PDA

Zobraziť plnú verziu : Original radio

jozotom
19-05-2015, 08:07
Zdravím.
Chcem si dať original radio , kedže mam Suzuki S-crosss s najnižšiou výbavu, bez radia. Ake mate skusenosti s tým radiom, aké a na čo konkretne su konektory na zadnej strane. USB kabel je tam aky, dá sa kupiť ?

marki
16-11-2015, 22:06
Konektor 5 by mal byt rovnaky na vsetkych suzuki, ale treba otestovat. Je tam napajanie, ovladanie z volantu, vystup na repraky.
http://en.fotoalbum.eu/fRiTzSK/a737333/00000001

Konektor 1 je podla ineho fora na USB, treba multimetrom pomerat ktory pin je ktory. Alebo kupit original USB kabel Suzuki (na ceskom fore sa da stiahnut katalog nahradnych dielov).

Konektor 2 (biely) bol vo Swifte na CD menic, dala sa tam pripojit taka krabicka co mala Line In a SD kartu na mp3. Momentalne uz asi zbytocne.

Inac podla mna ma to original radio dost nanic zvuk, tak uvazujem co s tym. Bud vymenit za cinske Android radio (robia aj priamo pre s-cross) alebo len sa napojit na tie repro kable a dat tam externy 4-kanalovy zosilovac.

satanokky
17-11-2015, 09:52
Ja som zisťoval cenu origo rádia do Grand Vitary a bolo mi povedané, že je to orientačne okolo 1300 Eur. Ešte, že som počas telefonátu sedel, keď som dostal túto info, lebo by ma bolo vyvalilo.
Neviem ako hraje origo rádio v S-Crosse, ale ta čínska sračkonáhrada s Androidom nieje žiadna výhra - ani čo sa týka zvuku a ani funkcionality. Vraj už sa sem na Slovensko vozia nejaké lepšie verzie s vraj odladeným softvérom, ale zatiaľ som to neskúšal. Chcú za 2DIN multi-funkčnú stanicu okolo 500 Eur.
Inak za tú cenu okolo 1300 Eur už máš 2DIN multistanicu od Alpine - ak teda majú osadzovací rámček na tvoje auto a to už je trochu iná značka.

marki
17-11-2015, 16:35
Tu su nejake skusenosti s tymi novsimi (2014+, android 4.x) cinskymi radiami. http://clubsx4.com/forum/showthread.php?t=6446

Podla tych recenzii to ma lepsi zvuk ako original, aj ked je mi jasne, ze ziadna vyhra to nie je. Co sa tyka softwaru, tym ze je to android, tak nie je problem hocico zmenit, prerobit - na xda-developers je dost ludi co sa tomu venuju prave na tychto cinskych radiach. Inac na orig radiu mi okrem zvuku nic nechyba, aj ked mat moznost bezat na 8" displeji Waze navigaciu (cez USB 3G dongle) je tiez lakava...

Druha moznost co ma napadla je medzi repraky a original radio pripojit nejaky lepsi zosilovac (nieco ako Alpine KTP-445U), mozno este vytiahnut z toho orig radia line-out ak to bude nejako rozumne rozobratelne a plosak pristupny.

satanokky
21-11-2015, 14:27
Tu su nejake skusenosti s tymi novsimi (2014+, android 4.x) cinskymi radiami. http://clubsx4.com/forum/showthread.php?t=6446

Podla tych recenzii to ma lepsi zvuk ako original, aj ked je mi jasne, ze ziadna vyhra to nie je. Co sa tyka softwaru, tym ze je to android, tak nie je problem hocico zmenit, prerobit - na xda-developers je dost ludi co sa tomu venuju prave na tychto cinskych radiach. Inac na orig radiu mi okrem zvuku nic nechyba, aj ked mat moznost bezat na 8" displeji Waze navigaciu (cez USB 3G dongle) je tiez lakava...

Druha moznost co ma napadla je medzi repraky a original radio pripojit nejaky lepsi zosilovac (nieco ako Alpine KTP-445U), mozno este vytiahnut z toho orig radia line-out ak to bude nejako rozumne rozobratelne a plosak pristupny.

Ak si taký audiofil a chceš Alpine zosík tak to rovno celú zostavu - samozrejme ak máš veľa eur voľných - pretože kúpiť jeden dobrý komponent a kurviť ho zlým vstupom a biednymi reprákmi je podľa mňa zlý nápad. A navyše rozoberať a pájkovať rádio - to si rovno vyrob vlastné :D

marki
22-11-2015, 17:11
Ak si taký audiofil a chceš Alpine zosík tak to rovno celú zostavu - samozrejme ak máš veľa eur voľných - pretože kúpiť jeden dobrý komponent a kurviť ho zlým vstupom a biednymi reprákmi je podľa mňa zlý nápad. A navyše rozoberať a pájkovať rádio - to si rovno vyrob vlastné :D
Audiofil nastastie pre moju penazenku nie som :) a ani si nemyslim ze sa da v aute za jazdy dosiahnut nejaky super zvuk, len som chcel z toho co je v s-crosse dostat nieco viac. Ten konkretny Alpine som dal ako priklad, je to prvy zosik co som vygooglil a pri tej cene to tiez asi nebude audiofilsky zazrak.

Vzdy mozes najst komponent ktory sa da este vylepsit :) takze skor mi o to islo najst sposob ako spravit co najvacsi rozdiel vo zvuku za co najmenej penazi a hlavne co najmenej namahy, kedze sice s elektronikou kamarat som ale s mechanikou nie, takze nejake velke vymeny repro a vytlmovanie celeho auta robit neplanujem. Jasne, mozem si to dat spravit na kluc nejakej firme, ale to uz by sme sa bavili o inych ciastkach a obavam sa ze ten rozdiel vo zvuku by nebol az taky aby mi to za to stalo.

Co som este cital forum k Swiftovi, tak tam ovela vacsiu zmenu spravila vymena radia (a ponechanie repro) ako vymena repro a ponechanie povodneho radia.. S-cross ma tu nevyhodu ze to radio ma "divny" 6-uholnikovy tvar. Neviem ci existuju aj original ramceky na obdlznikovy 2DIN alebo len cinske, ale viacero ludi pisalo ze proste obdlznikove radio v tom 6-uholnikovom priestore vyzera divne (aj ked osobne som to este nevidel).

marki
07-03-2016, 08:42
Tak nakoniec som dal namontovat nove repraky. Na zaklade dobrych referencii a fotiek na ruskom fore (https://*****late.google.com/*****late?u=http%3A//www.suzukovod.ru/showthread.php%3Ft%3D41856&hl=sk&langpair=auto|en&tbb=1&ie=UTF-8) som skusil original Suzuki repraky (podla tych fotiek su to nemecke Sonavox, nazivo som ich nevidel). V Auto-Ideal sada 2 reproduktorov (990E0-62J32-000) vysla 60e s DPH + 32e montaz.

Po vymene bol zvuk okamzite pocutelne lepsi a zivsi. Potom ked som sa pozrel do krabice ze co tam bolo predtym, tak mi bolo vsetko jasne... Tie povodne repraciky s mini magnetikom ani hrat nemohli (vid prilozene foto). Takze pri tej cene a nulovej namahe urcite super investicia.
86878688

]Rebro[
07-03-2016, 09:23
Nevies ake rozmery mali tie repraciky? Priemer a hlbka.