako Dacia. Jedine co ma odradzalo je maly kufor no po dlhsom vahani sme sa pre nu rozhodli. Clovek musi spravit aj nejaky kompromis. Mam ju zatial iba 3 tyzdne no zatial max. spokojnost a verim ze to tak aj ostane. Ak by ta zaujimalo nieco konkretne kludne sa pytaj.

satanokky
08-07-2016, 09:45
Tak ako to Jagged píše - KOMPROMIS. Ak chce niekto nové auto do 20 000 Eur s vyšším podvozkom, v benzíne, f metle, s veľkým kufrom a s pohonom oboch náprav (4x4, AWD, 4WD) tak isto musí niečo oželieť. U Dustera prevedenie a u Vitary kufor.
Keď som (sme) vyberali auto manželke tak som jasne vedel aký máme limit, aké auto chcem a že proste to v danej kategórii na nové auto nebude (no jo porád - nový Duster 4x4 by sa vošiel do nášho stropu). Tak sa zobrala jazdenka po prvom majiteľovi a zatiaľ to jazdí bez nejakých veľkých investícii - rieši sa len spotrebný materiál. A aj fungel nové auto musí na povinné servisy chodiť aby nepadla záruka (diskutabilná téma ale automobilky to presadzujú) takže to bez ďalších nákladov nejde.
Ono teraz je ešte akcia u Mitsubishi a ASXko je v 4x4 ale dízli tesne nad 20 000Eur - ale tu je tiež malý kufor.

satanokky
08-07-2016, 10:08
Inak kukám, že ten akciový ošiaľ dorazil už všade - aj Suzuki ma dvojitú cenu. Ja osobne tomu nechápem - buď mám produkt, ktorý má určitú cenu (hodnotu) a tak ho aj predávam, alebo fabulujem a strieľam ceny od boku a potom núkam zľavy.

Mite
08-07-2016, 10:18
... Suzuki ma dvojitú cenu.
Co mi kde uniklo?

satanokky
08-07-2016, 10:35
Co mi kde uniklo?

Kukni na suzuki.sk, daj si Vitaru 4WD a potom Cenník a hneď uvidíš dve položky: Cena a Akciová cena.
Ono ak by bol platný cenník LEN s normálnou cenou tak by aj Vitara bola hneď o kus drahšia a pod 20000 Eur s 4WD by si vošiel ledva s dvomi benzínmi. Ale tá akciová cena deformuje tú realitu a vytvára z Vitary lacnú štvorkolku. Hold blbý národ slovenský potrebuje lákadlo - formou zľavy. Inak ani český, rakúsky či nemecký cenník neobsahujú Akciové ceny - možno sa to rieši osobne pri kúpe, ale aspoň to nemajú tak viditeľne urobené.
A ešte neviem aké sú rozdiely vo výbavach u nás a v Czechii ale nech to rátam ako chcem furt mi vyjde česká cena razantne nižšia.
No a rakúsky a nemecký cenník je úplne inak postavený ako náš a ceny sú oveľa vyššie od našich cien.

topvideo
08-07-2016, 10:44
Co mi kde uniklo?
Každá uvádzacia cena je teraz ponížená o 2000€.:)

satanokky
08-07-2016, 10:45
Každá uvádzacia cena je teraz ponížená o 2000€.:)

Aby tým neponížili aj auto :joke:

topvideo
08-07-2016, 10:59
Aby tým neponížili aj auto :joke:
Toho sa neobávam, už mesiac vlastním Vitaru a som spokojný... :hurra:

Mite
08-07-2016, 11:03
V Čechách jsou taky ceny a akční ceny (Swift, S-Cross) - http://www.oblibene.biz/userdata/shopimg/suzuki/file/ak%C4%8Dn%C3%AD%20cen%C3%ADk%204_2016.pdf
Vitara má pevně stanovené ceny, ale vím, že u jednotlivých prodejců se dá usmlouvat sleva.

Kulinecko
08-07-2016, 16:54
kde inac vidite v cz nizsie ceny ako u nas? podla mna su +- rovnake ak nie az vyssie

Jagged
08-07-2016, 20:01
Nemyslim si ze je to koli lakaniu ludi mozno z casti ale je to hlavne tomu ze na leasing musi mat auto havarijne poistenie a to sa vypocitava z ceny bez zlavy cize logicky je vyssie a tak zarobia na tom. Vcera som pozeral cennik na Seat Ateca a presne to iste. Pri kazdej variante zlava od 1500 do 2500? € ked si dobre pamatam.

Inak este som si spomenul ze podmienky v otazke by splnalo aj Suzuki SX4 S-Cross. Teraz je v podobnej cene ako Vitara a kufor tam je trochu vacsi. Mna tam vsak vobec neoslovil dizajn a zase je to trochu nizsie ako Vitara.

