PDA

Zobraziť plnú verziu : Používanie pohonov GV 1.9 DDiS 2006

Marco88
26-09-2014, 12:26
Zdravim chalani!

Som tu novy, tak ma hadam neukamenujete ak niekde tato tema je. Chcel by som sa opytat, ze ci sa zmenil pohon kolies voci starsej GV. Resp co ktore polohy znamenaju ma tom otacacom spinaci...navod na uzivanie zial nemam, lebo je to auto z dovozu :(

Diky za odpovede

fotograf
28-09-2014, 17:15
Stará GV (II. gen.) a nová GV (po roku 2005) je úplne iné auto vrátane podvozku a pohonu. :mrgreen:
Stará GV má mechanické radenie (malou radiacou pákou redukčnej prevodovky) a nová GV už elektronické (otočným voličom).

Stará GV:
2H = zadný náhon
4H = 4x4 s uzamknutým medzináprovovým diferákom
N = neutrál
4L = 4x4 dtto s redukciou

Nová GV:
4H = 4x4 (4AWD)
N = neutrál
4H lock = 4x4 s uzamknutým medzináprovovým diferákom
4L lock = 4x4 dtto s redukciou

Ostatné podrobnosti si už naozaj pohľadaj aj sám. :study:

Marco88
29-09-2014, 08:18
No pytam sa preto, lebo co telefonat "odbornikom" to zakazdym ine vysvetlenie. Najprv, ze mi zenie prave predne a zadne lave koleso, potom, ze privatne mi zenie zadna naprava a pripaja sa predna. Tak preto som bol zvedavy, ze kto ma o tom ponatie, nech mi to vysvetli, nech nie som za uplneho blbca, ze mam take auto a ani neviem co je co. Uceny som ani ja z neba nespadol, tak mam snahu sa vzdelat o svojom aute co najviac...

fotograf
06-10-2014, 15:53
Takže ak stačilo teórie, tak hurá odskúšať do terénu... :mrgreen:

shark79
06-10-2014, 16:54
Marco, dojdi v sobotu do Brezna do areálu Lúčky a vyskúšaš GV v praxi aj s použitím pohonov. Ak máš záujem napíš SS a dám Ti viac info o akcii