PDA

Zobraziť plnú verziu : Zámok prednej kapoty

dondrusco
27-02-2015, 21:40
Po siestich rokoch bezproblemovej prevadzky som musel moje Suzuki na par dni odstavit.
Isiel som doliat kvapalinu do ostrekovacov a pri otvarani prednej kapoty nieco ruplo. Bezpecnostna zapadka nemala ziaden odpor, takisto tiahlo otvarania prednej kapoty sa nevracalo spat. Kapota sa nedala zavriet. Auto som odstavil do garaze, a jedine co mi zostalo je vyfotografovat predny zamok.
Tam som nasiel pricinu-prasknuta pruzina. Volal som do Suzuki - predava sa len cely zamok za cca 100EUR. V Auto Kelly ho maju za cca 50 EUR.
Ja som pozrel po internete po podobnej pruzine - nasiel som v Jablonici vyrobcu pruzin. Pozrel som katalog a nasiel som identicky kus - tazna pruzina TZ 1000x0090x0350 za 1,25 EUR ako bonus nerezova :) . S postovnym to bolo 6,50 a mal som ju na druhy den doma.
Vymena bola trochu gynekologia - bolo potrebne zhodit tu velku pruzinu, ale osadenie oboch trvalo 15 minut.
Kapota sa da opat zatvorit a aj tiahlo otvarania sa vracia pekne spat.

mafo
28-02-2015, 12:25
presne toto sa mi stalo asi pred tyzdnom, ja som pruzinu vedel opravit, ulomilo sa akurat to ocko, nahoda? auto ma tiez 6 rokov:eek: