PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 vs. Mitsubishi ASX

Bohumil32
24-02-2015, 14:53
Aj keď od 03/2010 som majiteľom SX4, tak rozmýšľam o nejakom väčšom (rodinný prírastok) a hlavne bezpečnejšom aute.
Predsa tie 2 airbagy sú strašne málo:-(. Rozmýšľam nad Mitsubishi ASX 1,6 Invite. Myslíte, že by to bola dobrá kúpa? Dík za názory.

Mite
24-02-2015, 17:15
ASX neznám, takže ode mě nečekej názor na velikost, jízdní vlastnosti, spotřebu...
Ale když jsi zmínil tu bezpečnost, tak jsem si našel crash testy obou aut a pečlivě obě videa zastavoval ve stejný okamžik nárazu a porovnával.
Třeba to nemá vypovídací hodnotu (stejně jako počet získaných hvězdiček), ale u mě by zvítězila SX4. I když jen o hodně malá prsa. Zejména ten boční náraz sloupu (stromu). Ty už jsi ale asi rozhodnutý a chceš jen potvrdit svojí volbu, že? :)
mN2yVW8MDSE WZZHG2M3agg

Bohumil32
24-02-2015, 17:52
Dík. Nie, zatiaľ nie som ešte rozhodnutý. Ide o to, že Ty máš 4x4 a 6 airbagov, ja len 2 a ASX ich má 9 (a kopu inej výbavy). A hlavne, teraz keď máš dať kočík do kufra, batožinu, ... tak má človek čo robiť :roll:.

Mite
24-02-2015, 18:43
No vidíš, kočárek, batožina...to jsem nevěděl a takhle jsem nad tím neuvažoval. S manželkou jsme už sami a na naše jízdy na chalupu to auto bohatě stačí. Co se nevejde dovitř, tak jde na střechu nebo na vlek. Je prostě pro nás ideální a ani jsme nad jiným neuvažovali. Octávii ne, i když má velký kufr, tak se nám do toho blbě nastupuje. :D A abych dal 3/4 mega korun za čtyřkolkovou verzi, tak to teda nemám tiskárnu na peníze. Korejský auta mě neberou, Dacia mě nebere...to jsou podle mě parodie na auta.
Chceš nové nebo bazar? A proč si nepočkat na novou Vitaru?

Bohumil32
24-02-2015, 19:32
Chceš nové nebo bazar? A proč si nepočkat na novou Vitaru?

V marci idem na servisnú prehliadku po 5-tich rokoch a idem si ju tak naplánovať, aby som to spojil aj s predvádzacou jazdou na novej Vitare.
Pred rokom som mal predvádzačku na S-Cross, to ma neoslnilo a aj vtedy bola cena podstatne vyššia ako teraz.
Myslím, že by chcelo zmeniť už inú značku automobilu. Jazdenku nie, jedine nové. Pre dvoch je to auto ideálne ;).

fotograf
25-02-2015, 13:12
..., tak rozmýšľam o nejakom väčšom (rodinný prírastok) a hlavne bezpečnejšom aute....

Tú prvú časť úvahy beriem: viac prepravovaných vecí = potreba väčšieho auta.
Ale tú druhú... - no, neviem... :confused:
Každé auto po zdemolovaní devastačnou haváriou vyzerá približne rovnako - ako šrot! :rolleyes:
Ani počet airbagov veľmi nepomôže, je to skôr o fyzike (mechanike): väčšie auto = ťažšie auto = viac materiálu = väčšia zotrvačnosť (aj hybnosť) = bezpečnejšie auto; ale je pravda, že treba zvážiť aj deformačné zóny auta - a tam je to o sofistikovanej konštrukcii... :ideaa:

ASX je celkom fajn auto, synovec ho má už cca dva roky a je spokojný, ale airbagy ešte neodskúšal... :oops:

satanokky
25-02-2015, 18:03
Tú prvú časť úvahy beriem: viac prepravovaných vecí = potreba väčšieho auta.
Ale tú druhú... - no, neviem... :confused:
Každé auto po zdemolovaní devastačnou haváriou vyzerá približne rovnako - ako šrot! :rolleyes:
Ani počet airbagov veľmi nepomôže, je to skôr o fyzike (mechanike): väčšie auto = ťažšie auto = viac materiálu = väčšia zotrvačnosť (aj hybnosť) = bezpečnejšie auto; ale je pravda, že treba zvážiť aj deformačné zóny auta - a tam je to o sofistikovanej konštrukcii... :ideaa:

ASX je celkom fajn auto, synovec ho má už cca dva roky a je spokojný, ale airbagy ešte neodskúšal... :oops:

Tuto kolega Bohumil32 to dole rozpísal - on má auto s 2 ks airbagov. A keďže ASX má 9 airbagov tak mu to príde ako bezpečnejšie auto. To, že po totálnej havárii vyzerá každé auto rovnako je pravda - deformačné zóny poberú energiu čo dokážu a zbytok ide do skeletu auta. Vidno to na F1-tke - keď to napália v plnej rýchlosti do steny či zvodidiel tak z toho auta v momente odletí všetko nepotrebné a ostane len pevný monokok a v ňom jazdec.
No a na porovnanie bezpečnosti rozdielnych áut robil ADAC test kde proti sebe poštvali Fiat 500 a Audi Q7 (video: http://www.autobild.de/artikel/crashtest-audi-q7-vs.-fiat-500-751953.html ). Tam ale výsledok dopadol tak ako každý čakal - Q7-čka jasne vyhrala (názov článku: Q7 zožral Fiat 500).
Takže platí, že čím väčšie auto tým bezpečnejšie - ak sa stretne s menšou prekážkou ako je ono samo. Ale napr. viem, že chlapci z Nissanu mali problém s Navarou (sa mi zdá, že s modelom D40) kde pri prvom crash-teste dopadla Navara biedne. Zle zareagoval airbag a do priestoru šoférových nôh vbehla nejaká časť nosného rámu auta. Potom si to japončíci dali dokopy a pri druhom teste už boli výsledky v poriadku.
No a ešte si spomínam ako sme asi pred piatimi rokmi hľadali auto tak v rámci základnej výbavy nám najlepšie dopadol Mitsubishi Lancer - mal kopec elektronických prvkov aktívnej bezpečnosti, ktoré nik iný v danom cenovom segmente neponúkal. Ale nakoniec sme vzali jazdený X-Trail T30 8-).