PDA

Zobraziť plnú verziu : Garančná prehliadka 15 000 km

berdo
25-09-2008, 20:02
Tak som dnes absolvoval garancnu prehliadku po 15 000 km v Piestanoch. Cena 4200,- Bola vyssia ako mala byt, lebo menili aj pelovy filter, bol zaneseny. Inak pristup a vsetko na jednicku. Proste Piestany su stale dobre aj po kupe. A uz som si vybral dalsie auto do rodiny, "maly" Splash. Na nakupy sa zide a je v dobrej cene. Aj som sa vselico dozvedel o Suzuki a uz sa na nas tesia v sobotu. :D

Suuzuukii
26-09-2008, 09:12
Tuším si sa stal Suzuki Positive, keď ďalšie Suzuki do rodiny ;)
To je dobre, že sa na nás tešia 8-)

Suzi SX4
24-10-2008, 10:27
Nemáte nejaké skúsenosti zo Suzuki servisom v Košiciach? Mám nabehaných 14300 km a v blízkej dobe pôjdem na garančnú prehliadku, tak by som rád vedel či nejako nevymýšľajú a budú robiť aj to čo by nemuseli :evil: ! A ešte jedna otázočka, neviete mi povedať, asi koľko dní pre Garančnou prehliadkou sa má objednať? Premýšľam nad nejakou sobotou, no ale neviem

Suuzuukii
24-10-2008, 10:46
Nemáte nejaké skúsenosti zo Suzuki servisom v Košiciach? Mám nabehaných 14300 km a v blízkej dobe pôjdem na garančnú prehliadku, tak by som rád vedel či nejako nevymýšľajú a budú robiť aj to čo by nemuseli :evil: ! A ešte jedna otázočka, neviete mi povedať, asi koľko dní pre Garančnou prehliadkou sa má objednať? Premýšľam nad nejakou sobotou, no ale neviem
Srandista :D to chcem vidieť, ktorý servis robí v sobotu :lol: V sobotu funguju len predajne ;)
Koľko pred sa objednať je individuálne predsa podľa toho ako sú zaneprázdení. :idea:

Čo sa košického servisu Suzuki týka, zatiaľ tu o tom nikto nepísal, takže ti odporúčam založiť tému venovanú práve jemu v subfóre Servisy a predajne (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=41), kde sa píše už o niektorých autorizákoch na Slovensku 8-)

Suzi SX4
24-10-2008, 13:44
Srandista :D to chcem vidieť, ktorý servis robí v sobotu :lol: V sobotu funguju len predajne ;)
Koľko pred sa objednať je individuálne predsa podľa toho ako sú zaneprázdení. :idea:

Čo sa košického servisu Suzuki týka, zatiaľ tu o tom nikto nepísal, takže ti odporúčam založiť tému venovanú práve jemu v subfóre Servisy a predajne (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=41), kde sa píše už o niektorých autorizákoch na Slovensku 8-)

Predtým ako som kupoval auto, tak som chcel ísť na skúšobnú jazdu, ale keďže praca mi to nedovoluje a dovolenku som si nechcel kvôli tomu brať, tak som sa tam bol spýtať, či by som nemohol ísť na skúšobnú jazdu v sobotu. A bolo mi povedané "že v sobotu do obeda sú tam len technici".

retro
24-10-2008, 15:46
Jasné, že niektore servisy su otvorene aj v sobotu, staci pozriet napr. Lucenec a mas to tam a urcite aj kopec dalsich ;)

Suuzuukii
24-10-2008, 20:45
Jasné, že niektore servisy su otvorene aj v sobotu, staci pozriet napr. Lucenec a mas to tam a urcite aj kopec dalsich ;)
Tak to zéjram, lebo som skutočne ešte nevidel na Slovensku servis fungujúci v sobotu :shock:

nalim
04-11-2008, 22:24
Tak som dnes absolvoval garancnu prehliadku po 15 000 km v Piestanoch. Cena 4200,- Bola vyssia ako mala byt, lebo menili aj pelovy filter, bol zaneseny. Inak pristup a vsetko na jednicku. Proste Piestany su stale dobre aj po kupe. A uz som si vybral dalsie auto do rodiny, "maly" Splash. Na nakupy sa zide a je v dobrej cene. Aj som sa vselico dozvedel o Suzuki a uz sa na nas tesia v sobotu. :D

Zdravim. Čo všetko Ti menili pri garančke, po 15 000km? Mna to čaka o dva týždne. Dik ;)

profiter
27-05-2009, 12:40
Vcera som si dokladnejsie precital manual, vrtalo mi v hlave ci sa naozaj brzdovka meni po 30t km a prevodovy olej po 45t km, je to naozaj tak. Ale okrem toho som sa docital, ze olej sa ma menit az ked svieti kontrolka, alebo po 24 mesiacoch, tyka sa to iba motora D19, cize toho co mam ja. To ze ho menia uz pri 15t km asi nie je na skodu, aj ked ten motor si to vie odsledovat sam.

To ze je suzuki Shell pozitivne vyplyva zo zadnej strany manualu, kde je mala reklama, ze suzuki odporuca shell. Takze aj to berem.
Ale na roznych miestach manualu a aj na tej zadnej strane sa pise ze do diesla od renaultu odporucaju 5W-30 a do toho mojho (od fiatu) vyhradne 5W-40 a oni mi tam dali 5W-30, tak to uz je trosku blbe, hlavne ked ide leto a ten olej je skor do zimy.

A este som sa docital take veci ze suzuki len odporuca servis v autorizovanych servisoch, respektive v odbornych servisoch a dokonca ukony, ktore nie su oznacene hviezdickou si mozete robit aj doma sam. To sa tyka aj vymeny oleja. Takze so stratou zaruky to nie je az take jednoznacne, ked si budete robit servis v neautorizovanych servisoch. Asi by to este chcelo prestudovat si aj kupno predajnu zmluvu, ci tam nie je nejaka klauzula...

Suuzuukii
27-05-2009, 13:22
...Ale na roznych miestach manualu a aj na tej zadnej strane sa pise ze do diesla od renaultu odporucaju 5W-30 a do toho mojho (od fiatu) vyhradne 5W-40 a oni mi tam dali 5W-30, tak to uz je trosku blbe, hlavne ked ide leto a ten olej je skor do zimy....

A na to, že je to skôr olej do zimy si prišiel prosím ťa ako? :roll:

Prečítal si si už tému, na ktorú som už niekoľko krát poukazoval v iných vláknach - Interval výmeny oleja (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=548) a Mýty o olejoch (http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare) a konkrétne hlavne Viskozita oleja (http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=clanky_vlastnosti_oleju2)

Asi nie, ináč by si sa dočítal, že druhé čislo v označení oleja (v tomto prípade 30 verzus 40) nemá nič spoločné s vlastnosťami oleja v zime, pretože to je tzv. letné viskozitné číslo.

Zimné viskozitné číslo je práve to 5W :study: a to je u oboch olejoch rovnaké.

Navyše citujem u Oleje.cz:
"Zimní viskozitní číslo se určuje pouze podle hodnot nízkoteplotních vlastností CCS viskozity (startovatelnost za nízkých teplot) a mezní čerpatelnosti a nemá žádnou souvislost s viskozitou při normální či při provozní teplotě oleje."

Kedy sa tieto fámy o olejoch prestanú šíriť som zvedavý :wtdo:

profiter
27-05-2009, 13:43
A na to, že je to skôr olej do zimy si prišiel prosím ťa ako? :roll:

no vydedukoval som to prave z toho manualu, lebo do toho diesla od Renaultu odporucaju rozne oleje a 5W-30 na -25°C. Ale moze byt, ze to je prave tou 5-kou na zaciatku .....ok, precitam si a mozno potom pochopim preco mi tam dali 5W-30 na miesto 5W-40.

Suuzuukii
27-05-2009, 14:00
V našich zemepisných šírkach to nehrá rolu či 30 alebo 40. Odporúča sa 30-tka pokiaľ jazdíš prevažne v mestských podmienkach s častými štartami, je to tzv. ľahkobežný olej (http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=clanky_vlastnosti_oleju3), ale vplyv našich maximálnych letných teplôt nehrá rolu smerom na schopnosti mazať.
Ale to už moc off-topicujem a je to na dlhšie. Môžeme o tom pokecať v téme o olejoch, alebo sa dočítaš na linkoch, ktoré som už dal :offtopic: :rolleyes:

Suuzuukii
18-06-2009, 15:17
Túto tému zamykám, keďže beží súbežne s témou SX4 - Garančka 1 rok / 15.000 km (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=455). Pokračovať môžeme v nej.