PDA

Zobraziť plnú verziu : Zamykanie pri odpojenej batérii

krpet
01-12-2013, 17:07
Dnes som vytiahol bateriu na nabijanie a zamykam mechanicky dvere, avsak zamkli sa len predne a ostatne ostali nezamknute...ako zamknut vsetky dvere pri vytiahnutí batérie? Dakujem.

HELLSCREAM
01-12-2013, 18:26
Vojst do auta a pod kluckou na otvaranie dveri su take cupliky cervene a tie zaistit z vnutra, vsetky okrem dveri vodica, vystupit a zamknut klucom......;)

fotograf
02-12-2013, 09:32
Ešte je možný aj takýto trik:
- otvorím kapotu
- vystúpim z auta
- zamknem centrálom
- odpojím a vyberiem baterku
- zabuchnem kapotu

Samozrejme, ked následne otvorím mechanicky, tak sa mi otvoria len jedny dvere.
No keď následne pripojím baterku, tak sa všetko oživí a zosynchronizuje. :mrgreen: :cool:

Beaumont
02-12-2013, 09:53
Vojst do auta a pod kluckou na otvaranie dveri su take cupliky cervene a tie zaistit z vnutra, vsetky okrem dveri vodica, vystupit a zamknut klucom......;)

...a nezapomenout, že kufr zůstal nezamčený! :mrgreen:

dean26
02-12-2013, 10:22
Neda sa kufor zamknut zvnutra mechanicky sposobom ala 'ziatiahnes packou a pribuchnes kufor'?

HELLSCREAM
02-12-2013, 13:42
...a nezapomenout, že kufr zůstal nezamčený! :mrgreen:
Jop na to som zabudol..... zvyk z felicie tam el. otvaranie nebolo:))

sklamany_zo_suzuki
03-12-2013, 20:38
Však čo chceš zamykať na kufri? Bez batérie kufor neotvoríš práve kvôli el.mag. zámku - je na elektrické tlačítko.

Beaumont
03-12-2013, 21:09
... Bez batérie kufor neotvoríš práve kvôli el.mag. zámku - je na elektrické tlačítko.

...právě proto je zevnitř nouzová páčka, kterou se dají zadní výklopné dveře kufru otevřít zevnitř i bez elektriky.

Jinak tě zdravím sklamaný příteli, dlouho jsem tě tu neviděl. :D :thumbright:

sklamany_zo_suzuki
04-12-2013, 06:56
Je. Ale znova, čo chceš zamykať na kufri pri odpojenej batérii?

ďakujem za privítanie

p.s.: Mám perličku, montovali mi v Zv ťažné, tak sa musím s Vami podeliť, len čo večer stiahnem fotky z mobilu.

Beaumont
04-12-2013, 07:21
Je. Ale znova, čo chceš zamykať na kufri pri odpojenej batérii?...

Otázka zněla, jak u celkově otevřeného auta, ze kterého je posléze vyjmuta baterie, zavřít kufr nezávisle na funkci tlačítka výzvy (dopitu).

sklamany_zo_suzuki
04-12-2013, 08:00
A ja sa znovu pýtam, čo chceš na kufri zatvárať/zamykať, keď je batéria odpojená? Zadné dvere majú elektromagnetický zámok, ktorý je v zavretej polohy držaný pružinou. Odisťuje sa elektrickým impulzom. Ak batériu odpojíš, kufor ostane zaistený a nie je na ňom čo zamykať.

Beaumont
04-12-2013, 09:10
A ja sa znovu pýtam, čo chceš na kufri zatvárať/zamykať, keď je batéria odpojená? Zadné dvere majú elektromagnetický zámok, ktorý je v zavretej polohy držaný pružinou. Odisťuje sa elektrickým impulzom. Ak batériu odpojíš, kufor ostane zaistený a nie je na ňom čo zamykať.

Sakra, musím zkonstatovat jako už před časem, že jsi opravdu "mazaný" technik. :lol:
Popravdě řečeno, jsem se nad touto záležitostí nikdy nezamýšlel, ale máš pravdu. Takže zůstává pouze otázka, zda zadní výklopné dveře, pokud jsou v horní otevřené poloze, půjdou při vyjmuté baterii zabouchnout a zůstanou zajištěné. Ale zřejmě ano. :thumbright:

sklamany_zo_suzuki
04-12-2013, 09:37
Ďakujem za lichôtku.

Odskúšané to nemám, ale nevidím dôvod, aby to nezaistilo aj po otvorenom kufri.

p.s.: menil som termostat, hotový pôrod (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2486). Niečo som nafotil, ak má admin záujem, pošlem dokumentáciu a môže zbúchať nejaký fotočlánok, ja na to nemám čas a ani chuť.