PDA

Zobraziť plnú verziu : kúpa novej vitary

ppeter
27-03-2016, 15:26
Zdravim, vedel by niekto poradit v ktorej predajni sa da zjednat dobra cena na novu vitaru premium 4wd dvojfarebna kombinacia?

lubik
30-03-2016, 10:58
Zdravim, vedel by niekto poradit v ktorej predajni sa da zjednat dobra cena na novu vitaru premium 4wd dvojfarebna kombinacia?
no pochybujem že ti da dajky predajca zlavu,pokial niesi znami ,vitara sa dobre predava.

kobliha
31-03-2016, 13:28
ako si niekto môže toto auto kúpiť? z pôvodnej vitary ostal naozaj len názov nič iného... :-/
opýtaj sa predajcov aby ti dali ponuku, tam kde bude menšia ešte prízvukuj, že tam alebo onam ti dali lepšiu ponuku..:)

Mite
31-03-2016, 14:33
ako si niekto môže toto auto kúpiť? z pôvodnej vitary ostal naozaj len názov nič iného... :-/

Proč by si ho někdo nemohl koupit? Kvůli tomu, že se jmenuje Vitara a nemá to se starou Vitarou nic společného?
Plno výrobků změnilo svůj vzhled a vlastnosti, potraviny svoje složení, vyrábějí se třeba v Číně...a přitom se pořád jmenují stejně.
A pokud se mi to auto líbí, vyhovuje mi a mám na něj peníze, tak si ho koupím ať se jmenuje Vitara nebo třeba Prskolet. Plno lidí nechce starou Vitaru, ale tu novou, s jinými vlastnostmi, které jim vyhovují víc jak u té staré Vitary.
Suzuki začínalo jako výrobce tkalcovských strojů a proto se mám nad názvem SUZUKI ofrňovat, že to není výrobce aut a že bych si od nich auto nekoupil?
Ale je to tvůj názor a já ho respektuji. Ale asi jsi neměl s tímhle názorem chodit sem, do sekce nové Vitary. Možná jsi některého majitele naštval.

Beaumont
31-03-2016, 15:44
ako si niekto môže toto auto kúpiť? z pôvodnej vitary ostal naozaj len názov nič iného...
..:)

...zřejmě může,
jenom za první rok se těchto Vitar prodalo prý jenom na Slovensku dva tisíce kusů a v Česku se na ně čeká i půl roku,
zatímco původní GV, která se svými prodeji několik desítek ročně pro pár excentriků zapříčinila ukončení výroby. :)

kobliha
31-03-2016, 16:06
chlapi, vôbec som to nemyslel nejako proti vám čo si ju chcú kúpiť, len nechápem ten krok suzuki, veď crossover majú scross načo zmenšili tú vitaru? :) chápem, že trh si pýta tak suzuki spravilo takúto voľbu a evidentne sa im to vyplatilo, asi môj rozum to nechápe :D haha
jasné keď máš money kúp si čo len chceš, ja rešpektujem každé auto či je také alebo onaké..

btw, k tomu základnému príspevku: aké si dostal ponuky cenové k tej vitare? treba sa pýtať predajcov poprípade keď sa ti oplatí kľudne ísť aj do iného kraja pre auto :)

Mite
31-03-2016, 16:24
veď crossover majú scross načo zmenšili tú vitaru?
A podle stejné logiky bych mohl pokračovat - když mají Ignis 4x4, tak proč Swift 4x4, proč SX4 4x4, proč Jimny 4x4...atd.
To by mohli vyrábět jen tu Grand Vitaru, která vůbec nešla na odbyt.

Jinak k původní otázce - Suzuki obecně neposkytuje nějaké slevy na auta. To ti spíš nabídnou doplňky za relativně výhodnou cenu nebo třeba zdarma.

ppeter
07-04-2016, 18:24
tak od dnes som medzi cakatelmi na vitaru, tu zlavu som dostal a to formou bonusu. chcel som dvojfarebnu kombinaciu s taznym, tak som predajcovi vysvetlil, ze sa chcem zmestit do vyhradenej sumy a ze bud budem musiet zobrat jednofarebnu metalizu s taznym alebo dvoj bez. A on na mna co keby som dostal dvojfar. s odnimatelnym taznim uz v cene a este rohoze s povinnou vybavou ak spiseme zmluvu. Som celkom spokojny.

lubik
10-04-2016, 07:59
no po dlhej uvahe som sa rozhodol vymenit svojho 6ročneho swifta za novu scrossku,ale mam otazku kupoval nikto zvas suzuki na tretinky,alebo na štvrtinky ,ak ano kolko sa preplati.d.

ppeter
10-04-2016, 19:00
no po dlhej uvahe som sa rozhodol vymenit svojho 6ročneho swifta za novu scrossku,ale mam otazku kupoval nikto zvas suzuki na tretinky,alebo na štvrtinky ,ak ano kolko sa preplati.d.
cca 900e pri cene 18400 v prvej navysenej splatke 1.tretina, po roku druhu tretinu a druhom roku tretiu tretinu, ktomu pocas dvoch rokoch cca 60 e PZP, havarijna a poistenie financnej straty mesacne, na scross leti nejaka akcia bez navysenia udajne. ja som beriem vitaru tam je navysenie

Kulinecko
18-05-2016, 18:44
tak veru, je to ca 900e za leasingovu zmluvu, ta cena podla mna je cca rovnaka a nerozhoduje cena auta. ja som bral swift sport a tiez to bolo ca 900e pri cene auta 14t. plus teda povinne poistenie cez nich aj havarijne

Odoslané z iPhone pomocou Tapatalk

topvideo
03-11-2016, 16:05
Možno to už nie je pre teba aktuálne, ale dá to info iným. Ja som kúpil Vitaru 1,6 benzín 2WD, manuál, na 1/4. Spracovateľský poplatok lízingovke cca 1200€, ďalšie 3 splátky po roku, okrem toho havarijné a PZP každý mesiac 45€.

J.H
11-11-2016, 12:21
Neviem či to sem patrí?
Ale dnes som trošku zistoval situáciu ohladne mojej vitary, čo som si objednal.
Tak že v utorok alebo v stredu to ide do výroby, a keď všetko bude Ok po 21.nov. Deň +- to môžem mať doma. Ešte čakam na mail a možno skočim do Ostrihomu na kávu do suzuki.

topvideo
11-11-2016, 13:23
Neviem či to sem patrí?
Ale dnes som trošku zistoval situáciu ohladne mojej vitary, čo som si objednal.
Tak že v utorok alebo v stredu to ide do výroby, a keď všetko bude Ok po 21.nov. Deň +- to môžem mať doma. Ešte čakam na mail a možno skočim do Ostrihomu na kávu do suzuki.

Čo chceš osobne dozerať na montáž? :)

J.H
11-11-2016, 14:18
A prečo nie... Keď sa podarí.. Aspoň zistim čo a ako je skompletizované.
Jednoduchšie by to bolo pre budúce opravy a úpravy

djfox
19-11-2016, 13:16
Keď už je téma kúpa novej/zľavy, tak by mohol každý napísať, či pri kúpe dostal nejakú zľavu, alebo výbavu zdarma. Napríklad v Maďarsku stojí Vitara o približne 1000€ menej (to už s 27% DPH je o toľko nižšia, takže v prípade dovozu na SK je ešte viac rozdiel). Viem, že na SK sa dobre predáva a preto cenník nemenili už od konca roku 2015! Ale bol by som zvedavý, koľko sa dá zjednať/získať zdarma výbavu.

Syfon
19-11-2016, 17:15
V BB mi ponúkli cenníkovú cenu, majster predajca nejavil nejaký extra záujem o predaj, takže som ani neskúšal ďalej. V PD to isté, iba mi oznámili, že výbavu akú chcem budú mať tak o mesiac, nič viac. V MT mi pomohli s výkupom starého auta, cenu som dostal cenníkovú, zjednávať sa nedalo, ale kompletná sada zimných kolies za 200€, povinná výbava a gumené rohože v cene, celkovo veľmi ochotný prístup.

mi allgrip
19-11-2016, 18:56
čítal som tvoj príspevok a divím sa, že predajca v BB nejavil záujem o predaj a poskytnutie informácií. pokiaľ by si mal niekoho z príbuzných,kto je osoba zdravotne postihnutá, má Parkovací preukaz a bol by ochotný zobrať auto na seba-máš zľavu,presne neviem koľko. neskôr to hodíš na seba a je to. ja som bol v predajni suzuki v MI a bolo vidno profesionálny prístup a ochotu. a mimochodom bol si na skúšobnú jazdu? to patrí k tomu, len treba požiadať. taktiež nemám rád predavačov, ktorí vedia o aute menej, než ten, čo si ho chce kúpiť.:)

ppeter
19-11-2016, 19:29
zlavu predajcovia neradi davaju, skor asi ponuknu nejaku doplnkovu vybavu. V TN som v cene okrem rohozi,povinnej vybavy zjednal odnimatelne tazne, takze som ho hned mohol zapisat do technicaku. No bral som ju na tretiny, takze aj na tom oni zarobia. No hned som im narovinu vysvetlil, ze mam vazny zaujem, ze chcem dvojfar. verziu a chcem tazne ale dohromady je to pre mna pridrahe. Hned my ho navrhol v cene, len aby som neodisiel k dalsiemu predajcovi. Pred tym som rozoslal navrch na cenovu ponuku k viacerim predajcom, od dvoch mi prisla ponuka bez zlavy, no v TN my poslal odpoved aby som sa stavil a uvydime, co sa s tym da urobit. Samozrejme som mu nehovoril, co poslali ostatni.

Syfon
19-11-2016, 22:04
V BB som skúšal kúpu Vitary na proti hodnotu starého auta a hneď som predajcovi povedal, že ak mi za staré auto dajú určítú sumu tak do dvoch dní prídem po nové auto, za staré auto by mi dali aj prijateľnú sumu lenže auto nemalo správnu farbu tak hneď o tisíc menej, s tým, že keď prídem neskôr tak mi dá ešte menej. Tak som kúpu auta v BB ani neriešil už. V Martine som dostal cenovú ponuku, ktorá platila aj o mesiac a ešte zo zimných kolies stiahli stovku a pomohli s odpredajom starého auta, úplne iné jednanie.

MartinBB
20-11-2016, 09:05
Musím žiaľ konštatovať že v BB mám podobnú skúsenosť. Predajca nieje veľmi ochotný... A ponúkať zľavy už vôbec nie. Napr zimnú sadu kolies ponúkajú o 100€ drahšie ako v Suzuki LC. Kde so ju nakoniec kupoval. Vitara je nedostatkový tovar a predajcovia sa tak aj správajú. Tlačia zákazníka k múru!

roboluky
20-11-2016, 11:41
Tak ja som kupoval Vitaru v BVauto Topoľčany. Super prístup . Po udaní mojich požiadaviek som hneď dostal odpoveď. Auto ide do výroby 1.6.2016 a 7.6.2016 auto bolo na predajni. 17.6.2016 som si auto preberal s komplet doplnkovou výbavou ktorú som chcel (bočné lišty, spojler na 5 dverách - kufor, lakťová opierka a ťažné zariadenie). Všetko vybavili v predajni ( úver, prihlásenie). Som veľmi spokojný :hurra::hurra::hurra:

Vladis
20-11-2016, 11:52
Na cene sa dohodnuť nedalo, dostal som zdarma prednu masku čiernu, bočné vyduchy čierne. Koberčeky.

Vladis
20-11-2016, 12:25
Na cene sa dohodnuť nedalo, dostal som zdarma prednu masku čiernu, bočné vyduchy čierne. Koberčeky.

SuzukiMichalovce

Keyfa29
15-12-2016, 18:24
Odporucam Suzuki Nitra.Skvely pristup,bez akychkolvek problemov :) v BB posobili povysenecky..som z BB,ale radsej som zvolil Nitru,kedze cez pana Stancika uz auto kupoval brat a bol nadmieru spokojny.Ja som bol tiez.

J.H
15-12-2016, 20:08
Ja som kupoval v Trnave. Bol som aj v NR aj v Piešťanoch ,ale nakoniec som zvolil TT. S ochotou a službami nadmierne spokojný. Všetko zabezpečené podľa dohody a na čas presňe.a to hovorím čas presne na hodinu,či na minútu... Kľobúk dole ako korektne jednali somnou. Nadmerná spokojnosť čo sa predaja týka.

marcm
16-02-2017, 17:52
Čaute všetci. Prispejem sem čerstvou skúsenosťou. Asi pre troma týždňami som sa definitívne rozhodol pre Vitaru 1.6 DDiS 4WD MT Elegance v dvojfar. kombinácii. Zároveň som chcel hneď zimnú sadu kolies s alu diskami a lakťovou opierkou. Nemal som už záujem o žiadne oťukávačky, len sa previesť, serióznu ponuku, hneď kúpiť a o hodinu ísť preč.

O tomto fóre som ešte nevedel. Keďže bývam blízko PO, poslal som do ACK Auto v PO žiadosť o predvádzaciu jazdu (cez web). Ako odpoveď som dostal email, ktorému som úplne nerozumel ani ja ani manželka. Na ďalšie emaily som už vôbec nedostal odpoveď.

Následne som narazil na toto fórum zistil, že PO je dobré sa vyhnúť :D a zároveň našiel dve skladové autá s automatom v TT a KE (niežeby sme nechceli AT, len sme chceli ušetriť). Z KE nám normálne odpísali na otázky, no pán predajca z TT bol bezkonkurenčný, zodpovedal všetky otázky a navrhol stretnutie.

Pre istotu som ešte bol v PO spraviť cenovú ponuku. K predajcovi nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. Jednal s nami na úrovni a zodpovedal všetky otázky. Za alu disk chceli 202 eur a za TPMS 90 eur, lakťová tuším 300, alebo 350 eur. Nakoľko som si spravil dobrý prehľad o cenách, tak som sa tam už neplánoval zastaviť. Nezvyknem zjednávať, ale keď človek berie auto a chcú za TMPS senzor navyše 90 eur :D To je už aj na mňa veľa. Ináč veľa predajcov ponúkalo zimné pneu ako bonus. Povinná a koberčeky sú samozrejmosť u všetkých.

V utorok som šiel do TT. Hneď po predstavení som povedal predajcovi svoju predstavu. Že by som vzal aj automat, ale potrebujem zimnú sadu a lakťovú za rozumných podmienok. Pán predajca navrhol férovú ponuku. O chvíľu sme už boli v banke, v servise zatiaľ pripravili kolesá na zimu, namontovali lakťovú opierku a o dve hodiny som fičal na východ na novej Vitare :D

Teda čo predajca to úplne iné jednanie. Suzuki v TT za mňa na jedničku.

J.H
16-02-2017, 20:20
Gratulujem k novéj Vitare a želám veľa šťastných kilometrov.A vítaj medzi Vitarákmi.

Konka
20-02-2017, 13:56
Zdravím vás niekto skúsenosti z kupou Vitary v Bardejove???

marcm
20-02-2017, 14:33

Tuším to je ten istý majiteľ (ACK Auto) ako v PO.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konka
20-02-2017, 14:56
Ďakujem za odpoved.Môže byt že to je ten istý predajca ale ja som myslel konkrétne ci ma niekto skúsenosť s Bardejovom
My sme objednali cca.v polovici novembra Vitaru 1,6 benzín dvojkolka Automat a stále nevieme kedy ju dostaneme písal som volal stále iba že čakať nič nové žiadne blizsie info funguje to takto?

J.H
20-02-2017, 18:03
Tak to je nijako divné....
Ja som objednával Vitaru 28. Októbra a 2 decembra som ju dostal . Kamarát objednával koncom novembra a presne 7 Jan. Auto dostal. Tak že predajca je nijako divný... Osobne by som zrušil objednávku a zobral niečo čo je v predajni na sklade. Ale samozrejme úplne inde. Napríklad v TT seriózny prístup, a majú aj skladové vozidlá k dispozícii. Tak že určite človek sa tam dohodne. Tuším na Tom východe si predajca robí čo chce

Konka
20-02-2017, 18:38
Tak to je nijako divné....
Ja som objednával Vitaru 28. Októbra a 2 decembra som ju dostal . Kamarát objednával koncom novembra a presne 7 Jan. Auto dostal. Tak že predajca je nijako divný... Osobne by som zrušil objednávku a zobral niečo čo je v predajni na sklade. Ale samozrejme úplne inde. Napríklad v TT seriózny prístup, a majú aj skladové vozidlá k dispozícii. Tak že určite človek sa tam dohodne. Tuším na Tom východe si predajca robí čo chce

Tak keď už čakáme 3mesiac už toľko počkáme platili sme zálohu chceme konkrétne čiernu a automat tak kvôli tomu sme to objednali lebo tam nemajú dokopy nič skladové ani na predvadzacky ale hlavná vec že tam je predajňa Suzuki.Snad to dobre dopadne a príde v najbližšej dobe

marcm
20-02-2017, 19:08
Tak keď už čakáme 3mesiac už toľko počkáme platili sme zálohu chceme konkrétne čiernu a automat tak kvôli tomu sme to objednali lebo tam nemajú dokopy nič skladové ani na predvadzacky ale hlavná vec že tam je predajňa Suzuki.Snad to dobre dopadne a príde v najbližšej dobe

Podľa mojich informácií sa momentálne čaká 3-4 mesiace. Pred týždňom mi povedali, že ak chcem z výroby tak by bolo auto až koncom Júna. Čiže by som zatiaľ nepanikáril. Vždy lepšie ako Ateca (min. 10 mesiacov) :D

Konka
20-02-2017, 19:32
Podľa mojich informácií sa momentálne čaká 3-4 mesiace. Pred týždňom mi povedali, že ak chcem z výroby tak by bolo auto až koncom Júna. Čiže by som zatiaľ nepanikáril. Vždy lepšie ako Ateca (min. 10 mesiacov) :D

Vdaka za odpoved a info tak my už 3mesiace mame za sebou tak další pockame ale verim že bude aj skor budem informovať keby niečo a nepanikarim iba som chcel vedieť ci má niekto skúsenosť a jaku

fotograf
21-02-2017, 12:25
...šmarjápano, to je doba - ... čakať na nové auto?! :rolleyes: :hurra: :swear" :joke: :mrgreen:

bubak99
21-02-2017, 14:01
Ja som dostal 2x po 1000€ zlavu na oba swft sport v BA ale bol tam iny predajca. Teraz su tam novy a chcel so 2x vitaru a zlavu nedaju. V polsku daju

marcm
14-03-2017, 12:23
Ahoj Peter, môj postreh.

Fin. zľava sa zjednáva tažko (Vitara sa dobre predáva a SUZUKI má nižšie marže ako konkurencia). A ak si niekto zľavu zjednal, tak sa tým nezvykne chváliť. Predajcovaia sú asi dohodnutí aby nerozbíjali trh a teda nechcú aby sa vedelo keď spravia výnimku resp. aby si k nim ľudia chodili len po zľavy. Možno sa ti niekto ozve uvidíš.

Oveľa jednoduchšie však zjednáš doplnky. Ak plánuješ k autu dokupovat kolesá na zimu, tažné, rezervné koleso, lakťová opierka atď. Na tom sa dá dohodnúť. Ak by si to kupoval za cenníkové ceny, dáš za to dosť. No pre nich sú to polovičné možno tretinové náklady.

Celé to záleží od mnoho faktorov. Skôr zjednáš zľavu drahšiu výbavu, diesel. Na skladové auto. Ak nová skladovka stojí na predajni pár mesiacov je predajca ochotnejší. Ak berieš auto na lízačku atď.
Prebehni tu na fóre skúsenosti s predajcami. Najhoršie sa podľa príspevkov zjednáva v PO, BB. Mne v PO zabili také ceny za doplnky, že koniec. Odporúčam ti TT. Ževraj v TN a PP sú fajn predajcovia. Mne v KE, BB ponukli zimné pneu. V PO povinnú výbavu a koberčeky (to som zistil dávajú všetci :)). Rozdiely medzi predajcami sú veľké. V PO rezervné koleso 350 EUR v TT zas 270 EUR.

Skús pozrieť stránky predajcov. Majú tam zoznam skladoviek. Ak nájdeš to tvoje, bež na miesto. Daj najavo záujem. Že sa neideš oťukávať, ale v prípade dohody berieš.

Veľa štastia.

GaN
08-06-2017, 11:08
Ja som akurát v štadiu obiehavania predajcov: Bliela 2wd elegance AT, benzin

1.MT ... AT nemame a ticho v telefone
2.NT... prisiel som na predajnu 6x mi vravela ze bielu nemaju a stale nukala bielu perletovu, a ked zadrela ..ked je vam 450e vela za priplatok za farbu tak som vstal a odisiel.
3.ZA super predajca navrhol stretnutie, AT momentalne nemaju ale zavola ked budu mať nech si testnem. O zlave sa moc jednatnechcel, ale prijemny na pokec:D
4.DS super obchodnik, mlady chalan, Ponukol isrsiu vybavu doplnkov k cene, tomu sa este planujem ozvat tiež.
5.Pieštany ma čakaju buduci tyždeň dam report ak nezabudnem.
6Skusim teda aj tu TT ked su tu take pozitivne referencie.

Flymaster
27-06-2017, 12:55
Ahoj, som stastnym majitelom novej Vitary 5 dni. Kupoval som v TT, predtym som si vsak precital dost prispevkov tu na fore. Trosku som sa zlakol, ked osm videl, ako tu pisete cakacie doby a zaroven som bol velmi prekvapeny, ked som sa rozhodl, co si kupime, ze si mozem dokonca vybrat z niekolkych skladovych kusov :p. Za seba Trnavu odporucam, velmi prefektny pristup, testovacia jazda a samozrejme doplnky v zlave. Ja som spokojny. Zatial 180 km ;)

J.H
27-06-2017, 17:01
Gratulujem a želám veľa šťastných km. Odkiaľ si keď to nie je tajné.

Flymaster
27-06-2017, 21:17
Dakujem!
Nie je to tajne, zo Senca som :) A ako som sa dozvedel, viac ludi zo Senca chodi do TT, kedze hoci je to dalej, v skutocnosti ej to blizsie ako do BA :rolleyes:

alarm
28-06-2017, 21:59
Ak si to tu čítal, vieš čo ťa čaká:D. Možno budeš odstraňovať, klepoty, vrzganie, pazvuky...ale za seba, ak by som mal dnes kupovať auto, tak ju kúpim znova.V danej cenovej kategorii čo už viac chcieť.
Vela šťastných km.

Flymaster
28-06-2017, 22:17
Tak dakujem! :) Ano, cital som toho dost a vzdy si precitam nieco, co bude aktualne, ako vzdy. Uprimne, radsej riesit na novom aute vrzganie a pazvuky, ako na starom to, aby vobec islo (preco toto nejde, preco je toto take drahe, a pod) ;)

J.H
28-06-2017, 22:35
A keď si tak blízko čo tak si dať nijaké mini stretko v pri káve a trošku pokecať. Majitelia Suzuki s okolia TT, SC, GA, BA, nijaký víkend v júli??? Nijaké kľudné miesto motorest a tak??

Flymaster
29-06-2017, 15:44
Ja suhlasim. Ako novy clen a novy majitel Vitary rad privitam stretnutie nie len pri kave, ale aj pri aute, kde mozem polozit par praktickych otazok pri rieseni problemov ;) Akorat s dvomi malymi detmi je premna trosku horsie planovanie, no ak nemam nic zivot ohrozujucie, mozem prist :)

namor667
16-10-2017, 20:05
Ahoj , som tu úplne nový a na moju vitraku ešte len čakám a preto by som si rád prezrel návod na obsluhu , nemá ho náhodou niekto v PDF ? Ďakujem .

Syfon
16-10-2017, 21:25
V PDF je ale len v angličtine, ak by to nevadilo tak sa dá stiahnuť z českého fóra, ale musíš sa registrovať, prípadne ti ju môžem niekam hodiť.

namor667
16-10-2017, 22:23
JJ , ten som videl . Myslel som v Sk , alebo CZ.

dj-double
18-10-2017, 23:27

Ahoj,sme z KE a volal som aj do bardejova,ale dvihla mi pani z Presova,takze ani neviem ci v Bardejove je nejaka predajna Suzuki.

dj-double
18-10-2017, 23:36
Ahoj , som tu úplne nový a na moju vitraku ešte len čakám a preto by som si rád prezrel návod na obsluhu , nemá ho náhodou niekto v PDF ? Ďakujem .

Samozrejme navod mam v kniznom vydani,ale sme z KE,tak neviem odkial si.

dj-double
18-10-2017, 23:45
Ahojte,tak kedze sa tu delime o skusenosti pri kupe atd tak pridam svoju.Mame 1,4 turbo AT,biela metaliza,Vitara S,takze plna vybava aku za tuto cenu asi tazko niekde inde bude clovek hladat.Jedine co ma strasne hneva ze do tejto vobec nemontuju laktovu opierku,asi koli cene,takze zatial sme bez,posetrime.Takze kedze sme z KE hned som skocil k predajcovi,po vytesenom vstupe a prvom a druhom kontakte som zistil,ze predajca asi nepotrebuje nasich 21000.Tak som sa otocil a siel do Presova.Tam to bolo omnoho lepsie,čaja mudra,niekedy az privelmi,ale poradila vysvetlila vsetko.Kedze mam ZTP preukaz automaticky vam vsade daju zlavu 6 precent co bolo cca 1250 euro. K autu nam ako bonus dali uz iba plnu nadrz ,gumene rohoze a povinnu vybavu.Chcel som opierku ale 300 je dost,takze pockame alebo zvolime alternativu.Ale hned som kupil tu hrubu gumenu vanicku do kufra za 50 a poistne sruby za 33 kedze tie cierne elektony vyzeraju celkom super.No a ako spomynam v inom prispevku,zimne kompletky ideme kupit do MI za 800,dali naj cenu,troska sa povozime. Vsetkym prajem vela stastnych kilometrov.

namor667
19-10-2017, 07:03
Ahojte,tak kedze sa tu delime o skusenosti pri kupe atd tak pridam svoju.Mame 1,4 turbo AT,biela metaliza,Vitara S,takze plna vybava aku za tuto cenu asi tazko niekde inde bude clovek hladat.Jedine co ma strasne hneva ze do tejto vobec nemontuju laktovu opierku,asi koli cene,takze zatial sme bez,posetrime.Takze kedze sme z KE hned som skocil k predajcovi,po vytesenom vstupe a prvom a druhom kontakte som zistil,ze predajca asi nepotrebuje nasich 21000.Tak som sa otocil a siel do Presova.Tam to bolo omnoho lepsie,čaja mudra,niekedy az privelmi,ale poradila vysvetlila vsetko.Kedze mam ZTP preukaz automaticky vam vsade daju zlavu 6 precent co bolo cca 1250 euro. K autu nam ako bonus dali uz iba plnu nadrz ,gumene rohoze a povinnu vybavu.Chcel som opierku ale 300 je dost,takze pockame alebo zvolime alternativu.Ale hned som kupil tu hrubu gumenu vanicku do kufra za 50 a poistne sruby za 33 kedze tie cierne elektony vyzeraju celkom super.No a ako spomynam v inom prispevku,zimne kompletky ideme kupit do MI za 800,dali naj cenu,troska sa povozime. Vsetkym prajem vela stastnych kilometrov.
Tak nech len poslúcha a tak isto veľa šťastných kilometrov. Ja si musí ešte chvíli počkať , ale už sa to kráti . :)

pieter 1970
19-11-2017, 10:28
ahojte som tu novy a uvazujem o kupe vitara s 4*4 M6 ale ako citam tak suzuki ma dost nedostatkov poradte prosim

Clown Pennywise
19-11-2017, 10:40
Rada: nechoď na fóra. Tam se většinou řeší problémy. Takže kdo problémy nemá, na fórech není a ty vidíš samé odrazující věci. Je to jako bys dělal v opravně. Řekl bys, tohle si nekupuj, mám toho na opravy plno. Ale ty výrobky, které budou v pořádku se k tobě do opravny nedostanou.
Každopádně si myslím, že za ty peníze nové auto v této kategorii a výbavě neseženeš. Já jsem spokojen.

alarm
19-11-2017, 10:46
Vitara nemá nedostatky, je to len iná filozovia výrobcu. Je to lacné auto, tak nemôžeš očakávať "dostatky" drahších výrobcov. Možno budeš mať problém, ako je, že to nevie toto a toto,... na starom aute som to mal...Keby som mal o 5000 € viac, kupujem inú značku. Ale... naštaruje, neprší do nej, má malú spotrebu. Inak tá nízka cena je daná aj tým, čo k nej dostaneš. Pokial ju chceš urobiť do "prevádzky" potrebuješ náhradné koleso, nejaké zásterky, bočné lišty, zdvihák a postupne sa vyšplháš na 1000€. Ale stále je to o dobrej cene a dobrej spotrebe. Ja som ju kupoval preto, lebo to bol asi jediný model tohto typu auta, ktorý kvôli spotrebe nemusí mať diesel, čo na moje krátke trasy je totálne na houby.
Ano, vitara hrkoce ako rebriňák, ale to sa dá dá vyriešiť, ak máš chuť a čas, a potom je to pohodové, celkom tiché autíčko (už sa mi podarilo štartovať naštartované auto:D)
Mnohých trápi zvuk s výduchov a zvuky so stredového stpika, čo má vodič pri uchu a ide to na nervy. Ale aj to ide odstrániť, už to viem rozobrať a na jar ,keď bude teplo to vyriešim a dám sem "manual"
Musíš zvážiť cenu/vlastnosti a rozhodni sa podla toho.

Clown Pennywise
19-11-2017, 11:39
Dovolím si nesouhlasit.

...Pokial ju chceš urobiť do "prevádzky" potrebuješ náhradné koleso, nejaké zásterky, bočné lišty, zdvihák a postupne sa vyšplháš na 1000€....
Samozřejmě nepotřebuješ. Je to pouze výbava navíc, stejně jako u jakéhokoli jiného srovnatelného vozu.

...Ano, vitara hrkoce ako rebriňák...
Jak komu.

Musíš zvážiť cenu/vlastnosti a rozhodni sa podla toho.
A zde naprostý souhlas.

alarm
19-11-2017, 13:23
Dovolím si aj ja.:lol:
Moje predchádzajúce auto malo v cene zásterky, vpredu aj vzadu, dojazdové koleso, zdvihák.

Vitara nepatrí medzi autá, ktoré sa vyznačujú tichosťou plastou, už sa tu o tom popísalo dosť. Výduchy klimatizácie, podkladanie prístrojovky, rezonancie farebných krytov, pukanie rádia pri stláčaní taču, klepot zadného plata, klepot prepážok v kufri, zvuky v B stlpiku...Niekomu to ale nevadí a neregistruje to, bere to ako bežnú súčasť auta, niekto je na to citlivý, ako ja. Je to o uhle pohladu. Keď na viezol syn, na každej križovatke niečo buchalo z kufra, keď sa pohol, keď pribrzdil... už som chcel vystúpiť a pozrieť sa na to, že či sa nerozpadáva auto. Zastavil ma s tým, že tam má baskebalovú loptu, vozí ju takto už dva mesiace a nevadí mu to. No mňa by je-lo.

pieter 1970
19-11-2017, 13:43
ahojte som tu novy a uvazujem o kupe vitara s 4*4 M6 ale ako citam tak suzuki ma dost nedostatkov poradte prosim
takze sa tesim na rady a dufam ze moja vitara bude bezhlucna

Clown Pennywise
19-11-2017, 14:29
Dovolím si aj ja.:lol:
Moje predchádzajúce auto malo v cene zásterky, vpredu aj vzadu, dojazdové koleso, zdvihák.

Vitara hold nemá, basta. Ovšem to neznamená, že to vše je potřeba, aby byla udělaná / dodělaná do "prevádzky". Někdo to potřebuje a někdo ne. ;)

namor667
19-11-2017, 14:55
Ja myslím , že za tie peniaze v pohode. Každé auto má nejaké nedostatky. Ja mám Vitaru len krátko a zatiaľ som spokojný.:)

alarm
19-11-2017, 15:04
Vitara hold nemá, basta. Ovšem to neznamená, že to vše je potřeba, aby byla udělaná / dodělaná do "prevádzky". Někdo to potřebuje a někdo ne. ;)

Súhlasim a platí to vtedy, kým niekomu nevytrhne vietor dvere a ty stojíš vedla, alebo nedostaneš defekt cestou na dovolenku a čakáš na asistenčnú službu. Na každého raz príde:D.

Mite
19-11-2017, 17:12
Na každého raz príde:D.
Nemluv za každého, ale jen za sebe.
Pokud se to stalo tobě, tak tomu se říká karma.

pieter 1970
19-11-2017, 18:38
Ja myslím , že za tie peniaze v pohode. Každé auto má nejaké nedostatky. Ja mám Vitaru len krátko a zatiaľ som spokojný.:)
a co tak sx4 s-cross nie je lepsie ako vitara

Mite
19-11-2017, 19:16
Lepší v čem?
Záleží na tvých prioritách a požadavcích. Jedno má větší (delší) kufr, do druhého se líp nastupuje (je vyšší).
Oba jsou to poměrně nové modely a tak to trpí dětskými nemocemi. Navíc se na nich projevila úspora pod taktovkou EU - menší palivová nádrž, baterie s menší kapacitou, absence rezervního kola. A co poslední dobou čtu, jsou nářky na špatné odhlučnění a špatné zavírání dveří kufru. Zřejmě to mají na svědomí tenčí plechy, karoserie se asi kroutí.
Bohužel posledním poctivým Suzuki byla SX4.
Takže pokud toužíš po novém Suzuki, je jedno po čem sáhneš z hlediska kvality.

alarm
19-11-2017, 19:46
Nemluv za každého, ale jen za sebe.
Pokud se to stalo tobě, tak tomu se říká karma.

Budem si pamätať...

alarm
19-11-2017, 20:07
Mimochodom, defekt dostal známy, nie ja, a prevalené dvere tu už tiež niekto riešil, mňa ochránila lišta.

namor667
20-11-2017, 07:15
Mne sa páčila viac Vitara , tak som ani SX4 s-cross ani neriešil. A čo sa týka vecí , ktoré sa jej dosť vytíkajú , tak ja nemam s kufrom problém , zatvára sa pekne na prvý krát , a aj dvere mi idú zavierať OK . Čo sa týka hluku , allebo teda odhlučnenia, tak som s tým v pohode nejak to nevnímam , že by bolo auto hlučné , ale vo zvuku motora sa vyžívam , ten je parádny. :hurra:

Mite
20-11-2017, 07:54
:hurra:
Přesně tohle jsem měl na mysli.
Nelze všechny zahrnout pod "každého". Jsem opravdu rád, že se občas ozve někdo, kdo je spokojený a nedělá z auta (a jeho odhlučnění :D ) smysl svého života. Ve zvuku atmosférického 1,6 se vyžívají fajnšmekři, kteří rádi kočírují svůj stroj.

