PDA

Zobraziť plnú verziu : 1.9DDIS 07 zle startuje

Branci
10-09-2015, 14:35
Caute mozno budete vediet poradit, mam sx4 2007 1.9 ddis a zle mi startuje. Niekedy sa podari nastartovat na prvy krat ale toci moc dlho (aj to iba malo kedy) a niekedy nastartujem az na 10-ty krat. Povacsine sa mi podari nastartovat tak na 3-4x. Stretli ste sa uz s tymto niekto? za vsetky rady dakujem.

satanokky
10-09-2015, 19:36
Caute mozno budete vediet poradit, mam sx4 2007 1.9 ddis a zle mi startuje. Niekedy sa podari nastartovat na prvy krat ale toci moc dlho (aj to iba malo kedy) a niekedy nastartujem az na 10-ty krat. Povacsine sa mi podari nastartovat tak na 3-4x. Stretli ste sa uz s tymto niekto? za vsetky rady dakujem.

Čo ma tak z hlavy napadá:
- zanesený EGR ventil od oleja resp. spalín
- žhaviče nefungujú správne - poškodené (nefunkčné) žhaviče, spínacie relé poškodené (nefunkčné), ktoré nezopne obvod a žhaviče nedostanú šťavu
- palivo nejde do valcov - vysokotlaké čerpadlo nefunguje na 100%, trysky sú vyjazdené či zanesené, palivový filter zasratý,

Ja to typujem na prvé 2 možnosti.

Inak moje dízlove auto r.v. 2003 s 230 000km na tachometri štartuje na prvé otočenie (lepšie ako Grand Vitara 2010 s 2,4VVT-čkom).

Branci
10-09-2015, 20:00
Dakujem za radu. Zhavice idem menit buduci tuzden ked to nepomoze skusit egr. A da sa vobec vycistit? Moc sa v tom nevyznam. Jo a este len tolko aj moje auto ked malo iba 230tisic startovalo na prvy tuk. Mam naslahane 285 tisic:joke:

satanokky
10-09-2015, 20:59
Dakujem za radu. Zhavice idem menit buduci tuzden ked to nepomoze skusit egr. A da sa vobec vycistit? Moc sa v tom nevyznam. Jo a este len tolko aj moje auto ked malo iba 230tisic startovalo na prvy tuk. Mam naslahane 285 tisic:joke:

No tak žhaviče sa dajú zmerať a aj to relé. No EGR ventil sa dá vybrať, rozobrať a vyčistiť. Ale ak ti prepúšťa turbo olej tak sa ti ten ventil opäť rýchlo zaserie. Takže kukni aj na turbo.

nadineh
11-09-2015, 00:05
No tak žhaviče sa dajú zmerať a aj to relé. No EGR ventil sa dá vybrať, rozobrať a vyčistiť. Ale ak ti prepúšťa turbo olej tak sa ti ten ventil opäť rýchlo zaserie. Takže kukni aj na turbo.

EGR ventil to asi nebude, ked pracuje zle, tak ti zasviezi kontrolka - obdlznik so zubatou vlnovkou, pod nou je vela dalsich veci, ktore odhali len diagnostika. Teraz sme ho menili...

satanokky
13-09-2015, 21:53
EGR ventil to asi nebude, ked pracuje zle, tak ti zasviezi kontrolka - obdlznik so zubatou vlnovkou, pod nou je vela dalsich veci, ktore odhali len diagnostika. Teraz sme ho menili...

Nazdar. Koľko stojí ten EGR ventil nový?

nadineh
14-09-2015, 20:37
Nazdar. Koľko stojí ten EGR ventil nový?

No lacny nie je... s robotou cca 500-600 eur... :( Treba sa na to popytat po servisoch, niekde to moze byt aj menej.

mimach
14-09-2015, 23:10
Egr som musel meniť začiatkom roka, pôvodný Valeo vydržal zhruba 70 000. Nový Hella ma stál aj z prácou v Suzuki ZV asi 300€.
V BB mi bez práce povedali 400€. Na nete najdeš na môj typ aj za 160€, akurát že ja mam HDI a ty Multijet.
Podla mňa je to dosť veľký cenový rozptil.

satanokky
15-09-2015, 22:01
No pekne sú tie ceny len čo je pravda.

satanokky
17-09-2015, 00:12
No lacny nie je... s robotou cca 500-600 eur... :( Treba sa na to popytat po servisoch, niekde to moze byt aj menej.

Takže úspora na palive sa ti takto "pekne" vrátila. Pri koľkých kilometroch si to dala meniť? A čo ti povedali ako dôvod poruchy toho EGR-ka?

nadineh
18-09-2015, 00:01
Takže úspora na palive sa ti takto "pekne" vrátila. Pri koľkých kilometroch si to dala meniť? A čo ti povedali ako dôvod poruchy toho EGR-ka?

Auto ma 122 000 km, mame ho od zaciatku a jednoducho EGR prestaval spravne pracovat a tym by poskodzoval DPF filter, nevypaloval by sa. Na diagnostike ukazalo, ze sa DPF niekolkokrat nestihol vypalit, cize neuspesna regeneracia. Upozornila ma na to ta kontrolka, co som pisala a ta nesvietila stale, ale iba obcas. Po diagnostike mi povedali, ze to takto moze byt rok, tyzden ale aj jeden den a potom sa to pokazi uplne. Takze vymena...

satanokky
30-09-2015, 15:25
Ako vyčistiť EGR ventil:
https://www.youtube.com/watch?v=1BtOYqjDw0Y&list=UU0jRGOWyviD03g7VR86tA4A&index=3&feature=plcp

Mite
30-09-2015, 19:17
Ako vyčistiť EGR ventil:

Tak jsem očekával něco profesionálnějšího. A ten cigaretový rituál k tomu patří? :mrgreen:

satanokky
01-10-2015, 08:42
Tak jsem očekával něco profesionálnějšího. A ten cigaretový rituál k tomu patří? :mrgreen:

Samozrejme, že to k tomu patrí. Ten ventil bol čistený v normálnom benzíne 95-ke. A kde je horľavina tak tam je doslova "nutné" mať aj zdroj problému - zapaľovač či zápalky.
Toto video je od nejakého domáceho "kutila s.r.o.". Všetko čo ten chlapík robil, tak to robil pred garážom na zemi. Má tam aj jak čistí turbo - takisto benzínom.
Pri staršom aute kde by sa cena nového EGR-ka rovnala polovici ceny vozidla je takáto oprava pochopiteľná.