PDA

Zobraziť plnú verziu : Ostrekovač

passion
03-11-2008, 15:41
Užívateľ príspevok zmazal.

V téme sa pojednáva o zalomenej hadičke predných ostrekovačov v priestore pri pánte kapoty.

Suuzuukii

Suuzuukii
03-11-2008, 19:03
Hmm :? zaujimavé, že takúto detskú chorobu neodstránili počas vývoja SX4-ky :!:

Brco
05-11-2008, 13:48
Ja mám predný ostrekovač v pohode...., ale zadný sa mi nepozdáva. Keď ho zapnem, motorček hučí, ale ostrekovač strieka vodu na jedno miesto tak, že voda steká po skle cca 10cm širokým pásom, čiže prvé stery stieraču idú nasucho. Ako to má fungovať??? Dá sa to nejako nastaviť (rozptýlenie a smer vody)????

Duch
05-11-2008, 14:13
Smer vody sa da nastavit. Snad aj na SX4 su take tie obycajne ostrekovace. Male cierne na kapote. Zoberes si ihlu a vopchas ju do tej malickej trisky, nasmerujes ju tak ako chces a hotovo. Tym sa nastavuje smer ale rozptyl sa tusim neda.

nalim
05-11-2008, 17:04
Smer vody sa da nastavit. Snad aj na SX4 su take tie obycajne ostrekovace. Male cierne na kapote. Zoberes si ihlu a vopchas ju do tej malickej trisky, nasmerujes ju tak ako chces a hotovo. Tym sa nastavuje smer ale rozptyl sa tusim neda.

Nazdar, ak tam nechas ihlu. :lol:

Brco
06-11-2008, 13:00

Písal som o zadnom ostrekovači, ktorý je v treťom brzdovom svetle... Predné viem nastaviť, úplne jednoduché, ale ten zadný je nad moje technické zručnosti...

Duch
06-11-2008, 14:01
Tak potom prepac nevsimol som si. :oops:

stibi
25-11-2008, 11:02
Lup, tak jsem na tom podobně jak passion, auto 1 měsíc staré a hadička je opravdu už jemně nalomená (zkontroloval jsem to po evidentním poklesu proudu předních odstřikovačů který už ani nedostříkly na okno - víko motoru otevřeno asi cca 5x - možná už to bylo od výroby, protože ani předtím žádná sláva. ) Toto opravdu v suzuce moc nevychytaly :stupid: . Mno, zatím na to kašlu a pomocí jehly se mi ještě podařilo trysky nastavit aby dostříkly.... :?

ROSI45
25-11-2008, 11:07
Podle obrázku se mi zdá,že je ta hadička plastová. U Ignisů je gumová a zatím si nikdo nestěžoval. Jestli se nemýlím,tak ať vám ji při garančce vymění za gumovou.

stibi
01-01-2009, 14:50
Tak jsem nakonec nevydrzel a nechal si to v ramci zaruky v servisu vymenit. No, mam tam opet pruhlednou trubicku ale evidentne z jineho materialu, mnohem ohebnejsi , zatim v poradku. :thumbright:

sx4man
23-03-2009, 16:16
Ja mám predný ostrekovač v pohode...., ale zadný sa mi nepozdáva. Keď ho zapnem, motorček hučí, ale ostrekovač strieka vodu na jedno miesto tak, že voda steká po skle cca 10cm širokým pásom, čiže prvé stery stieraču idú nasucho. Ako to má fungovať??? Dá sa to nejako nastaviť (rozptýlenie a smer vody)????

Ja mam sx4ku a tiež sa mi nepozdával zadný ostrekovač ktorý strieka vodu na jedno miesto a tá steká po skle asi 10cm pásom. Hned som s tým šiel do servisu nech mi to teda nastavia, dal som kluče a asi po 10min. sa technik vrátil s tím, že sa to nedá inak nastavit. Toto ma teda dost dojalo lebo je to o ničom. Takže tomu čo to konštrukčne v suzuki riešil by som ruky dolámal. Rozmýšlam, že v lete to demontujem aj s celým brzd.svetlom a skúsim to nejako vymysliet prípadne tam dajako vymenit tu trysku z nejakeho ineho auta.

Suuzuukii
23-03-2009, 16:23
Neviem ako to je presne na SX4, ale na Splashi to funguje tak, že otočením ovládača do prava do prvej polohy sa pusti stierač, otočením do prava do druhej polohy sa pustí ostrekovač pri bežiacom stierači.
Keď otočím ovládač do ľava (len jedna poloha) pustí sa ostrekovač bez stierača, takže keď je okno príliš špinavé a suché, najskôr ho takto ostriekam (aj keď je to tiež len jeden neroztpýlený prúd) a potom až pustím stierač, ktorý si tu vodu už sám rozotrie a nebeží na sucho.

sx4man
24-03-2009, 09:56
Ved aj ja to takto robím, že necham tu vodu rozotriet stieračom ale ked je okno suche a špinavé tak to trvá kým sa voda dostane aj na druhý okraj a zatial stierač na týchto miestach stiera na sucho.

Suuzuukii
24-03-2009, 10:34
.... zatial stierač na týchto miestach stiera na sucho.
Žiaden strach, to prežije ;)

Brco
24-03-2009, 12:14
Žiaden strach, to prežije ;)

...a okno so škrabancami

TRUDO
28-03-2009, 08:32
No pravda pravduca je že aj mne to dost vadí to že z ostrekovača tečie len prudik vody, chcelo by to rozstriekovanie ako na predu.