sneer
20-11-2017, 16:13
mne so zatvaranim kufra pomohla rada odtialto alebo cz fora, ze treba potocit tymi gumickami, trochu sa zatlacili a problem je prec:) inak celkovo spokojnost

cyros
20-11-2017, 21:54
Mne sa páčila viac Vitara , tak som ani SX4 s-cross ani neriešil. A čo sa týka vecí , ktoré sa jej dosť vytíkajú , tak ja nemam s kufrom problém , zatvára sa pekne na prvý krát , a aj dvere mi idú zavierať OK . Čo sa týka hluku , allebo teda odhlučnenia, tak som s tým v pohode nejak to nevnímam , že by bolo auto hlučné , ale vo zvuku motora sa vyžívam , ten je parádny. :hurra:
napisal si presne to co som chcel aj ja, len dodam, ziadne rezonovanie ani hrkotanie v aute nemam, auto od januara 2016 a nabehane 34tis., ;)

dj-double
21-11-2017, 15:37
No ked sa mozem uplne v kratkosti pridat k vitare,tak my s manzelkou sme ze uplne spokojni,vsetko funguje ako ma,a sem tam nejaky ten nedostatok,tak hold nieje to auto nad 40k,v stlpiku nic nehrka,ani nikde inde.Ale ten motor 1,,4 turbo je celkom super,predsa len 140 koni je 140 koni,a v neposlednom rade,auto za taku cenu s takou vybavou som zatial nenasiel.Takze my doma spokojnost.Aha,jedine ma nasrali ze opierka laktova vo vitare s chyba,strasne,ale asi niekde museli setrit.

Mite
21-11-2017, 19:07
No konečně se rozhýbala ta spokojená mlčící většina. :hurra:
Takže nová Vitara přeci jen není takový propadák, jak o něm píší někteří věční nespokojenci a rejpalové.
Pomalu začíná mít cenu a smysl chodit na fórum a podle názorů si koupit auto.

alarm
21-11-2017, 20:25
Asi patrím k tým rejpalom a nespokojencom....(najmä podla tvojich reakcíí na moje príspevky...už to vidím, že ty si to nenapísal :D)
Napísal som ale niekolko krát, že Vitara je pohodové auto, a za málo peňazí nikto nemôže chcieť najsuper auto.(iba blázon). Má ale niekolko múch , ktoré trápia majitelov a preto sa tu o nich píše a preto sa riešia. Pre teba sú to ale rejpaly a nespokojenci. U mňa sú to ludia, ktorí sa snažia odstrániť to, čo neznemožňuje ale znepríjemňuje používania auta.
Neviem, čo by si robil, keby ti pri stlačení obrazovky rádia praskotali plasty, alebo zadné plato pripomínalo príklepku o dva byty ďalej, prípadne pri lavom uchu by ti stále niečo cinkalo.

Syfon
21-11-2017, 20:56
Alarm, odpoveď je jednoduchá, Milan výhradne odmieta akékoľvek displeje v aute do ktorých by bolo nutné ťukať a už viac krát spomínal, že zadné plato nepoužíva pretože nepochopil jeho význam, jednoduché :mrgreen: Inak ja som s Vitarou veľmi spokojný, radosť mi robí každý jeden deň, kupoval som ju kvôli overenej a spoľahlivej mechanike, verím, že tá vydrží a nejaké nedokonalosti v interéri jej rád odpustím, prípadne vyriešim :)

Mite
21-11-2017, 22:12
že zadné plato nepoužíva pretože nepochopil jeho význam...
Stydím se, ale fakt jsem nepochopil jeho význam. V kufru mi jen překáželo a tak šlo ven. Asi jsem se dopustil nějakého přestupku, protože bylo s tím autem homologováno.
Ale jak to řešit v případě, že nakládáte víc věcí a to plato překáží? Nebo jste ještě nic tak velkého, vysokého nevezli?

Syfon
21-11-2017, 22:32
Ale veď to je v poriadku, keď ti plato zavadzia a nepotrebuješ ho tak ho proste nemáš v aute a si spokojný. Rovnako ako ostatní, ktorí si svoje auto upravia tak by im vyhovovalo a boli spokojní :)

Mite
22-11-2017, 09:15
Ano, docvaklo mi to.
Stydím se. :-(

dj-double
22-11-2017, 15:08
Stydím se, ale fakt jsem nepochopil jeho význam. V kufru mi jen překáželo a tak šlo ven. Asi jsem se dopustil nějakého přestupku, protože bylo s tím autem homologováno.
Ale jak to řešit v případě, že nakládáte víc věcí a to plato překáží? Nebo jste ještě nic tak velkého, vysokého nevezli?

Ahoj,ja asi tusim naco to zadne plato je,predstav si situaciu ze v chladnejsich mesiacoch styria pasazieri niekam na dlhsiu trasu cestujete a predpolkadam ze nebudete celu cestu sediet v bundach,alebo svetroch,tak presne na to to plato je,aby si tam clovek odlozil veci ktore nechce mat na kolenach :)

alarm
22-11-2017, 21:06
Mite:
Ja častokrát dávam dole plato, a jazdím bez neho, takže sa nemusíš hambiť...

A ak by si nevedel, na čo je dobré plato, tak ti prezradím tajnú informáciu, ale nikomu neprezraď:
Niečo klepať musí.:D

Ono s tými platami je to tak, malé plato je pomerne tuhé, ale na Vitare je pomerne velké plato a nevyznačuje sa torznou tuhosťou, stačí vyskúšať zdvihnúť jeden roh a pozerať, kedy sa odlepí druhý.Navyše, je strašne lahké. To môžem napísať, lebo moje predchádzajúce autá za posledných 15 rokov mali platá, ale boli vyrobené z hrubšieho a ťažšieho materialu. Uvedomujem si ale, že človek nemôže mať lahké auto s výbornou spotrebou a v ňom ťažké a mohutné diely. Ono SX4 nemá plato ale platko, odhadujem, že je to tak polovica z Vitari. Kolega má Mitshubishi a zapasil s tým od novoty. Nie je nedostatok len Vitari, majú s tým problém aj iné automobily.
Ja jazdím od pondelka so zabudovanými magnetmi na pricucnutie plata a ani pri jazde po mačacích hlavách, čo mám cestou do práce asi 200m úsek si ani necekne. Takže tento boj s platom som asi vyhral.

Mite
22-11-2017, 21:42
...aby si tam clovek odlozil veci ktore nechce mat na kolenach :)
Ale jenom ty lehčí věci.
Ve Š120 jsem na platě pod zadním oknem vozil vajíčka od tchýně (svokry) a jednou jsem musel dost razantně brzdit....:D

Niečo klepať musí.
Taky dobrý důvod. :mrgreen:
Je pravda že v SX4 je to taková parodie na plato. Navíc ho dost těsně drží boční plasty kufru a 5. dveře ho fest přimáčknou k zadním opěradlům.
Takže tam nedrnčí...ale překáží vzhledem k menšímu kufru oproti Vitaře.

topvideo
23-11-2017, 10:03
Ja jazdím od pondelka so zabudovanými magnetmi na pricucnutie plata a ani pri jazde po mačacích hlavách, čo mám cestou do práce asi 200m úsek si ani necekne. Takže tento boj s platom som asi vyhral.[/QUOTE]

Daj foto tých magnetov, ako si to vyriešil, dík

alarm
23-11-2017, 17:31
http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2923&page=11

Kulinecko
24-11-2017, 10:13
chlapi kto tu pisal ze na vitare nieje zdvihak??? zdvihak predsa musi byt v povinnej vybave. ako inac opravis defekt lepiacou sadou??

