PDA

Zobraziť plnú verziu : Slabý ťah motora

Markimark
20-01-2014, 11:50
Zdravím,
kúpil som SX4 1.5VVT 11/2010 naj.72000, od ruky a mám pocit, že motor slabo ťahá. Auto vo vynikajúcom stave, pravidelný servis. Viem, že japonec ťahá až od 3000ot., ale aj ked ich mám, tak auto akceleruje dosť pomaly, až som z toho sklamaný na 112koní, mám problém predbehnúť aj fabiu.... Pred tým som jazdil Focus 1.6 benzín 99k, ale ťahal ovela lepšie, jazdím občas novú Kiu Ceed 1.4 a tiež je živšia... Mám tam teraz obute 15" gumy, neviem, či to môže byť aj tým alebo je tam iný zádrhel alebo bol zle zabehnutý? Mal som auto v servise, pozerali na motor, že je v úplnom poriadku. Inak spotreba v meste je velmi dobrá, počítačovo ukazuje 7.1...7.3. Tak neviem...
vďaka

shark79
20-01-2014, 13:58
Vzduchový a palivový filter si skúšal meniť za nový?

Markimark
20-01-2014, 14:54
Myslel som tiež nato...koncom mesiaca idem meniť

Beaumont
20-01-2014, 18:19
Myslel som tiež nato...koncom mesiaca idem meniť

Tak se potom s námi poděl o zkušenosti jak ti to šlo. Hlavně ta výměna palivového filtru. ;)

Suuzuukii
20-01-2014, 18:21
Palivový filter nevymeníš, ako sa to tu už na viacerých miestach rozoberalo, je súčasťou kompletu čerpadla v nádrži.
Vzduchový filter pochybujem, že by mohol mať tak výrazný vplyv na výkon vozidla.

To si sa pred kúpou na tom nebol odviezť? :?:

Osobne si myslím, že tomu nič nie je, len máš skreslené pocity vzhľadom na iný typ vozidla a iný posed. Najjednoduchšie je ísť sa odviezť na inej SX4 a uvidíš.

Suuzuukii
20-01-2014, 18:22
Tak se potom s námi poděl o zkušenosti jak ti to šlo. Hlavně ta výměna palivového filtru. ;)
:D Beaumonte, počuj, toto už je ako telepatia. Ale teraz si bol rýchlejší ty :mrgreen:

BHG
20-01-2014, 20:47
pneu dofukane? rucna nezaseknuta?

este ma napada, skus ho vytocit viac.. 3000 je malo

Beaumont
21-01-2014, 07:29
...motor slabo ťahá. Auto vo vynikajúcom stave, pravidelný servis.
Viem, že japonec ťahá až od 3000ot.... Mám tam teraz obute 15" gumy, neviem, či to môže byť aj tým....

Pokud je auto vo vynikajúcom stave a mělo navíc pravidelný servis, tak potom 112 koní nemůže málo tahat.
Japonec tahá stejně jako jiný cizinec, nebo i našinec, protože tah motoru je přímo závislý na výkonu a růst výkonové křivky je přímo úměrný nárůstu otáček a ten je u všech aut podobný, narozdíl od průběhu točivého momentu, ale ten ti neřekne prakticky nic, pouze to, při kterých otáčkách je práce motoru nejúčinnější.

Jediná možnost, pokud se nejedná pouze o tvůj subjektivní pocit, je ta, že motor není vo vynikajúcom stave a ten pravidelný servis byl dělaný pouze formálně.

Co se týče rozměru kol, tak tady žádný vliv být nemůže, protože kola 195/65R15 mají stejný valivý obvod jako 205/60R16.

No a kdyby se na tom měly podílet podhuštěné pneumatiky, muselo by se jednat o podhuštění minimálně pod padesát procent, což bys viděl i pohledem a pokud by ti přibržďovala ruční brzda, tak bys to zase velice brzy poznal po čichu. :D

shark79
21-01-2014, 09:13
....Jediná možnost, pokud se nejedná pouze o tvůj subjektivní pocit, je ta, že motor není vo vynikajúcom stave a ten pravidelný servis byl dělaný pouze formálně.

O autorizovanom servise značky Suzuki v KE (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=283) mám svoj názor už pár rokov (presne 3 roky), takže tak ako si povedal "pravidelný servis byl dělaný pouze formálně" a predsa tá formálnosť sa vypláca, ale o to je už iná téma :swear"

Limited
22-01-2014, 11:13
Jednoduche vysvetlenie nedostatocny krutiaci moment na vahu auta a hlavne jeho maximum je vo velmi vysokych otackach.
Tiez mam SX4 (88kw) a tiez netaha ako ine "normalne" auta. Ako tak sa prebere od 4500 do 6500 v inom pasme je ten motor mrtvy 8-)

Suuzuukii
22-01-2014, 11:22
Tiez mam SX4 (88kw) a tiez netaha ako ine "normalne" auta.
Vidím, že táto legenda žije ďalej, napriek tomu, že bola už niekoľkokrát jasne a vecne vyvrátená, naposledy napríklad :arrow: v tejto téme (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=192&page=8&p=29660#post29660) :study:

shark79
22-01-2014, 11:39
Vidím, že táto legenda žije ďalej, napriek tomu, že bola už niekoľkokrát jasne a vecne vyvrátená, naposledy napríklad :arrow: v tejto téme (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=192&page=8&p=29660#post29660) :study:

URBAN LEGEND :hurra:

Beaumont
22-01-2014, 12:53
Jednoduche vysvetlenie nedostatocny krutiaci moment na vahu auta a hlavne jeho maximum je vo velmi vysokych otackach.
Tiez mam SX4 (88kw) a tiez netaha ako ine "normalne" auta. Ako tak sa prebere od 4500 do 6500 v inom pasme je ten motor mrtvy 8-)

Tak za prvé:
kroutící (točivý) moment nemá nic společného s váhou auta, která (1250 kg) nikterák nevybočuje z průměru, ale to jak je auto živé závisí na výkonu motoru v kW na kg pohotovostní hmotnosti

za druhé:
maximum točivého momentu není vo velmi vysokých otáčkách, na to stačí porovnat diagramy jiných značek aby jsi poznal že je to jen a pouze "urban legend" :D

za třetí:
jsi asi jediný, komu se toto vozidlo probere teprve při otáčkách do 6500. Všem ostatním v tom zabrání omezovač, který nad 6000 otáček srazí výkon takovým způsobem, že "je ten motor mrtvý". :mrgreen:

Limited
22-01-2014, 14:10
pre Beaumont>
len pre moje osobne potesenie ake auta si uz vyskusal v zivote? okrem suzuki 8-)

Beaumont
22-01-2014, 15:51
pre Beaumont>
len pre moje osobne potesenie ake auta si uz vyskusal v zivote? okrem suzuki 8-)

Co bych neudělal pro tvé osobní potěšení :D
Okrem Suzuki, se kterým zase tak dlouholeté zkušenosti nemám a vlastně ho ani moc neznám jich bylo pár.
Tak tedy, když zavzpomínám, tak od roku 1975 to byla Š2002, Š1000MB, Fiat 600D, Š110L, UAZ469, Tatra603, Škoda 105L, Škoda 120LS, Lada Niva, Oltcit Club, Citroën DS23, Renault 18, Renault 21 Nevada, Renault 25, Hyundai Terracan, BMW X5 a na stará kolenááá ještěééé Suzukíííí :hurra:

Maxell
22-01-2014, 16:44
ja mam 1.6 88kW, ale nasi maju slabsiu 1.5ku - po facelifte, ale nejaky extra rozdiel vo vykonnosti ci dynamike necitim.

Vzduchovy filter by musel byt ako blato aby za to mohol, ak by bol zaxxxany palivovy, skor by ti to cukalo, pripadne sa rozsvietila kontrolka kvoli chudobnej zmesi..

Preto myslim, ze je to skor len pocit z inej charakteristiky auta, takisto zle zabehnutie urobi svoje.
Inak ti ostane naozaj to len poslat na brzdu, kde sa ukaze nakolko to bol len tvoj dojem, alebo skutocna zavada.. :scratch:

Ja ked som mal feldu asi 7r dozadu, sadol som do legendarnej vochcafky 1.9 77kw, reku to je ale raketa :o
Ano je, ale len ak to porovnavas s feldou :banana: