PDA

Zobraziť plnú verziu : Problém so stieračmi

MissTinks
19-09-2008, 18:43
ahojte,

chcem sa poradit, ci niekto nemate podobny problem na sx4 so stieracmi:

1. po prve mam pocit ze motorcek je strasne hlucny, brat ma swifta a jeho motorcek na stierace vobec nie je pocut
2. po druhe ked prsi a mam zapnute stierace a su v najvyssej polohe tak ich tam trochu sekne - zda sa mi ze nejdu plynulo a tiez mi robia take smuhy, ktore zhorsuju vyhlad. vadi to hlavne ked strasne leje. po par sekundax tie smuhy zmiznu, ale okno na chvilu vyzera ako zahmlene. ked neprsi a na okno nastriekam vodu z ostrekovaca smuhy ani zasekavanie sa nerobia. neviem v com moze byt problem :| .

stretol sa niekto s niecim podobnym?
dik

tina

Suuzuukii
19-09-2008, 22:51
By som povedal, že by stálo za to skúsiť vymeniť gumičky. Je to otázka 100 korún ;)

retro
19-09-2008, 23:35
U mňa je to v pohode, zo začiatku mi tiež robili troška smuhy, ale zmizli ihneď po prejdetí stierača, časom to zmizlo celkom.
Motorček, hlučnosť a sekanie sa neprejavilo, všetko mám ok.
ALE! Keď už je načatá táto téma: už od kúpy SX4 ma zaujalo, že používajú starý typ stieračov,teda klasický, nie tie celogumové /neviem presný názov/. Ak sa mi zdá tak novšie Swifty už ich dostali.
Podľa ľúdí čo ich majú/iné auta ako Suzuki/ sú spokojní, známy vymenil zo Swifta tie staré za celogumové a nevie si ich vynachváliť.
Mohli by už s tým niečo urobiť aj na SX4 ;)

ROSI45
20-09-2008, 10:18
By som povedal, že by stálo za to skúsiť vymeniť gumičky. Je to otázka 100 korún ;)
Řekl bych, že za stovku moc kvalitní gumičky nebudou. Přidej! :lol:

Suuzuukii
20-09-2008, 10:31
Řekl bych, že za stovku moc kvalitní gumičky nebudou. Přidej ! :lol:
Veruže sú. Grafitové, 1ks 50 korún ;)
Ale hovorím len o gumičkách, nie o celých stieračoch aj s ramienkami.

Duch
20-09-2008, 11:07
50sk gumicky som si kupovaval aj ja. Prestalo ma to bavit, kedze uz po mesiaci boli uplne zlé, nestierali, vrzgali atd. Som si to rozmyslel kupil bez ramienkove stierace za 1000sk/2 kusy a pol roka mam klud. Stieraju perfektne a uplne bezhlucne aj ked je malo vody. Som zvedavy kolko vydrzia.

Co sa tyka toho problemu tak mas moznosti:
1. Ak je auto v zaruke ist do servisu reklamovat motorcek.
2. Kup si ine kvalitne gumicky alebo radsej cele stierace tiez bez ramienkove (kvalitne)
3. Urcite sa este nejaka moznost najde :D

Suuzuukii
20-09-2008, 17:23
50sk gumicky som si kupovaval aj ja. Prestalo ma to bavit, kedze uz po mesiaci boli uplne zlé, nestierali, vrzgali atd. ...
No neviem, mne vždy vydržali minimálne pol roka.

Duch
20-09-2008, 17:56
Možno som mal tie najmenej kvalitné aké som mohol mať :mrgreen:

berdo
20-09-2008, 21:03
Tiez bezramienkove sa chystam aj ja kupit len neviem ci sa robia aj na SX4. Tu mame stierace zvlastne robene. Jeden je hroozne dlhy a druhy kratky. Musim to zistit.

EDIT: tak uz som nieco objavil - Stierače Suzuki (http://www.faro.sk/catalog/stierace/suzuki.php#suzuki-sx4)

Duch
21-09-2008, 10:24
Ak máš uchýty stieračov rovnaké ako bežné auto tak nie je problém. U nás v Nitre som kupoval každý stierač zvlášť, takže nie pár. Som si povedal akú dĺžku chcem a také mi predali. Viem že mám šoférov stierač o 2cm dlhší ako spolujazdcov.

berdo
21-09-2008, 14:01
Zajtra idem do predajne. Maju vsetko skladom, tak to necham hned aj nahodit. Potom supnem foto :)

Brco
25-09-2008, 14:57
Aj mne sa začal rozpadať stierač, presnejšie sa mi odtrhla gumička na pravom. V servise povedali, že záruka na stierač sa nevzťahuje a mám si kúpiť nový za okolo 600,- Sk ks.
Pred pol rokom som kupoval stierače na Feliciu za 150,- Sk ks, stierajú síce dobre, ale ramienka akosi stratili farbu, sú prašivé. Tieto určite na SX4 nedám...

berdo
25-09-2008, 20:06
Tak stierače kupene, tie bezramienkove. Cena 950,- Sk za oba a prve dojmy su dobre. Stiera to lepsie. Link som daval na predchadzajucej stranke. Vraj vydrzia jeden rok, no som zvedavy.

nalim
02-10-2008, 23:32
Ak máš uchýty stieračov rovnaké ako bežné auto tak nie je problém. U nás v Nitre som kupoval každý stierač zvlášť, takže nie pár. Som si povedal akú dĺžku chcem a také mi predali. Viem že mám šoférov stierač o 2cm dlhší ako spolujazdcov.

Akú značku stieračov si kupoval? Ja som kupoval zn. cargo silent. No nie som spokojný. Malý stierač po dlhšom zapnutí ak stiera, tak poskakuje.

Duch
03-10-2008, 09:34
To neviem akej boli značky. Kupoval som ich v Nitre v predajni Top Motors Nitra (http://www.topmotors.sk/)

green-ignis
04-10-2008, 13:31
Ja som kúpil stierače v Tescu za 90 korun kus :D a stieraju dobre a vyzerajú takto.

Suuzuukii
05-10-2008, 22:30
Ja som kúpil stierače v Tescu za 90 korun kus :D a stieraju dobre a vyzerajú takto.
Dnes som si ich kúpil aj ja, 99.- SKK za kus a sú úplne super. Uvidíme, koľko vydržia. Ale za stovku aj keby... :lol:

nalim
06-10-2008, 07:10
Ja som kúpil stierače v Tescu za 90 korun kus

Ja som si kúpil podobne. Ale moje slabo tlacia na sklo. Asi tiez zajdem do obchoďáku a kupim.

costelo
16-12-2008, 23:18
Stierače na SX4 majú blbý rozmer. Vodičov 650mm nahradil som ho 610 bezramienkový a hľadám aj ten druhý 350mm a zatiaľ som nepochodil. Okno treba občas odmastniť, alebo použiť leštenku na báze nanotechnológie. Odmastniť možno aj tabakom z cigarety, ktorá sa rozmrví na mokre okno a potom sa okno s týmto vydrhne a opláchne čistou vodou.

acla
17-12-2008, 22:15
Stierače na SX4 majú blbý rozmer. Vodičov 650mm nahradil som ho 610 bezramienkový a hľadám aj ten druhý 350mm a zatiaľ som nepochodil. Okno treba občas odmastniť, alebo použiť leštenku na báze nanotechnológie. Odmastniť možno aj tabakom z cigarety, ktorá sa rozmrví na mokre okno a potom sa okno s týmto vydrhne a opláchne čistou vodou.
Myslíš naozaj tabakom z cigarety? To som ešte nepočul :wtdo:
Na odmastenie a leštenie skla a zlatých šperkov používam popol z cigarety ale tabak :o

costelo
29-12-2008, 19:13
Fakt je to tak aj tabak. Okrem toho sú dnes dostupné aj iné technológie napríklad nanotechnológia na sklá, ktorá je vhodná zároveň aj na lak. Ba dokonca to aj funguje. Auto sa menej špiní a ľahšie sa umýva. A voda z okna frčí sama preč pri jazde nad 80km/h. Teraz by som ešte niečo k tým stieračom. Berdo bol objavil predajňu Faro, ktorá má pobočku aj v Kysuckom Novom Meste. Dnes keď ma svrbeli kolesá, tak som sa tam previezol. Bol som vybavený za 3 minúty a pyšne som si odnášal domov stierače značky VALEO. Ale, keď som ich doma vybalil, tak som žasol, ako také niečo môže jeden výrobca, ktorý dokonca svojimi produktami zásobuje automobilky pustiť do sveta. :omgod: Jediné plus, že dobre stierajú. Zatiaľ. Ale vzhľad a finiš nula bodov. Konce sú zasoplené niečim neidentifikovateľným, alebo skôr to zdá sa byť nahriate doma nad plynovým varičom a naslinenými prstami zapatlané. A stáli obidva dokopy 923Sk. To tie čo sa predávajú v Tescu za 129Sk kus sú pri týchto ako Rolls Royce pri Fiatke 126. Škoda, že som to nenafotil, ale zajtra ak budem mať čas tak skúsim. A pravdepodobná výmena stieracích líšt....neni. Som sklamaný. :thumbdown: Zatiaľ do Suzuki.

Suuzuukii
21-05-2009, 17:18
Dnes som si ich kúpil aj ja, 99.- SKK za kus a sú úplne super. Uvidíme, koľko vydržia. Ale za stovku aj keby... :lol:

Tak dnes si tak idem pod diaľnici, vytešený z nového krídla, piánko 145km/h a že si zotriem muchy na skle, potiahnem páčku ostrekovačov, nemrzka ešte zo zimy :rolleyes: si letí vzduchom, dopadá na čelné sklo. V tej chvíli sa stierače rozbehnú, urobia 2 kmity a zrazu rachot a ľavý Tesco stierač opúšta rameno stieračov a celý odlieta niekde za auto do zadu :bang:
Stierače dokončia ešte 3 kmity, kontrolujem za jazdy čelné sklo, na najbližšiom odpočívadle strechu, na štastie nič nepoškodené :omgod:

Duch
21-05-2009, 17:49
Fuha no neprijemne este ze sa nic nestalo. Co by si chcel od Tesco strieracu...

Ako som si otvoril tuto temu, pisal som ze som si kupil tie bezramienkove. Uz ich mam viac ako rok a stale su ako nove, bez problemove.

sx4man
21-05-2009, 18:33
....súhlasím, tie bezramienkové sú o 100% lepšie a nehovoriac o ich tichosti. Tiež som ich mal predtým na aute. Teraz čakám už len kým bude akcia v Tescu a dokúpim aj na suzuki. :hurra:

mirec09
12-08-2009, 00:47
Chcel by som vediet, chystam sa kupit tie bezramienkove stierače ale neviem ako je to s upnutím tých stieračov budu mi sediet na tie klasik čo mam teraz tie ramienkove ?? :confused:

Suuzuukii
12-08-2009, 06:57
Budú, budú :)

costelo
12-08-2009, 21:51
Tak teda aby bolo jasno...toto sú VALEO
A pre istotu som si kúpil ešte do rezervy vo firme LKW Ilava stierače AIRLOC od výrobcu? No made in CHINA. Vzhľad super, fungovanie super, upínací mechanizmus super. Ešte niečo? cena 7€-kus. Do Suzuki. ;)

costelo
12-08-2009, 21:55
Stala sa chyba to podstatné sa mi tam nedostalo, prepáčte. Do Suzuki.

Suuzuukii
12-08-2009, 22:33
Tak teda aby bolo jasno...toto sú VALEO...

Vyzerajú vyrobené z rovnakého makového kvetu, ako tie čo som ja pred časom kúpil v Tescu :bang: a jeden z nich sa možno ešte teraz vála niekde na krajnici dialnice.

armas
19-12-2009, 19:16
Dnes pri dlhšej jazde pri snežení mi primŕzali gumky stieračov k oknu. Na spodku okien pod stieračmi sa mi vytvoril ľadový nános z naviateho snehu. Počas jazdy som stierať nemusel, ale v meste na križovatkách sa mi sneh topil na oknách, tak som pustil stierače a skoro mi odtrhlo gumičky. Pritom kúrenie naplno na okná a nohy, ventilátor na 1-ke. Máte niekto skúsenosti, fintičku? :scratch:

Beaumont
19-12-2009, 20:49
Pro tato kalamitní období dávám do ostřikovače nemrznoucí kapalinu, a jelikož nejsem troškař, tak na -80 stupňů. K mému údivu se občas prodává.

armas
19-12-2009, 22:07
Ostrekovač som nepoužíval, pri jazde sa mi sneh nelepil na okno, len pri zastavení sa roztápal na okne a ten som chcel utrieť. Chcelo by to nejako vyriešiť aby sa nevytvárala ľadová vrstva pod spodnou úrovňou zastavenia stieračov.:?:

Beaumont
20-12-2009, 19:32
S tím asi nepujde nic dělat, než občas zastavit a sníh pod úrovní stěračů odhrábnout. Že se tam ten sníh při hustém sněžení drží je zřejmě způsobeno tvarem karoserie. Mně se to zatím nestalo, za tak hustého sněžení jsem většinou nejel.

retro
01-02-2010, 22:09
Kto by mi túto tému zosumarizoval a dal link alebo aspon tip, kde zohnať bezramienkove stierače na SX4, lebo tie moje sú už off, dakujeem :omgod:

ROSI45
01-02-2010, 23:07
Kto by mi túto tému zosumarizoval a dal link alebo aspon tip, kde zohnať bezramienkove stierače na SX4, lebo tie moje sú už off, dakujeem :omgod:

...abys koupil dobře...

Test stěračů: Za kvalitu se platí, moderní bezraménkové porážejí klasiku (http://autembezpecne.cz/cz/s40/c1461-Spodni-clanky/n1903-Test-steracu-Za-kvalitu-se-plati-moderni-bezramenkove)

Beaumont
02-02-2010, 08:01
Mívají je v hypermarketech nebo autopotřebách, upínání je univerzální, potřebuješ akorát vědět délku a ta je u SX4 65 cm a 35 cm. 65 lze nahradit délkou 66 cm, ta je lépe k sehnání.

tomasi
02-02-2010, 08:04
ahojte,

chcem sa poradit, ci niekto nemate podobny problem na sx4 so stieracmi:

1. po prve mam pocit ze motorcek je strasne hlucny, brat ma swifta a jeho motorcek na stierace vobec nie je pocut
2. po druhe ked prsi a mam zapnute stierace a su v najvyssej polohe tak ich tam trochu sekne - zda sa mi ze nejdu plynulo a tiez mi robia take smuhy, ktore zhorsuju vyhlad. vadi to hlavne ked strasne leje. po par sekundax tie smuhy zmiznu, ale okno na chvilu vyzera ako zahmlene. ked neprsi a na okno nastriekam vodu z ostrekovaca smuhy ani zasekavanie sa nerobia. neviem v com moze byt problem :| .

stretol sa niekto s niecim podobnym?
dik

tina

Aha, dalsia sedanistka v klube.......vitaj.
Mne ten motorcek az taky hlucny nepride ale co som si vsimol je, ze ked mi idu stierace a mam nohu na brzde, tak normalne citim taku jemnu vibraciu ktora sa prenesie do pedala.
Cez vikend som siel dlhsiu trasu po dialnici a mal som problemy s nejakymi smuhami. Neviem ci to bolo nieco mastne, ale ked som tam nastriekal zmes a pretrel stieracmi, chvilu bolo OK a potom ako keby to namrzlo. Ale myslim ze teraz je to ok.

nalim
02-02-2010, 09:02
Zdravím,
Ja som si kúpil bezramienkové stierače zn. CARGO dĺžky 660 a 350 mm. Spokojný som s nimi nebol, pretože nedostatočne stierali (ostávali šmuhy) a pri stieraní tzv. poskakovali. Tak som sa vrátil ku klasickým stieračom od výroby. Tie zatiaľ stierajú perfektne, zatiaľ žiaden problém.

Na internete som našiel stierače Bosch Aerotwit A 090 S 650/380 (http://www.bullock-praha.cz/produkty/bezramenkove-sterace-aerotwin/bosch-aerotwin.htm). No musím premerať či stierač dĺžky 380 mm nebude veľký?

Ake značky bezramienkových stieračov používate?

Beaumont
02-02-2010, 09:13

Nutno vyzkoušet každý sám. Ramének je spousta na trhu. Já jsem si nejdříve koupil Valeo a záhy jsem je chytil a vyhodil. Pak jsem si objednal velmi levné Air Dinamic v e-shopu za 150,- Kč a zatím stírají skvěle.
Neexistuje v tomto rada. Jedině způsob pokus-omyl.

retro
02-02-2010, 15:55
...
Na internete som našiel stierače Bosch Aerotwit A 090 S 650/380 (http://www.bullock-praha.cz/produkty/bezramenkove-sterace-aerotwin/bosch-aerotwin.htm). No musím premerať či stierač dĺžky 380 mm nebude veľký?

Ja som našiel rozmerovo rovnaké, ale značku VALEO Valeo X-TRM / VM431 - sada ( 650+380 mm) (http://www.autobiznis.sk/product/valeo-x-trm-vm431-sada-5527/)

Tiež by ma zaujímalo či ma niekto skúsenosti s VALEO a v porovnaní s BOSCH ako sú na tom, hádam by ten rozmer aj pasoval, neviete niekto? :)

Chalani vonku je zima tak sa mi nechce ist do garáže pozrieť :angel:, na aké uchytenie sú robené na SX4 , treba kupovat tie čo su na háčik?:lol:

Beaumont
02-02-2010, 20:24
Všechny prodávané jsou se sadou upevňovacích elementů, tak by to mělo vždy pasovat. SX4 je na háček, ale jsou dvě šířky. Zatím se mi všechny stěrače podařilo vždy nasadit. Ta délka 380 oproti origo 350 by mohla možná zachytávat o ten dlouhý ve spodní poloze.

BHG
02-02-2010, 20:33
Musim nesuhlasit, minuly rok v lete som kupoval v Auto Kelly ramienkove stierace Valeo, jeden mal vhodnu velkost spominaneho elementu, avsak druhy 35cm stierac mal nevhodny element a v baleni druhy nebol, takze nasledovalo vratenie.

Momentalne mam oba stierace ramienkove, 65cm Valeo, 35cm som kupoval v predajni Suzuki spolu s gumickou zadneho stieraca a som uplne spokojny. Avsak nik nevie dokedy.. tusim ale, ze Valeo stierac skape skôr, kedze s Valeo vyrobkami mam len tie najhorsie skusenosti :)

Beaumont
02-02-2010, 20:39
Ono možná není Valeo jako Valeo. Já jsem měl Valeo Made in Poland a rozpadl se mi při stírání. Byl jsem rád, že jsem neodřel sklo.

marcelko
02-03-2010, 10:44
Práve asi pred dvoma hod. sa aj mne rozpadli stierace na SX4 doslova sucasne. Velky nestriera, nechava brutal smuhy a malý stierac taktiez vynechava. Volal som do suzuki TN, maju len cele stierace chcel som skusit vymenit len gumicky tak neviem co teraz. Ci kupit cele nejake bezramienkové alebo vymenit len gumicky. Neviem sa rozhodnut :(

Beaumont
02-03-2010, 11:53
Práve asi pred dvoma hod. sa aj mne rozpadli stierace na SX4 doslova sucasne. Velky nestriera, nechava brutal smuhy a malý stierac taktiez vynechava. Volal som do suzuki TN, maju len cele stierace chcel som skusit vymenit len gumicky tak neviem co teraz. Ci kupit cele nejake bezramienkové alebo vymenit len gumicky. Neviem sa rozhodnut :(

Měnit jenom gumičky se nevyplatí, je příliž mnoho druhů, jsou poměrně drahé, nepasují a tím, že nemají originál zámky, tak ani nedrží.
Cena celých stěračů od Suzuki zase připomíná drahotu.
Nejlépe je koupit celé stěrky potřebných rozměrů v supermarketu, nebo v autopříslušenství. Značku musíš risknout a vyzkoušet. Nejlépe bezraménková, ta mají nejlepší přitlak za jízdy

marcelko
02-03-2010, 12:15
Prave som sa vratil z mototechny ;-) rozmer maleho stieraca nepasoval sada stieracov bola 65cm a 36cm maly a ten ked sme zalozili precnieval. Jedine ze mi objednaju kazdy zvlast. To by stalo 23Eur znacka Valeo, ktora tu je pretriasaná uz dlho :cool: Dali sa este vybrat znacka Bosch ale cena ako vysokohorska priražka :eek: Hentie Valeo mi vravel ze on ich ma osobne a ze pohoda. Pozrem tie stierky v marketu a ked nie tak risknem a objednam Valea. Ine mi asi neostava.

Beaumont
02-03-2010, 18:08
Prave som sa vratil z mototechny ;-) rozmer maleho stieraca nepasoval sada stieracov bola 65cm a 36cm maly a ten ked sme zalozili precnieval. Jedine ze mi objednaju kazdy zvlast. To by stalo 23Eur znacka Valeo, ktora tu je pretriasaná uz dlho :cool: Dali sa este vybrat znacka Bosch ale cena ako vysokohorska priražka :eek: Hentie Valeo mi vravel ze on ich ma osobne a ze pohoda. Pozrem tie stierky v marketu a ked nie tak risknem a objednam Valea. Ine mi asi neostava.

Kup si zvlášť tu 65ku a zvlášť tu 35ku. Klidně v sadě po dvou. Když to vždy na jaře vyměníš, tak se to vzhledem k ostatním nákladům vždy vyplatí.

BHG
02-03-2010, 19:26
edit: .. ako som nizsie spominal, nemam dobre skusenosti s Valeo vyrobkami.. a minuly tyzden vo strtok som uz zacal badat, ze dlhsi Valeo stierac uz zacina vynechavat, po ocisteni gumicky sa to nezlepsilo.. :/ no co uz :/

marcelko
02-03-2010, 19:27
Kup si zvlášť tu 65ku a zvlášť tu 35ku. Klidně v sadě po dvou. Když to vždy na jaře vyměníš, tak se to vzhledem k ostatním nákladům vždy vyplatí.

Nic mi ine ani neostava. Kupim asi tie Valeo. Bosch je drahy a vraj nemam cakat od neho nejake zazraky. Uvidim napisem co som zohnal podelim sa o zazitok :D zo stieracov

marcelko
02-03-2010, 19:37
edit: .. ako som nizsie spominal, nemam dobre skusenosti s Valeo vyrobkami.. a minuly tyzden vo strtok som uz zacal badat, ze dlhsi Valeo stierac uz zacina vynechavat, po ocisteni gumicky sa to nezlepsilo.. :/ no co uz :/

Bol som v dvoch predajniach a v oboch mali Valeo ktore mi aj nukali v obidvoch. V jednej mi dokonca povedal predavac ze nemam cítat fora ze ma Valeo a pohoda. Valeo ma viacej druhov stieracov.
Vsak niesu najlacnejsi su aj ovela lacnejsie. Tak neviem ci vyhodit $ za drahe a nebudu stierat ani tak ako tie Valeo alebo rovnako

Beaumont
02-03-2010, 19:55

Kup si přítlačná křidélka na stěrače. Náporový vzduch při jízdě zvyšuje přítlak a stěrače pak nezanechávají nesetřenou stopu.

BHG
02-03-2010, 20:00
aj nad tym som uz rozmyslal, chcel som presunut pritlacnu listu zo starsieho stieraca z Fabie.. avsak je tam insia konstrukcia.. pritlacne kridelka avsak asi nedam, mi to pripomina trochu tie starsie auta, ktore sa takto "lacno" tunovali.. asi vymenim stierac :) .. Valeo stierac Vam uz neodporucam .. a nielen stierac :P

marcelko
02-03-2010, 20:46
Aky je vlastne rozdiel medzi ramienkovymi a bezramienkovymi stieracmi ako estetickeho rozdielu. Ktore su vlastne lepsie. Keby som dal na SX4 bezramienkove strierace pasovali by? co sa tyka uchytu

SX4-PP
02-03-2010, 21:05
Ja som kúpil v Suzuki originál náhradné gumičky made in Japan a som spokojný.

marcelko
02-03-2010, 21:11
Ja som kúpil v Suzuki originál náhradné gumičky made in Japan a som spokojný.

Ja by som kupil tiez len mne povedali ze maju len cele stierace. mmmm:(

SX4-PP
02-03-2010, 21:15
Ja by som kupil tiez len mne povedali ze maju len cele stierace. mmmm:(

ja som kupoval v Suzuki Poprad mali ich na sklade

marcelko
02-03-2010, 21:25
ja som kupoval v Suzuki Poprad mali ich na sklade

Napadlo ma buduci tyzden by som mal ist do PP zeby som ich tam kupil? :cool:
Myslis ROADEX suzuki PP?

SX4-PP
02-03-2010, 21:29
Napadlo ma buduci tyzden by som mal ist do PP zeby som ich tam kupil?:cool:
Myslis ROADEX suzuki PP ?

Ano SUZUKI ROADEX POPRAD cena bola 15,98 za obidve predné gumičky

costelo
02-03-2010, 21:30
Ja mám tie Valeo za ktoré som dal 930Sk niekde je aj fotka a zatiaľ super až na ten vzhľad (hanba) Ale v LKW Ilava sú dobré bezramienkové stierače po 7€ aj rozmery sedia. Mám ich odskúšané na inom aute.
Do Suzuki.

marcelko
02-03-2010, 22:17
Ja mám tie Valeo za ktoré som dal 930Sk niekde je aj fotka a zatiaľ super až na ten vzhľad (hanba) Ale v LKW Ilava sú dobré bezramienkové stierače po 7€ aj rozmery sedia. Mám ich odskúšané na inom aute.
Do Suzuki.

Ale v LKW Ilava sú dobré bezramienkové stierače po 7€ aj rozmery sedia. Mám ich odskúšané na inom aute.
//Do Suzuki//.
???? ako si to myslel teda costelo:D //Do Suzuki//

marcelko
03-03-2010, 11:53
Do Suzuki.

Costelo, bol som tam pred hodinou v LKW Ilave a kupil som tie bezramienkove su super :D Paradne stieraju som prekvapený. Ten pan mi to aj hned nahodil odskusal atd. Nemal som pri sebe tolko euracov tak som musel ist na namestie do bankomatu, namontoval mi jeden stierac ja ze sa vratim za chvilu a on pohoda :D :cool: odporucil mi na tie povodne ramienkove grafitove gumicky ze sa tam mam zastavit objedna. Spomenul som mu ze si ho odporucil /spomenul/ na nete, bol happy :lol:

costelo
03-03-2010, 21:49
V mojej pracovnej náplni je aj starostlivosť o automobilovú techniku a používame tieto stierače. Sú to väčšinou nákladné. Aj na služobnom osobnom aute ich mám. Tak som to myslel a akonáhle ich budem potrebovať na Suzuki nezaváham, smer Ilava.
Do Suzuki.

margi79
17-05-2010, 17:09
Costelo, bol som tam pred hodinou v LKW Ilave a kupil som tie bezramienkove su super :D Paradne stieraju som prekvapený. Ten pan mi to aj hned nahodil odskusal atd. Nemal som pri sebe tolko euracov tak som musel ist na namestie do bankomatu, namontoval mi jeden stierac ja ze sa vratim za chvilu a on pohoda :D :cool: odporucil mi na tie povodne ramienkove grafitove gumicky ze sa tam mam zastavit objedna. Spomenul som mu ze si ho odporucil /spomenul/ na nete, bol happy :lol:
Daj adresu toho LKW v Ilave, pojdem si to aj ja kupit, lebo neviem nic poriadne zohnat.

costelo
17-05-2010, 20:47
Je to hneď na začiatku Ilavy v smere od Púchova, Žiliny, Považskej Bystrice, vľavo oproti cintorínu. Kedysi tam bol podnik čo predávali osivo, volalo sa to SLOVOSIVO. Je tam parkovisko zaparkuješ a vojdeš do plechovej ohrady a tam to každý musí nájsť, na konci budovy posledné dvere. Sú tam určite aj nejaké tabuľky, ktoré ťa navedú. No a keď už budeš mať tie túlavé topánky zájdi do Púchova do kauflandu, možno to majú aj inde, a tam si kúp tekuté stierače od firmy Sheron. Volá sa to RAIN OFF. Dajú sa kúpiť aj od korytnačky aj iné ale ,,mastné". Toto stálo pol litra okolo 3,9€ a určite Ti to vydrží na tri autá na celý rok. Machlí sa to raz za mesiac a ak garážuješ vydrží to určite aj viac. Dobre treba čítať návod je to len na sklá, nie na karosériu a polykarbonát, čo je škoda, lebo by to bolo super.
Do Suzuki.

sx4man
30-01-2011, 17:58
Ja som si včera objednal stierače na sx4ku tu (http://www.autok.sk/stierace-champion-c-201_267.html). cena aj s poštovným cca 25 € ...tak uvidíme aké budú:joke:

sx4mil
26-03-2011, 19:37
Prosím vás o názor. Môže sa používať zimná zmes do ostrekovačov skla aj v lete po zriedení destilovanou vodou. Jedná sa mi o to či to nie je agresívnejšie na lak a či letná zmes nemá lepšie čistiace účinky. Ďakujem a pozdravujem vás.

Suuzuukii
26-03-2011, 21:08
Letná údajne na rozdiel od zimnej dokáže lepšie "rozpúšťať" hmyz, tvrdia reklamy. Čo je na tom pravdy ktohovie.

vedek
07-06-2013, 16:56
Vo stvrtok som kupil a dnes namontoval, dufam, ze spravne a dobre:roll: :confused: :wtdo: nove Flat stierace MADE IN GERMANY. Znacka Hayner all season v baleni 650 a 350 mm, univerzal nasadka. Cena 12,20 E. Dufam, ze neuletia ako niekomu tu na fore. Dnes v parkovacej polohe vydrzali cca 90-100 km/h v 50km useku :)

nino
11-06-2013, 11:50
Ja som si kupil Bosch stierace tu (http://www.autosupport.sk/stierace/stierace-suzuki-sx4-hatchback-2006). A su uzasne!!!!

Shrek
11-06-2013, 12:46
U mna sa dlhodobo najviac osvedcili (aj financne, co sa pomeru cena/zivotnost tyka) Bosch Twin. Nie listove AeroTwin, ale tie standardne ramienkove.

vedek
10-07-2013, 10:38
Stierace prezili lejak, ta*****ke pocasie, dialnicu... a funguju skvele ..zatial spokojnost :)

deividmanBB
10-07-2013, 11:42
Mate nejaku stranku na objednanie stieracov s gumickami?

Maňano
10-11-2014, 13:52
Vo stvrtok som kupil a dnes namontoval, dufam, ze spravne a dobre:roll: :confused: :wtdo: nove Flat stierace MADE IN GERMANY. Znacka Hayner all season v baleni 650 a 350 mm, univerzal nasadka. Cena 12,20 E. Dufam, ze neuletia ako niekomu tu na fore. Dnes v parkovacej polohe vydrzali cca 90-100 km/h v 50km useku :)

presne tieto stierače a za rovnakú cenu (asi sme navštívili rovnaký obchod :p) som kúpil a namontoval pre troma týždňami aj ja. Môžem potvrdiť, že stierajú perfektne a tichúčko. A dá sa v nich vymieňať gumička :hurra: (1ks je hneď v balení).

vedek
04-02-2015, 10:31
Test stieracov na SME (http://auto.sme.sk/c/7625143/pozrite-si-test-stieracov-drahsie-nemusia-byt-kvalitnejsie.html?ref=tit)

P.S. Zaujimava diskusia :cool: Manik odporuca v diskusii menit sklo kazde 4 r. :roll::joke: