PDA

Zobraziť plnú verziu : Dialkove ovladanie central

marcelko
17-04-2016, 20:19
Caute
Mam taky zvlastny problem nejako si stym neviem rady.
Z nicoho nic mi prestalo fungovat otvaranie a zatvaranie cez dialkove ovladanie "kluc"
Myslel som si ze to bude baterkou v kluci tak som kupil novu, skusil v oboch klucoch od auta a vobec
nereagovalo otvaranie ani na jedn. Skontroloval som aj poistky otvarania dveri vsetko vyzera byt vporiadku.
Neviete v com by mohla byt este chyba?

Mite
17-04-2016, 20:36
Že je baterie "nová" ještě neznamená že je dobrá?
Nejdřív změř zátěžovým voltmetrem starou i novou baterii, ať je můžeš 100% vyloučit z problému. Pak zkontroluj pružné kontakty v klíči. Mohou málo přiléhat k baterii, může tam být oxidace...neotočil jsi baterii (myslím polaritu)?

Mite
21-08-2016, 21:39
Tak čím to nakonec bylo?

alarm
23-08-2016, 20:50
Riešil som to a nevyriešil, lebo u mňa to nešlo.
Drtivá väčšina výrobcov používa frekvenciu 433 Mhz. Táto frekvencia je ale strašne zahltená. Je možná aj alternatíva 866MHz, ale je málo rozšírená.
Parkoval som pred firmou na parkovisku 4 roky. Jedného dňa mi nešlo otvoriť auto. Podarilo sa to až vtedy, keď som dal dialkový pod okno, kde sú stierače a plastové prekrytie. Musel som začať parkovať o 10m ďalej.
Dôvod som objavil. Susedná firma v ten deň spustila nejaký satelit.
To isté sa mi stalo pred jednou firmou, kde som nakladal tovar, pomohlo len otvoriť auto klučom, spustil sa poplach a ten som deaktivoval...., a v Bratislave je takýchto miest kopec.
Jednej zákazníčke prestalo chodiť DO na bráne, v určitý čas. Bolo jasné, že to má príčinu v susedovi, ktorý niečo zapínal, ale nič nedokážeš, rezignovala a namontovali sme jej tam 866. Montážnik sa čudoval pri skúške, že bránu už nevidel, ale maják sa rozblikal pri stlačení ovladača.
Normálne rozmýšĺam, že ak sa to bude opakovať aj u Vitary, tak niekde v motorovom priestore schovám klúč s vysielačom, napojím na neho prijímač s rele ktoré budem ovladať vysielačom na frekvencii 866.
Mal by si vyskúšať iné miesto, kde odstavíš auto.

Mite
23-08-2016, 21:25
Nojo, ten rádiový smog je sviňa. Na sidlišti mám v 99% problém odemknout nebo zamknout na první pokus. A to běhám kolem auta. No a na dědině, kde není široko daleko nikdo, to funguje 20 metrů daleko od auta bez problémů.

Ivco
02-12-2016, 16:13
Ahoj "Banda" :) Poradíte?
Máme v aute bezkľúčové štartovanie. Keď naštartujem auto tak sa po niekoľkých sekundách rozbliká a niekedy aj zapípa na pristrojovke kontrolka červený kľúč.
Kľuč zapalovania a diakové mám pri sebe. Skúšal som aj rúzne miesta uloženia v aute-vo vrecku-v uchyte vo dverách-v ruke pri volante-v priestore pre poháre. a samozrejme na začiatku som aj vymenil bateriu v dialkovom a aj očistil kontakty. Inak auto štartuje a jazdí normálne. Len tá kontrolka ma provokuje. Ona po čase cca do 5minut vždy zhasne ale je to také nepríjemné robí to na začiatku každej jazdy.
Vopred ďakujem za radu ak niekto viete.