STENLY.
11-07-2016, 03:19
vitara začínala na 14 200 pred akciou a teraz začína tiež na tej sume, takže žiadna akcia sa nekoná ;)
moje auto stálo 17 500 + farba a teraz stojí rovnako

Maňo
16-09-2016, 23:32
Caute chlapi,
som tu po dlhsom case, lebo v poslednej dobe nestiham vobec nic. Dilema Vitara vs Duster je vyriesena, akurat dnes som bol po Dustera. Rozhodol vacsi kufor. Mam na nej 66 km, cize na hodnotenie este prilis skoro, ale nejaky nadseny zatial nie som. Na Ignis sa to urcite urcite urcite nechyta. Co uz. Pripadne otazky rad odpoviem. Je to 1,6 84kw 4x4 arctica.

Mite
17-09-2016, 20:29
Rozhodol vacsi kufor.
To jako vážně těch 33 litrů navíc rozhodlo?
Díky těm dvěma igelitovým taškám navíc je Duster kratší v interieru a vepředu je dokonce o 8 cm užší než Vitara.
Tedy než bych se mačkal já, tak ty dvě igelitky hodím pod přední sedačky.
Ale je to tvoje volba a tak ať ti Dáčka jezdí bez závad. A ušetřených 100 tisíc korun českých k tomu kufru navíc...

Maňo
17-09-2016, 22:26
Pri kufri nerozhodovali ani tak litre ako skor tvar. Kvoli velkemu kociku. Ale bolo toho viac. Sam som zvedavy co Duster casom ukaze.

satanokky
19-09-2016, 12:24
Pri kufri nerozhodovali ani tak litre ako skor tvar. Kvoli velkemu kociku. Ale bolo toho viac. Sam som zvedavy co Duster casom ukaze.

Dúfam už len kvôli každému kto si kúpi tento rumunský vehikel, že po troch rockoch a cca. 98 000 kilometroch to nebude v takom stave v akom som mal ja to utrpenie jazdiť svojho času. To auto som dostal zadarmo k užívaniu (bolo po jednej ženskej - rakúšanke), bolo vo fulke, vozilo ma do roboty a nazad, bol som v ňom aj v nemecku, ale nikdy viac.
Keď vezmem, že duster v danej výbave stojí min. 13690Eur tak neviem či by nebolo rozumnejšie sa pozrieť po nejakej jazdenke made in Japan abo po nejakom Helmutovi.

Mite
19-09-2016, 14:50
Satanokky to napsal, jak se říká, na plnou hubu.
Já bych si to, vzhledem k mojí nedávné zkušenosti tady, nedovolil. Holt upřímnost se nevyplácí.
Taky jsem vychoval a odvozil dvě děti i s velkou trojkombinací a velkými kolečky (kočárek Liberta) ve Š105. Kočárek není středobod vesmíru a děti z něj vyrostou a tak bych si spíš vybíral kočárek podle auta než auto podle kočárku. Ale každý jsme jinak bohatý a každý na to máme jiný názor.

Maňo
19-09-2016, 20:20
Ved ako vravim, uvidime. Rozmyslal som aj nad jazdenkou, ale nemal som chut zas riesit vymlatene kardany alebo prevodovku. A hlavne som nenasiel nic schopne benzinove, za prijatelnu cenu a vhodne na LPG. Pravda je vsak aj taka, ze keby som porovnaval s Ignisom tak sa asi na kazdom aute najde nejaky ten nedostatok :p

Rozhodnute uz tak ci tak je, cize po nejakom case mozem napisat skusenosti, pripadne ich porovnat s nejakym majitelom Vitary.

satanokky
20-09-2016, 15:36
Ved ako vravim, uvidime. Rozmyslal som aj nad jazdenkou, ale nemal som chut zas riesit vymlatene kardany alebo prevodovku. A hlavne som nenasiel nic schopne benzinove, za prijatelnu cenu a vhodne na LPG. Pravda je vsak aj taka, ze keby som porovnaval s Ignisom tak sa asi na kazdom aute najde nejaky ten nedostatok :p

Rozhodnute uz tak ci tak je, cize po nejakom case mozem napisat skusenosti, pripadne ich porovnat s nejakym majitelom Vitary.

Prevodovka - to bol presne jeden z hlavných problémov na tom Duster-i čo som jazdil. Ale to bol rok výroby 2010 a navyše 1,5 litrový dízel od žabožrútov - ale ak sa nemýlim tak prevodovka bola len jedná pre tých rumunov.
A na Dacia-fóre už si registrovaný? :D A ideš to prerábať na LPG-čko? Ale typujem, že na 96,32% asi hej.
A ešte pikoška k tomu Dusteru - nakoniec ju z firmy prišli odkúpiť cigáni z rumunska - tak sa vrátila dacia domov.......

