PDA

Zobraziť plnú verziu : Grand Vitara 2008

peterko.d
27-04-2014, 13:30
Zdravim, mam v plane kupit GV minimalne 2008, mal som predtym Sportage, takze 4X4 poznam a hlavne v terene, viem ze Vitara ma 3 polohy 4x4, 4H permanentnu stalu na cesty, 4HLock na uzamknutie medzinapravoveho dif. a 4LLock ako redukciu, ale chcem sa opytat ako funguje 4H permanentna na ceste - ci su pohanane obe napravy a teda vsetky 4kolesa, alebo je pohanana len zadna naprava a pri presmyknuti je automaticky zapojena aj predna naprava.

Beaumont
27-04-2014, 13:47
GV, na rozdíl od některých jiných značek, se vyznačuje tím, že má permanentní pohon 4x4.

peterko.d
27-04-2014, 21:30
viem ze ma permanentny, ale ako to funguje, potom by mali byt prve dve polohy rovnake, ked prepnem z polohy 4H co je permanentny pohon, do polohy 4HLock co je uzamknuty dif. tak aky je v tom rozdiel

melo
28-04-2014, 20:53
sportage je dvojkolka, ktora pri preklze kolies zapaja aj zadok. marketingovo vraj dynamax nemusi cakat az na preklz, ale v podstate to je stale o nom.
vitara je permanentna stvorkolka, cize hnane su v kazdej situacii vsetky 4 kolesa.
4H lock uzavrie medzinapravovy diferencial, takze diferencial nekompenzuje rozdiel v otackach prednej a zadnej napravy. cize vhodne len do terenu (aby kolesa neboli na povrchu s velkou adheziou, inak to zbytocne namahas pri zatacani).
4L lock navyse zaraduje redukciu

peterko.d
28-04-2014, 21:38
vdaka Melo, konecne to bolo laicky vysvetlene na komplet

peterko.d
28-04-2014, 22:15
melo, este jedna otazka, keby som bol v terene povedzme pred sebou mierny kopec a neprepnem permanentne 4H do uzamknuteho medzinapravoveho diferaku 4HL, co sa stane, v com je vyhoda 4HL oproti 4H v miernom terene. Samozrejme neriesim redukciu

melo
29-04-2014, 09:24
na miernom kopci si to nevsimnes. to prejdes bez problemov aj bez uzavierky.
4H Lock ti pomoze zlepsit trakciu v pripadoch, ze sa potrebujes napriklad vyhrabat z hlbokeho snehu, blata a podobne.
cize je mozne, ze ju nikdy nepouzijes :) ale vsetko co v aute je treba aspon obcas pouzit, aby sa hybali kolecka. inak sa to moze pototo.