PDA

Zobraziť plnú verziu : Automaticka prevodovka

medo10
08-08-2015, 19:09
Ahojte mate uz niekto automat? Ako preraduje? trha alebo ide plynule.

Vdaka :)

majkl
10-08-2015, 14:17
Ja som objednal automat. Auto by malo prist tento tyzden tak potom zistitm co a ako a dam vediet :)

majkl
19-08-2015, 15:01
Tak uz mam par desiatok kilometrov s automatom za sebou. Myslim, ze ta automaticka prevodovka je dobra. Zbytocne nepodraduje a netrha (resp. nic take som nezaznamenal). Ak potrebujes pridat tak zosliapnes a on si hned podradi a da ta do vyssich otacok a potom to ide. Popripade si mozes podradit o 2 stupne (cez packy na volante) a vtedy dostanes tak cca 4000 a vtedy to len ma akceleraciu. Ja som s tym automatom spokojny. Je pravda, ze som s nim nepresiel nejaku ohromnu vzdialenost. Toto su moje prve pozorovania a sam som bol zvedavy na automatiku

joculko65
21-08-2015, 11:04
Aj ja mam automat, som zatiaľ spokojný plynule preraďuje je to paráda.

mimach
23-08-2015, 14:33
Chem sa len opýtať, je to robotizovaná 6 stupňová prevodovka?

vagojan
23-08-2015, 15:02
Chem sa len opýtať, je to robotizovaná 6 stupňová prevodovka?

Je to klasický automat (tedy řízený elektronicky ne hydraulicky).

Tj. hydrodynamická spojka (s pravděpodobně elektrohydraulickým zamykáním - překlenutím pro snížení ztrát v hydraulickém okruhu). A dál potom šest rychlostí pomocí planetových převodů.

Jezdí plynule a příjemně. Své se dočkám asi koncem září.

Robotizované převodovky jsou v plánu pro Celerio.

majkl
23-08-2015, 21:25
Robotizované su také lacnejšie a horšie (ale moc sa do toho nerozumiem - mohol by niekto vysvetlit?)
a áno je to hydrodynamická prevodovka

bte Celerio? Čo je to

vagojan
23-08-2015, 21:48
Robotizované su také lacnejšie a horšie (ale moc sa do toho nerozumiem - mohol by niekto vysvetlit?)
a áno je to hydrodynamická prevodovka

bte Celerio? Čo je to

Robotizovaná převodovka je normální převodovka a spojka. Tj. lehká a jednoduchá, velkoseriová, levná ... většinou pětistupňová. Jen místo klasického spojkového pedálu je elektrický nebo hydroelektrický mechanizmus vystavování spojky. Vlastní řazení potom probíhá jako u klasické kulisy řazení, jen to dělá robot s dvěma motory (doleva doprava, dopředu dozadu). K tomu je nějaká elektronika, která ještě zaručí snížení otáček motoru při řazení (aby se motor nepřetočil) a reaguje na úroveň zmáčknutí pedálu plynu (akcelerátoru) - s nohou na podlaze řadí při vyšších otáčkách).
Celkově jízda není tak plynulá jako u převodovky s hydroměničem nebo dvouspojkové DSG. Ale je to hlavně levné. Spotřeba může být nižší než u hydrodynamického převodu, doba prokluzu je stejně krátká jako u normálního ručního řazení... jinak by spojka shořela (hydroměnič může oproti tomu pracovat déle... a držet motor v lepších otáčkách - poměr zamykání hydroměniče je potom poměr mezi pohodlím a spotřebou).

Osobně mám rád převodovky s hydroměničem (hydrodynamickou spojkou) V odblokovaném stavu hydroměniče se při rozjezdu značně zvyšuje točivý moment na výstupním hřídeli (vysoké otáčky čerpadla na vstupu zvyšují tlak a ten potom působí na výstupní hydromotor větší silou). Tj. pro krátké úseky něco jako redukce.

Suzuki Celerio je nazýván poslední model Suzuki Alto. Vyráběné asi jen Maruti Suzuki v Indii... v ČR to mělo jít do prodeje spolu s novou Vitarou, ale na anglickém trhu to uvedli o něco dříve a byl to propadák... problémy s brzdami, svolávání a tak. V euro NCAP to dosáhlo jen 3 hvězd.

medo10
27-08-2015, 21:54
nemate v papieroch co je to za automat? je to nieco ako dvojspojka DSG? nehovorili vam aj ako casto treba chodit na vymenu oleja v prevodovke?

Dik :)

vagojan
27-08-2015, 22:32
nemate v papieroch co je to za automat? je to nieco ako dvojspojka DSG? nehovorili vam aj ako casto treba chodit na vymenu oleja v prevodovke?

Dik :)

Neodpovím na vše, ale pokusím se.

Výrobce asi Aisin. Je to klasická automatická převodovka, tj hydroměnič na vstupu, u něj blokující spojka a pak planetové převody se svými spojkami.
Princip rozjezdu a řazení nahoru:
lamelové spojky zařadí na planetových převodech 1
po přidání plynu začne vstupní čerpadlo zvedat tlak v hydroměniči, ten pak otáčí hydromotorem co je připojený k planetovým převodům.
Když se začnou blížit otáčky čepadla otáčkám hydromotoru, tak sepne blokující spojka hydroměniče (spojí čerpadlo a motor)
Pak se motor roztáčí až k okamžiku požadavku na přeřazení na 2 rychlostní stupeň.
To se odblokuje hydroměnič, a přepne se kombinace spojek planetových převodů na 2.
Po srovnání otáček se zase uzamkne hydroměnič spojkou... a pokračuje se dál....

Oproti tomu DSG jsou vlastně dvě klasické převodovky spojené výstupním hřídelem. Jedna dělá sudé rychlosti druhá liché. Na vstupu jsou dvě spojky.
Rozjezd je tak že obě spojky jsou vypnuté, zařadí se za 1 a postupně při rozjezdu sepne lichá spojka, zatím se zařadí za dva a v okamžiku přeřazení se rozpojí lichá a zapojí sudá spojka... lichá převodovka pak přeřadí předem na tři...

Perioda výměny olejů bývá desitky až stovky tisíc km, číslo zatím neznám to nejdřív za měsíc až dostanu auto s papíry do rukou.

Pokud můj popis někdo upřesní, pak budu jen rád. Vašek

medo10
29-08-2015, 20:58
Dobre vysvetlene, tak drzim palce nech dobre sluzi, budem zvedavy na vase postrehy;-)

janoorech
04-09-2015, 02:28
Chcem sa opýtať na životnosť automata vo vitare, mala by sa dožiť 250tis. km., to je u mna za 14 - 16rokov.
Olej budem meniť pravidelne (najmenej každé dva roky). Teraz mám DSG od škody a prevodovka padla.
a to mala 150tis km.
MA ZMYSEL IST DO AUTOMATA VITARY?

vagojan
04-09-2015, 07:45
Chcem sa opýtať na životnosť automata vo vitare, mala by sa dožiť 250tis. km., to je u mna za 14 - 16rokov.
Olej budem meniť pravidelne (najmenej každé dva roky). Teraz mám DSG od škody a prevodovka padla.
a to mala 150tis km.

Nevím zda má smysl jít do Vitary s automatem, pro mne asi ano. Mojí Vitaru s automatem mi dodají koncem tohoto měsíce (výroba 15.9) . Osobně beru jako plus automatu pohodlnou jízdu (snad k řízení dostanu i manželku), nižší otáčky v dálničních rychlostech (6kvalt mi pocitově u benzínu chybí) a zpřevodování do síly při rozjezdu (mi faktor hydroměniče je 3,5, tj. rozjezdy do velkého kopce nejsou trápením spojky, jen se zvedne tlak a síla). U Grand Vitary jsem na některé výjezdy z dolíku používal redukci.. jako ochranu spojky (hrabat se na silnici z lesního úvozu v dolíku... výjezd z garáže.

Zajímalo by mne co odešlo na té DSG převodovce, tipuji na spojku či spojky. To by u klasického automatu s hydroměničem nemělo hrozit, zátěž odnáší olej ne obložení. Na jaře mi u Grand Vitary odešla spojka (těsění na pumpě), takže nová pumpa, vidličky, kotouče... naštěstí to nevzalo setrvačník. Oprava v autorizovaném servisu vyšla na 30 tisíc Kč (včetně následného přetěsnění rozvodovky, kde po demontáži odešlo nějaké gufero. Byl to jeden z motivů proč jít do automatu a měnit auto teď (po deseti letech a 100 tisících - letos první náklady mimo pravidelné prohlídky - nové brzdové kotouče, spojka).

U staré 4 rychlostní převodovky byl interval výměny oleje 160 tisíc km, osobně plánuji výměny max co 3 roky - 40 tisíc km. Ne každý to s automaty umí.

Z hlediska odolnosti klasického automatu je důležité nevyřazovat a nezařazovat za jízdy. Skutečně stát při přepínání P R a N. Nedržet stojící auto v kopci pod plynem (brzdit brzdou a ne hydroměničem).

Motivace ostatních mne zajímají také ;-)

medo10
04-09-2015, 09:44
a to mala 150tis km.

Zajímalo by mne co odešlo na té DSG převodovce, tipuji na spojku či spojky. To by u klasického automatu s hydroměničem nemělo hrozit, zátěž odnáší olej ne obložení. Na jaře mi u Grand Vitary odešla spojka (těsění na pumpě), takže nová pumpa, vidličky, kotouče... naštěstí to nevzalo setrvačník. Oprava v autorizovaném servisu vyšla na 30 tisíc Kč (včetně následného přetěsnění rozvodovky, kde po demontáži odešlo nějaké gufero. Byl to jeden z motivů proč jít do automatu a měnit auto teď (po deseti letech a 100 tisících - letos první náklady mimo pravidelné prohlídky - nové brzdové kotouče, spojka).

Mne presne rovnako odislo DSG na Seate pri 85 000 km :-( problem starsich DSG bol v syntetickom oleji, ktory znicil mechatroniku, to sa stalo mne a viem ze aj inym. Kedze moje auto malo cez 5 rokov, ponukli mi ze si mozem za 4 000 EUR objednat novy automat zo SEATu :confused: alebo za 1500 EUR repas z Polska, ktory ale mozno bude mozno nebude fungovat. Napr. ale v Cine im regulator prikazat urobit zvolavacku, ale tak Slovensko je z tohto pohladu nulovy trh. Cize pre mna z toho vyplynuli 2 zavery - Never more VW a never more automat :D

Tak verim ze Suzuki ma iny pristup k zákazníkom a lepsie automaty (preto som sa aj pytal co je to za automat).

satanokky
04-09-2015, 10:12
Mne presne rovnako odislo DSG na Seate pri 85 000 km :-( problem starsich DSG bol v syntetickom oleji, ktory znicil mechatroniku, to sa stalo mne a viem ze aj inym. Kedze moje auto malo cez 5 rokov, ponukli mi ze si mozem za 4 000 EUR objednat novy automat zo SEATu :confused: alebo za 1500 EUR repas z Polska, ktory ale mozno bude mozno nebude fungovat. Napr. ale v Cine im regulator prikazat urobit zvolavacku, ale tak Slovensko je z tohto pohladu nulovy trh. Cize pre mna z toho vyplynuli 2 zavery - Never more VW a never more automat :D

Tak verim ze Suzuki ma iny pristup k zákazníkom a lepsie automaty (preto som sa aj pytal co je to za automat).

Čo znamená:"syntetický olej, ktorý zničil mechatroniku?".

medo10
04-09-2015, 10:25
Čo znamená:"syntetický olej, ktorý zničil mechatroniku?".

http://www.autoevolution.com/news/volkswagen-recalling-16-million-cars-globally-to-fix-dsg-gearboxes-71053.html
tu je to celkom dobre a v kratkosti vysvetlene + pozri diskusiu, presne neviem ako ale ten olej nejako, neviem ako zoskratuje mechatroniku, odpali ju, v reale idem si po dialnici, zrazu zablika jedna kontrolka, potom sa rozsvietia vsetky ostatne, auto brutalne spomali, zastane, z pod kapoty dym, poistky vyhodene, auto nepojazdne. A potom 4 mesiace riesis so servisom. Dovi dopo VW.

satanokky
04-09-2015, 10:52
http://www.autoevolution.com/news/volkswagen-recalling-16-million-cars-globally-to-fix-dsg-gearboxes-71053.html
tu je to celkom dobre a v kratkosti vysvetlene + pozri diskusiu, presne neviem ako ale ten olej nejako, neviem ako zoskratuje mechatroniku, odpali ju, v reale idem si po dialnici, zrazu zablika jedna kontrolka, potom sa rozsvietia vsetky ostatne, auto brutalne spomali, zastane, z pod kapoty dym, poistky vyhodene, auto nepojazdne. A potom 4 mesiace riesis so servisom. Dovi dopo VW.

Prešiel som si ten článok a zdôvodnenie tej zvolávacej akcie je to, že vraj syntetický olej spôsobuje skraty (skratovanie elektrických komponentov) v DSG prevodovke - jedná sa ale len o typ DS200, 7 stupňový dvojspojkový automat). Olej vymenia za minerálny a vraj "všechno bude fajn".
Mňa v tvojom príspevku zarazil jedine pojem:" mechatronika".

medo10
04-09-2015, 11:04
Prešiel som si ten článok a zdôvodnenie tej zvolávacej akcie je to, že vraj syntetický olej spôsobuje skraty (skratovanie elektrických komponentov) v DSG prevodovke - jedná sa ale len o typ DS200, 7 stupňový dvojspojkový automat). Olej vymenia za minerálny a vraj "všechno bude fajn".
Mňa v tvojom príspevku zarazil jedine pojem:" mechatronika".

nechapem co ta na nom zarazilo?

majkl
14-09-2015, 09:58
Ja som teraz isiel dlhsiu 800km trasu s automatom (nie po dialnici, ale po okresnych cestach). Tam som si skusil hlavne dynamicku jazdu. Ak chce clovek ozaj vykon, tak treba ten plynovy pedal riadne zosliapnut. Inak automat skorej optimalizuje na spotrebu. Predbiehanie v 100vke nie je nejake vykonove terno, ale zasa by som povedal, ze sa to de v celku vpohode. Sportova jazda je ale umocnena tym, ze to auto na ceste velmi dobre sedi. Celkovo som s tym automatom spokojny.

vagojan
04-11-2015, 07:42
Ja som teraz isiel dlhsiu 800km trasu s automatom (nie po dialnici, ale po okresnych cestach). Tam som si skusil hlavne dynamicku jazdu. Ak chce clovek ozaj vykon, tak treba ten plynovy pedal riadne zosliapnut. Inak automat skorej optimalizuje na spotrebu. Predbiehanie v 100vke nie je nejake vykonove terno, ale zasa by som povedal, ze sa to de v celku vpohode. Sportova jazda je ale umocnena tym, ze to auto na ceste velmi dobre sedi. Celkovo som s tym automatom spokojny.

Mám za sebou 1250km s automatem 4x4. V režimu auto je motor do půli chodu pedálu akcelerátoru v čistě eko režimu. Nad 2/3 drží otáčky při akceleraci k 4500, kick down točí motor na 5000-6400.
Reakce je hodně nelineární, jen spotřeba, rychlá akcelerace, krizové předjíždění.

V režimu sport točí motor cca o 800 otáček víc. Razance jízdy lze plynně dávkovat. Režim na spotřebu je tam max do 1/5 chodu pedálu, pak auto ožívá.

Maňo
05-11-2015, 19:49
O zivotnost automatu by som sa nebal. Klasicky hydromenic musi pri spravnej udrzbe vydrzat viac ako manual pretoze minimalne vypadava opotrebenie sposobene nespravnym pouzivanim. Ked som kupil Citroen Picasso 2 liter automat mal najazdene 250 000 a automat neradil 4st. Po vymene oleja a vycisteni nejakych sitiek auto uplne v pohode spravilo 80000 km kym som ho predal. S novym majitelom som stale v kontakte. Ma najazdenych dalsich asi 50000 km a s prevodovkou nie je ziadny problem.

vagojan
09-11-2015, 14:53
Mimochodem, v plánu údržby není žádná výměna oleje převodovky. Jen kontrola každý rok/20 tisíc km. Otázkou je zda se podle stavu při kontrole nemá vyměnit, o tom ale v uživatelském návodu není ani zmíňka.

janoorech
09-11-2015, 20:51
Mne bolo doporučené meniť čo 30tisic km, ale ešte pre istotu sa opýtam.
Pri mojom nájazde 5 - 10tis.km ročne to vychádza cca každé tri roky.
Je mi jedno, že predajca apeluje doživotnou náplnou, ona je fakt doživotná.
doživotná aj s prevodovkou.

jstk
10-12-2015, 19:23
Dobry den.
Mam Vitaru 1,6vvt AT a pri jazde na dialnici 130-135km sa prevodovke nechce zaradit 6-ti prevodovy stupen.
Aj ked ho zaradim manualne tak po kratkej chvili si podradi. Ma niekto tento problem?

Mite
11-12-2015, 08:19
Automatická převodovka sama ví nejlíp, co má zařadit. Ostatně proto sis to koupil, ne?
Tak jí do toho nefušuj. To sis mohl rovnou koupit auto s manuálem a zařadit si co vyhovuje tobě, autu, provozním podmínkám...
Nebo jsem špatně pochopil otázku.

jstk
11-12-2015, 08:50
som si isty ze som si kupil 6 rychlostny automat,takze preco to na 6tku nejazdi.
Skusal som to aj pri 140,150,160,ta 6tka tam vydrzi tak 4minuty a je jedno ci idem po rovine alebo z kopca.
Dnes sa idem na to opitat do servisu.

AlienSVK
11-12-2015, 08:51
Ahoj,
ja mám rovnaký "problém", hoci problémom by som to celkom nenazval.
Proste prevodovka sa veľmi ponáhľa s podradením pri akomkoľvek náznaku väčšej záťaže.
U mňa stačí aj minimálny kopček na dialnici a šup - hodí si tam na chvíľku 4-ku, potom po pár sekundách 5-ku a ak sa terén vyrovná (a náhodou nefúka silný protivietor,) tak tam konečne hodí 6-ku. Samozrejme, bolo by to teoreticky O.K., ak by motor nestačil, ale realita je - že ja tam kľudne manuálne hodím naspäť 5-ku a po chvíľke 6-ku a no problem. Takže 4-ka je úplne zbytočné podradenie.
Ale dá sa na to zvyknúť a kedže je možnosť to manuálne "napraviť", tak pohoda..... Je to len zvyk....

Inak automat radí logicky a pekne, len tá diaľnica nie je jeho "šálka kávy"....

jstk
11-12-2015, 09:21
Ahoj
to ze si to podradi to je pre automat normalne ale na dialnici sa to pri 130ke malo vratit do 6tky ale ono nie.
Ist z blavy do ziliny stale na 5ku? A to som nesiel raz a hadat sa z automatom 5-6-5-6 sa mi nechce.to som si mohol kupit manual a usetrit prachy,aj ked inak som s autom spokojny v meste je ten automat parada.

majkl
11-12-2015, 09:47
Tak teoreticky si tam zarad na dialnicu manual a nastav packami na 6 a nemusis sa hrat 5-6-5-6

jstk
11-12-2015, 11:42
Ahoj.
Skusali sme to aj zo sevisakom aj na inom aute a robi to to iste. Takze je to asi na vsetkych,ale ked sme to daly do manualu tak tu 6tku to tam pekne drzalo.Asi budem jazdit mesto+okresky automat / dialnica manual.

majkl
11-12-2015, 12:35
no ved jasne, ked je manual, tak ti to nema co prehadzovat, skratka je to na takom stupni, ako zvolis.
Ja som este dialnice nesiel, tak neviem ako sa ten automat so sestkou sprava, ale urcite si na to posvietim.

STENLY.
11-12-2015, 18:30
zaujímavá informácia aj pre mna, majiteľa 5 st. manuálu... mne radí asistent zaradiť 5-ku, už pri rýchlosti okolo 50km/h, čo ja samozrejme ignorujem a jazdím 3-tí alebo 4-tý st. kedže v aute nemám turbo, ale aby pri max. povolenej rýchlosti 130km/h automat udržiaval 5-ty stupen je pre mna nepochopitelné :shock:

majkl
15-12-2015, 13:15
Inak teraz som si na to trochu zacal vsimat a sestku mi automat zaradil uz pri 95 km/h. Ale skor tam ide o to ake naznaky davas prevodovke cez plynovy pedal. Napr. ked ti auto pridava a potom sa ustali rychlost a ty mierne povolis plyn, tak zvacsa preradi na vyssi stupen (ak moze). Naopak ked poriadne zosliapnes, tak ti prevodovka preradi neskor. Treba sa hrat s tym plynom a potom to robi tak ako chces.

satanokky
15-12-2015, 16:38
No tak chlapci chceli ste automat aby rozmýšľal a radil miesto Vás tak tu to teraz máte. Nekamaráti sa zos 6-tym prevodovým stupňom tak ho proste neradí - možno tam len zabudli chlapci maďarsko-japonský naprogramovať ten šiesty stupeň.
No a teraz vážne.
Naposledy som sedel v automate v lete keď boli u nás na návšteve známi, ktorí došli na veľmi zánovnom Golfe f TDIčku f metle a f automate (asi 7 stupeň). Nechali ma asi 30 km šoférovať, ale vystúpil som z toho auta frustrovaný a bola vo mne prehĺbená paranoja a odpor voči automatickej prevodovke. Automat v režime štandard (asi eko či dôchodca režim) radil vyšší prevodový stupeň pri cca. 1800 až 1900 otáčkach - takže tu bol opačný problém ako máte vy chlapci so Suzuki. Ten automat podtáčal motor jak keby to bol posledný jeho deň na tejto zemi. Po prepnutí do aktívnejšieho módu (asi šport-mód) to radilo smerom hore pri cca. 2500 otáčkach. Posledných pár kilometrov som už išiel v manuálnom režime aby som sa trochu vstrebal po tom blbom zážitku.
Pamätám si na jazdu v Prassate kombi 1,9TDi r.v. asi 2000 so 6 stupňovým automatom, ale tak ten radil jednoznačne rozumnejšie jak ten nový pošuk v tom golfe. To už ide ozaj celý svet do prdele??????

majkl
15-12-2015, 17:03
what?:confused: Ja som povedal, ze 6tku mi vpohode zaradi aj pri 90tke, tak aky problem? Ja s automatom veru problem nemam. Ak chcem sviznejsie, viac pristupim plyn, ak chcem super eko, tak velmi pozvolna. A ak chcem manual, mam manual.

fotograf
16-12-2015, 13:41
...
To už ide ozaj celý svet do prdele??????

Áno, ide. :rolleyes::cool::mrgreen:
V automobilovom priemysle určite. :swear"

satanokky
16-12-2015, 16:36
Áno, ide. :rolleyes::cool::mrgreen:
V automobilovom priemysle určite. :swear"

Vďaka za povzbudzujúce slová takto ráno o 16:36.

Markeye
25-12-2015, 00:23
Ahojte, neviete ako si zobrazim pri AT na displeji prevodovy stupen namiesto "D", neviem to v manuale najst (auto mam prvy den :-)
Dakujem Marek

jstk
25-12-2015, 09:02
Dobry den.

Pri zaradenom D-ecku nezobrazuje zaradeny stupen zobrazy ho az ked mu das povel packou pod volantom.

Takze znova som si posvietil na ten automat a zistil som ze jazdi na 6-ku aj na dialnici a celkom v pohode len nesmiete zapat tempomat.Ako tu uz bolo povedane madarsko-japonsky ING. tam daly tempomat 5-st manualu
a mysleli ze je to O.K.

Markeye
25-12-2015, 12:32
To je ale podla mna dost vyrazny BUG, logicky tempomat sa vyuzije najviac na dialnici. Myslite ze by sme mali poslat nejaky hromadny list, alebo napisat e-mail do HU a JP?
Nemyslim ze by SK zastupenie Suzuki nieco riesilo, vid reakcie na aktualizaciu map atd.. proste ked nam dodaju dame, ked nam napisu povieme, ale ze by SK zastupenie nieco aktivne riesilo smerom na vyrobcu, tak to nie..
Dik Marek

Dobry den.

Pri zaradenom D-ecku nezobrazuje zaradeny stupen zobrazy ho az ked mu das povel packou pod volantom.

Takze znova som si posvietil na ten automat a zistil som ze jazdi na 6-ku aj na dialnici a celkom v pohode len nesmiete zapat tempomat.Ako tu uz bolo povedane madarsko-japonsky ING. tam daly tempomat 5-st manualu
a mysleli ze je to O.K.

vagojan
31-01-2016, 15:59
Oživím trochu tému:

Jak Vám řadí automat při zátěži do kopce. Přijde mi, že mezi 1 a 2 cuká víc než by se mi líbilo (jako by nepoužil hydroměnič, a nejkratší možnou cestou přepnul mezi 1 a 2). Je to asi jediný typ přeřazení (zátěž do kopce, cca 4000 otáček), kdy to takto cukne.
Chová se to stejně při režimech auto, sport i snow.

majkl
01-02-2016, 10:24
Neviem, ci myslis toto, ale: mne sa stava, ze ked poriadne vytocim na jednotke a dostanem sa na asi 4000 otacok, tak po preradeni na dvojku ma to trhne vpred. Je to vzdy len pri vysokych otackach a vzdy v preradeni z jednotky na dvojku.

vagojan
01-02-2016, 10:38
Je to vzdy len pri vysokych otackach a vzdy v preradeni z jednotky na dvojku.

Přesně tak, stává se mi to při rozjezdu na výpadovce do kopce (zrychlení z nuly na 70). Každé přeřazení z 1 na 2 nad 3,5 tisíce není úplně plynulé (cukne to). Ostatní rychlosti OK, ze 2 na 3 se automatu přehodit moc nechce (rád by to roztočil na 4700 otáček), ale při ručním přeřazení pádlem pod volantem to je plynulé.

vagojan
20-06-2016, 22:14
Poslušně hlásím, že problém s cuknutím při řazení z 1 na 2 pod plynem (4000 otáček) je vyřešen.

Minulý pátek v servisu zaktualizovali řídící jednotku motoru, automatické převodovky, systému 4x4 a kontroly řízení trakce (kalibrační tabulky).
Převodovka řadí plynule, mnohem raději používá hydrodynamický měnič.

Mohu jen doporučit.

