PDA

Zobraziť plnú verziu : Priechodnosť Ignisa a ochrana spodku

beresl83
20-03-2013, 13:15
Má prosím niekto skúsenosť s priechodnosťou v nerovnom povrchu so Suzuki Ignis 4x2?
Dnes som mal možnosť vidieť spodok Ignisa a som troška sklamaný!Svetlá výška 170 mm, ale zdá sa mi moc zraniteľný! Ak sa nemýlim najnižší bod je výfukové potrubie, alebo sa mýlim? A vpredu nekrytá lamda sonda!Čo sa dá s tým spraviť?
Manželka má Mazdu Demio a tá ma svätlosť 155 mm, ale má pekne všetko skovaté a chránené! Tam keď sme sem tam chytili spodok tak sa nič nedialo! Na Ignise sa bojím, že odvalím výfukové potrubie! Mýlim sa?
ďakujem vopred za názor, skúsenosť, radu

Lukáš

Suuzuukii
20-03-2013, 13:22
:arrow: Ochranný kryt podvozku Ignis (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2018) :study:

A ver tomu, že priechodnosť má ďaleko lepšiu/väčšiu ako M.Demio, však chlapi čo ich mali/majú napíšu viac.

green-ignis
20-03-2013, 13:33
Mal som Ignis len s prednym nahonom a tam kam som sa dostal s nim, sa nedostali ani niektore SUV zvucnejsieho mena. A aj ked som ostal raz na bruchu lezat, nic sa neodtrhlo, ani neohlo, stacilo trochu lopatou odhrabat a islo sa dalej. Jazdil som s nim pravidelne k vode na ryby okolo Vahu a na huby kadetade a vzdy som sa dostal tam kam som so zdravym rozumom sa dostat chcel.

beresl83
20-03-2013, 14:30
Mal som Ignis len s prednym nahonom a tam kam som sa dostal s nim, sa nedostali ani niektore SUV zvucnejsieho mena. A aj ked som ostal raz na bruchu lezat, nic sa neodtrhlo, ani neohlo, stacilo trochu lopatou odhrabat a islo sa dalej. Jazdil som s nim pravidelne k vode na ryby okolo Vahu a na huby kadetade a vzdy som sa dostal tam kam som so zdravym rozumom sa dostat chcel.

......... No keď išiel na brucho, ako je možné, že výfukové potrubie neodtrhlo? hmmm Veď ako som videl, je to najnižšia položená časť, alebo sa mýlim?

beresl83
20-03-2013, 14:33
:arrow: Ochranný kryt podvozku Ignis (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2018) :study:

A ver tomu, že priechodnosť má ďaleko lepšiu/väčšiu ako M.Demio, však chlapi čo ich mali/majú napíšu viac.

Ochranný kryt som pozeral ako prvú vec, len ten chráni iba časť prednú, ostatné výfukové potrubie asi nie!?

Alebo mi niečo uniká?

ďakujem inak za ochotu

Suuzuukii
20-03-2013, 15:11
A na čo chceš chrániť "ostatné" výfukové potrubie? :?: Je predsa pružne uložené.

Keď jazdíš po teréne, musíš počítať s tým, že to niekde šuchneš. Aj PV3S si šuchne o zem a má inú svetlú výšku. Ak nechceš riskovať poškodenie spodku, zaparkuj kde rozum radí skončiť a pokračuj pešo.

beresl83
20-03-2013, 15:40
To som nevedel, že je pružné! Takže má určitú vôlu a poddá napr. pri snehu kde budem chytať spodok keď pôjdem v kolajách!?
Prípadne keď chytím spodok na nerovnostiach?

dik za vysvetlenie vopred

Suuzuukii
20-03-2013, 16:16
Neodtrhnuteľný nie je, ale "normálny" kontakt so zemským povrchom v primeranej rýchlosti zvládne. Chyť studený výfuk za koncovku a sám zistíš akú má možnosť pohybu.

beresl83
18-05-2013, 18:44
Dnes som bol s rodinkou na Offroad zraze pri Trenčíne a môžem potvrdiť, že prejazdnosť Igniska je veľmi dobrá!

Prišiel som do kempu a priamo súťaž bola cca ešte 500 m cestou, ktorú vychodili OFF-ka.

Pýtam sa chalanov v kempe, nakoľko som mal malého syna v aute. Prejdem Ignisom? Pozreli na mna, na auto a že neprejdem!

A úškrny, či som v poriadku!?

A pekne bez záváhania Ignisek prešiel a to je ešte napršané!

Takže, naozaj priechodnosť Igniska je super!

Maňo
19-05-2013, 19:32
Podla mna nie je ziadne 2WD osobne, nie terenne (to pisem kvoli Jimny 2WD), auto, co ma na suchej ceste lepsu priechodnost ako Ignis. Zazil som s nim takpovediac nemozne, a vzdy bez ujmy. Za ujmu ale nepokladam odtrhnuty podblatnik alebo zlomeny naraznik, to je len dan za dobrodruzstvo :p
Na bruchu som skoncil x-krat, a vzdy uplne v pohode. Takze s rozumom, ale smelo!
Ignis 2WD ma vsak aj jednu nevyhodu, ktora plynie z jeho "terennej" koncepcie. Lahky motor a vysoko polozene tazisko sposobuje velmi zle jazdne vlasnosti na zasnezenych kopcoch. Tu sa Ignis 2WD neda porovnavat napr. s takym Favoritom, alebo 105kou, ktore su v zime nezastavitelne.

beresl83
21-05-2013, 11:02
Podla mna nie je ziadne 2WD osobne, nie terenne (to pisem kvoli Jimny 2WD), auto, co ma na suchej ceste lepsu priechodnost ako Ignis. Zazil som s nim takpovediac nemozne, a vzdy bez ujmy. Za ujmu ale nepokladam odtrhnuty podblatnik alebo zlomeny naraznik, to je len dan za dobrodruzstvo :p
Na bruchu som skoncil x-krat, a vzdy uplne v pohode. Takze s rozumom, ale smelo!
Ignis 2WD ma vsak aj jednu nevyhodu, ktora plynie z jeho "terennej" koncepcie. Lahky motor a vysoko polozene tazisko sposobuje velmi zle jazdne vlasnosti na zasnezenych kopcoch. Tu sa Ignis 2WD neda porovnavat napr. s takym Favoritom, alebo 105kou, ktore su v zime nezastavitelne.

Neveril som a priechodnosť je naozaj dobrá, potom čo by dokázal Ignisek 4x4 :):):)
Samozrejme nie je to offroad. Ale na cestu fajn a nespevnenú cestu super!

pekný deň všetkým

Maňo
22-05-2013, 00:49
Opat z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze co sa tyka schopnosti Ignisa 4WD tak Mercedes ML a Hyundai Santa Fe prvej generacie sa jednoducho nechytaju :thumbright: