PDA

Zobraziť plnú verziu : Podložky na Ignise

Maňo
15-09-2008, 10:24
Vcera som bol na autosalone v Nitre. Asi moj najzaujimavejsi postreh je, ze medzi zaparkovanymi autami navstevnikov mohol clovek vidiet ovela zaujimavejsie a krajsie auta, ako priamo na autosalone. Fakt jedinou utechou za tych 130 korun je ta Dacia Sandero, aspon budem mat na com jazdit, kym bude Ignis zas na reklamacii v servise :oops:

Ale k veci. Medzi tymi autami navstevnikov som zbadal cerveny Ignis na trencianskych znackach, ktory mal 16" elektrony obute, ak si dobre pamatam, na 195/45. Zjavne tam boli podlozky, lebo kolesa mu vytrcali asi tak 2 cm z blatnikov.
Nepoznate niekto manika, co ma ten Ignis? Alebo to je niekto odtialto? By som chcel vediet ze ake podlozky tam dal, a ci sa to nejak negativne neodraza na napravach.

Suuzuukii
15-09-2008, 13:44
Občas ten Ignis stretnem, tiež som si všimol, že je nejaký "široký", ale majiteľa nepoznám.

K tým podložkam - podľa mňa to autu "nepomôže", pretože štandardne je disk osadený tak, aby jeho geometrický stred bol v osi so stredom ložiska. Keď dáš podložku, okamžite bude ložisko ináč namáhané.

ROSI45
15-09-2008, 14:09
Záleží taky na ET velikosti disku. Čím menší ET tím víc kolo leze ven a auto vypadá lépe. Pokud je to však příliš vidět, nemají to, alespoň u nás, rádi policajti, o STK ani nemluvím.

Maňo
15-09-2008, 20:13
No ved ano, ale ja podlozky nechcem na rozsirenie auta, ale len ako prostriedok na to, aby som tam mohol dat vacsie kolesa (disk + pneu). Len sa bojim, ze po zalozeni podloziek stupne sila posobacia pri narazoch na koleso, a tym padom trpi polos. Pretoze podlozka je vlastne predlzenim poloosi. Alebo som nespravne pochopil mechaniku?

Vacsie kolesa by sa mi totiz zisli z dvoch dovodov:
1. Vela a casto jazdim po dialnici, a tam sa da s vacsimi kolesami ist pri rovnakych otackach motora vacsou rychlostou, co setri motor a palivo,
2. Trosku by mi to vylepsilo svetlu vysku, co je super pri prejazde kadejakych lahsich terenov, obrubnikov a pod.

Suuzuukii
15-09-2008, 20:18
No ved ano, ale ja podlozky nechcem na rozsirenie auta, ale len ako prostriedok na to, aby som tam mohol dat vacsie kolesa (disk + pneu). Len sa bojim, ze po zalozeni podloziek stupne sila posobacia pri narazoch na koleso, a tym padom trpi polos. Pretoze podlozka je vlastne predlzenim poloosi. Alebo som nespravne pochopil mechaniku?
To som pochopil, že to zvažuješ kvôli väčším kolesám.
Ako myslíš, že bude trpieť poloos? Však jej uloženie sa nemení a namáhaná je predovšetkým na krut a ten sa podložkou nemení, či?

Podľa mňa by si to odnášalo ložisko, tlmič a čapy - väčšia páka - väčšia sila - kratšia životnosť.

ROSI45
15-09-2008, 20:47
Z té životnosti bych si hlavu nedělal, ale jak chceš zjistit na jak velkou podložku jak velké kola můžeš dát, aby ti to nedřelo podběhy třeba při větším otočení volantem ? Má to někdo vyzkoušené ?

Suuzuukii
15-09-2008, 20:51
Z té životnosti bych si hlavu nedělal, ale jak chceš zjistit na jak velkou podložku jak velké kola můžeš dát, aby ti to nedřelo podběhy třeba při větším otočení volantem ? Má to někdo vyzkoušené ?
Nejaké pokusy už boli realizované, pozri si Aké gumy sa zmestia na Ignisa (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=167).

Suuzuukii
16-04-2009, 20:47
Tak toto som dnes našiel na parkovisku. Nech som kukal akokoľvek, podložky som tam nevidel, takže zrejme disk s takým extrémnym ET - trčia poriadne.

Duch
16-04-2009, 20:55
Uz len znizit a pekny Ignis na svete. Pozdravujem majitela :thumbright:

P.S. Vobec mu vela netrcia. To moze mat nejake 205/50 R16 alebo aj 195ky len s nizkym ET. Keby to znizil potom by to bolo lepsie vidiet o kolko mu trcia von.

david07
20-04-2009, 17:55
Mne trcia tie kola este viac ako tomu striebornemu ignisu, vecer pridam foto