PDA

Zobraziť plnú verziu : Problém so štartovaním

lobas
16-10-2008, 17:40
Motor točí, iba nenaskočí. Niekedy aj ako by už chcel, kýchne si, ale nenaskočí. Potom sa už správa, ako presatý.

ROSI45
16-10-2008, 20:10
Motor točí, iba nenaskočí.Niekedy aj ako by už chcel, kýchne si, ale nenaskočí. Potom sa už správa, ako presatý.
Zkontroluj a očisti víčko od rozdělovače, palec a kabely s koncovkama. To je první, základní.

lobas
16-10-2008, 20:12
Ale robí to iba, keď je vlhko, alebo prší?!

Suuzuukii
16-10-2008, 20:18
Ale robí to iba, keď je vlhko, alebo prší?!
Však práve.
Ak to nepomôže, skontroluj hlavné kostriace body, či nie su uvolnené, alebo zaoxidované.

ROSI45
16-10-2008, 20:29
Hele , máš v tom autě vůbec rozdělovač ? Který máš typ a rok výroby ?

lobas
16-10-2008, 22:08
Suzuki Alto 1.0, r. v. 2000, 5 dverové. A mám to na benzín + LPG.

Prosím ťa a kde sú tie hlavné kostriace body?

Suuzuukii
16-10-2008, 22:17
Prosím ťa a kde sú tie hlavné kostriace body?
Musíš hladať. Alto som v živote neopravoval, takže v tomto ti neporadím, kde presne a koľko ich je.

Základný nájdeš keď pojdeš po kostriacom kábli z baterie a skončíš niekde na karosérii. Uvidíš ako to vyzerá, na niektorých autách to býva len oko prišróbované ku karosérii, na niektorých zas to vyzerá ako mala čierna zápalková krabička.
A potom už len preliezť motorový priestor.

Ale keď teraz pozerám, že v tom máš aj LPG, nerobí ti to práve paseku?
Vlhkosť a voda je sviňa a vie robiť "zázraky".

ROSI45
16-10-2008, 22:32
Hele lobas, viděl bych to na servis. Měřákem by ti měl mechanik bezpečně najít špatnou kostru. Jestli tam máš ještě LPG, tak bych do toho moc nevrtal. Asi stejně sám nic nenajdeš. A když to nechce chytnout, tak to moc nezkoušej, jestli tam máš lambdu, ať ji nezlikviduješ. Držím pesti !

lobas
17-10-2008, 17:24
Práve že som sa objednával v servise v Košiciach, ale mi povedali, že keď tam mám aj LPG, tak mi ho na tester nezoberú. Preto to skúšam takto, či s tým niekto nemá skúsenosti. A ešte, keby ste mi povedali k čomu je lambda, zdá sa mi že tam ako keby niečo prepúšťalo. Aj tak vám za doterajšie rady pekne ďakujem. Idem skúsiť ten rozdeľovač aj tú kostru. Ináč dnes ráno som naštartoval v pohode. Síce v noci nepršalo, ani nebola hmla. Ahoj.

ROSI45
17-10-2008, 18:49
Divné rozhodnutí servisu. To jako chtějí říct, že auta s LPG nejsou schopní testovat ? Hm,hm. :( Nicméně, pokud tam máš ten rozdělovač, tak by tě to mohlo zachránit. Já bych to tipnul na palec nebo víčko. Očistit, osušit, palec lehce smirkem, nepřeházet kabely ke svíčkám :!: :lol:
Jo, lambda sonda ti hlídá výfukové plyny a přes ŘJ upravuje směs.

Suuzuukii
17-10-2008, 19:53
Práve že som sa objednával v servise v Košiciach, ale mi povedali, že keď tam mám aj LPG, tak mi ho na tester nezoberú. ...... A ešte, keby ste mi povedali k čomu je lambda, zdá sa mi že tam ako keby niečo prepúšťalo.......
To bol značkový-autorizovaný Suzuki servis :o :?:

Ta lambda sonda je na výfukovom potrubí, nemá čo prepúšťať a nemyslím si, že aj keby bola vadná, že by mala vplyv na štartovanie. Auto by viac dymilo, prípadne viac žralo, ale pochybujem že by to ovplyvňovalo štartovanie.

ROSI45
17-10-2008, 23:50
Práve že som sa objednával v servise v Košiciach, ale mi povedali, že keď tam mám aj LPG, tak mi ho na tester nezoberú. Ahoj.
Tak jsem se ti na to zeptal kamaráda, výborného mechanika a majitele autoservisu. Je to tak. Skutečně to neradi dělají. Bývá problém se vůbec napojit na ŘJ, protože je velká spousta druhů zapojení plynu, potom bývá potíž s nastavením klapek nebo vstřiků, aby to třeba na benzín nestřílelo a spousta servisů to nedělá, protože pokud na dílně nemají čidla plynu, nesmí tam auto vůbec najet. Máš zkusit plyňáky, nebo někoho, kdo to dělá.
Je tady určitě někdo, kdo má LPG, tak možná ti víc a poradí.

acla
18-10-2008, 23:53
Práve že som sa objednával v servise v Košiciach, ale mi povedali, že keď tam mám aj LPG, tak mi ho na tester nezoberú. Preto to skúšam takto, či s tým niekto nemá skúsenosti. A ešte, keby ste mi povedali k čomu je lambda, zdá sa mi že tam ako keby niečo prepúšťalo. Aj tak vám za doterajšie rady pekne ďakujem. Idem skúsiť ten rozdeľovač aj tú kostru. Ináč dnes ráno som naštartoval v pohode. Síce v noci nepršalo, ani nebola hmla. Ahoj.
Rozdelovač v aute r.v. 2000 asi nenájdeš :idea:

Suuzuukii
20-10-2008, 03:00
Rozdelovač v aute r.v. 2000 asi nenájdeš :idea:
:?: :roll:

bzucko
20-10-2008, 13:43
Štartuješ to na plyn, alebo na benzín? Odporúča sa pri nepriaznivom počasí naštartovať na benzín a potom prepnúť na plyn. Známy mal obdobný problém.

ROSI45
20-10-2008, 14:23
Štartuješ to na plyn, alebo na benzín? Odporúča sa pri nepriznivom počasí naštartovať na benzín a potom prepnúť na plyn. Známy mal obdobný problém.
Že startuje ráno, nebo v chladnu na benzín je snad "první přikázání" . A je nejlepší přepnout před zaparkováním na benzin a chvilku počkat, až si motor nasaje. Snad tady řešíme skutečnou poruchu. :P