PDA

Zobraziť plnú verziu : Grand Vitara 3,2 V6 171kw

Majoo
15-09-2014, 21:12
Čaute
Pred nedávnom som sa zastavil v predajni suzuki a počas debaty s predajcom o vitare dosť chválil tento motor, vysoká spoľahlivosť a celkom slušná spotreba. Tak som začal pátrať, na nete je dosť malo informácii, motor nevyrába suzuki ale General Motors, ktorý spolupracoval so suzuki. zaujímalo by ma do čoho to ešte montovali amici. Prevodovka je tam 5 stupňový automat, to asi tiež nebude vyrábať suzuki keďže vo vitarach su len 4 stupňové automaty. No napíšte všetko čo viete, spoľahlivosť, postrehy, zaujímavosti, možno to niekomu pomôže a ostatným aspoň pre zaujímavosť. Ma tu niekto taký motor?

fotograf
24-09-2014, 11:40
Podľa toho "ticha" asi nie. Mám taký dojem, že tieto motory išli len do GV na americký trh. Jedine, žeby si takú GV dal niekto priviezť z Ameriky. Ale to asi ťažko.

nadineh
24-09-2014, 12:40
Podľa toho "ticha" asi nie. Mám taký dojem, že tieto motory išli len do GV na americký trh. Jedine, žeby si takú GV dal niekto priviezť z Ameriky. Ale to asi ťažko.

Ked sa aktualne predavali na SK trhu, v A-I ju mali ako predvadzacku. Na jednej takej jazdil aj isty znamy spevak Jozo R., mala vpredu ram a halogenove svetla. Dnes vidavam v Blave tak 2 kusy, na nase pomery mali dost velku spotrebu, teda v Europe boli takmer nepredajne.

Beaumont
30-09-2014, 07:16
Čaute
Pred nedávnom som sa zastavil v predajni suzuki a počas debaty s predajcom o vitare dosť chválil tento motor, vysoká spoľahlivosť a celkom slušná spotreba....

...tak to tedy lhal ! :mrgreen:
Tomuto motoru v Evropě definitivně zlomily vaz emisní limity a v automobilech nejvyšších tříd v dnešní době přežívají pouze biturba V8, ale tam Suzuki rozhodně nepatří.

fronterman
06-10-2016, 12:51
Ahojte.
Veľký pohyb v tomto vlákne nie je, tak si to tu dovolím trošku oživiť. V lete sa mi podarilo zohnať túto vitarku rok výroby 2009 s neuveriteľnými 35tis. nabehanými kilometrami. Nechcel som tomu veriť, ale auto ako nové bolo kúpené na Slovensku. Doteraz bolo servisované pravidelne len v suzuki servise. Olej menili nie podľa nabehaných km, ale podľa dátumu. Všetko je zaznamenané v servisnej knižke. V aute ešte cítiť novotu. Čo sa týka motora, tak to nemám slov. Oproti naftovej frontery, čo som mal predtým, tak toto je šepot kvetín. Štartuje aj v zime :hurra: a zrýchľuje aj s prívesným vozíkom hore kopcom. A čo sa týka spotreby? Naftový šesťvalec by tiež nemal menšiu.

fronterman
01-02-2017, 20:40
Ahojte. V aute niečo rezonovalo. Nepríjemný zvuk niekde od motora. Dali sme to na zdvihák a počúvali. Na výfukovom potrubí je plno plechových krytov, za ktoré sa dostali kamienky a vydávali ten nepríjemný štrkot. Inak ochrana podvozku, čo sa týka krytov, tak nula bodov. Mal by som strach pustiť sa s tým niekam mimo cesty. Tak som si kúpil plechovú sadu krytov na ochranu celého podvozku. Majú aj hliníkovú, ale tá je podstatne drahšia.

fronterman
20-02-2019, 13:27
Ahojte. Pridám pár poznatkov. Dokúpil som spodné kryty motora a prevodovky. Namiesto toho, aby ich tam dal výrobca ako užitočnú vec čo chráni dôležité ústrojenstvo auta na ceste i v teréne, tak to nie, ale nešanovali dať ochranné kryty z teňučkého pliešku na výfukové potrubie. Prvé kryty sme zhodili, keď sa pod ne dostalo pár kamienkov z posypanej cesty. Ležali si tam ako v mištičke. To bol iný rachot pri rezonancii. Ďalšie kryty sa odstraňujú postupne, vždy ako ich uchytenie odhrdzavie a ako sa pri určitých otáčkach motora rozdrnčia. Už mám len posledné dva, ale aj na ne príde.
Sem tam sa stane (síce už dávno nie), že sa mi rozsvietila kontrolka motora. Motor šiel v normálnom režime, len nefungoval tempomat. Vyčítali sme pokles napätia na snímači polohy vačkovej hriadele. Snímače sú dva. Tento je uložený samozrejme na tom horšom mieste. Ale nevenujem tomu už veľkú pozornosť, keďže viem o čo ide a kontrolka sama od seba po krátkom čase zhasne.
Na zadnej brzde sa mi rozsypalo jedno brzdové obloženie, zrejme vada materiálu. Vymenili sme.
Inak autíčko ide super. Teraz má už 49tis.km najazdené, je po časovej výmene oleja a v apríli ho čaká TK, EK.
Nateraz toľko. Nech nám to jazdí.

fronterman
20-02-2019, 14:13
Ani som si nevšimol, že o tých plechoch a drnčaní som už písal.

sherpa
21-02-2019, 11:17
Ahojte.
Veľký pohyb v tomto vlákne nie je, tak si to tu dovolím trošku oživiť. V lete sa mi podarilo zohnať túto vitarku rok výroby 2009 s neuveriteľnými 35tis. nabehanými kilometrami. Nechcel som tomu veriť, ale auto ako nové bolo kúpené na Slovensku. Doteraz bolo servisované pravidelne len v suzuki servise. Olej menili nie podľa nabehaných km, ale podľa dátumu. Všetko je zaznamenané v servisnej knižke. V aute ešte cítiť novotu. Čo sa týka motora, tak to nemám slov. Oproti naftovej frontery, čo som mal predtým, tak toto je šepot kvetín. Štartuje aj v zime :hurra: a zrýchľuje aj s prívesným vozíkom hore kopcom. A čo sa týka spotreby? Naftový šesťvalec by tiež nemal menšiu.

naftova frontera je povacsinou dobry traktor co sa tyka zvuku. benzin je samozrejme tichsi a 6valec vo frontere bol velmi tichy ak bol spravne nastaveny a servisovany. vykon 172kW vyzera fajn, ale ten krutak trochu biedny, tolko mala aj ta 3.2 V6 151kW Frontera z roku 1998

fronterman
26-02-2019, 19:03
To máš pravdu sherpa. Krútiaci moment je aj pri frontere 3,2 ten istý. V tomto prípade ten vývoj až tak dopredu nešiel, lebo čo je dobré, netreba zdokonaľovať ;)
Ak sa dobre pamätám, ty si ju aj mal. Či ešte máš? Ja som ju po naftovej frontere chcel tiež, ale to je úzky profil. A keď som natrafil na takúto vitaru, nemohol som váhať a čakať.

sherpa
03-03-2019, 20:28
To máš pravdu sherpa. Krútiaci moment je aj pri frontere 3,2 ten istý. V tomto prípade ten vývoj až tak dopredu nešiel, lebo čo je dobré, netreba zdokonaľovať ;)
Ak sa dobre pamätám, ty si ju aj mal. Či ešte máš? Ja som ju po naftovej frontere chcel tiež, ale to je úzky profil. A keď som natrafil na takúto vitaru, nemohol som váhať a čakať.

uz je 6 rokov u ineho kierowca...ale bola to supa, sice so zvysenymi nakladmi na prevadzku a opravy....ale terenacky elegantna.