Již nemám ke své Vitaře žádných výtek.

pohodak
19-04-2017, 15:43
Zdravim. Chystam sa kupit Vitaru a toto ma zaujalo. Uz to maju vyriesene v Suzuki? Chodit po dialnici s vypnutym adapt. tempomatom, len aby prevodovka zaradila 6-tku mi pride divne. :mad:

majkl
19-04-2017, 15:55
Tempomat normalne taha aj so 6tkou. Mam to vyskusane. Len je to tak, ze ked tie otacky klesnu na priliz nizku uroven (protivietor, stupanie) tak jednoducho podradi

V12
18-09-2017, 12:01
Pred casom som sa zo zvedavosti previezol aj vo Vitare 4x4 A/T. A mozem potvrdit, ze automat tam sestku necha aj pri zapnutom tempomate nastavenom na 130, ale musi to byt rovina a bezvetrie. Inak staci aj slaby protivietor, mlaky na ceste a uz je tam patka. To radenie inak nijako neobtazuje, je rychle, bez trhnutia. Obtazujuci je len hluk v kabine po podradeni do stvorky. Vozil som sa na tom okolo Trnavy po rovinke s obcasnym stupanim na nadjazdy, kde automat v 90-tke radil styrku, pri jednom zrychlovani dal aj trojku. Po tejto stranke je to celkom OK. Skor by ma ale zaujimalo, ako to bude so zivotnostou toho automatu pri tak castom radeni hore-dole. Dynamika auta s automatom sa mi zdala o cosi lepsia, ako s manualnym 5 kvaltom. Tentokrat ale nemam merania, takze uplne presne to posudit neviem. Tento automat je ukazka, ze dobre poskladana prevodovka dokaze autu zabezpecit aku - taku dynamiku aj s vcelku impotentnym motorom. Sice za cenu prakticky staleho radenia, co ale nevadi, kedze to nerobim rucne. Od toho tam ten automat predsa je. Len skoda priplatku takmer 4200 EUR (najlacnejsi 4x4 AT versus najlacnejsi 4x4 manual).

Thor SVK
20-01-2019, 21:51
Zdravim. Chcem sa opýtat či ma niekto problém s automatom za studena. Môjmu pri -5 °C trvá 3km kým prestane šmýkať. Pri 90 km/h točí 3000 a to na 6ke a to ju sám zaradí. Potom sa zohreje a ide pekne.
Mám Vitaru 1,6 VVT AT 2WD. 2017

pohodak
21-01-2019, 07:11
Mne to robí tiež. Po pár km je to už ok. Dokonca pri radení páčkami nemám takmer žiadny rozdiel medzi 5. a 6. stupňom, otáčky a rýchlosť sú (skoro) rovnaké. Beriem to tak, že je to ok, keď je studená (zmrznutá) prevodovka. Možno je tak naschvál ako ochrana a možno sa mýlim:), neviem.

sherpa
21-01-2019, 08:33
Zdravim. Chcem sa opýtat či ma niekto problém s automatom za studena. Môjmu pri -5 °C trvá 3km kým prestane šmýkať. Pri 90 km/h točí 3000 a to na 6ke a to ju sám zaradí. Potom sa zohreje a ide pekne.
Mám Vitaru 1,6 VVT AT 2WD. 2017

laicky nazor: ak to ma hydromenic, co je vlastne spojka, tak tym preklzom {automaticky riadenym} sa vie prevodovka zohriat, co v zime je ziaduce cim skor, aby to radilo bez trhania atd. ako ked si v zime posuchas dlane..... ak to predtym pri podobnych podmienkach nerobilo, tak je namieste kontrola prevodovky, HDM, vymena oleja a aj filtra.

Puccky1
21-01-2019, 19:10
Robi to aj mne na S Crosse kym sa nezohreje aspon na cca 50°
Tiez si myslim to co Sherpa ze je to tak naschval nastavene aby sa skor zohrial olej v prevodovke a aj motor.

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku