PDA

Zobraziť plnú verziu : Žiarovky - výmena

Peco
21-10-2008, 21:56
Ako casto menite ziarovky? :)

retro
21-10-2008, 22:01
Za 16 mesiacov zatial ani raz, chvalabohu :D

Suuzuukii
21-10-2008, 22:02
Ja týžden po kúpe hneď obe v reflektoroch predných, lebo tie čo tam boli z fabriky, tie môžu dávať na fúrik, hnusné žlte svetlo.
Viac o mojich žiarovkách TU (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=22) :D

Peco
21-10-2008, 22:51
hm. mne sa zda ze to svieti dobre. tak hadam moj pripad bude ten podobny retro-vi :D

Duch
21-10-2008, 23:05
Na Ignise mi svietili 3 roky potom som ich vymenil za lepsie lebo su naozaj slabe a uz ma to nebavilo. Ktovie ako dlho by svietili.

petike
21-02-2010, 19:14
chcel by som sa opytat, na suzuki SX4 vo svetle pred ziarovkou je nejaky plech,
a podla mna to dost brani v rozptyle svetla, má niekto skusenosti ci sa to da, alebo moze vobec odstranit ?!?!

vymenil som aj ziarovky na Philips blue vision a velmi to nepomohlo

diky

sklamany_zo_suzuki
21-02-2010, 20:00
Určite to neodstraňuj. Clona je veľmi dôležitá, aby neputovali svetelné lúče tam, kam nemajú. Viac o svetlách sa dozvieš tu:

http://www.sostn.sk/pdf/7_Osvetlenie.pdf

petike
21-02-2010, 22:36
ale na ostatnych modeloch napr. splash ta clona tam vobec nie je
zda sa mi ze im to svieti ovela lepsi

a ani na inych autach to velmi nie je, skor mi to pride bez clony lepsie

Ty si spokojny ako ti to svieti ??? mozno je to iba moj dojem
ake mas ziarovky? ci nahodou som si nekupil zle

Duch
22-02-2010, 00:14
Zda sa ti ze svetla svietia viac lebo svietia viac "von" viac do oci :p Ako ked je zdroj svetla zakryty a pozeras sa len na odraz.

Clonu vo svetlach ma napr. Ignis Sport a som plne spokojny ako to svieti. Z novsich aut napr. Seat Altea.

Dvorec
22-02-2010, 19:33
Tak mne žiarovky držia ešte pôvodné od výroby, až sa tomu verit nexce, že na IGNISe je najazdených 90 000 km. Dúfam, že som to zakríkol a do týždňa zdochnú a kúpim dačo lepšie asi blue vision.

jozin77
22-02-2010, 19:46
:p pokiaľ sa veľa nejazdí v noci nevidím dôvod meniť žiarovky za silnejšie a drahšie cca 20€, cez deň a po osvetlených uliciach v meste postačia aj tie od výroby alebo keď doslúžia najlacnejšie cca 2€ a poprípade postačia aj na jazdu v noci veď sú vyhovujúce :p

Beaumont
22-02-2010, 23:15
Žárovky s jiným odstínem než bílá (i ty s tzv. UV filtrem) nejsou oficiálně povolené. Ty s tzv. vyšší svítivostí (např. o 30 procent) jsou zase obvykle přežhavené, takže s nižší životností. Ty s větší watáží (např 100 W) zase moc hřejí a mohou při pomalé jízdě a tím nedostatečným chlazením poškodit plastovou parabolu.
Takže asi nejlepší jsou ty s prodlouženou životností (až 3x) např Osram LIGHT@DAY, ty alespoň vydrží věčnost a nemusíš se v tom pracně někde na silnici štrachat. Když si potřebuji přisvítit, rozsvítím mlhovky v případě nutnosti. Vzhledem k hustotě dnešního provozu toho na dálková světla člověk stejně moc neujede.

armas
22-02-2010, 23:59
Pravdu máš :thumbright:

jofinko
09-11-2011, 00:48
Ahojte
Potreboval by som zistit ako vymenim ziarovku v 3 brzdovom svetle na ignise II....z vnutra po bokoch brzd.svetla su take blbe cudliky a tie sa radi lamaju....dajte prosim nejaku radu

Pouzivam vpredu Osram NB Plus (12.90e) a zatial vynikajuco v noci .... cez den mam led denne svietenie ....mal som vpredu aj so xenonovym plynom atd ale najlepsie podla mna svietia osramy NB Plus.

ROSI45
09-11-2011, 22:03
V manuálu k autu to je, ale bohužel už nemám scaner abych ti to mohl poslat.
HEJ HOLA Ignisáci!
Můžu zkusit nafotit, ale dřiv jak v pátek se k tomu nedostanu.

jofinko
10-11-2011, 01:52
Diky uz som to rozobral ale nic mi to nepomohlo lebo mi nesvieti CELE brzdove svetlo (ziarovky su OK) a teraz nastava problem preco a ako to opravit (brzdove mi svietia ale nesvieti iba tretie)....tusim ze poistka to nemoze byt....ufff pomooooc

Suuzuukii
10-11-2011, 07:00
Skontroluj si káblovú prechodku do piatych dverí, predpokladám, že tam bude zlomený vodič. Kde, čo, ako si pozri tu :arrow: Motorček centrálneho zamykania 5-tych (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=397&page=2&p=4806#post4806) dverí :study:

jofinko
10-11-2011, 13:18
Dakujem....chyba bola v priechodke. Chyba je odstranena a 3brzd. svetlo funguje ako ma......dakujem este raz

vedek
09-01-2013, 12:48
Umrela mi (asi?) ziarovka osv. batozin. priestoru... Ako sa k nej dostat..nieco malo bolo tusim v manuale, ale pokial ma niekto skusenost, na co si dat pozor atd.... Nerad by som urval nejaku capku, alebo pukol to sklicko:-( P.S. Aka tam ide vobec ziarovka?:confused::)

Shrek
09-01-2013, 14:56
Nechcem, aby to vyznelo ako neochota poradit, ale fakt to je najlepsie popisane v manuali. Tam by mal byt aj obrazok, kde a ako zapacit sroubovak na vybratie svetla. Na konci manualu v technickych tabulkach je presne specifikovany typ ziarovky ktora tam je - takto som to mal k Swiftu.
Predpokladam, ze tam mas klasicku sulfitku ako som mal vo Swifte, tieto svetla budu asi rovnake (tak ako aj interierove). Co sa tyka vybratia, vo Swifte som podobral cele teleso svietidla na kratsej strane, vylupol ho von, zozadu vymenil sulfitku a zatlacil naspat.

stanleyhp
09-01-2013, 18:11
Umrela mi (asi?) ziarovka osv. batozin. priestoru... Ako sa k nej dostat..nieco malo bolo tusim v manuale, ale pokial ma niekto skusenost, na co si dat pozor atd.... Nerad by som urval nejaku capku, alebo pukol to sklicko:-( P.S. Aka tam ide vobec ziarovka?:confused::)

Nemusíš sa báť, neni tam čo ulomiť. Stačí to na užšej strane podpáčiť a vytiahnuť, ide to aj rukou.
Čo sa týka žiarovky, neni tam sulfitka ale len taká malá sklenená s drotikmi navrchu. Mne to tiež prestalo svietit, ale chyba bola v kontaktoch pod prepínačom, stačilo ich trocha ohnúť a bolo po probléme.

vedek
07-02-2013, 19:56
Ziarovka v bat. priestore vymenena. Je to celkom jednoduche aj na moje lave paprce, az som sa divil :D
Dik za instruktaz priatelia :)
Ide tam T10 5W 12V, cena 60 centov :lol:

deividmanBB
16-02-2013, 15:34
ten kruzok vzadu v kufri pod tym malym svetlom je co? nesce sa mi to vylupovat :)

Suuzuukii
16-02-2013, 15:39
ten kruzok vzadu v kufri pod tym malym svetlom je co? nesce sa mi to vylupovat :)
:arrow: Zásuvka 12V v batožinovom priestore (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=443) :study:

deividmanBB
16-02-2013, 16:31
sx4ka ma vzadu v kufri 12V zastrcku, to ani focus nema ved????????? sila to fakt to tam je sa mi ani verit nesce :D

SPARK
30-03-2014, 15:35
Zdravim, chcem sa opytat ci je komplikovane vymenit zriarovky v prednych svetlach ? ...alebo ci to nechat na servis
cital som tu niekde v diskusii pozitivne skusenosti s H4 Bosch Plus 60 Extralife.....chcem sa opytat ci su vhodne aj pre celodenne svietenie a ci velmi nezatazuju autobateriu ?
dik za kazdu radu ;)

BHG
30-03-2014, 20:57
urcite to nie je komplikovane (dole kryt, odpojit konektor, odstranit tesnenie, uvolnit istenie, vybrat ziarovku), Bosch velmi nepoznam, ale ja mam Phillips Xtreme Power a uz vyse tri roky ich mam denne rozsvietene (zatial sa vypalila iba jedna po cca 2,5r)..

inac ziarovky zatazuju bateriu dost, ale urcite nie ak mas nastartovane :D

dondrusco
05-03-2015, 08:53
Díky za popis výmeny - bolo to jednoduché. Menil som ich prvý krát po 115000km, ale predpokladám, že pri servisných prehliadkach v Suzuki ich menili automaticky - posledná pred 4mi rokmi/60000 km.
Osadil som tam H4 Osram NightBreaker Unlimited - nedá sa porovnať s pôvodnými v svietivosti.

satanokky
05-03-2015, 10:46
Už keď sme pri žiarovkách tak mám otázku na obrysové žiarovky vpredu. Ja mám GrandVitaru 2,4VVT, r.v. 2010 a ako predné obrysovky sú použité žiarovky W5W (malé 5 Watové s drôtikmi na konci, ktoré sa len zasunú do konektora). Ide o to, že sa nielen debilne vymieňajú (od priestoru predného kolesa) ale hlavne nejako rýchlo odchádzajú. Ja som moje menil asi pred pol rokom a minule som si všimol, že už sú opäť v prdeli. Náhradné žiarovky som pred polrokom kupoval v mototechne tak hádam mi nepredali nejaké najlacnejšie shity, hoci na výber tam mali len jeden druh týchto žiaroviek. Máte niekto obdobné skúsenosti s týmito žiarovkami vo Vašich autách? Mne to príde ako keby boli tie svetlá na hovno odtlmené a tie žiarovky sú nadmerne namáhané vibráciami.

Pre deividmanBB: Ak je niečo namontované napevno v stene či paneli tak je to zásuvka - som elektrikár a snažím sa o osvetu. A ďalšia vec - ak tam aj máš ten krúžok ešte to neznamená, že ta zásuvka tam aj je namontovaná. Low cost modely tam mali len záslepku.

Pre dondrusco: Ty máš ale inak idealizované servisy a ich úkony. V servise ti ani kapotu na aute neotvoria zadarmo. Nieto že by ti automaticky menili niečo navyše. Ja som bol v autorizovanom servise len raz (Nissan v Martine) - prečo som tam bol by bolo na dlhšiu debatu. K cenám sa vyjadrovať nemá zmysel - celé to stálo okolo 600 Eur a trvalo asi 8 hodín. A to som si ešte cvakol asi 35 Eur za zapožičanie vozidla aby som sa mal ako prepraviť tam a nazad. Potom som si pozrel faktúru a boli tam ceny za každý prd - ešte aj 1 liter destilovanej vody do ostrekovačov mi narátali (a to som ani nechcel doplniť). A pri výmene peľového filtra urvali na plastovom kryte jednu úchytku - na to som prišiel až pri ďalšej výmene.

dondrusco
05-03-2015, 11:58
Nemám žiadne ideály o servise, ale nepredpokladám, že by žiarovky vydržali 6 rokov a 115000km pri dennom svietení. Konektory boli ošetrené antikoróznou hmotou, išli ľahko dole. V autorizovanom servise som bol naposledy pri 2-ročnej garančke - 220 EUR je naozaj dosť. Odvtedy chodím do súkromného autoservisu - cca 100 EUR za garančku, a to bola aj výmena chladiva v klimatizácii.
Seat Leon ma vyšiel pri dvojročnej garančke v autorizovanom servise na 130 EUR.

satanokky
05-03-2015, 13:04
Nemám žiadne ideály o servise, ale nepredpokladám, že by žiarovky vydržali 6 rokov a 115000km pri dennom svietení. Konektory boli ošetrené antikoróznou hmotou, išli ľahko dole. V autorizovanom servise som bol naposledy pri 2-ročnej garančke - 220 EUR je naozaj dosť. Odvtedy chodím do súkromného autoservisu - cca 100 EUR za garančku, a to bola aj výmena chladiva v klimatizácii.
Seat Leon ma vyšiel pri dvojročnej garančke v autorizovanom servise na 130 EUR.

No k tým žiarovkám - bavíme sa celkovo o aute. Môžem podať len moje skúsenosti s žiarovkami typov - xenón, H4, H7, H11 a bohvie aké ďalšie sú v aute.
Na GrandVitare sú stretávačky xenónové, diaľkové asi H7 (niesom si istý), smerovky 21Watové WY21W, predné obrysovky malé 5Watové W5W a boh vie aké ešte. Auto má tesne nad 100 000 km a zatiaľ všetko funguje okrem tých nešťastných predných obrysoviek ktoré kapú ako muchy.
Na Nissane PickUp mám stretávačky a diaľkové vo verzii H4. Auto má cez 220 000 km a odišla mi raz (asi pri 160 000 km) predná H4-ka tak som ich vymenil preventívne obe za Osram-ky a idú doteraz. A ešte mi odišla žiarovka osvetlenia ŠPZ-tky zadnej - malá valcová žiarovka 5 Watová.
Na Nissane X-Trail T30 - neodišli za 1,5 roka žiadne žiarovky.
Na Skode Fóbia prvej generácie nám kľakli raz v noci obe predné H4-ky tesne po sebe - auto malo cez 110 000 km.
A kamoš mal Ford Focus asi 3-ročný a odchádzali mu predné stretávačky H7 takmer každé 2 mesiace.
Takže tvoje žiarovky mohli v pohode vydržať tých 6 rokov.
Inak ta výdrž žiaroviek závisí aj od typu žiarovky. Modely ktoré sa hrdia nápisom Longlife tak majú konštrukčne zvýšenú dobu prevádzky, ale je to na úkor svietivosti - slabo svietia. Potom máš kadejaké modely ako Nightbreaker, Power, StrongLite a pod. kde je konštrukčne riešená ich vysoká svietivosť, ale je to na úkor ich výdrže - častokrát vydržia aj len tretinu z toho čo Longlife žiarovky. Ale zase ja radšej viac vidím takže beriem vysokosvietivé žiarovky.

mimach
06-03-2015, 13:11
satanokky
Ako parkovačky používam už dlhšiu dobu T10 5LED žiarovky. Nakupujem na bazoši.

satanokky
06-03-2015, 15:34
satanokky
Ako parkovačky používam už dlhšiu dobu T10 5LED žiarovky. Nakupujem na bazoši.

Tie žiarovky T10 5LED sú náhrady 5Watových žiaroviek do obrysoviek (W5W má ozn. tá žiarovka čo mne odchádza) alebo ako náhrada 21Watových žiaroviek v smerovkách či brzdách?

mimach
06-03-2015, 16:38
Tie žiarovky T10 5LED sú náhrady 5Watových žiaroviek do obrysoviek (W5W má ozn. tá žiarovka čo mne odchádza) alebo ako náhrada 21Watových žiaroviek v smerovkách či brzdách?

Je to náhrada za malé valcové žiarovky, na konci stlapatené so zahnutými drôtikmi.
Podľa p. Googla to vyzerá rovnako :) T10 aj W5W
Pri kúpe si dávaj pozor, niektoré nie su na trvalé svietenie a samozrejme ak potrebuješ také čo klamú riadiacu jednotku.

Mite
06-03-2015, 19:52
Žárovka W5W (taky označovaná jako "celosklo") má patici T10 (taky označovaná W 2,1 x 9,5 d).
Těch 2,1 x 9,5 je rozmer patice v milimetrech.
U SX4 jsou tyto žárovky použity v předních obrysových světlech (parkovačky), bodová čtecí světla (mezi slunečními clonami), osvětlení registrační značky, třetí brzdové světlo, osvětlení kufru. Pokud jsem na něco zapomněl, tak se omlouvám. :)
8407