PDA

Zobraziť plnú verziu : Lak na SX4 a ostatných Suzuki

retro
10-10-2008, 14:48
Ste spokojní s odolnosťou laku na SX4 a ostatných Suzuki? Podľa mojich skúseností nie je až taký odolný, stačí minimálne ťuknutie niečoho a už je tam oškreté, pritom sa snažim jazdiť opatrne, ale videl som už aj kvalitnejšie laky, samozrejme myslím kvalitu ako odolnosť. Známy ma Swifta v červenej nemetalickej a tiež bol dosť prekvapený ako slabo drží/bežné jazdenie/. Ľútuje, že ho nekúpil v metalíze. Ja metalízu mám, ale tiež žiadna sláva to nie je, ešte že obaja máme korekčné perá :) . Ako ste na tom vy?

ROSI45
10-10-2008, 16:43
Úplně stejně ! Přemýšlím, že přední kapotu, ale hlavně STŘECHU nechám přestříknout. Řekl bych, že je to slabou vrstvou, že to pořádně šidí :twisted:

retro
11-10-2008, 20:07
Inak známy mal nedávno takú nepríjemnú skúsenosť s opitým vodičom, keď mu oškrel celú stranu vodiča na Swifte a ako to opravoval /git + prestriekanie/ s otcom /lakernik/tak celkovo zhodnotili, že čo sa týka plechariny a laku tak je to biedne, je to ihned vidieť, kde sa šetrí. Ale čo už niekde sa to prejaviť musí.

Suuzuukii
11-10-2008, 20:14
....tak celkovo zhodnotili, že čo sa týka plechariny a laku tak je to biedne, je to ihned vidieť, kde sa šetrí. Ale čo už niekde sa to prejaviť musí.
To by ma zaujímalo čo tvorilo kritéria pre hodnotenie :?

nalim
12-10-2008, 10:39
Ste spokojní s odolnosťou laku na SX4 a ostatných Suzuki? Podľa mojich skúseností nie je až taký odolný, stačí minimálne ťuknutie niečoho a už je tam oškreté,......... Ako ste na tom vy?

Zdravim, plne súhlasim. Odolnosť laku na Sx4 je velmi slaba. Hned po prvej zime sa to prejavilo. Tukance na prednej kapote od kamienok a na blatníkoch. Na začiatku mi to vadilo, no časom som si na to zvykol. Stávajú sa aj horšie veci.

retro
12-10-2008, 12:06
....tak celkovo zhodnotili, že čo sa týka plechariny a laku tak je to biedne, je to ihned vidieť, kde sa šetrí. Ale čo už niekde sa to prejaviť musí.
To by ma zaujímalo čo tvorilo kritéria pre hodnotenie :?
Kritéria sú asi také: bežné laky /tu rátam aj Favorit :lol: takto mi to opisal kamoš/ majú oveľa hrubšiu vrstvu laku. Ako to zistit? Tak pri lakovaní músite samozrejme vrstvu obrusiť, ktorú treba opraviť. Bežne sa používa šmirgel 350 alebo 600 zrnitosti no na Suzuki museli použiť 1000cku, teda fakt extra jemný, lebo inak by zbrúsili komplet všetko až do "kosti" takže asi taká je ta vrstvička farby na autách. No a pri gitovani a praci s plechom hneď vidieť a citit, aky je ten plech hrubý, ako sa správa. Samozrejme to neznamená, že bude skoro hrdzavieť, to je len proste postreh, názor. Ako ja na to expert nie som, hovorím, len za seba čo sa týka tých ťukancov od kamienkov, že proste vidieť ako sa to hneď odbije, to je fakt. Zase kamoš si myslim, že vie o čom hovorí, nerobí to rok...

Suuzuukii
12-10-2008, 20:08
Kritéria sú asi také: bežné laky /tu rátam aj Favorit :lol: takto mi to opisal kamoš/ majú oveľa hrubšiu vrstvu laku. .......
Porovnávať lak na Favorite s lakom na súčasných autách je úplne odveci a mimo. Keď už nič ine, Favorit lakovali mukli a neviem či náhodou nie aj ručne a o vodouriediteľných farbách sa Favoritu ani nesnívalo.

Tak isto i hrúbka plechu je na nových autách menšia, pretože sa snaží stlačiť váha auta na minimum a tak isto ušetriť financie.

Keď už porovnávať neporovnateľné, tak porovnaj hrúbku plechu na Škode 100 a hrúbku plechu na Favorite a detto hrúbku laku :lol:

retro
12-10-2008, 21:54
Vidím, že si nejako nezaregistroval : /tu rátam aj Favorit :lol: ..../ to znamená, že nie len jeho rátam, to bolo na odlahčenie, hádam smajlik trošku napovedal. Ale vidím, že sa chytáš čoho sa len dá, aby si to obhájil, no ak je ten lak taký super a všetko okolo toho, tak sa potom rád opýtam Suzuki, prečo je taký "super odolný" a myslím, že nie som sám kto to tvrdí. Inak žiadni mukli to nie su, mal by si vidieť ako vyzará ten Swiftik po oprave teraz, mohli by sa v Suzuki učiť. Ale hadáť sa nemienim, každý máme na to svoj názor, takže beriem aj tvoj. Ak tomu porovnavaniu, doma im stoji Octavia 8ročná vedľa Swifta a keby si pozrel na ne ako vyzerá Swift po 2 rokoch a Octavka po 8 tak potom by to bolo na diskusiu. Moja SX4 ma len rok aj nieco, tiež som nemilo prekvapený, keby som s tým mal zájsť niekde aj mimo cesty tak to si neviem predstaviť ako by to vyzeralo potom. :o

Suuzuukii
12-10-2008, 22:06
Inak žiadni mukli to nie su, mal by si vidieť ako vyzará ten Swiftik po oprave teraz, mohli by sa v Suzuki učiť.
Nepochopil si - Favority vyrábali väzni. Nemal som tým na mysli tvojho známeho.
A tiež mi nešlo len o Favorit, ale o autá s dátumom narodenia ako Favorit (úplne iné technológie lakovania ako dnes).

K ostatnému už osobne nemám moc čo viac povedať, lebo videl som od kameňov po zime oráchané autá od BMW, cez Škodu až po Suzuki a nemám pocit, že niektorá iná značka v súčasnosti by nejak vyčnievala v odolnosti laku.

Ide skôr o to, ako sa na aute jazdí (či sa lepíš na autá pred tebou) a tiež kde jazdíš.

Pre konkrétne porovnanie:
1. Vedľa mňa garážuje 5 ročný Ignis a jazdí aj kade tade po teréne a nemá jediný škrabanec a na kapote len pár "bodiek" od zimného posypu.
2. V práci ma kolega 4 ročnú Octáviu a kapotu má jak ementál.

Takže presne naopak, ako si videl ty (Swift "zničený", Octavka v pohode). Preto tvrdím, že to záleží od iných faktorov ako od značky.

Problém vidím skôr v tom, že naší (a tiež českí) cestári sa ešte nezobudili že je 21. storočie a stále sypú na cesty kamennú drť.
Argumenty ktoré používajú, že iný "posyp" by bol neúčinný neobstoja, stačí sa zájsť v zime pozrieť do Rakúska alebo Nemecka, po kameňoch ani chýru ani slychu a autá ako nové.

Ale aby to bolo objektívne, zakladám v tejto téme hlasovanie - viď hore ;)

green-ignis
13-10-2008, 09:19
Podľa mňa, normálny lak ako na ktoromkoľvek inom aute tejto kategórie.

kisuzu
13-10-2008, 09:22
Kamene opieskujú lak aj z mercedesa za 2 milióny. Keby tomu tak nebolo, tak sa neuživia firmy s ochrannými návlekmi a fóliami, ktorych je kopa.
Ináč rád by som videl tú 8 ročnú Octaviu bez poškodenia laku.

ROSI45
13-10-2008, 12:05
Tak úplně nesouhlasím. Že se oťuká kapota, to je na našich čistých cestách normální, ale proč mám bílé flíčky na střeše? Auto nejezdí ani do lomu pod násypník štěrku, nezná ani kroupy, myčku výjimečně. Tak proč ? Jedině nekvalita. Jestli za to může člověk, nebo technologie je těžké určit, i když měřidlo na sílu laku existuje. Reklamovat je téměř bezpředmětné. (Zkušenost) Za to hádání s nejistým výsledkem to nestojí. Přestříkání vyjde u nás kolem 2500kč. Ohledně fólií. Moc dobrých ohlasů jsem na to zatím neslyšel. Viděl jsem montáž a sám bych se do toho nepustil a to nejsem žádný levák :!:

nalim
13-10-2008, 12:20

A v danom období.

Suuzuukii
13-10-2008, 12:32
...., ale proč mám bílé flíčky na střeše? Auto nejezdí ani do lomu pod násypník štěrku, nezná ani kroupy, myčku výjimečně. Tak proč ? .....
Aké biele flaky? Lak vedia pekne vyžrať vtáčie exkrementy ;) Ja to dávam okamžite ako to zistim dole, stačí pol hodina a vie to pekný flak vypáliť.

ROSI45
13-10-2008, 13:57
Aké biele flaky? Lak vedia pekne vyžrať vtáčie exkrementy ;) Ja to dávam okamžite ako to zistim dole, stačí pol hodina a vie to pekný flak vypáliť.
Tak že je to guano žíravina, to vím, ale že by to vyžralo lak, jsem ještě neslyšel, ale je to možné. Vyžrané je to mám až na filer. Nechal jsem si namíchat trochu orig.barvy a snažím se to udržovat štětečkem. Ještě že mám jenom 177cm, že na tu střechu moc nevidím.

robertdecsi
13-10-2008, 20:55
súhlasím

Maňo
16-10-2008, 13:52
No, tak ja sa vam pani priznam, ze som trosku "spokojnejsi", lebo uz som si zacinal mysliet, ze ten moj Ignis je niekoho pomsta, pretoze lak je tiez jedna z veci co ma stve. Opadol na vnutrajsku vonkajsej strany :-) okolo veka palivovej nadrze, kde sa kamienok ani nic podobne nemohlo dostat ani nahodou ... aj inde, ale tam by to teoreticky mohlo byt sposobene vonkajsimi okolnostami. Lutoval som ze som si nepriplatil za metalizu, ale po tychto prispevkoch uz nelutujem :oops:

ROSI45
16-10-2008, 14:59
Prostě ve fabrice nedodržují technologické postupy ! Dozor z JPN je zřejmě nedostatečný .

monty
16-10-2008, 19:09
Prostě ve fabrice nedodržují technologické postupy ! Dozor z JPN je zřejmě nedostatečný .

Myslím že vo fabrike nemajú japonský dozor :D Robím v automotive v japonskej firme a kontrola z japonska chodí len občas a to je vždy všetko tip top (skoro) :lol: Ak je to tak aj v suzuki, tak máš vyhrané len keď kúpiš auto lakované počas japonskej návštevy :D

ROSI45
16-10-2008, 19:15
Myslím že vo fabrike nemajú japonský dozor :D Robím v automotive v japonskej firme a kontrola z japonska chodí len občas a to je vždy všetko tip top (skoro) :lol: Ak je to tak aj v suzuki, tak máš vyhrané len keď kúpiš auto lakované počas japonskej návštevy :D
A to ještě nesmí být pátek !

monty
16-10-2008, 19:18
A to ještě nesmí být pátek !
No to jo, keď som bol v servise a len tak som sa spýtal na plastovú vec čo som našiel pri vysávaní na podlahe, tak zisťovali čo to je a zistili že to patrí do swifta :D a ževraj mali vo fabrike asi piatok a nejak sa mi to dostalo do splash-íka :lol:

Suuzuukii
16-10-2008, 19:21
Myslím že vo fabrike nemajú japonský dozor .....
Z toho čo som počul, tak sú tam japonci nonstop prítomní.

ROSI45
16-10-2008, 19:25
Maďaři jsou známí tokajským, uherákem, Balatonem a gulášem ! Na ty si nějaký japončÍk nepřijde :lol:

monty
16-10-2008, 19:30
Sú na dobre platenej služobke :D a do užšieho kontaktu s lakovacou linkou pravdepodobne neprichádzajú... Lakuje stroj, kontroluje maďarský pracovník a japonec sa tvári užitočne a dovolenkuje :lol:

costelo
21-12-2008, 21:47
No prikúrim aj ja niečo. Auto som kúpil v apríli keď po zime už nebolo ani stopy. Po príchode domov asi 200km som zistil ťukance na plastoch za zadnými dverami. Samozrejme celú cestu pršalo tak to mohlo byť jedine z bordelu, ktorý je u nás na ceste samozrejmosťou. No a ďalej sa to zhoršuje. Ďalšie ťukance som objavil na kapote v júni, júli atď. Jazdím dosť hodne po diaľnici a tak som si všimol, že kamionisti chrapúni chodia bez zakrytého sypkého nákladu a rozsýpajú ho po ceste a na diaľnici kde valia zvlášť. A policajti samozrejme nikde. No a ťukance majú všetky autá bez výberu značky. Veľmi záleží na vodičovi, či tomu pred ním líže... Ešte bude trvať veľmi dlho, kým sa u nás dostane civilizácia k slovu. Ak vôbec. Bezohľadní víťazia. S lakom, ako takým som spokojný mám sunligt coper len sa veľmi špiní. Mal som predtým strieborné a to bolo stále čisté stačilo opláchnuť kolesá.

Suuzuukii
21-12-2008, 22:03
... No a ťukance majú všetky autá bez výberu značky. Veľmi záleží na vodičovi, či tomu pred ním líže...
:iagree: ...aj keď ani keď sa nelepíš na zadky iným sa kameňom niekedy nevyhneš :( stačí, že sa nejaký závodník zaradí pri obiehaní centimeter pred teba a opieskuje ťa za 2 sekundy na kompletku :banghead:

lee
20-07-2009, 13:40
O tej kvalite laku:

V piatok som stretol kamaráta čo má OCTAVIU RS a to čo som videl bolo strašné: farba na aute sa mu odlupuje. prednú kapotu má už strašnú a nielen tú. Nadával ako len mohol.

Kvalita laku na suzuki:

v sobotu kvôli mojej nepozornosti som si zničil zadný nárazník. bol som na rallycrose a po odchádzaní som cúval. za mnou bol drevený kolík ktorý som nevidel a zohol sa pod auto. ja som zacítil že som do niečoho ťukol a pohol sa do predu. v tom len rana. po vyjdení z auta som zistil že kolík sa mi zaprel do nárazníka celý ho vytrhol. 3 držiaky zo 4 sú v p... . spravilo sa to ale aj tak pôjde nový- držiaky povolili a nedržia ako majú. na laku ani jedna chybička a to bol celý nárazník natiahnutý úplne do hora.

Suuzuukii
20-07-2009, 13:52
O tej kvalite laku:

V piatok som stretol kamaráta čo má OCTAVIU RS a to čo som videl bolo strašné: farba na aute sa mu odlupuje. prednú kapotu má už strašnú a nielen tú. Nadával ako len mohol.

Lee, ja vidím primárny problém skôr v našich cestároch, ako v lakoch ako takých.

Ináč by nebolo možné, že rovnaké auto po napr. 5 rokoch v Nemecku vyzerá ako nové a na Slovensku je to sodoma gomora, obitá od podvozku až po strechu :wtdo:
Že by to bolo tým, že ešte aj teraz uprostred júla sú cesty plné zimného posypu? :rolleyes:

lee
20-07-2009, 14:08
Lee, ja vidím primárny problém skôr v našich cestároch, ako v lakoch ako takých.

Ináč by nebolo možné, že rovnaké auto po napr. 5 rokoch v Nemecku vyzerá ako nové a na Slovensku je to sodoma gomora, obitá od podvozku až po strechu :wtdo:
Že by to bolo tým, že ešte aj teraz uprostred júla sú cesty plné zimného posypu? :rolleyes:
Niečo na tom bude :)

ROSI45
20-07-2009, 14:44
:rolleyes:
Přesně tak! Týden jsem jezdil od rána do večera po Mnichově, (ne Hradišti:joke:), další po Norimberku. Počasí pod psa - duben, a za celé dva týdny nebylo třeba auto umývat. Téměř nikde nejsou prašné krajnice a z cesty by se dalo skoro jíst. To je u nás největší problém. To žádný lak nevydrží. A nejhorší je dálnice. :swear" To jsou pěkné rány. Takové auto se hned pozná.

costelo
20-07-2009, 21:38
Ja nevidím chybu v cestároch i keď majú tiež svoje maslo na hlave hlavne z toho dôvodu, že všetko, ale všetko robia vo veľmi nízkej kvalite. Oni asi nemajú žiadnu výstupnú kontrolu, alebo niečo podobné a určite nedávajú na nič žiadne záruky. Však to opravia, keď sa to zničí a za mastné naše prachy. Ale som odbočil. Všetko robia naši kolegovia s nákladnými autami. Pália po diaľnici so sypkým materiálom a za nimi hmla. A na tých si akosi u nás nikto nepríde. V nemecku by ho asi zastrelili na mieste ako prašivého zvera. Skrátka ešte máme pred sebou veľmi dlhú štreku na to aby sme ich dobehli. A je možné že ich nedobehneme ani keby nám bežali naproti. Tak sa to akosi vyvíja.:(

Suuzuukii
20-07-2009, 21:43
Yo yo :wtdo: len si zabudol ešte, že sme jedna z posledných ÉU krajín čo sype na cesty kamennú drť... drť o priemere kameňov niekedy aj 1cm :bang: preto mám "spadeno" na cestárov.

pacman
11-04-2010, 23:04
:(:(:(zdravim, tak mam aj ja taky maly postreh na nasich cestarov, resp. aj stavbarov a neviem koho vsetkeho, sx4 mame mesiac aj kusok a uz su kde tu skrabance, napriklad minule som vysiel z umyvarky na cestu a okolo presla tatra nalozena az dovrchu hlinou a samozrejme ako presla oproti mne prave vtedy jej padol dajaky kus blata aj s kamienim rovno mne na kapotu a hned lak obity... :x
A co sa tyka tej kvality laku, tak sa mi zda ze niekedy to bolo asi lepsie, lebo mame grand vitaru, myslim, ze rocnik 2004 a 50% jazdi po terene a ma minimum skrabancov a na sx4 je skrabancov skoro rovnako a ta teren este ani neuzrela.
Mimochodom su obe cierne a umyvat sa ani neoplatia - stale cele zdr.ane od prachu...:wtdo:

marcelko
11-04-2010, 23:24
napriklad minule som vysiel z umyvarky...
ak chodis na umyvarku /auto kefy.../ to nazvem....neviem, z pocutia nemusim + vlastna skusenost.
ja jedine wap...sam osobne umyjem.... zatial lak drzi druhy rok..mozno mas smolu ako sa hovorí ze to zrovna tak dopadlo...škrabance a ostatne po 2.hej zime badam uz aj ja. Zatial zblizka. Uvidime co čas prinesie :wink::swear" ach jaj

pacman
12-04-2010, 12:20
ak chodis na umyvarku /auto kefy.../ to nazvem....neviem, z pocutia nemusim + vlastna skusenost.
ja jedine wap...sam osobne umyjem.... zatial lak drzi druhy rok..mozno mas smolu ako sa hovorí ze to zrovna tak dopadlo...škrabance a ostatne po 2.hej zime badam uz aj ja. Zatial zblizka. Uvidime co čas prinesie :wink::swear" ach jaj

nie ja chodim jedine na wapku, ziadne kefy, narazal som len na to aky su "tatrovkari" arogantní a kaslu na ostatne auta aj cele cesty... blato im kyda kade tade... v bb nam robia obchvat tak sa tomu nevyhnem

Beaumont
12-04-2010, 13:18
Dříve byly autolaky acetonové, dnes jsou to ekologické "vodovky". Všechno co je ekologické stojí za h....

Maňo
19-04-2010, 08:23
Cestari isto nemozu za biednu kvalitu laku Suzuki. Teda aspon na Ignise v porovnani s Fiestou to bolo naozaj slabe.

stanleyhp
26-01-2011, 18:55
To že sa všade šetrí viem, ale až takto:scratch: Aj ked beriem, že na každom aute ušetria len pol deci farby, na tych tisíckach vyrobenych aut je to nakoniec pekne množstvo farby :)

5738 5737 5736 5735

Pepin
26-01-2011, 20:24
Já mám šedou metalízu, mám lak všude, v motorovém prostoru i v zavazadlovém pod čalouněním, ale tohle co vidím je, podle mě prasárna nejvyššího kalibru. :(

Suuzuukii
26-01-2011, 21:29
Presne takto som videl nalakované červené Kizashi.

stanleyhp
26-01-2011, 21:44
Presne takto som videl nalakované červené Kizashi.
tak to je sen, ved Kizashi je auto, ktoré stojí skoro 3x tolko čo SX4. Asi by sa mali v Suzuki nad tým zamyslieť :bang:. To že je motorový priestor nastriekaný na sivo mi nevadí, ale ta kapota je hrôza :thumbdown:

BHG
26-01-2011, 21:52
toto uz fakt prehnali.. vyzera to otrasne

Suuzuukii
26-01-2011, 22:46
....Aj ked beriem, že na každom aute ušetria len pol deci farby, na tych tisíckach vyrobenych aut je to nakoniec pekne množstvo farby...

Ono to ale zrejme nebude len o ušetrenej farbe, ale aj o ušetrenom čase pri lakovaní. Šetrí sa kde sa len dá. Som zvedavý kam to až zájde. Aby sme nakoniec nekupovali autá v krabiciach a neskladali si ich doma sami :rolleyes:

Tu je to Kizashi. Všimni si spodok kapoty, prednú priečku a "domčeky" uloženia tlmičov.

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2010/10/Suzuki-Kizashi-Turbo-2010-Sydney-Motorshow10.jpg

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2010/10/Suzuki-Kizashi-Turbo-2010-Sydney-Motorshow5.jpg

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2010/10/Suzuki-Kizashi-Turbo-2010-Sydney-Motorshow19.jpg

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2010/10/Suzuki-Kizashi-Turbo-2010-Sydney-Motorshow11.jpg

ROSI45
27-01-2011, 08:59
Asi by sa mali v Suzuki nad tým zamyslieť :bang:kapota je hrôza :thumbdown:

To je tak u všech nových vozů, nebo se ožral robot i s výstupní kontrolou?

veteran
27-01-2011, 20:30
S kvalitou farieb to už lepšie nebude skôr horšie, ako mi povedal jeden predajca autolakov už aj osobné autá sa budú striekať len akrylovými vodou rieditelnými lakmi, užitkové a nákladné autá už na nich fičia na niektorých je to už aj vidiet ako z nich mizne farba vymýva sa z povrchu najlepšie to vidiet na staršom tmavomodrom peugeote boxer mali sme ho na firme. Beaumont tu už na take farby dal dobré hodnotenie. Dúfam že ten robot dostane padáka a nebude viac striekať Suzuki :lol:

Suuzuukii
27-01-2011, 20:39
.... je to už aj vidiet ako z nich mizne farba vymýva sa z povrchu najlepšie to vidiet na staršom tmavomodrom peugeote boxer mali sme ho na firme....

Koľko krát za rok ste toho Boxera voskovali? :) Predpokladam, že nikdy :) Tak sa nečuduj, že farba sprašivie. ;)

veteran
27-01-2011, 21:06
To máš pravdu voskované nebolo nikdy ;) , ale celoročne garažovane vo vykurovanej hale. Ani moja 49r Octavia nebola voskovana poslednych 20r a farba držala aj ked vyblednutá :)

Deezel
28-01-2011, 08:01
Vodou riediteľné farby sa používajú bežne. Robil som na lakovni a jediným cieľom bolo spraviť trajektórie a hrúbky jednotlivých vrstiev tak aby auto nemalo pri predaji na laku chyby, ktoré by si zákazník - laik vedel voľným okom všimnúť a zároveň aby bol čo najnižší ten najdôležitejší a najprísnejší ukazovateľ EUR/auto. Výstupná kontrola musela byť zelená, ináč by sa nestihlo spraviť, čo sa muselo stihnúť. Samozrejme materiál bol od toho, kto dal najnižšiu cenu ;)

tibor
28-01-2011, 14:28
Stanleyhp dosť sa divím, máš SX4 v tej istej farbe čo ja, ale já mam komplet motorový priestor aj kapotu vo farbe :eek: jak pozerám tebe to nechali v plničovej farbe jak kapotu tak motorák neviem jaký maš rok výroby, ale mohlo sa stať, ze v ramci šetrenia fabriky tieto diely na karoserii prestali dávať do farby :-(

Beaumont
29-01-2011, 09:26
... se ožral robot i s výstupní kontrolou?

Vzhledem k tomu že lakovna je plně automatizovaná, tak je toto jediný možný důvod. K tomu bych přidal ještě naprosté ignorantství prodejce.

Beaumont
29-01-2011, 09:30
Ono to ale zrejme nebude len o ušetrenej farbe, ale aj o ušetrenom čase pri lakovaní. Šetrí sa kde sa len dá. Som zvedavý kam to až zájde. Aby sme nakoniec nekupovali autá v krabiciach a neskladali si ich doma sami :rolleyes:

Tu je to Kizashi. Všimni si spodok kapoty, prednú priečku a "domčeky" uloženia tlmičov.

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2010/10/Suzuki-Kizashi-Turbo-2010-Sydney-Motorshow10.jpg

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2010/10/Suzuki-Kizashi-Turbo-2010-Sydney-Motorshow5.jpg

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2010/10/Suzuki-Kizashi-Turbo-2010-Sydney-Motorshow19.jpg

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2010/10/Suzuki-Kizashi-Turbo-2010-Sydney-Motorshow11.jpg

Ale ta blonďatá břehule je nalakovaná docela dobře !

ROSI45
29-01-2011, 11:18
Ale ta blonďatá břehule je nalakovaná docela dobře !

:joke::hurra::banana:

costelo
29-01-2011, 20:33
Ako vidno vek nie je prekážkou. Zas sa dívaš kde nemáš. A pod tým červeným krytom je tiež nalakovaná?
Ja mám tiež motorový priestor bez laku ale je nastriekaný na sunlight metalízou. Len je bez laku. To teda čumím čo sú to za novinky. Ale veď nejako treba ten odbyt aut zvýšiť, to takto ďalej nemôže ísť, aby sa niekto vozil na jednom aute 26 rokov, ako ja.:lol: A nie a nie ho zodrať.
Do Suzuki.

Beaumont
29-01-2011, 21:23
Ako vidno vek nie je prekážkou. Zas sa dívaš kde nemáš. A pod tým červeným krytom je tiež nalakovaná?
Ja mám tiež motorový priestor bez laku ..
Do Suzuki.

Nevím, jestli je pod tým červeným krytom tiež nalakovaná, ale dovedl bych si představit nějaké pěkné tetování, nejlépe někde v motorovom priestore..., něco jako VIN.

Deezel
30-01-2011, 09:14
Vzhledem k tomu že lakovna je plně automatizovaná, tak je toto jediný možný důvod. K tomu bych přidal ještě naprosté ignorantství prodejce.

Plne automatizovaná lakovňa je len snom automobiliek. Interiéry medzi ktoré patrí aj motorový priestor sa žiaľ striekajú ručne. Roboty majú zatiaľ problém so zatváraním a otváraním dverí a kapoty. Rovnako sa ručne robí aj časť utesňovania.

durell
30-01-2011, 12:39
Mám 3 roky starú Vitaru a vnútorné plechy (kapota , motorový priestor ...) nie sú vo vrchnom laku. Auto by malo byť vyrobené v japonsku. Podľa informácii ktoré mám tak väčšina japonských aut nemá kapoty lakované zvnútra ale aj iné diely.

Myslím, ako antikorozna ochrana je ten vnútorný nástrek v pohode. Na vonkajších plochách by asi nevydržal kvôli UV degradácii. Preto vrchná farba je aj s čírim lakom.

Nie je krajší pohlad na auto ako po umytí, navoskovaní a vyleštení.

10 ročné auto pred leštením a po leštení zdvojnásobí predajnú cenu :joke: (vie to každý kto vozí autá z vonku)
A ozaj konzoly sedačky sú v holom materiáli - jednoducho bez PÚ

rabbit
31-01-2011, 08:15
To že sa všade šetrí viem, ale až takto:scratch: Aj ked beriem, že na každom aute ušetria len pol deci farby, na tych tisíckach vyrobenych aut je to nakoniec pekne množstvo farby :)

Tak mi připadá, jestli to Tvé autí není v kastli, kterou udělali nejprve bílou a pak teprve stříkli na červeno. (Někdy jedou bílé serie pro firemní (policejní) auta, která si pak firmy počmárají. Vypadá to ne moc dobře, ale kdyby to tak bylo, tak to máš z pohledových ploch lakované dvakrát ....