PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 nebo nový Swift?

swifter
05-12-2012, 14:09
Zdravím všechny Suzukáče, na jaře bych už konečně chtěl koupit nové auto a jak jinaknež zase Suzuki. Jen se pořád nemůžu rozhodnou, jestli SX4 (GS nebo Street, koupil bych ji u sousedů;)) nebo nový Swift 1.2 GLX. Jsme jen dva, takže moc prostoru nepotřebujeme, Swift by měl stačit, ale žena chce větší kufr:rolleyes: a SX4 se jí hodně líbí. Mě se SX4 líbí taky, ale přeci jen je Swift modernější, má 5* ENCAP, USB vstup atd. Obě suziny jsem si projel a každá má něco do sebe - prostě těžké rozhodování.
Původně jsem chtěl počkat na novu SX4, ale ta ještě pár let nebude...Můžete prosím uvést své zkušenosti a argumenty pro a proti SX4 resp. Swiftu?
Profil použití: denně do práce 35+35 km okreska, víkendové výlety do cca 200km max, dálnice D11 a R10 ne moc často.
Díky.

Suuzuukii
05-12-2012, 14:32
Možno ti pomôžu tieto témy:

:arrow: Prečo som si kúpil SX4 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=339) :study:
:arrow: Prečo som si kúpil Swift (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=338) (2005-2010) :study:

Ja som poškuľoval tiež po novom Swift Sporte, ale nakoniec som sa rozhodol pre SX4 hlavne kvôli vnútornému priestoru. A neľutujem a užívam si okrem iného aj priechodnosť SX4ky všade tam, kde som v minulosti so Splashom drhol takmer brucho po zemi :) S SX4 sa dostaneš všade tam, kde so Swiftom už nie. V zime neriešiš kopu snehu pred autom, máš o niečo väčší kufor a o niečo vyšší výkon. Podľa mňa pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie súvisiace s vyšším posedom. A rozdiel v cene je minimálny.

Ináč podobnú dilému Swift vs. SX4 riešila aj Dáša v téme Prvé dojmy z jazdy s New Swift (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1506) a čo viem, tak sa rozhodla nakoniec pre SX4-ku.

swifter
06-12-2012, 12:44
Díky za odpověď, stále více se kloním k SX4, i když ta bezpečnost už není žádná špička, ale bodově je to naúrovni Oktávky, takže to snad nebude nejhorší. Mimochodem, po FL má prý SX4 pevnější kastli díky použití vysokopevnostní oceli - neexistují nějaké crash testy SX4 po FL?

Suuzuukii
06-12-2012, 13:06
Nový crashtest som nevidel, neviem či existuje. Ale tie testy ber s veľkou rezervou, pretože môžeš mať hviezdičiek koľko len chceš, podstatnejšie je s čím sa zrazíš, rozumej je rozdiel crash Swift a Touareg, Swift a Up!, atď. a či pôjde o bočný náraz, čelný s úplným, alebo čiastočným prekrytím, stav vozovky a okolia atď.. EuroNCAP testy sú laboratórne a realita je úplne iná a to že má Swift 5* a SX4 len 4* neznamená, že na tom posádka v menšom a nižšom Swifte bude lepšie ako v SX4-ke.

Pepin
07-12-2012, 17:15
Napíšu to jednoduše, pokud máš "krejcary" na SX4 kup si ji.
My jako rodinka jsme původně měli jasno, že koupíme Swifta, ale dnes mě jak manželka i dcera říká: "ten Swift je jak angličák" :D
Jěště že máme tak velký auto... :D:D:D

Beaumont
07-12-2012, 17:28
... Mimochodem, po FL má prý SX4 pevnější kastli díky použití vysokopevnostní oceli...

...co to je...????

Suuzuukii
07-12-2012, 17:31
...co to je...????
Po FaceLiftu ;)

Beaumont
07-12-2012, 18:19
Po FaceLiftu ;)

No to mi je jasné, ale není mi jasné to použití "vysokopevnostní oceli" pro výrobu hlubokotažného karosářského plechu. Použití pro výrobu pancířů válečných vozidel a tlakových nádob bych chápal, ale aby SX4 po FL byla neprůstřelná, no nevím, mafiáni si pořídí spíše Hummera a bez crash testu.