PDA

Zobraziť plnú verziu : Vŕzganie okien a klepanie od zadnej nápravy

pastik0042
08-12-2014, 09:16
Vŕzganie predných okien v S-Crosse (19000km). Príčinou sú dve veci. Tou prvou je gumenná lišta okolo okna, ktorá je vcelku a ktorá je len z gumy! To znamená, že nemá v sebe filc po ktorom by okenné sklo kĺzalo. Po roku guma je možno stvrdnutá a sklo pri jazde sa chveje a je to počuteľné. Zároveň sa mi stalo, že táto guma brzdila okno až tak, že z predného stĺpika zrolovalo toto gumenné tesnenie. Nastriekanie sklzneho spreju do spomínanej gumennej lišty má len krátkodobý efekt. Horšou a tou druhou príčinou je vodiaca biela lišta okenného skla vo dverách, je z umelej hmoty. Lieta si ako chce. Nie je možné ju vyregulovať.

Chvenie prístrojovej dosky som riešil tesniacou gumou medzi predným sklom a pristr. doskou. Čaká ma ešte kontrola v servise ohľadom klepania od zadnej nápravy... Ročné auto za 23000.- ....

majdo12345
08-12-2014, 14:17
Zdravim, musim reagovat na to, co si napisal. Ja mam tiez S-CROSS a mam najazdenych 35 000km. A vobec nemam ziadny problem s tymito vecami...ziadne vrzganie od okna a od zadnej napravy tiez nic nepocujem, prave naopak som mal problem so zatekanim, dazdovym senzorom a asistentom rozjazdu do kopca...bA vsetko som riesil v Suzuki Zilina A-Auto a ziadny problem so servisom, vymenili kus za kus a v poriadku teraz...a tiez ma auto stoji 23 000. Ale ja mam 4x4...a dokonca ani ziadne vrzganie palubovky...mozno neskor...

pastik0042
08-12-2014, 15:25
Ja mám tiez 4x4 a nesťažujem sa na SUZUKI servis: Ja len konštatujem mizerné dielenské spracovanie u môjho auta. Jeho osud je u mňa spečatený. Apropo: a to je v poriadku pri aute s 35 tis.km, ktoré máte s poruchami ktoré opisujete?

majdo12345
08-12-2014, 15:43
samozrejme neni to v poriadku, ale teraz nemam ani moc casu to riesit, lebo odchadzam prec na 3 mesiace, ale viem ze ked pridem, tak ho predam alebo pustim dolu dobrym kopcom a nahlasim poistovni, ze som zabudol zatiahnut rucnu, tak proste nehoda, alebo ho prenecham osudu..Inak spytam sa este, nemate problem s hodinami, ze idu same dopredu...

pastik0042
08-12-2014, 15:48
Nie, s hodinami ani s ničím čo sa týka elektriky nemám problém. Rovnako tak nemám problém s motorom, brzdami alebo prevodovkou (CVT) . Za ňou by mi bolo ľúto...

jano
08-12-2014, 18:40
Ahojte tak pridam aj ja jeden postreh. A to že mi pri jazde ako keby rezonovalo okno. alebo dvere. Neviem čo to je na strane vodiča, ale inakšie nič, žiadne iné nedostatky, aspoň nič iné som si nevšimol okrem tohto.

majdo12345
08-12-2014, 20:21
Nie, s hodinami ani s ničím čo sa týka elektriky nemám problém. Rovnako tak nemám problém s motorom, brzdami alebo prevodovkou (CVT) . Za ňou by mi bolo ľúto...

Tak ty mas CVT prevodovku??? Ja som ju chcel, ale bal som sa jej, ze ako je na tom kvalitovo, tak som zobral manual a uz viem ze som urobil chybu... Co sa tyka motora a sedenia na dlhej trase tak ani po 6 hodinach ma nic neboli...

pastik0042
09-12-2014, 08:04
Ahojte tak pridam aj ja jeden postreh. A to že mi pri jazde ako keby rezonovalo okno. alebo dvere. Neviem čo to je na strane vodiča, ale inakšie nič, žiadne iné nedostatky, aspoň nič iné som si nevšimol okrem tohto.
Súhlasím s výrazom "rezonovanie" okna. Presnejšie vystihuje stav ako "vrzgot". Príčinu som popísal vyššie. Žiaľ podľa môjho veľmi skúseného mechanika riešenie on nevidí. Nepomohla ani výmena za nové tesnenie. Momentálne som do medzery hore vložil úzky pruh gumy z podložky na myš. Dokedy to vydrží neviem. Trochu sa to zlepšilo. Recepty akože "pusť si rádio" neuznávam.

pastik0042
22-12-2014, 12:44
Takže výmena tesnení oboch predných okien. Vpravo na spolujazdcovej strane stav veĺmi dobrý, na šoférovej sem tam, ale nič mimoriadne. Klepanie od zadnej nápravy - podľa predpokladu išlo o strešné okno, zvuk sa len prenášal, bola daná tesniaca hmota, neviem aká a neviem presne kde ale už to neklepe. Odstrojenie auta, strešnice, plasty, atd. tri dni pracovali na tom dvaja až traja mechanici. Chcel by som ale vyzdvihnúť ochotu a nakoniec i dobre vykonanú prácu v Suzuki servis v Košiciach (MOKRÁŇ.)

misiak
26-12-2014, 13:04
Caute, s tym vrzganim musim zial suhlasit. Mne to obcas vrzga aj na pristrojovke, ten system uchytenia je zalostny. To si neviem predstavit co to bude robit po rokoch. Dal som tam izolacku jak je pripojenie na tu stredovu mriezku, trochu to pomohlo ale stale to obcas vrzne, asi niekde inde. Vrzga mi to aj tam niekde pri okne, asi to bude to, co chalani spominali. Tie hodiny aj mne sli dopredu asi dva krat o 10 minut. Potom som to prepol na AM/PM rezim a odvtedy to ide presne. Ale neviem ci to je tym, alebo len nahoda. Mne casto blbne aj veko nadrze, casto sa zasekava a musim to rucne vypacit. Dalsia vec je, ze asi mam nieco s nastavenim vysky sedadla, pretoze vzdy ked po case sadnem do auta je akoby padnuda nizsie a musim ju znova zdvihnut. Toto som fakt este nevidel. Neviem ci tam je hydraulicky piest, ale nebude tam nieco v poriadku. Dufam aspon ze po motorickej stranke to bude vporiadku, lebo predtym som mal swifta 2008 model a s tym neboli ziadne problemy. Kvalita tychto novych Suzuki isla dost dolu vodou. Zrejme to je moje posledne Suzuki, skoda. Minule som isiel v Zafire a to sa kvalitou spracovania neda porovnat. Ja ho mam sice len za 18K ale aj tak by som cakal vysiu kvalitu... Ja si dost potrpim na kvalitu a taketo veci ma dost vytacaju, takze ked skonci leasing tak ho asi vymenim za nieco ine. Ale zas na druhu stranu, odhliadnuc od tychto neduhov slape fajn a dobre sa na tom jazdi. No uvidime...

jano
16-09-2015, 06:39
Tak v pp mi bolo vymenené tesnenie na okne ....to suchanie "rezonancie" pokracuju...skusil som tesnenie dverí premazat a zda sa mi že je to lepšie ale aj tak s tým idem znova do servisu nech sa na to pozrú že čim to je . Dvere vyzeraju že sedia dobre aj sa ľahko zatvaraju no uvidíme

yanot
15-10-2017, 19:17
Ahojte, k tejto téme pridávam moju skúsenosť. Som majiteľom nového S-Crossa asi jeden mesiac a bohužiaľ sa aj u mňa na vodičovej strane začalo prejavovať vrzganie (resp. skôr rezonovanie) okna na cestách s miernymi nerovnosťami (ktoré sú u nás mimo diaľnic úplne bežné). Je to dosť otravné, najmä pri dlhšej ceste to začína liesť na nervy, takže to plánujem v rámci záruky riešiť (hneď keď si nájdem pár hodín času) ... uvidíme, aká bude ochota, no u nového auta za 20K je tento prejav podľa mna neakceptovateľný a mal by byť riešený predajcom. Som z toho sklamaný, lebo u modelu, ktoré je na trhu viac ako rok by som už takúto muchu nečakal (obzvlásť, keď čítam, že nie som prvý, kto s tým mal problém).
Neviem či je to len o tesnení, alebo či to nesúvisí so slabším (uvoľneným) uchytením okna? ... ak máte už teraz nejaký tip čo s tým dajte vedieť. Vďaka za radu.

Mite
15-10-2017, 19:26
... vrzganie (resp. skôr rezonovanie) okna na cestách s miernymi nerovnosťami
Při pootevřeném okně nebo i zcela zavřeném?

yanot
15-10-2017, 22:02
Při pootevřeném okně nebo i zcela zavřeném?

pri mierne pootvorenom (par centimetrov) to rezonuje - co by ma az tak velmi netrapilo (i ked som sa ani s tym u aut inych znaciek zatial nestretol). To co ma hneva sa mi deje pri uplne zatvorenom okne. Zrejme to rezonovanie nedokaze gumove oblozenie eliminovat (pevne okno pridrzat) a prejavuje sa to takym vrzgotanim (dalo by sa to prirovnat k tomu, ako ked chytite hmyz do nadoby/sietky a ten nestastny hmyz, ako sa snazi oslobodit tak sa kridlami oplieskava o steny a vydava taky suchotavy zvuk ... neviem ako by som to lepsie popisal, no je to riadne otravne)

mi allgrip
22-01-2018, 17:04
čaute, najlepšie je si vrznúť s kočkou, hoci aj v suzuki, ale faktom je, že suzuki je moje piate auto a je pravda, že to niekedy vo vnútri vŕže. Najmä ak je chladno v zime a keď sa kabína zahreje, tak to prejde, alebo ako tu bolo spomínané, pri jazde na hrboľatom teréne, ale je to aj samotným spracovaním prístrojovej-palubnej dosky, kvalita trochu zaostáva, tvrdé plasty nikdy nepatrili ani nepatria do interiéru auta za 20 melónov. Myslím si, že chyba je na strane výrobcu, ak to tam nieje vychytané a odstránené predajca a servisný technici zázraky neurobia.

Comeback
14-02-2019, 15:58
Ahojte,

ja k tym oknam, mam scross kupeny v juni 2018, dlhsie som s nim nesiel v noci, ale vcera ked som siel som si vsimol skrabance na skle, pri protiiducich autach to bolo az rusiace. cez den je to ok, ale tie skrabance su aj zachytitelne nechtom niektore, je ich viac. Clovek pri svetle tak nevsimne. vyzera to, ze to je od skrabania ladu z okna, no moja otazka je, je to normalne, mal som predtym seat ibizu a zimy boli ovela horsie a tak sklo nevyzeralo po 4 rokoch, ako tuna po jednej zime. je to na reklamaciu, ci ma vysmeju? mam havarijnu, da sa to riesit aj cez to? riesil to uz niekto, resp. ma niekto podobnu skusenost zo sklami na scrosse?

vdaka za kazdu odpoved.

icoivi
14-02-2019, 17:03
Riesil som to na Balene , ale neuspesne.
V servise mi bolo povedane, ze je to mechanicke poskodenie mnou teda skrabkou.
Da sa to riesit cez havarijnu, ale mimo suzuki pretoze ti daju to iste okno cize buduci rok budes na tom istom.
Ja som to riesil v autosklo H&D a mal som na vyber polsku kvalitku :) alebo pilkington samozrejme volba bola jasna (pilkington)
Este som to nedal vymenit, nejak som si na to zvykol cakam na kamen :)
Tolko moja skusenost.

fotograf
15-02-2019, 09:47
Dovolím si to trochu upresniť:
Škrabance síce vznikajú pri čistení skla od námrazy, resp. ľadu, ale nespôsobuje ich samotná škrabka, lebo použité plasty sú vždy výrazne mäkšie ako sklo. Vrypy do povrchu skla spôsobujú kryštalické mikročastice (jednoducho - prach) usadené na skle, ktoré potom primrznú. A keď potom príde k oškrabovaniu ľadu (alebo námrazy z rosy), tak sa takáto "zmes" v podstate správa ako jemná brúsna pasta. Mám to mikroskopicky potvrdené. ;-)
:ideaa:

(už je to ale trochu mimo témy...)

sherpa
15-02-2019, 17:03
Ahojte,

ja k tym oknam, mam scross kupeny v juni 2018, dlhsie som s nim nesiel v noci, ale vcera ked som siel som si vsimol skrabance na skle, pri protiiducich autach to bolo az rusiace. cez den je to ok, ale tie skrabance su aj zachytitelne nechtom niektore, je ich viac. Clovek pri svetle tak nevsimne. vyzera to, ze to je od skrabania ladu z okna, no moja otazka je, je to normalne, mal som predtym seat ibizu a zimy boli ovela horsie a tak sklo nevyzeralo po 4 rokoch, ako tuna po jednej zime. je to na reklamaciu, ci ma vysmeju? mam havarijnu, da sa to riesit aj cez to? riesil to uz niekto, resp. ma niekto podobnu skusenost zo sklami na scrosse?

vdaka za kazdu odpoved.

auto mam mladsie o 2 mesiace, v januari som chytil posypovy kamen 1x1x1.5 cm (moja chyba) od vpredu iduceho auta, sklo vydrzalo (supa strasna), vidno 2 male bodky v zornom poli ale nie je to rusive (velkost ako 1 pixel na monitore). skrabku mam v aute ale nepouzivam /maximalne gumenou castou ak je rosa.... na namrazu pouzivam vlaznu vodu. skrabance na prednom okne ale spravi prach aj pomocou stieracov. ostrekovac je biedny, takze pravidelne oliatie okna nie je vobec na skodu.
skla su vseobecne maksie a prachu je vseobecne viac, hlavne v meste. da sa s tym zit ale nie vyhrat. po ť rokoch pouzivania uz stopy tak ci tak vidno bude. ak nie od skrabky (priame) tak od stieracov (kruznicove)

sherpa
15-02-2019, 21:38
čaute, najlepšie je si vrznúť s kočkou, hoci aj v suzuki, ale faktom je, že suzuki je moje piate auto a je pravda, že to niekedy vo vnútri vŕže. Najmä ak je chladno v zime a keď sa kabína zahreje, tak to prejde, alebo ako tu bolo spomínané, pri jazde na hrboľatom teréne, ale je to aj samotným spracovaním prístrojovej-palubnej dosky, kvalita trochu zaostáva, tvrdé plasty nikdy nepatrili ani nepatria do interiéru auta za 20 melónov. Myslím si, že chyba je na strane výrobcu, ak to tam nieje vychytané a odstránené predajca a servisný technici zázraky neurobia.

v zime {minus 2 a nizsie} pri plnom kureni sa prudkym teplotnym roztahovanim v palubnej doske vyskytuju tie pazvuky. trochu prekvapive ale pochopitelne, je tam kopec spojov, plastovych a fyziku neoklames. po vyrovnani teplot na povrchoch to ustane a je ticho.