PDA

Zobraziť plnú verziu : Rada pri kupe GV (Benzin, 3DV,r.v. 2007)

svalent
29-11-2015, 10:21
Ahojte,
presiel som forum, google -ale informacie su dost roznorode predo dotaz sem - ak ma niekto skusenosti a vie poradit:
Chcel by som kupit GV (rv2006 a novsie), kedze na kratke jazdenie(lyzovanie, hory, praca - vsetko do 7km) a 90% spevnene cesty tak benzin.
Kedze parkovanie na sidlisku/v meste problematicke a ako 2. auto tak urcite 3-dverovy model - z toho vychadza 3D 78kw (=bez uzavierky/redukcie).

a) Co pri tomto modeli povedzme 2007 /120tkm si vsimnut pri kupe/skusobnej jazde ?

b) Niektore modely maju aj ESP - ze ma pozitivny vplyv na kontrolu trakcie mi je jasne, ale ma (pripadne jeho funkcia VDC) moznost
pribrzdit pretacajuce koleso a tym ciastocne nahradit samosvorny napravovy diferencial ?
(dost info je tu http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=195&page=9 ale predsa len ...)

dakujem za odpoved.
Stano (...snad buduci clen GV klubu ;))

fotograf
30-11-2015, 09:47
Áno, táto voľba je správne kompromisná, ale takýchto áut (3D) sa príliš veľa nepredalo, takže už tým budeš mať zúžený výber.
Čo sa týka odpovedí:

a) je to veľmi individuálne - podľa toho, či auto jazdilo aj v teréne (a koľko) alebo nie (korózia podvozku, mechanické poškodenia, ..., na motore by si nemal nájsť nič, pokiaľ nemá nejakú poruchu...);

b) nie, nenahradí... - v teréne to reálne nepostrehneš, lebo odľahčenie kolesa prichádza pri tak veľkom krížení náprav, že takáto elektronika plnohodnodtne nedokáže nahradiť mechanické zopnutie diferáku (kolesom začne "cukať" - striedavo sa pohýna a zastavuje, podľa vyhodnotenia senzoru straty trakcie).

Dosť napovie aj počet majiteľov a či bolo auto dovezené zo zahraničia (alebo kúpené tu ako nové).
Pri skúšobnej jazde treba preveriť, či nie sú vymlátené tlmiče a prevodovka riadenia. Mechanik so skúsenosťami to vie spoľahlivo odhaliť.