Kulinecko
20-09-2016, 16:52
mne sa na dusteri najviac pocita elektricke ovladanie zadnych okien umiestnene v stredovom panely za rucnou brzdou aby z kazdeho sedadla na tie tlacitka bol dosah. vobec nevadi ze treba mat ruky jak Saxana, hlavne ze to ma elektriku.
Maňo dokupit si mal len privesny vozik za ignisa a mal by si vyriesene ;)

Mite
20-09-2016, 18:16
mne sa na dusteri najviac pocita elektricke ovladanie zadnych okien umiestnene v stredovom panely za rucnou brzdou aby z kazdeho sedadla na tie tlacitka bol dosah.
To už neplatí 3 roky. Všechna tlačítka na ovládání oken se přestěhovala na dveře. I ty zadní - http://www.vybermiauto.cz/autoblok/clanek/test-dacia-duster-4x4/ridicova-zona

Terrier
20-09-2016, 18:40
To už neplatí 3 roky. Všechna tlačítka na ovládání oken se přestěhovala na dveře. I ty zadní - http://www.vybermiauto.cz/autoblok/clanek/test-dacia-duster-4x4/ridicova-zona
čo je škoda...
umiestnenie tlačidiel ovládania okien v strede vedľa ručnej brzdy je maximálne pohodlné. zvykol som si na to na Smart ForFour. vo Vitare si na umiestnenie na dverách neviem zvyknúť; mám pocit, že tlačidlá sú príliš blízko tela vodiča a pri ich používaní musím ohýbať ruku do neprirodzenej polohy...

Mite
20-09-2016, 19:10
... mám pocit, že tlačidlá sú príliš blízko tela vodiča a pri ich používaní musím ohýbať ruku do neprirodzenej polohy...
Přesně, je to jen o pocitu a je to individuální podle nastavení sedadla. Pokud jsi menšího vzrůstu (pod 180 cm), tak máš sedadlo moc blízko volantu a musíš ohýbat ruku.

Kulinecko
20-09-2016, 19:35
je pravda ze co som ju ja testoval uz je nejaky ten rok dozadu. v tom pripade je to uz o krok vpredu :)

Terrier
20-09-2016, 19:52
Přesně, je to jen o pocitu a je to individuální podle nastavení sedadla. Pokud jsi menšího vzrůstu (pod 180 cm), tak máš sedadlo moc blízko volantu a musíš ohýbat ruku.
prave naopak. mam necele dva metre, sedacka najviac vzadu a najviac dole.
celkovo mam pocit ze interier vitary je dimenzovany skor pre osoby nizsieho vzrastu. napr spatne zrkadlo mam nastavene najvyssie ako sa da a niekedy mam pocit, ze by som este par stupnov ohnutia potreboval... :-(
ale napr. taky volant mam nastaveny najviac k sebe a stale mam pocit, ze to nie je uplne idealna vzdialenost od hrudnika (pri uplnom opreti lopatiek o sedadlo s natiahnutymi rukami na volante a ulozenymi zapastiami na nom). a to nemam nejake disproporcne telo, ako napr. extra kratke ruky :-D co je vlastne vidiet aj na tych tlacidlach ovladania okien :)

Maňo
24-09-2016, 21:44
Na Dusteri mam za tyzden pouzivania 1200 km tak sa pomaly ukazuju aj nejake tie prve dojmy.
Milo prekvapil motor, ktory aj v zabehu ide velmi dobre v porovnani s inymi 1,6-kami. Riadenie a svetla su na urovni Suzuki.
S ostatnymi dojmami uz tak spokojny nie som. Najvacsi problem vyzera byt prevodovka, ktora pri radeni z N do 1 a z 1 do 2 vydava take rany akoby niekde medzi motorom-spojkou-prevodovkou boli vole, ktore sa pri zabere prejavia. Plus nejake nezmyselne nedostatky v interieri.

MartinBB
10-10-2016, 20:20
Na Dusteri mam za tyzden pouzivania 1200 km tak sa pomaly ukazuju aj nejake tie prve dojmy.
Milo prekvapil motor, ktory aj v zabehu ide velmi dobre v porovnani s inymi 1,6-kami. Riadenie a svetla su na urovni Suzuki.
S ostatnymi dojmami uz tak spokojny nie som. Najvacsi problem vyzera byt prevodovka, ktora pri radeni z N do 1 a z 1 do 2 vydava take rany akoby niekde medzi motorom-spojkou-prevodovkou boli vole, ktore sa pri zabere prejavia. Plus nejake nezmyselne nedostatky v interieri.

Túto otázku so riešil aj ja, V vs D , 4x4 bola podmienka, nakoniec rozhodla skúšobná jazda. Daster mi nejak nesadol ... myslím že som sa rozhodol správne. Vitara 4x4 Premium. Od leta asi 5000km.

Maňo
16-10-2016, 06:16
Dalsie dojmy po cca 2000km (pre tych co tiez zvazuju napriklad Buster vs Vitara):
- velmi nestastne umiestnenie ovladacov zadnych okien na dverach (ked sa clovek oprie, laktom na 92,5% spusti okno),
- vyjazdena jedna nadrz cisto po meste, spotreba podla dotankovania9,2/100km:-(,
- pri nastaveni tempomatu na 150 kmh auto na 6. rychlostnom stupni uz pri najmensom kopceku nedrzi zvolenu rychlost, jednoducho nevladze, hoci motor pracuje v pasme cca 4100 ot./min.,
- Buster prekvapivo dobre drzi stopu aj na dialnici.