PDA

Zobraziť plnú verziu : Rozobratie spätného zrkadla

xerius
13-03-2015, 18:38
Pozdravujem. Spätné zrkadlo (šoférova strana) sa mierne trasie počas jazdy-ako keby bolo niečo uvolnené. Keď som to porovnal s druhým spätným, tak je to rozdiel (to drží pevne).
Otázka znie: Ako sa rozoberá ten plast na zrkadle? Rád by som pozrel či tam nieje niečo prasknuté, alebo čo spôsobuje ten problém - a v tom spätnom mam aj smerovku, tak predpokladám, že tam bude žiarovka a bude ju potrebné časom aj vymeniť a potom by som riešil znovu ten problém s plastom :). Vopred vďaka za radu.

xerius
03-04-2015, 11:36
Vie mi niekto prosím poradiť s tým spätným. Fakt by som rád tu závadu odstránil,ale neviem ako rozobrať spätné bez toho,aby som ho nedolámal. Je v ňom aj smerovka (žiarovka) tak časom asi bude aj tu potrebné meniť,keď sa vypáli. Vopred vďaka za radu.

Mite
03-04-2015, 13:50
Tak kluci v USA rozebírají zrcátko takhle - http://clubsx4.com/forum/showthread.php?t=166
Nebo takhle - http://clubsx4.com/forum/showthread.php?t=3554&page=2&
Kluci v Čechách na to jdou zase jinak - http://www.suzukiclub.cz/forum-tema/bocni-zpetne-zrcatko-34622?select=34704#message34704

Ty máš opravdu v zrcátkách klasické žárovky? Já tam mám od výroby oranžové LED diody právě kvůli tomu, aby se do zrcátek nemuselo lézt po celou dobu životnosti auta.

xerius
03-04-2015, 14:31
Možno sú tam led žiarovky-nemal som to rozobraté ešte. Ale potreboval som poradiť s rozobratím kôly tej spomenutéj vôly,tak preto som spomenul žiarovky :). Vďaka za link,skúsim rozobrať to spetné zrkadlo.

Mite
03-04-2015, 14:56
Snad ti to pomůže a budeš úspěšný. Pak napiš, jak to šlo.

xerius
03-04-2015, 22:14
Tak povolené nakoniec nebolo nič,ale zrejme volaký dobrák sa oprel o to spätné a odlomil uchytenie toho pantu (či ako to nazvať). Ale už sa netrasie to spätné vôbec a drží skoro ako nove. Inak aj tak som neprišiel na to,že ako ten kryt na spätnom zdemontovať jednoducho. Musel som poza zrkadlo odistiť tie plastové úchytky a potom som až uvidel čo je poškodené. Na foto je vidno odbornú opravu :mrgreen: ale hlavne že to drží ako má.

mat22
06-08-2015, 16:14
Nazdar.
Minule som rozobral spätné lebo mi ho trafilo protiidúce auto a hrkoce. Su tam ulomené plasty okolo čapu na ktorom sa sklápa.
rad by som zohnal druhé no všade majú len spatné bez smerovky. Viete mi poradiť kde zohnať nové aj so smerovkou alebo neni problém smerovku prehodiť?

satanokky
06-08-2015, 16:57
Nazdar.
Minule som rozobral spätné lebo mi ho trafilo protiidúce auto a hrkoce. Su tam ulomené plasty okolo čapu na ktorom sa sklápa.
rad by som zohnal druhé no všade majú len spatné bez smerovky. Viete mi poradiť kde zohnať nové aj so smerovkou alebo neni problém smerovku prehodiť?

Nazdar. Mne menili tento týždeň obal späťáku na Grand Vitare aj so smerovkou - ale bolo to priamo v Suzuki servise (havarijná poistka). Takže typujem, že by mohli mať aj na tvoju SX4-ku - ale len tá vonkajšia škrupina kde je to celé osadené stojí cca. 240 Eur. Ako to dopadlo dám vedieť zajtra keď vyzdvihnem auto zo servisu.