PDA

Zobraziť plnú verziu : Suzuki Vitara 1.6 VVT & Nissan Qashqai 1.6 DIG T

andy65
21-11-2015, 23:14
Zdravím všetkých majiteľov Suzuki Vitara 1.6 VVT (manuál). Pomaly nastane čas na výmenu auta. Do súboja k Vitare som vybral Nissan QQ. 1.6 DIG T. Tieto 2 auta skončili v mojom finálnom výbere. Auto by malo slúžiť na každodennú jazdu do práce ( 1 osoba mimo mesto) 12 km tam a 12 km späť + mesto + 2(4 osoby) letná ( more) zimná ( lyžovačka) dovolenka. Ročne najazdím 13- 20 000 km. Mám záujem o nové auto alebo maxim. 1-3 ročnú jazdenku. Moje + a - áut: Nissan Q- nový motor 1.6 DIG- Turbo od Nissanu-?? aká je spoľahlivosť, spotreba, servisné náklady.../ Vitara- 1.6 klasika v overenej atmosfére, žiadné novodobé turbá. Vitara si myslím že bude aj ús****ejšia v spotrebe paliva. QQ- prepracovanejší interiér, pôsobí luxusnejším dojmom. Vitara ponúka 4x4 ( ak by som sa rozhodol pre Vitaru tak na 90% by som išiel do 4x4- vraj nie je veľký rozdiel v spotrebe s dvojkolkou), cenová relácia modelov, kvalita spracovania oboch áut ( vraj z dôvodu nízkej váhy má Vitara veľmi tenké materiály vrátane plechu karosérie)
Peviesť sa pár km pri skušobnej jazde niečo napovie ale osobné, dlhodobejšie skúsenosti majiteľov sú niekde inde.
Viem že rozhodnutie bude na mne ale rád by som sa podelil s objektívnymi skúsenosťami s vami majiteľmi.

Více na: http://www.nissanclub.cz/forum-tema/nissan-qashqai-1-6-dig-t-suzuki-vitara-1-6-vvt-29591 (http://www.nissanclub.cz/forum-tema/nissan-qashqai-1-6-dig-t-suzuki-vitara-1-6-vvt-295910)

Vrtulko
22-11-2015, 09:46
Pre andy65 :
Ahoj. Ja som zatiaľ čakateľ na novú Vitaru a tiež som sa dlho rozhodoval aké auto s vyšším podvozkom kúpiť. Nakoniec som sa rozhodol pre klasickú atmosféru, skrátka turbám neverím (záruka neskorších drahých problémov). Kde si prosím ťa čítal, že Vitara je ľahká kvôli tenkým materiálom a plechom ? Ja si myslím, že je to skôr kvôli použitým moderným zliatinám, ktoré dokážu byť ľahšie aj o 30% pri zachovaní rovnakej pevnosti. Skús pozrieť nárazový test Vitary :http://www.svetmotorov.sk/bezpecnost/suzuki-vitara-5-z-testu-euro-ncap

(http://www.svetmotorov.sk/bezpecnost/suzuki-vitara-5-z-testu-euro-ncap)

STENLY.
22-11-2015, 11:33
ked ti príde domov, tak budeš sám vidieť, že to auto je z "papiera" ;)
zliatina je jedna vec a prehýbanie plechu vec druhá...
a zatváranie piatich dverí ti pôjde na nervy... vyjadrenie, že je to kvôli pretlaku v aute je blbosť...
ja som už prišiel na to, ako ich treba zatvoriť, no ak sú tie dvere špinavé, tak to nie je príjemné...

no všetko ostatné je super :)

andy65
22-11-2015, 12:31
Mám známeho lakýrnika v Suzuki, kt. sa pod ruky dostala Vitara po krúpach a mal problém aby na streche lakťami neurobil ďalšie preliačiny.

mimach
22-11-2015, 17:45
Tenký ale pevnejší, preberali sme to už pri Sx4. Preto ľahší.
Kôli váhe "podla mňa" nepoužili ani mäkčené plasty v interiéri.

satanokky
22-11-2015, 18:28
Osobná skúsenosť s Grand Vitarou r.v. 2010 - plech ľavého nárazníka je tak tenký, že som ho ohol do pôvodnej podoby jednou rukou (ťukli nám auto na parkovisku). A to je stará Grand Vitara min. o 400 ťažšia ako jej mladšia sestra - ja viem veľa vážil na Grand Vitarách ten vložený rám ale aj tak. Optimalizácia nákladov, znižovanie hmotnosti kvôli nižšej normovanej spotrebe, atď. prispievajú k tomu, že tie plechy sú jak alobal. A u rozpočtového auta zabudni na nejaké moderné zliatiny Kolega Vrtuľko. Tu na fóre sa už dosť popísalo o zatváraní tých odľahčených dverí, či o prefukovaní vzduchu za jazdy okolo tesnenia dverí.
Ja osobne mám veľmi dobre skúsenosti s Nissanom, ale všetko sú to dízle čo so jazdil či ešte furt jazdím - X-Trail T3, X-Trail T31 a PickUp D22. Viem sú to autá z trochu inej kategórie.
A osobne považujem Suzuki na najslabšieho výrobcu v rámci japoncov. Možno by si sa mal obzrieť po Toyote RAV 4 - tá ale v benzíne nebola u nás na predaj vo vyšších výbavach. A ak chceš atmosféru zaujímavú tak skús Mazdu CX5 so Skyactivom, ale tu odporúčam ísť do najsilnejšej motorizácie. A možno ešte Mitsubishi ASX, ale to kokoti ponúkajú v benzíne len s predokolkou - nútia ľudí kupovať vychcané smradľavé dízle. Len neviem ako cenovo vychádzajú jednotlivé modely - to si nájdi sám a daj vedieť ako si sa rozhodol.

Vrtulko
22-11-2015, 18:56
Tak mi tie plechy nedali pokoj a dnes som zašiel za kamošom, čo má Grand Vitaru, r.v. 2008. Áno potvrdil, že tie plechy sú mierne poddajnejšie (zrejme preto, že sú tenšie) ale čo je podstatné, nikde som na jeho aute nenašiel ani náznak po hrdzi. Rovnako som si obzrel pár SX-4 na parkovisku pred Kaufom, kým žena nakupovala a tiež žiadna hrdza (ktovie, čo si o mne mysleli ľudia, keď som obchádzal autá 8-) ). A zas som nenašiel nejaké hrdzavé kusy. Takže aspoň pre mňa osobne, hrúbka plechu nieje až tak podstatná (možno až na tie krúpy). Predchádzajúce auto som mal Hondu Civic (2012), kde bola zasa takmer polovica karosérie z plastu (vrátane piatych dverí) . U plastu síce hrdza nehrozí ale zas plastový diel skôr zlomíš (hlavne v zime) a musíš ho vymeniť celý a to poriadne pocíti tvoja peňaženka (osobná skúsenosť). Inak by ma zaujímalo ako sú na tom s hrúbkou plechu iné automobilky...

andy65
23-11-2015, 09:09
Ako 2 auto v rodine máme SX4, r. v. 2006 (93000km) a taktiež môžem potvrdiť , že zatiaľ som nikde neobjavil náznaky korózie.

fotograf
23-11-2015, 15:27
Nové autá už väčšinou majú takú protikoróznu úpravu plechov, že skôr než prehrdzavejú ich EÚ zakáže ako nadmerne "emisné". :rolleyes::cool::mrgreen:

satanokky
23-11-2015, 17:06
No našťastie už výrobcovia áut používajú aspoň poriadnejšiu povrchovú úpravu plechov aby nekvitly. Škoda len, že odhalené komponenty podvozku, motora a výfuku zo spodu auta sú biedne chránené voči korózii a tam to kvitne pravidelne.

fotograf
23-11-2015, 18:16
Áno, pravdu píšeš, ale zospodu auta pôsobí na podvozok a karosériu oveľa (chemicky) agresívnejšie prostredie, ako i abrázia (mechanické poškodenia obrusovaním).
Myslím si, že kto by vynašiel lacnú úpravu železa (ocele), ktorá by odstránila korodovanie, ten by zrejme dostal Nobelovu cenu... :ideaa:

andy65
23-11-2015, 18:52
Prosím vráťme sa k podstate témy a to porovnanie, resp. vaše názory na Suzuki Vitara 1.6 VVT & Nissan Qashqai 1.6 DIG T. :confused:

andy65
23-11-2015, 20:28
Stenly ľutuješ kúpy Vitari?

Maňo
23-11-2015, 22:43
Akurat dnes som s dlhorocnym mechanikom Suzuki riesil otazku vymeny Ignisa za novu Vitaru. Povedal ze urcite nie lebo ze ak budem s Vitarou jazdit ako s Ignisom tak po troch rokoch bude na srot. Vraj je na nej vsetko akesi tensie a jemnejsie.
Qq by som nebral prave kvoli tomu motoru s priamym vstrekom a turbom. A tym prihriatym start-stop systemom.
Toyotu RAV4 nedavno kupil znamy. Auto jazdne velmi dobre ale na ten hnusny plastovy interier treba mat fakt silnu povahu.
Ak nechces jazdit v terene co tak skusit Hondu CRV?

STENLY.
24-11-2015, 00:13
Stenly ľutuješ kúpy Vitari?
nie, nie, zatiaľ nie... chce to počkať pár rokov...
čo mi vadí som spomenul vyššie... keby som ten kufor nemusel dennodenne otvárať, tak by som to možno "prehltol" no toto je pre mna jedno velke mínus...
ako som napísal, všetko ostatné je super... ;)

a čo sa týka porovnania áut, myslím, že porovnávaš dve cenové kategorie

satanokky
24-11-2015, 05:25
Áno, pravdu píšeš, ale zospodu auta pôsobí na podvozok a karosériu oveľa (chemicky) agresívnejšie prostredie, ako i abrázia (mechanické poškodenia obrusovaním).
Myslím si, že kto by vynašiel lacnú úpravu železa (ocele), ktorá by odstránila korodovanie, ten by zrejme dostal Nobelovu cenu... :ideaa:

No tak hádam by bolo na čase prestať používať oceľ na autá a robiť ich z papiera - sen všetkých ekológov, lebo by sa to dalo recyklovať, hovno ba to vážilo a tým pádom aj hovno žralo :D.
Ono s tou oceľou je to ozaj opruz. Ani nerezová oceľ (akejkoľvek triedy) nieje 100% odolná voči korózii. A teda špeciálne voči kyseline soľnej a jej derivátom.
No ale ak by sa nosné časti auta zospodu zakryli plastom po celej ploche tak by to pomohlo - aj voči abrazii aj čiastočne voči agresívny médiam.

Vrtulko
24-11-2015, 17:58
Tak ten spodok auta by sa dal čiastočne riešiť spodným krytom motora. Videl som ho už na nete aj na novú Vitaru. Ale na toto už tu téma na fóre je.
A ako písal STENLY, Vitara oproti QQ alebo novej HR-V sú iné cenové kategórie. Otázka číslo jedna by mala znieť: Koľko som ochotný do auta investovať ? A potom môžeš andy vyberať ;)

fotograf
25-11-2015, 12:50
Do auta sa neinvestuje, auto sa kupuje - je to spotrebný tovar. :rolleyes:
Ono totiž po kúpe klesne na cene (aj keby si ho chcel hneď predať)... :swear"

andy65
25-11-2015, 20:42
A ako písal STENLY, Vitara oproti QQ alebo novej HR-V sú iné cenové kategórie. Otázka číslo jedna by mala znieť: Koľko som ochotný do auta investovať ? A potom môžeš andy vyberať ;)[/QUOTE]

Skúsme neriešiť financie (aj keď sú veľmi dôležité, € by boli aj na napr. BMW X3, HRV, CX5, ale nepotrebujem ísť do kategórie SUV, nie som podnikateľ, kt. mesačne najazdí xxx km...chcem šikovný, benzínový, ús****ý, spoľahlivý crossover na bežné rodinné potreby) ale porovnať autá, kt. ma na základe mojich požiadaviek a potrieb najviac zaujali. A ten finančný rozdiel zase nie je až taký výrazný- nebudem zachádzať do detailov výbavy- to je individuálne:

SUZUKI VITARA 1.6 IVVT 5 MT 88 kW 2 WD: 1. Comfort od 14.200(akcia)-16.200, 2.Premium od 15.400-17.400, 3. Elegance od 16.700-18.700

4 WD: 1. od 16.200- 18.200, 2. od 17.500- 19.500 3. od 18.800- 20.800

NISSAN QQ 1.6 DIG T 6MT 120kW : Visia 18.750, Acenta 20.610 N-Tec 23.210

HONDA HRV 1.5 i- VTEC 6MT 96kW: Comfort 17.490, Elegance 19.190, Executive 22.090

andy65
01-12-2015, 10:52
porovnanie atmosféry & turba:
http://autozurnal.ta3.com/z-praxe-sukromneho-autoservisu-atmosfera-alebo-turbo

Diemou
09-01-2016, 20:39
ked ti príde domov, tak budeš sám vidieť, že to auto je z "papiera" ;)
zliatina je jedna vec a prehýbanie plechu vec druhá...
a zatváranie piatich dverí ti pôjde na nervy... vyjadrenie, že je to kvôli pretlaku v aute je blbosť...
ja som už prišiel na to, ako ich treba zatvoriť, no ak sú tie dvere špinavé, tak to nie je príjemné...

no všetko ostatné je super :)

Asi maš smolu. U mňa sa kufor zatvara ako po masle, jemne ako pierko bez stresov :)

Diemou
09-01-2016, 20:40
Akurat dnes som s dlhorocnym mechanikom Suzuki riesil otazku vymeny Ignisa za novu Vitaru. Povedal ze urcite nie lebo ze ak budem s Vitarou jazdit ako s Ignisom tak po troch rokoch bude na srot. Vraj je na nej vsetko akesi tensie a jemnejsie.
Qq by som nebral prave kvoli tomu motoru s priamym vstrekom a turbom. A tym prihriatym start-stop systemom.
Toyotu RAV4 nedavno kupil znamy. Auto jazdne velmi dobre ale na ten hnusny plastovy interier treba mat fakt silnu povahu.
Ak nechces jazdit v terene co tak skusit Hondu CRV?

To že je niečo tenšie a jemnejšie neznamená že je to horšie a menej odolné atď.

STENLY.
10-01-2016, 19:58
Asi maš smolu. U mňa sa kufor zatvara ako po masle, jemne ako pierko bez stresov :)
nemám smolu, možno ty máš štastie... je to na všetkých vitarách tak... v recenziách to isté... sprav video, bez neho je tvoj príspevok o ničom... :)

ináč, chcelo by to vytvoriť tému, nech to tu chlapcovi nezasierame