PDA

Zobraziť plnú verziu : Grand Vitara 2.0 skúsenosti?

Peter85
01-04-2014, 11:46
Ahojte. Chcel by som sa Vás opýtať na skúsenosti s GV 2.0 benzín. Na nete som totiž našiel len jednu slabú recenziu. A niečo o 2,5 V6 a potom o naftových GV.
Mám totiž možnosť kúpiť firemnú GV benzín 2.0, r.v. 2005 s 205 000 km (poctivé km a celá história).

Asi, že položím blbú otázku, ale: Ako je to s benzínovými motormi, môže spraviť pri dobrej starostlivosti ešte aspoň nejakých 150 000 - 200 000 km?. Teraz mám Lanciu Kappa 2.4 JTD a na tej mám asi 300 000 - 400 000 km. Predpokladám však, že by to mal byť spoľahlivý motor.
Ďakujem. :)

miggy
01-04-2014, 15:08
Ahoj

Veľmi Ti nepomôžem, ale ak by si od jej kúpy nakoniec odstúpil, tak daj vedieť, možno by som sa prihlásil ja. :)

fotograf
02-04-2014, 12:11
Vieš, ono to je tak 50/50...

Ak na nej jazdilo viacero šoférov, ak veľa jazdila v teréne, ak sa často využívalo ťažné zariadenie - tak to asi nebude dobrá voľba... :confused:
Ale ak je veľmi výhodná cena (o ktorej nič nepíšeš), že ti ostane dosť na následnú opravu a údržbu vozidla, tak to nemusí byť zlé... :rolleyes:
No poznať celú servisnú históriu vozidla a skutočne najazdené kilometre je určite vítaná devíza. :mrgreen:
Rozhodnúť sa však musíš sám. :cool:

Peter85
03-04-2014, 11:07
Ahoj. No jazdil na nej jeden šofér, ťažné nemá a terén predpokladám, že tiež nejazdila pretože to nemala v pracovnej náplni. Samozrejme nie je to nové auto a nejaké tie nedostatky určite bude mať. Cena by mal byť niekde medzi 4000 - 5000 chechtákov. Viac menej som pre ňu rozhodnutý len ju musím ísť pozrieť do BA. Dík. :)

fotograf
03-06-2014, 13:58
No čo? :confused:
Dlho si sa neozval - kúpil si nakoniec tú vitaru? :roll:
Ak áno, tak sa podeľ o skúsenosti a strasti, ktoré si na teba počíhali... :-o

Peter85
03-06-2014, 14:34
Ahoj, ta GV som nakoniec kúpil. ;) Stála ma trošku menej ako som čakal, ale zase budem na nej musieť trošku viac vecí porobiť. Ako prvé som menil predné sklo bolo prasknuté od kamienkov. Plus som povymieňal poodlamované plastové úchytky na plastoch a vyrovnal blatník. Po príchode domov z BA mi ešte stihol odpadnúť rezonátor a s ním koncovka výfuku (navarená nerezová, ale nie je to ono, okolo 2500 ot. m. pri pomalom rozjazde to trochu zarezonuje). Najbližšie budem musieť meniť spojku, ktorej životnosť som predĺžil jej nastavením. Búcha predná náprava (dúfam, že len tie male kostičky) a bude treba nastaviť geometriu. Asi by chcelo vymeniť aj reťaz lebo sa mi zdá, že je ju dáko počuť. Chcelo by to porovnať s druhou GV. Ale inak je to celkom živé autíčko až na to, že to sedí na ceste ako koza oproti starému autu. A tvarovanie sedačiek je tiež pohroma. Ale inak je obratná ako moja v kuchyni (malý rajd). Ale už som si na ňu pomaly zvykol. Ako vravím je na nej možno trochu viac roboty, ale za tie prachy som ju musel kúpiť. :roll::mrgreen:

shark79
03-06-2014, 20:49
Ahoj, ta GV som nakoniec kúpil. ;) Stála ma trošku menej ako som čakal, ale zase budem na nej musieť trošku viac vecí porobiť. Ako prvé som menil predné sklo bolo prasknuté od kamienkov. Plus som povymieňal poodlamované plastové úchytky na plastoch a vyrovnal blatník. Po príchode domov z BA mi ešte stihol odpadnúť rezonátor a s ním koncovka výfuku (navarená nerezová, ale nie je to ono, okolo 2500 ot. m. pri pomalom rozjazde to trochu zarezonuje). Najbližšie budem musieť meniť spojku, ktorej životnosť som predĺžil jej nastavením. Búcha predná náprava (dúfam, že len tie male kostičky) a bude treba nastaviť geometriu. Asi by chcelo vymeniť aj reťaz lebo sa mi zdá, že je ju dáko počuť. Chcelo by to porovnať s druhou GV. Ale inak je to celkom živé autíčko až na to, že to sedí na ceste ako koza oproti starému autu. A tvarovanie sedačiek je tiež pohroma. Ale inak je obratná ako moja v kuchyni (malý rajd). Ale už som si na ňu pomaly zvykol. Ako vravím je na nej možno trochu viac roboty, ale za tie prachy som ju musel kúpiť. :roll::mrgreen:

Gratulujem ku kúpe. Už sa teším, keď ukážeš foto na 4x4 clube.sk :hurra:

fotograf
11-06-2014, 01:52
Ak vyšla táto GV na menej ako 4000 jurákov, tak to sa ešte dá... Údržbe sa však určite povenuj. :)

A ešte otázka na telo: tvoja má v kuchyni malý rajd??? :?:
Tak to teda neverím!!! :!: