PDA

Zobraziť plnú verziu : Motor beží ďalej aj po vytiahnutí kľúča zo zapaľovania

mimka82
16-03-2013, 14:01
Dobry den,
viete mi povedat v com je problem, ked mam zapnute svetla a vytiahnem kluc zo zapalovania, tak motor bezi dalej. Az ked vypnem svetla, vypne sa aj motor. Je to chyba od vyroby??

vedek
16-03-2013, 17:56
To som este nepocul :shock: ..co mas za auto? rocnik? kupene ako nove? z bazaru? neni po buracke? MT / AT? Keylees? Ked pridas aj plyn tak pridava otacky (ked nemas uz kluc v zamke)? Nebezi len ventilator?

P.S. nieco podobne mozno funguje na dochladzovanie turba.. Nie je tam nejake pridavne zariadenie?

Beaumont
16-03-2013, 18:53
Dobry den,
viete mi povedat v com je problem, ked mam zapnute svetla a vytiahnem kluc zo zapalovania, tak motor bezi dalej. Az ked vypnem svetla, vypne sa aj motor. Je to chyba od vyroby??

Už jsem toho v životě viděl hodně např. koně plakat, hada chcát, letadlo couvat, dvoumetrové kopřivy, dokonce i komediantskou boudu jsem viděl převrácenou, ale s něčím takovým co popisuješ jsem se tedy ještě nikdy nesetkal.

mimka82
16-03-2013, 19:14
To som este nepocul :shock: ..co mas za auto? rocnik? kupene ako nove? z bazaru? neni po buracke? MT / AT? Keylees? Ked pridas aj plyn tak pridava otacky (ked nemas uz kluc v zamke)? Nebezi len ventilator?

P.S. nieco podobne mozno funguje na dochladzovanie turba.. Nie je tam nejake pridavne zariadenie?

Auto je uplne nove (Suzuki SX4), kupene v jan.2013 od autorizovaneho predajcu v BA. Ked pridam plyn, pridavaju sa aj otacky. Tvari sa, ako keby som ani kluce nevybrala zo zapalovania. Kupovane bolo v ramci akcie, co bezala v zime, takze pochybujem, ze je tam este nieco pridavne namontovane. Sice som blond, ale priatel na to tiez nechapavo pozeral :geek:
Zda sa, ze budem musiet navstivit predajcu, podla reakcie to nie je nic normalne:-(

Suuzuukii
16-03-2013, 19:16
Auto je uplne nove (Suzuki SX4), kupene v jan.2013 od autorizovaneho predajcu v BA.
SX4 aké? :?:

vedek
16-03-2013, 20:36
este mi napadlo, nemoze to byt skrat? Ten dokaze vseĺico.. Aj ked pri novom auti.. Mozno kuna. Ked ide pridat plyn, neskusila si to vypnut chcipnutim motora (ako v autoskole)?

Shrek
16-03-2013, 20:48
Chyba kludne moze byt aj v riadiacej jednotke motora.
Tak ci onak, tu ti urcite nepomoze nikto, toto este nevidel asi nikto.
Odporucam nejazdit a co najskor ist do servisu kde si auto kupila.

vedek
16-03-2013, 21:56
Shrek:arrow: Slecna/Pani by to mohla natocit a nashareovat niekde..nech sa poucime a uvidime konecne nieco take :)

expert007
16-03-2013, 22:08
Dobry den,

To isté som videl u bratovej Toyoty, keď si dal namontovať automatické zapínanie denného svietenia. Pokiaľ mal prepnutý vypínač svetiel manuálne na zapnuté a vytiahol kľúč zo zapaľovania, tak motor bežal pokojne ďalej. Vypol sa, akonáhle sa svetla ručne vypli. Takže predpokladám, že to je spackaná montáž denného svietenia alebo vlastnosť :roll:

nadineh
17-03-2013, 01:33
Dobry den,

Tak taketo nieco mam za sebou, bolo to uplne nove auto a ina znacka, sice nemalo namontovane denne svietenie, ale motor bezal dalej aj po vybrati kluca. Opakovalo sa to sem-tam, najprv v servise nic nezistili, tak som jazdila dalej. O par dni sme boli u kamarata mechanika - pochvalit sa novym autom a motor sa uz nedal vypnut inak, len odpojenim baterie. Auto bolo odtiahnute, do srobiku rozobrate a chyba bola od vyroby v elektrine, vraj v zapalovani. Rozhodne si to namier do servisu.

Beaumont
17-03-2013, 09:21
To isté som videl u bratovej Toyoty, keď si dal namontovať automatické zapínanie denného svietenia. Pokiaľ mal prepnutý vypínač svetiel manuálne na zapnuté a vytiahol kľúč zo zapaľovania, tak motor bežal pokojne ďalej. Vypol sa, akonáhle sa svetla ručne vypli. Takže predpokladám, že to je spackaná montáž denného svietenia alebo vlastnosť :roll:

Zpackaná montáž denního svícení s automatickým rozsvěcováním po nastartování by to být mohla, ale jelikož tam slečna/paní tuto "vymoženost" zřejmě nemá, tak to buda chyba v elektronice nebo kabeláži. Každopádně je nutno jít neprodleně reklamovat. Takhle to nemůže fungovat, je to stejná pitomost, jako kdyby funkce vypínače Central-Stop u stroje, nebo zařízení ve fabrice byla podmíněna předchozím zhasnutí osvětlení na chodbě.
Doufejme, že si s tím v servisu poradí, je dobře že je to tak u nového auta v záruce. Jinak oprava spojená s výměnou jakýchkoliv rídících modulů bývá od 500€ nahoru.

ROSI45
17-03-2013, 22:27
Už jsem toho v životě viděl hodně např. koně plakat, hada chcát, letadlo couvat, dvoumetrové kopřivy, dokonce i komediantskou boudu jsem viděl převrácenou, ale s něčím takovým co popisuješ jsem se tedy ještě nikdy nesetkal.

Já toho hada ještě viděl jak to dělal na dřevěný kámen . . .:!: :o :joke:
Ještě u nás rostou kolopeňky na patníku.