PDA

Zobraziť plnú verziu : Aký motor do GV na bežné jazdenie

Majoo
09-02-2013, 00:03
Čaute
Už asi rok som majiteľom vitari 2,0TD, zatiaľ max spokojnosť, ale toto auto používam len do lesa a na poľovačky a chcem kúpiť grand vitaru na bežné jazdenie, ročník asi 2006 a vyššie, budem ju využívať na bežné jazdenie po meste, do práce to mam 5km, cez leto dovolenka + výlety a cez zimu chodím lyžovať a občas ju určite zoberiem do terénu. prečítal som tu dosť veľa a neviem sa rozhodnúť aký motor. teraz jazdím na 1,9tdi od VW a je to bez problémový motor. o motore od renoltu som moc dobrého nepočul, neviem či tie krátke trasy nezničia DPFko, taktiež uvažujem aj o 2,0 benzíne.

Shrek
10-02-2013, 22:32
Tak je nacase zacat uvazovat miesto o benzine 2.0 o benzine 2.4 ;)
Rozdiel v spotrebe minimalny (mensi a slabsi motor sa s rovnakou vahou viac trapi), rozdiel v krutaku, v jazdnych vykonoch v terene, v stupaniach, pri obsadeni ci nalozeni, alebo pri predbiehani je citelny.

Dalsim faktorom je, ze pre kazdeho "bezne jazdenie" znamena nieco ine - napr. ja jazdim 90% pokojne a us****e, ale ked potrebujem predbiehat (a mam v aute dalsich 2-3 ludi aj s batozinou) alebo uzit si auto v kopcoch ci na zasnezenom povrchu, chcem aby tahalo a malo ten vykon ktory prave potrebujem.

nadineh
11-02-2013, 12:08
Čaute
Už asi rok som majiteľom vitari 2,0TD, zatiaľ max spokojnosť, ale toto auto používam len do lesa a na poľovačky a chcem kúpiť grand vitaru na bežné jazdenie, ročník asi 2006 a vyššie, budem ju využívať na bežné jazdenie po meste, do práce to mam 5km, cez leto dovolenka + výlety a cez zimu chodím lyžovať a občas ju určite zoberiem do terénu. prečítal som tu dosť veľa a neviem sa rozhodnúť aký motor. teraz jazdím na 1,9tdi od VW a je to bez problémový motor. o motore od renoltu som moc dobrého nepočul, neviem či tie krátke trasy nezničia DPFko, taktiež uvažujem aj o 2,0 benzíne.

Rozhodne na tak kratke trasy, ako uvadzas, diesel nie. Cez zimu by sa nestihol ani zahriat a motor "trpi". ... najskor on a potom aj majitel...

durell
11-02-2013, 12:33
To čo popisuješ mi vychádza tak do 10000 km/rok.- jednoznačne 2,4 benzin - mesto a krátke trasy to niet o čom. A ak máš strach daj plyn a na dovolenku strešný box.:)