PDA

Zobraziť plnú verziu : Údaje podľa VIN

loptoš
11-11-2013, 11:25
Dobrý deň, som tu nový člen, objednal som si novú SX4, a chcem sa spýtať, či mi tu vie niekto podľa čísla VIN zistiť dátum výroby auta, prípadne výbavu...Vopred ďakujem za odpovede

Suuzuukii
11-11-2013, 12:13
Jedine v systému u predajcu.

vedek
11-11-2013, 13:37
loptoš:arrow: Vitaj v suzuki:hurra:
Chlape....Vybavu? To si nevedel co objednavas? Ak si bral skladove/vykladove vozidlo tak ti to mal predajca povedat co tam (nie)je.. Ak si bral podla vlastneho vyberu vybavu..tak vies co tam bolo. Datum/MY by ti mal tiez predajca povedat ci je to leziak, alebo tohorocne. Kde si to bral :confused::banana:

Sorry ale nedalo mi to :)

Beaumont
11-11-2013, 14:35
Dobrý deň, som tu nový člen, objednal som si novú SX4, a chcem sa spýtať, či mi tu vie niekto podľa čísla VIN zistiť dátum výroby auta, prípadne výbavu...Vopred ďakujem za odpovede

Datum výroby je uvedeno ve "velkém techničáku", ale tento velký techničák dodává oficiální zástupce Suzuki v dané zemi až k prodeji konkrétního vozu. Takže když je prodejci přivezen konkrétní automobil na kamionu, nemá k němu obvykle techničáky, ani nemusí znát datum kdy tento vůz sjel z výrobního pásu. Takže když je zákazník nedočkavý a číhá za rohem až vozidlo dovezou, může s ním odjet teprve až budou doručeny techničáky. :D

Suuzuukii
11-11-2013, 18:07
Takže když je prodejci přivezen konkrétní automobil na kamionu, nemá k němu obvykle techničáky, ani nemusí znát datum kdy tento vůz sjel z výrobního pásu. Takže když je zákazník nedočkavý a číhá za rohem až vozidlo dovezou, může s ním odjet teprve až budou doručeny techničáky. :D
Neviem ako v ČR, ale v SR predajcovia vidia v systéme presne dátum kedy auto zíde z pásu (ak sa zadáva do výroby konkrétny model, farba, výbava, ktorá na centrálnom sklade nie je). Ak sa jedná o už vyrobené auto, tak tam som si nie istý, či predajca vidí spätne presne dátum výroby.

Čo sa techničáku týka, pravda je, že ho dodáva importér a nie fabrika. Ale kupujúci môže bez problémov odísť od predajcu s autom aj bez TP. Ten mu bude doručený zvyčajne do 14 dní. Po tú dobu má faktúru a preberací protokol o vozidle. Nestalo sa mi zatiaľ a ani som nepočul, že by policajti s tým mali problém.

dean26
12-11-2013, 08:35
Mozem potvrdit to co pise Suuzuukii.
V pohode ti staci faktura a preberaci protokol + netreba zabudnut mat tiez uzavrete PZP, ked budes s novym autom odchadzat od predajcu.

loptoš
12-11-2013, 20:21
Dobrý deň, chcem sa ospravedlniť, že som zmietol trošku čítajúcich a zároveň chcem vysvetliť môj dotaz-tému: samozrejme, že od predajcu poznám výbavu auta, ale som majiteľom aj auta inej značky, na ktorej fóre sú ľudia, ktorí majú možnosť vstúpiť do servisného boxu výrobcu a sú ochotní podľa VIN poslať kompletný záznam o aute formou kópie na fórum, tak som len chcel zistiť možnosti fóra tejto značky. SX4-ku mám zatiaľ objednanú a v najbližších dňoch si ju idem vyzdvihnúť, a keďže je to akciovka SX-4 outdoorline za 11990, chcel som si preveriť, či to nie je nejaký 3-ročný opršaný ležiak z parkoviska výrobcu. Teším sa na ďalšiu spoluprácu :smile: A ešte raz ma chápte, záznam zo service boxu podľa VIN je záznam zo service boxu podľa VIN :wink:

Suuzuukii
12-11-2013, 20:35
.... chcel som si preveriť, či to nie je nejaký 3-ročný opršaný ležiak z parkoviska výrobcu. Teším sa na ďalšiu spoluprácu :smile: A ešte raz ma chápte, záznam zo service boxu podľa VIN je záznam zo service boxu podľa VIN :wink:
Nejaká ďalšia mestská legenda o tom, že sa vo fabrike vyrába na sklad? :D

loptoš
12-11-2013, 20:59
Neviem, či som mestský typ, priznajme že toto autíčko je trošku už morálne zastarané, ale o to by nešlo, páči sa mi ako poctivý pracant, ktorý nie je prešpikovaný srandičkami, ktoré môžu byť adeptami na štatisticky zvýšenú poruchovosť, a priznám sa, že v Suzu sa moc nevyznám, sx4 majú takú obchodne nepriehľadnú budúcnosť, hlavne potom, čo vyšli s crossom, takže u mňa prirodzene môže hlavne táto nie doteraz bežná kombinácia výbavy evokovať určité neistoty o akciovom modeli (čo si zas odporuje o mojom podozrení staršieho dáta výroby, ale nie je problém na záver poskladať zopár áut v kombinácii agregátov, ktorých produkcia bola redundantná). Ale na autíčko sa teším :hurra:

Suuzuukii
12-11-2013, 21:09
.... takže u mňa prirodzene môže hlavne táto nie doteraz bežná kombinácia výbavy evokovať určité neistoty o akciovom modeli ....

....SX4-ku mám zatiaľ objednanú a v najbližších dňoch si ju idem vyzdvihnúť, a keďže je to akciovka SX-4 outdoorline za 11990, ....

Čo je na tej výbave "nie doteraz bežná kombinácia"? :?: Však je to normálna GLX 4-kolka s 1,6 benzínom aká sa už robí nejaký ten piatok :scratch:

Beaumont
13-11-2013, 07:01
... priznajme že toto autíčko je trošku už morálne zastarané, ale o to by nešlo, páči sa mi ako poctivý pracant... :hurra:

...a co si predstavuješ pod pojmom "poctivý pracant"?
Něco jako traktor (Zetor), terénní vozidlo (GV), nebo jednoduchý a odolný automobil s levnými a snadno dostupnými náhradními díly (Niva)?

Je rozdíl mezi tím, když se řekne: "on být pracant", nebo "on být spolehlivý", nebo třeba "on být massa Bob". :D