PDA

Zobraziť plnú verziu : Blikanie ručnej brzdy

marcelko
08-07-2014, 08:59
Ahojte, chcel by som poradit...ohladom rucnej brzdy, posledne obdobie mi zacala blikat kontrolka, aj ked rucna brzda nie je zatiahnuta.
Najprv mi to robievalo ked som isiel bud do kopca alebo z kopca, teraz mi to robieva aj ked idem po rovine. Neviem ci je to pravda, ale dozvedel som sa, ze "vraj" nie je problem v rucnej brzde, ale v brzdovej kvapaline...vraj ma nizku hladinu alebo nieco take... auto mam piaty rok, SX4, dvojkolka, 65tis najazdenych...

GATTO
08-07-2014, 10:51
unik kvapaliny, nizka hladina kvapaliny alebo ele. obvod...

8302

inac este tuto nieco pisu ked ti to svieti spolu s abs, tak je to vacsi problem:
http://www.suzuguide.com/suzuki-244.html

marcelko
09-07-2014, 13:33
ja som este brzdovu nemenil a mam dost najazdene 60tis, dufam ze to bude len to, ine nic nesvieti, len Brake rucna brzda
som nahlasený s tym do servisu buduci tyzden, dam vediet co to presne bolo, dakujem zatial za odpoved

GATTO
10-07-2014, 08:21
daj vediet som zvedavy... pokial to neni v ele. obvode, tak sa pozri pod auto ci si niekde trubku nebuchol ci ti netecie...

Suuzuukii
10-07-2014, 10:30
.... ze "vraj" nie je problem v rucnej brzde, ale v brzdovej kvapaline...vraj ma nizku hladinu alebo nieco take... auto mam piaty rok, SX4, dvojkolka, 65tis najazdenych...
Výšku hladiny si skontroluješ za 3 sekundy aj sám, na to nemusíš čakať do budúceho týždňa na servis.

radon
13-07-2014, 09:47
Ahojte, chcel by som poradit...ohladom rucnej brzdy, posledne obdobie mi zacala blikat kontrolka, aj ked rucna brzda nie je zatiahnuta.
Najprv mi to robievalo ked som isiel bud do kopca alebo z kopca, teraz mi to robieva aj ked idem po rovine. Neviem ci je to pravda, ale dozvedel som sa, ze "vraj" nie je problem v rucnej brzde...

Zdravím,
měl jsem to stejné jen s tím rozdílem, že mně to dělalo na kruhových objezdech při rychlejším průjezdu. Byla to nízká hladina brzdové kapaliny, jejíž pokles byl způsobený opotřebováním brzdových destiček. Je to taková "první signalizace opotřebení". Ta další je to, že auto začne při jízdě pískat. Já jsem to měl v cca 50k km - nevím to už přesně...
A pokud chceš ušetřit, neměň to v autorizovaným servisu - ušetříš... Mně to stálo asi 2500,-Kč, destičky FERODO - ale někdy při brzdění pískají ...

marcelko
15-07-2014, 12:32
Zdravím,
měl jsem to stejné jen s tím rozdílem, že mně to dělalo na kruhových objezdech při rychlejším průjezdu. Byla to nízká hladina brzdové kapaliny, jejíž pokles byl způsobený opotřebováním brzdových destiček. Je to taková "první signalizace opotřebení". Ta další je to, že auto začne při jízdě pískat. Já jsem to měl v cca 50k km - nevím to už přesně...
A pokud chceš ušetřit, neměň to v autorizovaným servisu - ušetříš... Mně to stálo asi 2500,-Kč, destičky FERODO - ale někdy při brzdění pískají ...

Ano presne, aj mne tak divne sem tam piskaju brzdy pri beznej jazde, napriklad po rovine. Tento tyzden chcem s tym ist, potrebujem menit
aj oleje atd.

Beaumont
15-07-2014, 14:41
ja som este brzdovu nemenil a mam dost najazdene 60tis...

...no to je ale chyba. Měnit brzdovou kapalinu pravidelně každé dva roky je stejně důležité, jako měnit motorový olej každý rok. Možná ještě důležitější !!! :)

sklamany_zo_suzuki
19-07-2014, 23:49
Fúha, neco je špatně. Já tam mám svoji od výroby, já totiž na ni úplně zapomněl, debil. Byl na STK a nechápu jak je to možní, ale bod varu je jako na nové ba ješte lepší, supr, asi byla z NASA vole. Brzdit to brzdí, odbrzďuje taky. Ale i tak ji raději vyměním, když to všichni říkají, jak je to dúležitý, asi by se časem zacpaly trubky, nebo naopak preřízly, asi, když to všichni říkají. (nemám ú s kroužkem). Sorry za pravopis, já neumět psát česky, jen trochen říkám. Nakonec všichni říkame. Byl v Chorvatski a rozumněli mi domáci, aspon se tak tvářili, asi mi to jde. Naschledanou v Apříli přátelé.
:p

marcelko
28-07-2014, 12:49
Tak v piatok som bol na prehliadke, bolo to brzdovou kvapalinou, este nebola menena, brzdove platnicky boli zodrate a aj kotuce museli ist nove, plus menil som prevodovkovy olej, aj motorovy olej, vid priloha, stalo by to bez tych platniciek a kotucov 340 €, ale kedze boli v tahu muselo sa to cele vymenit. vid priloha faktura

Pepin
31-07-2014, 20:03
Tak v piatok som bol na prehliadke, bolo to brzdovou kvapalinou, este nebola menena, brzdove platnicky boli zodrate a aj kotuce museli ist nove, plus menil som prevodovkovy olej, aj motorovy olej, vid priloha, stalo by to bez tych platniciek a kotucov 340 €, ale kedze boli v tahu muselo sa to cele vymenit. vid priloha faktura

Dost dobře nechápu jednu věc a to proč v autorizovaném servisu nemění brzdovou kapalinu každé dva roky jak je potřeba.

Za druhé, proč v autorizovaném servisu mění po 60 000km krom brzdových destiček i brzdové kotouče...

Mám najeto 70 000km, destičky půjdou do čtyř, pěti tisíc na výměnu, ale kotouče rozhodně ne!!!

A to jsem si rozdělal i zadní brzdy, kde není už vůbec co řešit...

A co je to v té faktuře za doporučení výměny Vonkajších remeňov príslušenstva???

Suuzuukii
31-07-2014, 20:27
Dost dobře nechápu jednu věc a to proč v autorizovaném servisu nemění brzdovou kapalinu každé dva roky jak je potřeba.

Z úplne rovnakého dôvodu ako nemenia olej v diferáku, alebo chladiacu zmes po 45.000km ;-)

stanleyhp
02-08-2014, 09:19
Neviem ako kde inde, ale v Žiline mi ju zrejme menili (alebo aspon naučtovali a nalepili samolepku s datumom dalšej vymeny) :)

GATTO
22-08-2014, 12:57
Uf dobre vysokohorské prirážky v tom autorizaku co pozerám na ten cenník :roll: zaúčtujú aj svoje prdy pomaly :D kotuce nove jo jo... vsetko nove treba :D