PDA

Zobraziť plnú verziu : Zmena N1 na M1

lukysuzuki
19-11-2012, 23:03
potrebujem poradiť, hlavný importer sa k tomu vyjadril tak, že oni to nespravia lebo moje auto je v skutočnosti M1 (to znamena že má 5 sedadiel nemá mriežku...) ale v techničáku N1 (to znamená 2 miesta na sedenie, deliaca mreža za prednými sedadlami a zbytok ložná plocha.. ) a šli by proti sebe, že spravili daňový podvod a ani legislatíva nepovoľuje dva krát prestaviť auto....
mrežu sa mi podarilo bez problému za 6€ poplatok odstrániť
teraz by som ešte chcel keď nie zmeniť m1 na n1 tak aspoň dopísať tie 3 resp. aspoň 2 sedadlá aby auto bolo 4-5 miestne a to by bola moja maximálna spokojnosť:)

mba_sk
20-11-2012, 11:07
Myslim, ze ani zmena zo 4 na 5 miestne sa ti nepodari vybavit presne z toho isteho dovodu ako zmena n1->m1...:(
S odstranenim mreze mozes mat problem - pri N1, pokial mreza bola sucastou pri kupe auta, ju nemozes dat prec - auto sa oficialne stane nesposobile pre prevadzku.

Beaumont
20-11-2012, 11:45
Neznám sice slovenskou legislativu, ale myslím si, že by se v tomto případě jednalo o přestavbu a poplatek a ostatní záležitosti by nebyly levná záležitost. Nejjednodušší je rozmyslet si, jakou kategorii vozidla kupuji nebo se smířit s tím co mám.

lukysuzuki
20-11-2012, 12:26
Myslim, ze ani zmena zo 4 na 5 miestne sa ti nepodari vybavit presne z toho isteho dovodu ako zmena n1->m1...:(
S odstranenim mreze mozes mat problem - pri N1, pokial mreza bola sucastou pri kupe auta, ju nemozes dat prec - auto sa oficialne stane nesposobile pre prevadzku.

lenže mriežku mi bez problémov dali preč za 6€ na DI (nový techničák)

mba_sk
20-11-2012, 14:14
Potom sorry - zrejme to suvisi s tym, ze aktualne nemusia mat nove N1 auta mriezku, ale vedel som to tak, ze relativne nie davno to mozne nebolo.

Skus, este pripadne odbor dopravy na ou - cez nich sa riesia zmeny na aute...

Beaumont
20-11-2012, 14:38
lenže mriežku mi bez problémov dali preč za 6€ na DI (nový techničák)

Mřížka neurčuje, zda je vozidlo N1, nebo M1. To určují i jiná kritéria. Jestli může mít navíc 2, nebo 3 zadní sedadla je podmíněno například přítomností kotevních úchytů pro bezpečnostní pásy. Pokud tam nejsou, tak není možné je tam jenom tak prostě přidělat aniž by se jednalo o přestavbu a ta by přišla určitě na víc, než 6€. Pokud to jde, typoval bych poplatek tak od 1000€. Skříňovou Avii také nezměníš na autobus jenom administrativní změnou z N na M za 6€.

lukysuzuki
20-11-2012, 16:26
Mřížka neurčuje, zda je vozidlo N1, nebo M1. To určují i jiná kritéria. Jestli může mít navíc 2, nebo 3 zadní sedadla je podmíněno například přítomností kotevních úchytů pro bezpečnostní pásy. Pokud tam nejsou, tak není možné je tam jenom tak prostě přidělat aniž by se jednalo o přestavbu a ta by přišla určitě na víc, než 6€. Pokud to jde, typoval bych poplatek tak od 1000€. Skříňovou Avii také nezměníš na autobus jenom administrativní změnou z N na M za 6€.

lenže ja mám karosériu normálne m1 5 miest žiadna mreža ale v techničáku je písaná n1 a iba 2 miesta...

Beaumont
20-11-2012, 18:26
lenže ja mám karosériu normálne m1 5 miest žiadna mreža ale v techničáku je písaná n1 a iba 2 miesta...

Tak to je potom velký problém, takový nesoulad se skutečným stavem. Co na to na STK? Kdyby se jednalo jenom o tu přepážku, tak tam se nejedná o vztah ke specifikaci kategorie vozidla, ale o atribut, který v minulosti určoval možnost odečtu DPH.
Pokud se jedná o původní originální velký techničák tak to pro úředníky zřejmě bude takový "překladatelský oříšek". Něco podobného, jako když ty nebudeš mít přidělené rodné číslo. Prostě neexistuješ, a basta.

stanleyhp
20-11-2012, 18:36
a nemože to byť len preklep v techničáku?Ty si prvý majitel alebo si to kúpil ako jazdenku?

durell
21-11-2012, 08:25
a nemože to byť len preklep v techničáku?Ty si prvý majitel alebo si to kúpil ako jazdenku?

Chyba sa dá odstrániť len chybou a rovnakým mechanizmom ako vznikla sa môže aj opraviť, ale treba na to zopár kamarátov a dva prepisy vozidla.

Akýkolvek iný postup je viac menej nerealny a doslova "štanie proti vetru".

Vela šťastia.

fotograf
21-11-2012, 10:47
Chyba sa dá odstrániť len chybou a rovnakým mechanizmom ako vznikla sa môže aj opraviť, ale treba na to zopár kamarátov a dva prepisy vozidla.
Vela šťastia.

Asi tak nejako... Prehovorili skúsenosti - mám tiež podobné. :mrgreen:
Treba si však položiť otázku: nozaj to chcem? (alebo tak musím nevyhnutne mať?) :scratch: :?:
Všetko totiž stojí peniaze... :?

stanleyhp
21-11-2012, 15:08

Vela šťastia.
ak to pokašlali policajti pri prepise, nemal by byť problém podla starého techničaku to skontrolovať a opraviť

stanleyhp
21-11-2012, 15:19
Asi tak nejako... Prehovorili skúsenosti - mám tiež podobné. :mrgreen:
Treba si však položiť otázku: nozaj to chcem? (alebo tak musím nevyhnutne mať?) :scratch: :?:
Všetko totiž stojí peniaze... :?
Podla mňa to neni o chcení ale o nutnosti to dať do poriadku. Veď stačí natrafiť na STK-čke (tej by som sa až tak nebál, za pár € sa prižmúria oči aj za väčšie nedostatky) alebo pri cestnej kontrole na aktívneho blbca a "za nelegálnu prestavbu" prídeš o značky a techničak ale zaplatiš ešte aj peknu pokutu

durell
21-11-2012, 15:22
Sedačky tam môžu byť a nikto na STK ani pri cestnej kontrole nič nepovie pokial v aute nieje viac ako 2 ludia. Prestavby sa robili aj takto s mrežou a ponechanými sedačkami. Takých aut som už zopar videl.

lukysuzuki
21-11-2012, 16:30
a nemože to byť len preklep v techničáku? Ty si prvý majitel alebo si to kúpil ako jazdenku?

jazdenka, ja ho mám už 4 roky a teraz keď sa ho chcem zbaviť a niečo novšie kúpiť, tak každý sa toho bojí. nikdy si to žiaden policajt nevšimol ale asi som debilný dobrák lebo ja to každému hovorím keď sa príde pozrieť a mňa o.... keď som ho kupoval....

nadineh
21-11-2012, 19:22
jazdenka, ja ho mám už 4 roky a teraz keď sa ho chcem zbaviť a niečo novšie kúpiť, tak každý sa toho bojí. nikdy si to žiaden policajt nevšimol ale asi som debilný dobrák lebo ja to každému hovorím keď sa príde pozrieť a mňa o.... keď som ho kupoval....

No myslim si, ze pri prepise, ked si auto kupil, tak si snad precital technicky preukaz, ci? Ak si auto vlastnil styri roky, uz nedokazes dopravnemu inspektoratu chybu. Cele mi to nejako posmrdkava... a prave tym danovym podvodom.

Beaumont
21-11-2012, 19:45
... Cele mi to nejako posmrdkava... a prave tym danovym podvodom.

Madam zřejmě trefila hřebíček na hlavičku. Tady bude ten zakopaný pes. Machinace kolem odpočtu DPH prvního majitele, mazaného podnikatele. Nekupoval jsi náhodou vozidlo od právnické osoby, nebo podnikatele ?

shark79
15-09-2013, 13:51
Ja by som to neriešil. V techničáku mám N1, poistku platím ako za M1.

Počet miest na sedenie 2, reálne 5 miestne auto, bez mriežky behá od roku 2002 a myslíš, že to niekedy niekto kontroloval?

Jediný prúser by snáď mohol byť pri nehode, ale stále sa vieš poistiť reverzom.

Aj moja GV bola kúpená ako firemná, kvôli odpočtu, ja som ju od rodinnej firmy odkúpil a behám s ňou už tri roky a bez problémov.