PDA

Zobraziť plnú verziu : Zaseknutý ukazovateľ-palivomer

Lacika
20-10-2014, 11:27
Zdravím Vás,

Máme takýto problém na GV, jedná sa o zaseknutý ukazovateľ hladiny paliva v našom prípade nafty :D Ukazovateľ, ručička na budíku nereaguje na zap. a vyp. klúča :? stále je v jednej polohe, no pri doplnení paliva sa ručička pomaly posúva aj bez zapnutého kľúča sa mi zdá, ale nie som istý, no posúvať sa posúva určite, to je aj vidieť a takisto ide aj smerom dole pomaly pri spotrebe paliva z nádrže...len to nefunguje tak ako by bežne na aute malo! Čo s tým môže byť, plavák? budík? Plavák sa dá vybrať iba pri demontáži nádrže, že? Že by bol znečistený? Zaseknutý asi nie, keďže ono sa ručička hýbe, len strašne pomaly a nezávisle od kľúča, 12V :? Aj dosť dlhú dobu trvá ručičke na budíku kým sa pohne...Ako na to, ako na opravu? Vďaka za pomoc.

nadineh
20-10-2014, 14:51
Je to niekde rozpisane v teme Grand Vitara, skus to v tej teme pohladat. Mne pomohlo odpojit baterku, ale niekedy staci Grandku aj rozhybat v terene.

Lacika
20-10-2014, 17:57
nadineh:

V tej téme sa píše o tom, že pomáha odopnutie baterky...V tomto prípade to veru nepomohlo :-( bola odpojená na 1 deň, počas nabíjania a žiadna zmena :mad: Ja potrebujem inú fintu na to aby sa to opravilo samo :D

Vďaka za ďalšiu pomoc.

fotograf
22-10-2014, 20:58
Treba rozhrkať nádrž, teda aj s autom. :rolleyes:

Lacika
23-10-2014, 10:36
fotograf, ďakujem za typ, vyskúšam :D a nemôže byť zaseknutie zapríčinené napr. aj dlhodobým tankovaním nádrže nie do plna, ale povedzme len do polovice :? keby sa natankovalo možno až po hrdlo nalievacie, možno že by aj pomohlo :mrgreen: zatiaľ sme to nemali natankované do plna :mrgreen: a možno ani majiteľ pred nami netankoval do plna, ale si myslím, že je to blbosť ktorá asi toto nespôsobila :confused:

satanokky
23-10-2014, 11:29
fotograf, ďakujem za typ, vyskúšam :D a nemôže byť zaseknutie zapríčinené napr. aj dlhodobým tankovaním nádrže nie do plna, ale povedzme len do polovice :? keby sa natankovalo možno až po hrdlo nalievacie, možno že by aj pomohlo :mrgreen: zatiaľ sme to nemali natankované do plna :mrgreen: a možno ani majiteľ pred nami netankoval do plna, ale si myslím, že je to blbosť ktorá asi toto nespôsobila :confused:

To stým tankovaním je dobré zamyslenie sa. Ide o to ako je plavák riešený v tvojej nádrži a aké palivo čerpáš do auta. Lebo moja mama mala Feldu a tankovala do nej tak za 100 až 200 Sk (ešte bývalých) keď jej zasvietila rezerva. A nikdy nemala problém s ukazovateľom paliva.

Beaumont
23-10-2014, 12:50
To stým tankovaním je dobré zamyslenie sa. Ide o to ako je plavák riešený v tvojej nádrži a aké palivo čerpáš do auta. Lebo moja mama mala Feldu a tankovala do nej tak za 100 až 200 Sk (ešte bývalých) keď jej zasvietila rezerva. A nikdy nemala problém s ukazovateľom paliva.
Za špatně odečtenou hodnotu stavu paliva v nádrži nemůže ani tak plovák, jako spíše měřící potenciometr. A tomu zrovna nemusí svědčit zvýšená vodivost paliva, což má na svědomí přítomnost biolihu a na něj navázané vody. Když zkusíš natankovat plnou nádrž stooktanového prémiového benzínu, tak tím nic nezkazíš. Ten žádné biosračky neobsahuje.

Lacika
23-10-2014, 12:58
satanokky:

neviem ako je plavák riešený v nádrži, nevidel som to rozobraté nikdy ;) a tankujeme naftu zo Slovnaftu :D

Beaumont:

potenciometer je elektronická vec a ja sa elektrike prd rozumiem :( a aby som to upresnil, jedná sa o dieselový motor, takže tam lejeme naftu :mrgreen: ešte aby som upresnil viac, tak sa jedná o motor 2.0 TD 64 KW, typ RF z Mazda, roku -00/-01 a je v GV /FT/ model :)

Vďaka za pomoc.

autospravca
23-10-2014, 13:19
Netreba sa stým trápiť. Plavák sa po nejakom čase vráti do pôvodnej polohy. Niekedy sa zvykne u SX4 zaseknúť, keď je v nádrži málo paliva

Beaumont
23-10-2014, 14:46
...ručička hýbe, len strašne pomaly a nezávisle od kľúča, 12V :? Aj dosť dlhú dobu trvá ručičke na budíku kým sa pohne...Ako na to, ako na opravu? Vďaka za pomoc.

Pokud se ručička ukazatele pohybuje nezávisle od kľúča, tedy na tom, zda je zapnuto zapalování, tak to nemá nic společného s plovákem. V takovém případě bude spíše chyba ve sdruženém palubním přístroji, v jeho datovém přenosu, nebo kabeláži.
Při vypnutém zapalování je přenos hodnot z nádrže bez proudu a tedy neaktivní.

Lacika
23-10-2014, 15:09
Beaumont:

Aby sme sa pochopili :) Pri zapnutom kľúči /12V/ ručička ukazuje tak isto ako pri vypnutom /12V/ kľúči. To znamená, že pri vypnutí kľúča ručička palivomera nepadne na 0 ako je to zvykom u ostatných autách, ostane ako keby zaseknutá v tej polohe kde aj počas jazdy :? Prosto keď je v nádrži polovica obsahu nafty, tak je ručička v polovici stupnici na budíku pri zapnutom aj vypnutom a vytiahnutom kľúči :-( Chápeš čo myslím a tak isto aj pri zmene obsahu v nádrži napríklad keď dolejeme 10L nafty, tak ručička na budíku zmení polohu asi po 5 min. pohybuje sa strašne pomaly...Ono keby bola nádrž do polovice a natankovali by sme doplna, tak po dotankovaní by ručička ešte hodnú chvíľu ukazovala stále tú pol nádrže a hýbala by sa tak pomaly až kým by prišla na koniec stupnice budíka, že by to človek ani neregistroval :mrgreen: Rozumieš ako to myslím ? A pri vypnutom kľúči /12V/ by ručička nemala ukazovať žiadnu hodnotu na budíku, ale mala by byť na 0 až po zapnutí by mala skočiť do polohy.

Vďaka za každú pomoc a radu.

Beaumont
23-10-2014, 15:28
...Pri zapnutom kľúči /12V/ ručička ukazuje tak isto ako pri vypnutom /12V/ kľúči. To znamená, že pri vypnutí kľúča ručička palivomera nepadne na 0 ako je to zvykom u ostatných autách, ostane ako keby zaseknutá v tej polohe kde aj počas jazdy :? Prosto keď je v nádrži polovica obsahu nafty, tak je ručička v polovici stupnici na budíku pri zapnutom aj vypnutom a vytiahnutom kľúči :-( Chápeš... Rozumieš ako to myslím ? A pri vypnutom kľúči /12V/ by ručička nemala ukazovať žiadnu hodnotu na budíku, ale mala by byť na 0 až po zapnutí by mala skočiť do polohy....

Já ti rozumím, a právě proto příčinou nebude v tomto případě vstupní čidlo, kterým je hladinový plovák v nádrži s odporovým snímačem polohy.
To je napájeno měřícím napětím pouze při zapnutém "zapalování", tedy klíčkem ve druhé poloze.
Je připojeno k řídící jednotce a hodnoty hladiny v nádrži jsou dále přenášeny po datové sběrnici CAN do sdruženého palubního přístroje.
Takže pokud není zaseklá přímo ručička budíku, což se mi moc nezdá, bude chyba buď v datovém přenosu, nebo v elektronice řídící jednotky.
Chtělo by to kouknout, zda není v registru nějaký DTC typu C xxxx.

Lacika
23-10-2014, 16:36
Ručička na budíku zaseknutá neni určite ! To viem, lebo ona sa pohybuje po stupnici hore a dole, len to robí pomaly, nebadane, ako keby niekoľko krát spomalene :D ako keby si tam tých 10L nafty lial 15 min. :mrgreen: príklad.

Myslíš tím DTC chybové hlásenie v zázname diagnostiky motora, že by to trebalo napichnúť na diagnostiku a načítať chyby či tam nie sú zaznamenané ? To sme zatiaľ nepozerali, vedela by to načítať aj diag od ATAL-u, na nej mám možnosť zadarmo :D alebo treba do SUZUKI :?

Beaumont
23-10-2014, 17:09
Multiznačková diagnostika ATAL by to zvládnout mohla. Je totiž třeba se dostat do řídící jednotky "združeného merača" nikoliv na běžné poruchové kódy v jednotce motoru ECM.

Lacika
23-10-2014, 17:23
Multiznačková diagnostika ATAL by to zvládnout mohla. Je totiž třeba se dostat do řídící jednotky "združeného merača" nikoliv na běžné poruchové kódy v jednotce motoru ECM.

OK. vyskúšame najprv túto možnosť, je predsa najjednoduchšia a budem to mat aj zadarmo :mrgreen: netreba pri nej ani žiadne zásahy, demontáže a tak, dúfam, že nebude treba rozobrať nádrž a vybrať palivomer, to by sa mi moc nechcelo :?

Vďaka za pomoc.

autospravca
23-10-2014, 17:40
Diagnostika Ti nič neukáže. Tvoja závada je mechanická.

Lacika
23-10-2014, 17:54
Diagnostika Ti nič neukáže. Tvoja závada je mechanická.

Skúsime dotankovať doplna a uvidíme či sa to opraví, keď nie ide sa na DIAG a keď ani to nie, tak 5L bandasku s naftou do kufra :D a hotovo, pre prípad, že by došla na ceste nafta :mrgreen: určite vyberať a vymieňať budíky za to nebudeme a nádrž vyberať detto nebudeme, to radšej potom kašlať na to :D predsa to nie je auto na denno denné jazdenie, iba skôr na poľovačky v blízkom okolí :) ale keby sa to tými prvými dvoma spôsobmi opravilo, bolo by super.

autospravca
23-10-2014, 18:00
Veru tak to odstrániš. Dotankuj nádrž a postupne ručička merača paliva bude stúpať hore. Môže to trvať i viac ako hodinu.

Lacika
23-10-2014, 18:06
Veru tak to odstrániš. Dotankuj nádrž a postupne ručička merača paliva bude stúpať hore. Môže to trvať i viac ako hodinu.

Ale prečo je to tak ??? Toto nechápem, že prečo to reaguje tak pomaly a pri vypnutí kľúča ostáva ručička stále v polohe, nevypne, nespadne na "0" :mad:

Beaumont
23-10-2014, 19:16

Veru, tak to jsem na to zvědav... :joke:

Lacika
05-11-2014, 20:16
Nádrž dotankovaná doplna...ručička ukazuje plnú...síce jej to trvalo asi takých 5 minút :D kým prešla zo štvrtky na celú, ale je tam :) ale stále sa nevracia do polohy po vypnutí kľúča !!! a stále ukazuje hodnotu...Ak sa niečo zmení, alebo napraví, tak napíšem ;) Ešte to dám na DIAG možno niečo vypíše, ale pochybujem keďže to je japonec a nie nemec :mrgreen: Obsah nádrže je 66 litrov.

fotograf
06-11-2014, 12:20
Hmm... Tak to musíš mať palivo aj v hrdle. :geek:
Ja do nádrže viac ako 63 l nevtlačím. :-(
Ale ukazuje tiež pomaly... :mad:

Lacika
06-11-2014, 18:18
Hmm... Tak to musíš mať palivo aj v hrdle. :geek:
Ja do nádrže viac ako 63 l nevtlačím. :-(
Ale ukazuje tiež pomaly... :mad:

V hrdle? Asi nie...tých 66 litrov som nezmeral, len som sa dočítal na nete :) že GV má ten objem nádrže. Tak potom ti ukazuje tak ako nám, spomalený budík :mad: a ked vypneš kľúč, tak ručička zíde dole? Alebo ostane stále ukazovať v plnom?

fotograf
06-11-2014, 22:46
Pomaly - tým myslím, že ručičke trvá niekoľko sekúnd, kým sa zastaví vo svojej polohe. A to aj pri zapnutí, aj pri vypnutí. Pri zapnutí sa zmena polohy deje pomalšie ako pri vypnutí. Najdlhšie to trvá, keď bola odpojená batéria.

Lacika
18-12-2014, 11:51
Už to neriešim, asi pri Japoncoch sú takéto veci normálne :mrgreen: Ručička ukazuje hladinu, takže funguje a to je podstatné :D