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Clown Pennywise
24-11-2017, 10:38
chlapi kto tu pisal ze na vitare nieje zdvihak??? zdvihak predsa musi byt v povinnej vybave. ako inac opravis defekt lepiacou sadou??

Kdo to psal nevím, ale zdvihak tam opravdu není. Lepidlo se tlačí kompresorem rovnou do nezdvihnutého kola. Mělo by se dostat k dírce tím, že tam uniká vzduch a provizorně jí zalepit. Pokud je díra větší nebo prořez z boku, stejně ti zdvihak bude na prd, když není rezerva.

Kulinecko
24-11-2017, 12:04
no pozriem to ja dnes ale mne sa zda ze dvihak v aute mam no teraz som si neisty.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

STENLY.
24-11-2017, 17:21
nie, zdvihák nemusí byť ak je v aute opravná sada... no je tam klúc na kolesá, ktorý tam netreba a zbytočne zvyšuje hmotnosť auta :D :D

Clown Pennywise
25-11-2017, 09:36
no je tam klúc na kolesá, ktorý tam netreba a zbytočne zvyšuje hmotnosť auta :D :D

Ano, to je pravda :D, ale je dobré ho mít (vozit?). Pokud se přezouvá nebo alespoň občas převažují kola, každý pneuservis upozorňuje na přezkoušení dotaženosti šroubů/matic po ujetí 50-100km. Takže klíč se hodí. Ale je samozřejmě možné si to nechat zkontrolovat opět v servisu nebo prostě u někoho, kdo ho má. ;)

Leon89
28-01-2018, 18:53
Zdravím :) Snáď píšem do vhodnej témy - od piatka som už aj ja "Vitarák", kúpená v Auto TT Trnava. Skúsenosti s predajom pozitívne, je to moje prvé čisto nové auto tak som mal ohľadom predaja a procesu prihlasovania veľa otázok, predajca mal trpezlivosť a bol veľmi ochotný :) Akciu na zimné komplety som akurát nestihol, ale ako kompenzáciu som dostal v cene auta zimné gumy, bezpečnostné skrutky kolies a lakťovú opierku. A samozrejme povinnú výbavu a gumenné rohože.

Za tých pár dní sa ťažko hodnotí, ale všetko v poriadku a oproti môjmu predchádzajúcemu 19 ročnému autu s nulovou výbavou je to riadny rozdiel. :)

Jediné čo by som sa opýtal, či niekto nemá skúsenosť - cestou z predajne mi vraj Vitara dosť dymila, v polke cesty prestala, a zadymila už len chvíľami pri akcelerácií. Predpokladám že to bude novotou, nejaké konzervačné oleje apod., budem to sledovať. :) Ako som spomínal, je to môj prvý "fungláč" takže zábeh auta natoľko nepoznám.

J.H
28-01-2018, 19:06
Želám veľa šťastných kilometrov s novým aotum..
A určite budeš spokojný s Vitarou. A to dymenie na novom aute si nevšímaj. Ten dym bolmožno iba viac para ako dym.

In Nomine Noctis
03-02-2018, 15:26
Zdravím :) Snáď píšem do vhodnej témy - od piatka som už aj ja "Vitarák", kúpená v Auto TT Trnava. Skúsenosti s predajom pozitívne, je to moje prvé čisto nové auto tak som mal ohľadom predaja a procesu prihlasovania veľa otázok, predajca mal trpezlivosť a bol veľmi ochotný :) Akciu na zimné komplety som akurát nestihol, ale ako kompenzáciu som dostal v cene auta zimné gumy, bezpečnostné skrutky kolies a lakťovú opierku. A samozrejme povinnú výbavu a gumenné rohože.

Za tých pár dní sa ťažko hodnotí, ale všetko v poriadku a oproti môjmu predchádzajúcemu 19 ročnému autu s nulovou výbavou je to riadny rozdiel. :)

Jediné čo by som sa opýtal, či niekto nemá skúsenosť - cestou z predajne mi vraj Vitara dosť dymila, v polke cesty prestala, a zadymila už len chvíľami pri akcelerácií. Predpokladám že to bude novotou, nejaké konzervačné oleje apod., budem to sledovať. :) Ako som spomínal, je to môj prvý "fungláč" takže zábeh auta natoľko nepoznám.

vitaj :)

studeny motor nie...kym sa zahreje motor...

fotograf
16-03-2018, 17:07
Stále váham s kúpou novej vitary, aj keď mi ju už dlho núkajú pri každej návšteve servisu... :rolleyes:
Skôr či neskôr budem musieť auto vymeniť, ale mám obavy, či nová vitara bude vhodnou náhradou na 15-ročnú GV, ktorú mám zdvihnutú cca o 6 cm podvozkom OME (pružiny aj tlmiče). 8-)
Máte niekto skúsenosti so zdvihnutím novej vitary? :confused:

STENLY.
24-03-2018, 18:25
zbytočne ju budeš dvíhať... to auto nie je stavané do terénu... bolo mi to aj teraz pri výmene lamely po 30tisícoch km vyčítané...

fotograf
26-03-2018, 18:44
Veď toto práve... :rolleyes:
Zrejme budem musieť túto značku opustiť - proste: nová Vitara je niečo úplne iné, čo ja potrebujem. :(
Škoda... :|

Maňo
02-04-2018, 00:02
Suzuki som musel presne z tohto isteho dovodu opustit aj ja. Teda co sa tyka noveho auta. Dva Ignisy este ostali :-P
Ked mi dlhorocny servisak povedal, ze Mano necakaj, ze pri tvojom jazdeni ti nova Vitara vydrzi tolko co Ignis, a ze sa s nou dostanes tam kam s Ignisom, bolo rozhodnute. Zial.

Sucasnu Vitaru pokladam za soft nahradu Ignisa, v ziadnom pripade vsak nie za dostojnu nahradu predoslej Grand Vitary. Zial.

Syfon
02-04-2018, 10:21
Kto si myslel, že Vitara nahrádza Grand Vitaru je naivný, nie je to terénne auto a ani žiadne úpravy to nezmenia.

fotograf
05-04-2018, 12:40
Noo..., to som si nemyslel (ani nemyslím). :rolleyes: :oops:
Ale aspoň vidno, ako vyslovene len marketingovo narábajú so značkou (názvom typu auta). Predtým (ešte pred GV) bola stará Vitara úplne inej konštrukcie... Potom ju prevzala Santana a v Suzuki následne prišli s Grand Vitarou, ktorá už nemala prednú nápravu tuhú, ale rebrinový rošt podvozka a zadná tuhá náprava ostali. ;-)
Ale načo sa vlastne sťažujem (resp. prečo sa čudujem...)? Veď nová Vitara sa volá predsa New Vitara! :mrgreen: 8-)
Tie spálené spojky mám potvrdené aj zo servisu. A od viacerých užívateľov aj zhodnotenie pohonu 4x4 a riadiacej elektroniky... :swear"
Šetriť sa už musí asi všade... :twisted:

criistiiano
30-11-2018, 20:53

No najlacnejsie kupis novu vitaru v Madarsku ... mna stala o 2500 eur lacnejsie ako u nas ... objednana 1.4 vo vybave premium sa mi zda :) za 14900 eur

criistiiano
30-11-2018, 20:57
Neviem ci ste sledovali cennik v Madarsku ale cena novej Vitary je o 2500 lacnejsia ako u nas ... preto som sa rozhodol kupu prave tam ... 1.4 premium za 14 900 eur ...

Mite
30-11-2018, 21:18
A to nám to tady budeš tapetovat každý 4 minuty? :geek:
Navíc reaguješ na skoro 3 roky starý dotaz a tazatel si Vitaru už dávno koupil.

criistiiano
01-12-2018, 18:00
A to nám to tady budeš tapetovat každý 4 minuty? :geek:
Navíc reaguješ na skoro 3 roky starý dotaz a tazatel si Vitaru už dávno koupil.

Nevedel som ako zmazať jeden z tych prispevkov, len som chcel naznacit aky je cenovy rozdiel ... ak som sa ťa to osobne dotklo tak prepac .

fotograf
03-12-2018, 08:58
... :rolleyes:
Zrejme budem musieť túto značku opustiť - proste: nová Vitara je niečo úplne iné, čo ja potrebujem. :(
Škoda... :|
Potvrdzujem svoj príspevok spred trištvrte roka: počkám na nový Jimny - už mám vybratú aj farbu. :mrgreen:

sherpa
04-12-2018, 09:28
pre nerozhodnych je tu mala pomocka, nova vitara po facelifte > https://www.youtube.com/watch?v=TYDMEk4yTWY, celkom pekna aj schopna.

In Nomine Noctis
09-01-2019, 06:54
a co hovorite na nove kubatury? 1.0 :swear"

FeMi
11-01-2019, 15:47
a co hovorite na nove kubatury? 1.0 :swear"
Mne je to ťažko hodnotiť kedže som asi jeden z mala ľudí ktorým doslova zapácha benzín a pravdu povediac dnes neviem či by som si kupil novu vitaru kedže sa rozhodli že naftaky už robiť nebudu aj ked nové doplnty ale mrtvy uhol a pod by som veľmi prijal ...

(Pre ostatnych jasne naftak je smrrrrť draheeeee všetko a pod ...:o;))

Maňo
14-01-2019, 23:59
Fotograf:

Co cakas od noveho Jimnyho?
V Nemecku je uz v predaji a technicke parametre nie su teda ziadne hifi. Motor 1,5 z prvej SX4ky, ktory podla mojej skusenosti zral a nesiel (v porovnani s 1,6 88kw). Avsak oproti 1,3ke v starom Jimnym predsalen pokrok, aj ked biedny.

Ale co je podla mna na sucasnu dobu skandal, je len 4st. automat a maximalna hmotnost nebrzdeneho privesu 350 kg!!! To uz aj moj Ignis mal 450. Ale asi vies na co potrebujes Jimnyho, aj ked za tu cenu sa podla mna da kupit neporovnatelne lepsie NOVE auto (do terenu).

fotograf
16-01-2019, 15:28
No tak skús poradiť, že aké... :confused:
Som zvedavý... :?:
Vážne. :rolleyes:
:mrgreen:

Maňo
16-01-2019, 20:57
Fotograf:

Chcel som ti poslat sukromnu spravu, ale mas plnu schranku.

Ja som zaryty Suzuki fan, teda kym nezacali aj oni tlacit tie turbomotorceky, a predsa ma racionalne uvazovanie donutilo opustit znacku.

Za 16000 eur som kupil auto do terenu, stala zadokolka s pripojitelnym predkom a redukciou, plnohodnotne 5 miestne, dizel 88kw. V terene som zatial zapadol len raz vlastnou hlupostou, na dialnici v pohode 140km, ked treba tak sa da aj 160kmh ale uz to nie je tak pohodlne.

Nechcem robit reklamu, tak naschval nepisem model, ale ked to porovnam za cenu co predavaju Jimnyho v Nemecku, tak nie je o com.

A este druha volba je Uaz Hunter 2,7 benzin, ale to len keby si chcel ist do extremu :)

Syfon
16-01-2019, 22:45
Reklama by neuškodila, veľa ich na Slovensku nejazdí. Inak motor v novom Jimny, nie je zo starej SX4, je to nový motor.

Mite
17-01-2019, 07:36
Motor 1,5 z prvej SX4ky, ktory podla mojej skusenosti zral a nesiel (v porovnani s 1,6 88kw).

Ale co je podla mna na sucasnu dobu skandal, je len 4st. automat a maximalna hmotnost nebrzdeneho privesu 350 kg!!!
Řekl bych, že v SX4 byl motor M15A a v novém Jimny je K15B.
Ale nejsem takový zarytý fanda Suzuki jako ty a tak se třeba pletu.

A kolik bys chtěl za tím mrňavým autíčkem tahat? Vždyť to váží tunu a je to dlouhý 3,6 metru. To není 2tunový SUV abys za tím mohl tahat vlek pro 2 koně.

fotograf
17-01-2019, 09:18
Maňo, to keď si už ani na takomto fóre nemôžeme otvorene napísať..., tak neviem. :rolleyes:
Veď nejde o reklamu - je možné, že nejaké zaujímavé auto naozaj uniklo mojej pozornosti. :?

Viac ako desať rokov jazdíme pracovne do terénu na krátkej GV (viď môj podpis) a môžem povedať, že som v podstate spokojný. Je to vyhovujúce auto, ale musel som ho dať zdvihnúť, aby bola vyššia svetlá výška. Výkon motora (1.6 - benzín) je tak na hrane, ale na meračky chodíme väčšinou len dvaja (+ prístrojová technika). Dal som domontovať aj ťažné, ale to dosť limituje prejazdnosť terénom (už viackrát som trhol kábel zásuvky...). Aj priemerná spotreba 10 l / 100 km nie je nič moc (samozrejme - podľa pomeru jazdy v teréne...). Inak v novom Jimny je nová atmosféra 1.5 l, ak sa nemýlim... ;-)
Auto však už má 15 rokov, tak pomaly začínam uvažovať o výmene. Začal som sa zaoberať aj novým Dusterom, ale kolega ma odhovára (on ho má, ale starú verziu - a pochybujem, že by nová sa až tak podstatne líšila od tej starej...). Do nejakých ruských brutálov sa mi zase nechce ísť. A keď nechcem leštenku (nejaké bežné SUV) a na drahý Jeep ako firma zas nemáme, tak fakt neviem, čo vybrať. :confused:

Tak poraď, keď vieš. :scratch:

Syfon
19-01-2019, 15:21
Ak sa nemýlim tak mal na mysli toto auto http://mahindra.sk/quanto

fotograf
21-01-2019, 11:13
Ako pokus o žart to nebolo zlé... :banana:

Mite
22-01-2019, 20:47
Ako pokus o žart to nebolo zlé... :banana:
To je ale opravdu zajímavé auto. Má to 2 airbagy, zadní stěrač, vyhřívané zadní sklo a máš si kam odložit pitíčko když umíráš žízní během jízdy. :mrgreen:
A ta výška 1,9 m...no nekup to za 410 000 CZK. :hurra:

fotograf
23-01-2019, 07:36
Trochu mi to pripomína Hyundai Matrix... :roll:
Ale tá hmotnosť?! :eek: