PDA

Zobraziť plnú verziu : Klepot v prístrojovke pri prepnutí ventilátora na vonkajší okruh

Muklic
06-07-2013, 09:53
Zdravím mám problém vo svojej grand vitare (1.9 DDIS r.v.2008), pri prepnutí ventilátora na vonkajší okruh začne v prístrojovke niečo klepkať asi tak 30 sekúnd a aj vždy pri naštartovaní ked mám pustený vonkajší okruh. Čo to môže byť. Ďakujem

Shrek
06-07-2013, 11:30
ovladanie klapky prepinajucej vnutorny/vonkajsi okruh cirkulacie vzduchu je elektronicke, takze najpravdepodobnejsie bude blbnut servomotorcek ovladajuci tuto klapku

Muklic
06-07-2013, 12:31
Ďakujem. A teraz len zistiť čo to bude stáť.

Beaumont
06-07-2013, 13:47
Zdravím mám problém vo svojej grand vitare (1.9 DDIS r.v.2008), pri prepnutí ventilátora na vonkajší okruh začne v prístrojovke niečo klepkať asi tak 30 sekúnd a aj vždy pri naštartovaní ked mám pustený vonkajší okruh. Čo to môže byť. Ďakujem

V případě, že máš automatickou klimatizaci, tak vyzkoušej vyndat kabinový filtr, zapnout ventilátor na nejnižší otáčky (aby šel potichu) a přepínat střídavě vnitřní a vnější okruh. Měl bys slyšet pohyb klapky. Lze tam zašátrat otvorem po kabinovém filtru. Možná se tam dostal nějaký bordel zvnějšku, jako třeba listí nebo jehličí. Že by byl vadný ten servopohon se mi moc nezdá.

Shrek
07-07-2013, 15:14
Ďakujem. A teraz len zistiť čo to bude stáť.
Nie tak zhurta :) Toto je diagnostika od stola kde nikto tvoje auto nevidel, toto je len napad kde hladat chybu. Najskor zisti naisto ze to je ten servomotor a az potom ho zacni zhanat. On to moze byt naozaj aj nejaky napadany bordel co napisal Beaumont, alebo spadnuty predmet do vetrania, alebo cokolvek ine. Urcite to treba najskor pozriet a az potom zhanat diely. ;)

fotograf
09-07-2013, 12:03

A po tých "30-tich sekundách" to prestane? A náhle alebo postupne to odznieva?
Ja som tiež za to, že najskôr zistiť príčinu a potom popracovať na jej odstránení... :ideaa:

Muklic
11-07-2013, 13:12
A po tých "30-tich sekundách" to prestane? A náhle alebo postupne to odznieva?
Ja som tiež za to, že najskôr zistiť príčinu a potom popracovať na jej odstránení... :ideaa:

Po tých 25-30 sekundách to vždy prestane náhle ako keby zaskočila klapka alebo čo.

Muklic
11-09-2013, 12:43
Po výmene novej batérie klepot v prístrojovej doske prestal. Mohlo to byť tým, že stará bola už slabá?

Shrek
11-09-2013, 16:42
Po výmene novej batérie klepot v prístrojovej doske prestal. Mohlo to byť tým, že stará bola už slabá?
urcite nie

Muklic
11-09-2013, 21:26
Nemyslím, že je to náhoda. Stará batéria ked dochádzala auto zle štartovalo, okná šli pomaly hore a klepot sa stupnoval. Potom uplne vypovedala. Po namontovaní novej všetko prestalo :hurra: a hlavne ten klepot.

Shrek
12-09-2013, 09:44
Keby bola baterka tak slaba, ze by nevladala pohanat ani klapky smerovania vetrania pri vypnutom motore, urcite by si nenastartoval. Odber prudu startera je astronomicky v porovnani s odberom servomotorcekov tych klapiek.
Navyse, ked mas nastartovane, alternator dodava dostatok napatia aj prudu do sustavy, aby to fungovalo.
Ktovie v com to bolo. Hlavne je, ze to teraz funguje tak, ako ma.:)

Muklic
12-09-2013, 13:37
Chvala bohu ten klepot mi riadne vadil každý koho som viezol sa hned pýtal čo to je. Liezlo mi to riadne na nervy teraz je pokoj ulavilo sa mi :D