PDA

Zobraziť plnú verziu : Totálna škoda v poisťovni Uniqa a cena náhradných dielov

profiter
17-08-2012, 12:53
Toto sa mi stalo pred necelymi tromi tyzdnami po strete s vysokou zverou:

7543 7544

az vcera padol verdikt, ze to bude totalka, este netusim, co to znamena v cislach, vseobecne by sa od trhovej ceny mala odratat hodnota pouzitelnych zvyskov a spoluucast, tak som zvedavy, kolko to asi bude.
Ma niekto skusenosti s poistovnou uniqa pri totalke, resp. aj s inou poistovnou?

co sa tyka samotnej opravy, v znackovom servise vysla cena cca 10500,-€ co prevysuje trhovu hodnotu, aj ked moja predstava je, ze to auto by cca 10 litrov cenu malo.

Trochu sa pohravam s myslienkou, ci to predsa len nedat opravit, je nejaka moznost kupit nahradne diely lacnejsie ako v autorizovanom servise, resp. so zlavou?

Suuzuukii
17-08-2012, 13:02
No pekne :(

Osobne mám dve skúsenosti s totálkou.

Skúsenosť číslo 1:

Naši rozsekali Swifta na kusy po strete s náklaďákom. Z auta nezostalo okrem pár drobnosti v podstate nič. Postup poiťovne, tuším to bola Kooperativa, bol ako si napísal. Cena opravy bola vyššia ako aktuálna cena Swifta pred búračkou. Od tejto ceny odrátali cenu pár dielov čo boli ešte "funkčné", spoluúčasť nepamätám ako to s ňou bolo, rozdiel vyplatili a s vrakom sme si mohli robiť čo sme chceli.

Skúsenosť číslo 2:

Vybozkával som zvodidlá so svojim Swiftom. Cena opravy bola vyrátaná na 125 tisíc. Cena Swifta pred búračkou bola stanovená na 105 tisíc. Chceli z toho spraviť totálku. Po dohode so servisom, že Fa bude na 105 a zvyšok buď vykešujem, alebo sa použijú staršie diely, čím sa zníži cena opravy, to nakoniec poisťovňa (Kooperativa) povolila opraviť a Swift jazdí dodnes :)

Čo sa dielov za rozumné ceny týka, skús napr. www.checker.sk (http://www.checker.sk), neviem čo všetko na SX4 su schopní dodať, ale za opýtanie nič nedáš. Ale zavolaj si, na e-shope je toho zlomok. Prípadne ak si z okolia TN dobehni a pobav sa aj o prípadnej oprave. Ak to v autorizáku zrátali na 10.500.- tak si dovolím tvrdiť len takto od pása, že by sa to dalo aj o 1/4-1/3 lacnejšie urobiť, ak by boli dostupné diely od dodávateľov od ktorých berú bežne (trochu ich poznám, preto takto.)

profiter
17-08-2012, 16:09
vie niekto ako je to s totalkou, ostava auto v evidencii vozidiel a moze sa aj napriek cenovej nevyhodnosti opravit alebo sa automaticky vyradi z evidencie a je pouzitelne iba na ND?

stanleyhp
17-08-2012, 16:52
vie niekto ako je to s totalkou, ostava auto v evidencii vozidiel a moze sa aj napriek cenovej nevyhodnosti opravit alebo sa automaticky vyradi z evidencie a je pouzitelne iba na ND ?
Podľa mňa auto ostáva v evidencii kým ho ty ako majiteľ nedáš zošrotovať a odhlásiť, poisťovňa s tým nemá nič spoločné. Čo sa týka tej opravy, veď práve takéto autá po búračkách sa opravujú a následne predávajú ako "nikdy búrané", po prvom majitelovi s nízkym počtom kilometrov:-(.
Skús pozreť stránky www.autofra.sk (http://www.autofra.sk) alebo www.autobazareu.sk (http://www.autobazareu.sk) , prvá je firma čo dovážaju tovar z polska a na tej druhej je tiež zopár inzerátov, alebo aj búrané autá, jedno tam bolo síce benzin, za 4000 predok na nom bol v poriadku.
Ako je na tom ten predok, je to aj posunuté alebo nie, lebo podla fotiek nevyzerá, že by boli výstuhy poohýbané.

Beaumont
17-08-2012, 17:05
Toto sa mi stalo pred necelymi tromi tyzdnami po strete s vysokou zverou:

7543 7544

az vcera padol verdikt, ze to bude totalka, este netusim, co to znamena v cislach, vseobecne by sa od trhovej ceny mala odratat hodnota pouzitelnych zvyskov a spoluucast, tak som zvedavy, kolko to asi bude.
Ma niekto skusenosti s poistovnou uniqa pri totalke, resp. aj s inou poistovnou?

co sa tyka samotnej opravy, v znackovom servise vysla cena cca 10500,-€ co prevysuje trhovu hodnotu, aj ked moja predstava je, ze to auto by cca 10 litrov cenu malo.

Trochu sa pohravam s myslienkou, ci to predsa len nedat opravit, je nejaka moznost kupit nahradne diely lacnejsie ako v autorizovanom servise, resp. so zlavou?

Pokud máš havarijní pojištění, nech si vyplatit vyčíslenou časovou cenu rozpočtem a zbylý vrak prodej za cenu použitelných zbytků. Oprava se nevyplatí. Pouze v případě, že bys havarijní pojištění neměl, šlo by to opravit podstatně levněji, než jak to vyčíslil značkový servis, ale bude to již jen opravené bourané auto se všemi důsledky, které bude jen čekat na kavku, která ho případně koupí.
Značkový servis totiž vymění všechny i jen trochu poškozené díly. něco jde třeba porovnat a použít znovu, ale vzhledem k tomu, co je různých plastů co při sebemenší deformaci uletí, je taková improvizace nanic. Navíc zde bude s největší pravděpodobností hnutá i přední část skeletu.

profiter
17-08-2012, 19:05
do opravy pojdem iba ak nie su pohnute napravy a ak sa samozrejme zmestim do sumy, ktoru vyplati poistovna po odratani vraku. V tomto nemam celkom jasno, kolko to moze byt. Co sa tyka trhovej ceny vozidla v case nehody, ta by mohla byt cca 10 000,-, predpokladam, ze poistovna mi bude chciet vnutit nizsiu cenu, ale v zasade to je dost jasny pojem, maju to aj vo vseobecnych podmienkach, takze tato suma sa nemoze velmi odlisovat od sumy, za aku sa taketo auta predavaju na slovenskom trhu. Co som tak zbezne pozeral, tak od 8000-11000, podla roku vyroby a stavu tachometra.

V pripade, ze by som auto neopravoval, tak by ma nemusela trapit ani cena vraku, lebo poistovne dnes sprostredkuju predaj vraku a zevraj odrataju skutocnu cenu, za ktoru sa preda. Sam vrak predavat urcite nebudem a ani mi nie je celkom jasne ako sa odhlasuje auto z evidencie, ktore sa rozpreda na suciastky, pokial viem na odhlasenie treba potvrdenie o zosrotovani a zevraj na zosrotovanie treba doniest prakticky cele auto. Ale mozno sa uz zakony zmenili.

Osobne si myslim, ze vraky kupuju ludia, ktori vedia auto lacno opravit a potom predat, resp. ho postupne rozpredavaju.. Nedaleko mojho bydliska je jeden servis a v jeho blizkosti je kopec "vrakov" v oplotenom areali, vacsina z nich aj s SPZ-kami. Nikdy by ma nenapadlo, ze raz takto skonci aj moje auto, vlastne som ani nechapal, komu je na co tolko "srotu".

Keby nestrelili airbagy, tak by to totalka urcite nebola a otazne je preco vobec strelili, v aute nebolo ziadne pretazenie, ja a ani moj syn sediaci na prednom sedadle, sme sa airbagov ani nedotkli, auto islo zotrvacnostou dalej, dokonca aj ta srna, resp. asi skor jelenica z miesta nehody usla.

Beaumont
17-08-2012, 19:13
Airbagy vystřelily proto, neboť jejich aktivátor je pod levým předním světlem a dostal asi přímou pumelenici.
Buď rád, že jsi to se svým synem přežil ve zdraví. Jeden známý, co mu srnu odhodil protijedoucí náklaďák v noci v devadesátce na přední sklo, takové štěstí neměl.

profiter
17-08-2012, 19:28
To mi je jasne, ze taketo strety mozu dopadnut aj horsie, nakoniec dobre, ze som nemal ziadnu sancu reagovat, len som uvidel stado pod svetlami, potom naraz, nic strasne, ale tie airbagy ma vystrasili, syn si myslel ze nam to zviera padlo do auta, tak som ho musel skludnit, ze to je iba airbag. Najhorsie bolo to, ze v aute bol taky dym z pyrotechniky, ze som si myslel, ze auto zacina horiet, az na druhy den som si uvedomil, ze to bolo z airbagov. V aute sme boli komplet rodina, vracali sme sa z dovolenky (z leteckej) a toto sa stalo cca 30km pred Presovom. V ten den boli neskutocne burky, myslim ze den predtym boli v Cechach, ale ked som vyrazal na vecer z hlohovca (auto som mal u svagra), tak som vobec netusil, ake bude fajne pocasie od ziaru smerom dalej na vychod. Cely cas som mal strach, ze auto trafi blesk, este som si hovoril, ze v takom dazdi sa ani zvieratam nebude chciet behat po cestach a predsa...
Inak ja a aj moj syn sme videl tri ruzove prasata, ale tak 2x vacsie ako normalne, tak som najskor policajtom vravel ze asi diviaky, ale oni mi vysvetlili, ze to bola skor vysoka zver...

Ale mas pravdu, su to iba plechy, podstatne je ze sa nikomu nic nestalo!

vedek
17-08-2012, 20:48
stanleyhp:arrow:...po nejakom pare dochodcov, ci lekarovi :lol:...
Ten vrak treba zosrotovat v srotovisku a to aj s potvrdenim o ekol. likvidacii..potom k nejakemu organu, ci na urad..a tam az odhlasia auti..onehda o tom niekde pisali:?

profiter :arrow: tsi pana pekne dostala ***ina ...:-( ..hlavne, je ze ste vsetci ok:)

stanleyhp
17-08-2012, 21:33
stanleyhp:arrow:...po nejakom pare dochodcov, ci lekarovi :lol:...
Ten vrak treba zosrotovat v srotovisku a to aj s potvrdenim o ekol. likvidacii..potom k nejakemu organu, ci na urad..a tam az odhlasia auti..onehda o tom niekde pisali:?

profiter :arrow: tsi pana pekne dostala ***ina ...:-( ..hlavne, je ze ste vsetci ok:)
malo by to tak byť.......žial ale realita je ina

Pepin
20-08-2012, 17:17
Osobně bych zkusil auto prodat na inzerát, tak jak je. Je spousta internetových bazarů, vložím pár fotek a cenu dohodou. Pokud by se někdo našel, tak hodnotu auta rozpočtem z pojišťovny + prodaný vrak.
Ale jinak bych byl rád, že jsme živí a zdraví.

profiter
09-09-2012, 11:04
V piatok bolo v spravach, ze v okoli obce Klcov sa povaluju popri ceste zdochliny zrazenych zvierat, mne sa to stalo kusok za Nemesanmi, co je hned vedlajsia dedina, takze v tomto obdobi dost rizikovy usek. Asi tam tie zvery niekto laka na nejake fajnoty.

Inak 3.9. nam dosiel z poistovne oficialny list, ze to bude riesene ako totalna skoda, na zaklade predbeznej kalkulacie zo znackoveho servisu. Len podotykam, ze sme to nahlasili 30.7. a 3.8. dostali tu kalkulaciu zo servisu. Takze mesiac trvalo, ze prisli k zaveru, ze totalka. Auto mozno este dam opravit, zavisi to od toho, kolko nam odrataju za vrak, len netusim kedy sa to dozviem.

Suuzuukii
09-09-2012, 11:10
...Inak 3.9. nam dosiel z poistovne oficialny list, ze to bude riesene ako totalna skoda, na zaklade predbeznej kalkulacie zo znackoveho servisu. ...

Toto je ale nejaký neštandardný postup poisťovne. :!: Pretože cenu opravy si poisťovňa nestanovuje podľa kalkulácii servisov, ale podľa vlastných tabuliek cien za prácu a diely a tie sa takmer vždy líšia od reálnych cien a to väčšinou smerom nadol (reálne potrebný počet hodín na opravu je vyšší ako napočíta poisťovňa, diel je často krát drahší ako si započíta poisťovňa), čo by v tomto prípade malo byť pre teba výhodnejšie (rozpočet poisťovne by bol istotne nižší ako rozpočet servisu).

Beaumont
10-09-2012, 07:31
Toto je ale nejaký neštandardný postup poisťovne. :!: Pretože cenu opravy si poisťovňa nestanovuje podľa kalkulácii servisov, ale podľa vlastných tabuliek cien za prácu a diely a tie sa takmer vždy líšia od reálnych cien a to väčšinou smerom nadol (reálne potrebný počet hodín na opravu je vyšší ako napočíta poisťovňa, diel je často krát drahší ako si započíta poisťovňa), čo by v tomto prípade malo byť pre teba výhodnejšie (rozpočet poisťovne by bol istotne nižší ako rozpočet servisu).

Rozpočet pojišťovny je samozřejmě nižší než rozpočet servisu, ale obě dvě instituce mají na kalkulaci podobný počítačový program. Každopádně ten kdo má možnost si auto opravit sám, nebo zpřízněného mechanika, nemůže nikdy při výplatě škody rozpočtem prodělat.
Servis si napočítá kde co, pojišťovna to třeba celé neuzná, ale v případě zánovního auta většinou ano. Nevýhoda je spoluúčast, která je v tomto případě automaticky započítána.
Suma sumárum, pokud by Profiterovi vyplatili rozpočtem 10 000€ a odpočet za použitelné zbytky byl 2 000 €, dalo by se vozidlo opravit mimo značkový servis za 5 000 € a ještě by zbylo na "botičky". Auto by sice už nebylo to co bývalo, ale něco by ještě najezdilo, a pak by šlo do světa.
Až bude mít Profiter doma peníze od pojišťovny a vrak rozhodne se co a jak. To lze ale treprve po odstrojení a rozvaze co všechno bylo nevratně poškozeno a s čím se dá ještě improvizovat.

profiter
10-09-2012, 09:14
Toto je ale nejaký neštandardný postup poisťovne. :!: Pretože cenu opravy si poisťovňa nestanovuje podľa kalkulácii servisov, ale podľa vlastných tabuliek ....

to mi bolo povedane na pobocke v case, ked este nebolo iste ci to bude totalka, ale nakoniec v tom liste je doslova napisane "...na zaklade predlozenej kalkulacie..". Chapem to tak, ze nieco tam napisat museli a mozno fakt ratali aj podla svojich tabuliek. Co ma vsak viac mrzi, ze dodnes neviem z akej trhovej ceny vychadzali a s akym odskodnenim mam ratat. Na moj vkus to cele trva strasne dlho, zevraj likvidator caka na hlasenie z policie, az neskor sme pochopili, ze to hlasenie by malo byt na nejakom serveri, kde maju poistovne pristup, problem je v tom, ze tam policia dava iba dopravne nehody a stret so zverou je iba skodova udalost. Takze likvidator darmo caka, to hlasenie tam nikdy nebude, co sme minuly tyzden aj na pobocke vysvetlili, aby mu to pretlmocili. on si to hlasenie jednoducho musi vyziadat a to neurobil, inak by ho uz davno mal. Zarazajuce je, ze toto mal vediet sam, predsa to nerobi prvy krat.

Inak likvidator je viac utajena osoba ako nejaky specialny prokurator, alebo sudca, to sa potom tazko komunikuje, ked len clovek chodi na miestnu pobocku, alebo vyvolava do call centra a vsade ho odbiju, ze sa caka na hlasenie a oni ani nevedia, kedy poziadali o to hlasenie, lebo vlastne nepoziadali.

Suma sumárum, pokud by Profiterovi vyplatili rozpočtem 10 000€ a odpočet za použitelné zbytky byl 2 000 €, dalo by se vozidlo opravit mimo značkový servis za 5 000 € a ještě by zbylo na "botičky". Auto by sice už nebylo to co bývalo, ale něco by ještě najezdilo, a pak by šlo do světa.
Až bude mít Profiter doma peníze od pojišťovny a vrak rozhodne se co a jak. To lze ale treprve po odstrojení a rozvaze co všechno bylo nevratně poškozeno a s čím se dá ještě improvizovat.

Odskodnenie rozpoctom a totalka su dve odlisne veci, ale v zasade moze ist o podobne peniaze v pripade, ze si vrak necham. Aj ked mozno v tomto konkretnom pripade by som rozpoctom mohol dostat viac penazi, ale vobec netusim z coho poistovna pri takej kalkulacii vychadza. V call centre mi povedali ze mam poslat mail s otazkami na likvidatora a ze dostanem odpoved, no zatial mi nedoslo ani potvrdenie, ze ten mail precitali, takze asi tak.

Zene sme uz objednali nove auto (Golf VI 1.2TSI), bolo to asi jedine auto z nizsej strednej triedy, ktore az tak nenarastlo a ktore si trufa soferovat. A SX4-ku zachranim iba ak to bude mat zmysel, cize presne ako napisal beaumount, ked mi za vrak odrataju cca 2 litre, a za opravu dam dalsie 2-3 litre (z vrakovych suciastkok bez airbagov a pasov). Vlastne to bude akokeby som ten vrak od zeny odkupil ja a dal si ho nizkozpoctovo opravit. Keby to cele malo stat viac, tak to samozrejme zmysel nema, lebo si ho rovno mozem kupit na inzerat neburane s airbagmi atd...

Pepin
10-09-2012, 20:24
Přesně ta stejná ukecanost jako v mém případě. Po čtyřech měsících jsem musel pojišťovnu viníka kontaktovat sám, ve smyslu co a jak.
Pojišťovna odpověděla, že nemá hlášení od Policie. Sám jsem si na Policii zašel a tam se strašně divili, co chci, když tohle oni posílají max. do měsíce. Dali mě opis, donesl jsem to na pojišťovnu a další dva měsíce nic. Pak mě bylo rečeno, že mají moc práce a mám počkat.
Tohle byla Česká podnikatelská pojišťovna. A víte co mě zachránilo, že ten kamion co mě naboural mě trefil návěsem, který byl pojištěn u Allianz.
Tak jsem to zkusil tam, ve smyslu: udělal to návěs tak ať platí.
Za deset dní jsem měl peníze rozpočtem na účtu a šlo o směšných 5000,- Kč.
Ale pochopil jsem jednu velmi důležitou věc. Pokud bych neměl protokol od Policie a škůdce by nenahlásil pojistnou událost, tak jsem nikdy nic nedostal.

profiter
02-10-2012, 20:14
Tak uz to konecne poistovna vyriesila, "stacilo" pockat este jeden mesiac. Zrejme to cele stalo na tom hlaseni z policie, ktore si likvidator vyziadal neskoro, lebo netusil, ze si ho ma vyziadat. Uz je to jedno, dockali sme sa, vlastne od piatka mam uz aj peniaze na ucte, len som o tom nevedel, lebo nemam nastavenu "najkrajsiu sms-ku" (kredit na ucte).
Za vrak odratali 2850,- € a vobec nam neponukli, ze sprostredkuju predaj na burze. Maklerovi povedali, ze by to uz bolo v tom liste, keby mali o to zaujem. Tak som to vcera vecer hodil na web presne za tu cenu s tym, ze ked sa nepreda cca do tyzdna, tak si ho mozno este dam aj opravit alebo budem tlacit na poistovnu aby sprostredkovala predaj. Auto sa predalo za 5 minut, hned prvy volajuci ho naozaj chcel a dnes si pren dosiel. Aj ked sme boli zo zaciatku nastaveni, ze to chceme za kazdu cenu opravit, za tie dva mesiace bez auta sme zmenili nazor. Jednoducho ako druhe auto v rodine urcene prevazne na kratke trasy po meste to nema zmysel, lebo je to dizel.

Vcera nam okrem listu z poistovne dosla aj vernostna karta z miestneho znackoveho servisu Suzuki (ACK auto (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=939)) na 10 percentnu zlavu na ich sluzby. Tych 10 percent mohli spustit z kalkulacie, ktoru urobili pre poistovnu a mozno by to auto aj opravovali. Urcite tam bol priestor na taku zlavu, tie ND su dobre predrazene a urcite sa nepredavaju s 5 percentnym rabatom ako pocitace. A poistovna Uniqa, mozno ako jedina, nema pri urcovani totalnej skody percentualny limit z trhovej ceny. Aj tak si neviem vysvetlit ich pohnutky, preco nam tuto kartu poslali, auto sme u nich neservisovali, takze slovo "vernostna" nie je na mieste. Mozno nejaka provokacia, kazdopadne si uz nikdy nic u nich nekupim a uz si nikdy auto nepoistim v Uniqe. Aj ked trhovu cenu urcili na spodnej hranici ktoru som bol ochotny este akceptovat a za vrak odratali realnu sumu, tie dva mesiace cakania a tahania za nos je pre mna dostatocny dovod, aby som im uz nedal zarobit. Obidva tieto subjekty jednali o nas bez nas, v ACK nam nechceli ani tu kalkulaciu dat, aj ked bola vystavena ako predfaktura na meno mojej zeny, to mi akosi nedava logiku. Paradoxne, v poistovni nam ju bez problemov dali. Clovek, co to kalkuloval, hovoril, ze za odstrojenie, kvoli dodatocnej obhliadke nam nauctuju 20-30 € a ze ziadne stojne nam uctovat nebudu. Viac krat sme sa pytali, ci to auto nemame zo servisu zobrat, kedze uz bolo zrejme, ze to bude totalka, presviedcali nas, ze pokial nam nepride oficialny papier z poistovne, tak ho tam mame nechat, ze stojne uctovat nebudu. Ked nam prisiel po mesiaci papier, tak si neodpustili blbe reci, ze pan majitel nam uz chce uctovat stojne. Nakoniec aj za to odstrojenie sme platili po zlave 40, lebo ze normalne beru 70.

Neviem, ci sa este niekedy vratim ku znacke Suzuki, nateraz nasu SX4-ku vymeni Golf VI. Mozno casom vymenim Corsicku za nejaku stvrokolku a neda sa vylucit, ze to bude zase Suzuki. Povodne som chcel stvorkolku pre zenu na bezpecnu zimnu prevadzku, avsak elm. spojka je skor o priechodnosti a nie bezpecnej jazde na asfalte.

Beaumont
02-10-2012, 21:47
No a kolik jsi tedy od nich zinkasoval, na nové auto?

profiter
03-10-2012, 07:32
No a kolik jsi tedy od nich zinkasoval, na nové auto?

vychadzali z trhovej ceny 9000,-€, z coho odratali 2850,-€ za vrak a zo zvysku este 5 percent spoluucast (300,-€), cize poistovna dala 5840,- a vrak sa predal za 2850,- co je spolu 8690,-. Tym, ze poistovna z toho urobila totalku, defakto usetrila, inak by hradili vyssiu cenu opravy. Povedzme, keby nebol servis lachvaty (pazravy) a zmestil by sa do 9 litrov, tak by poistovna dala 9000-450(spoluucast). Povodne som mal informaciu od maklera, ze keby bola cena opravy pod 10 litrov, tak by to este uhradili. Vtedy som oslovil este Roadex, ci s tou cenou vedia nieco urobit, prva rekacia podla fotiek bola, ze to nemoze byt totalka, ked som im poslal obhliadkove listy a kalkulaciu ich "kolegov", tak im to vyslo takisto a priklanali sa k totalke. Skusal som aj neznackovy servis, kde chodim s Corsou menit olej, tým sa asi tiez do toho nechcelo.

Mozno by sa neburane auto predalo aj za 10 000,-, ale aj takym laickym prepoctom, ze 3-4 rocne auta su zhruba na polovici ceny to sedi, lebo povodna cena bola nieco cez 18 litrov. No a vrak sa dal predat aj o nieco drahsie ...

Samozrejme, ze do noveho treba este dolozit, ale ta zmena zato stoji - odpocet DPH, ovela lacnejsie poistky a cestna dan (1.9JTD vs. 1.2TSI), no a nove je nove...len uz nebude 4x4 :(.

Beaumont
03-10-2012, 07:44
Tak nějak jsem si to představoval a názor máme zhruba stejný. Akorát já mám trochu hrůzu z maloobjemových motorů TSI.

profiter
03-10-2012, 15:39
Tak nějak jsem si to představoval a názor máme zhruba stejný. Akorát já mám trochu hrůzu z maloobjemových motorů TSI.

myslim ze skor sme auto objednali ako som si precital nejake recenzie na auto a motor, az dodatocne som zistil, ze tieto motory maju problem s rozvodovymi retazami (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=452&page=6&p=25968#post25968) a je celkom mozne ze VW to za cely cas neodstranilo, ze vraj kolise kvalita u ich dodavatela .... podobny problem som mal aj na corse, "dozivotnu" retaz som menil zhruba po 90t km, takze je to len otazka pravdepodobnosti, ci prave ta moja retaz bude z tych slabsich. Inak je to ze vraj lepsi motor ako starsie 1.4-ky.
Ked porovnam ceny poistiek (lebo o tom toto vlakno vlastne je), tak za SX4-ku sme platili 380+160 a za golf budeme 160+60, to je vyse 300 eciek rozdiel. Ten rozdiel je dany, nielen cenou auta a objemom motora, ale aj poistovnou (Uniqa vs. Kooperativa). Za Corsu som PZP platil v Uniqe vyse 100 eciek, az tento rok som presiel do Kooperativy, kde mi z fleku dali cenu 64,-. Vobec som sa o to nezaujimal, az ked som pocul, ake poistky platia druhi, pochopil som, ze ceny poklesali, ale kedze som platil, tak preco by mi Uniqa sama od seba znizila cenu, ked som raz blby. Paradoxne s plnenim od Kooperativy z PZP vinnika som nemal vobec ziadny problem, vsetko islo hladko a rychlo, dokonca mi ani neamortizovali naraznik, lebo povodne sa nemal menit, az po odstrojeni v servise zistili, ze ma ulomene usko a bez pytania ho po doobhliadke vymenili. Aj na zaklade tejto skusenosti som si myslel, ze auto bude za dva tyzdne opravene, ale kedze z toho boli dva mesiace, tak uz nie som zakaznikom ani Suzuki a ani Uniqa.
A nezanedbatelna bude asi aj uspora na PHM, aspon podla papierovych udajov je to o liter menej v prospech benzinoveho motora.
A este ked si nasi zakonodarcovia zmyslia nejaku dalsiu dan odvodenu od vykonu alebo objemu, tak som zase usetril ... ked si dnes niekto kupi najlacnejsie auto nizsej strednej triedy za 10 litrov (SX4 1.6 88kW), tak zacvaka pri registracii vyse 200 eciek namiesto 33, myslim, ze to trochu nedomysleli. Jednoducho, kto sa brani "davnsajzingu" musi cvakat, taky je u nas na slovensku trend :(.

profiter
09-10-2012, 13:25
no a takto vyzera nasa SX4-ka po "oprave":

7652

tak sme trochu pomohli koncernu VW prekonat krizu. Inak 1.2TSI 63kW toci pri 120km/hod cca 2500 ot./min. Povodne som zvazoval, ci nebude lepsia 77kW verzia so 6 stupnovou prevodovkou.
Kolko toci benzinova SX4-ka po facelifte na 5-ke pri 120-130 km/hod?

Edited by Suuzuukii: Diskusia o otáčkach pokračuje v téme :arrow: Otáčky SX4 1,6 88kW pri 120/130 km/h (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2227)

profiter
31-10-2012, 18:23
Nahodou som pozrel na bazos, ze po com idu SX4-ky a nasiel som tam aj tu nasu: Suzuki SX4 1.9 DDiS GS Outdoor Line 4WD ABS. ESP 4x4 (http://auto.bazos.sk/inzerat/19428264/Suzuki-SX4-19-DDiS-GS-Outdoor-Line-4WD-ABS-ESP-4x4.php)

predava sa ako nikdy burana, prvy majitel a nesedi ani rok vyroby ... a za 5.3 l/100km to auto nechodi.

profiter
31-10-2012, 19:00
...veď práve takéto autá po búračkách sa opravujú a následne predávajú ako "nikdy búrané", po prvom majitelovi s nízkym počtom kilometrov:-(.

vedel som ze to tu niekto pisal, takze si mal uplnu pravdu

Suuzuukii
31-10-2012, 19:16
Tak na Slovensku sú všetky autá po 1.majiteľovi, nikdy nebúrané, s kompletnou servisnou históriou :mrgreen:

Kto podá trestné oznámenie za podvod na "zdenku" z bazosa, ktorá podľa inzerátu okrem toho že neklame, aj krásne ovláda pravopis slovenského jazyka? :rolleyes:

profiter
31-10-2012, 19:59
Kto podá trestné oznámenie za podvod na "zdenku" z bazosa, ktorá podľa inzerátu okrem toho že neklame, aj krásne ovláda pravopis slovenského jazyka? :rolleyes:

ja urcite nie, ja som len napisal hodnotenie na predavajuceho na bazosi a inzerat za chvilu zmizol ...

Beaumont
31-10-2012, 20:36
Tak na Slovensku sú všetky autá po 1.majiteľovi, nikdy nebúrané, s kompletnou servisnou históriou :mrgreen:

Případ bývalé Profiterovi ekvipáže možná trochu otřese důvěrou k "servisní historii (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2229)" některých pánů a hlavně dam.

Suuzuukii
31-10-2012, 21:06
Ja len pre predstavu tých čo inzerát nestihli pozrieť na webe zavesím printscreen:

stanleyhp
31-10-2012, 21:35
vedel som ze to tu niekto pisal, takze si mal uplnu pravdu

Videl som auto v omnoho horšom stave, pretočené cez strechu, proste zrelé do šrotu a za pár tyždňov z neho "nové" auto, keby som to nevidel na vlastné oči neuverim. Takže oprava toho tvojho bola pre skúseného klampiara prechádzka ružovou záhradou.

profiter
01-11-2012, 09:31
este ze suuzuukii urobil printscreen, mna to nenapadlo a netusil som ze po mojom hodnoteni ten inzerat tak rychlo zmizne, zrejme dotycnemu prisiel aj mail, ze bol ohodnoteny. Trochu nechapem ako chcel dotycny svoje tvrdenia obhajit. Na druhej strane ani po tej oprave to nebude zle auto, ja osobne by som s nim bol rovnako spokojny, ako doteraz, lebo az tak rozbite zase nebolo.

Beaumont
01-11-2012, 10:16
A je to skutečně tvoje opravené auto, nebo se jedná o legalizaci nějaké zlodějiny s novou identitou?

pollo
01-11-2012, 12:50
Ja som zhrozený z toho že dotyčný mal kožu na tvari zavadzať :(

A teraz už asi aj prestanem sledovať ojazdené auta na nete :(

Ale čo sa čudujem ved sme predsa na Slovensku (ten veľký odpadkový kôš a zjavne nie len na potraviny ale proste na všetko).

Suuzuukii
01-11-2012, 14:17
A teraz už asi aj prestanem sledovať ojazdené auta na nete :(

Ako som povedal: "Dnes má "skutočnú hodnotu" jedine auto, ktoré kupujem od človeka, ktorého poznám a poznám históriu auta. Ináč je jedno či má knižku s razítkami (ktoré mi urobia kdekoľvek za 15 minút) a či má na tachometri 120.000 alebo 250.000km." (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2229&p=26151#post26151)

skuba88
01-11-2012, 15:22
Kupovat ojeté auto je velký risk o tom žádná, ale myslím, že dobrý mechanik by poznal, jestli je auto po takovéhle bouračce, takže bych zase takovým depresím s nákupem ojetého vozu nepropadal ;-)

Suuzuukii
01-11-2012, 16:48
Dobrých mechanikov je málo a sotva môžu asistovať pri každom nákupe ojetiny pri dnešných predajných číslach.
Ale áno, túto konkrétnu búračku by odhalil, alebo minimálne pojal podozrenie, každý technicky znalejší človek, keď už podľa ničoho iného, tak podľa panenského laku na predku bez jediného poškodenia od kameňa.

Skôr by ma ale zaujímalo, čo by povedal servis, ktorý auto servisoval a robil kalkuláciu na opravu, keby som si u nich išiel pri kúpe preveriť históriu vozidla? :)

Beaumont
01-11-2012, 17:30
Kupovat ojeté auto je velký risk o tom žádná, ale myslím, že dobrý mechanik by poznal, jestli je auto po takovéhle bouračce, takže bych zase takovým depresím s nákupem ojetého vozu nepropadal ;-)

To, že auto bylo po bouračce pozná nejen dobrý mechanik, ale i průměrný mechanik, jenomže určit rozsah té opravy už tak jednoduché není bez demontáže různých částí. A navíc u vozidla opraveného výhradně na další prodej lze předpokládat manipulaci s nepoškozenými díly (např. tlumiče, baterie, katalyzátory, startér, alternátor, atd.) Proč si prvotřídní díly nenechat na další kšefty a nenahradit je šuntem. Takže průměrný důvěřivý kupující může propadnout depresím, že koupil nablýskanou "Potěmkinovu vesnici".

profiter
05-11-2012, 10:25
A je to skutečně tvoje opravené auto, nebo se jedná o legalizaci nějaké zlodějiny s novou identitou?

nie je to legalizacia zlodejiny, bolo to skutocne nase auto..

na bazosi mam inzerat na nosice, ktore mi ostali z toho auta, dotycny nasiel moj inzerat podla mailu (lebo som ho uviedol v mojom hodnoteni jeho inzeratu), dokonca mi este v ten den pisal ako zaujemca na inzerat a chcel vediet na akom aute som mal tie nosice (to som pochopil, ze to pise on) .. co som vsak prekvapeny, dovolil si na mna napisat hodnotenie aj on (vid. obr.), len neviem kto z nas je podvodnik ?!

7693

Suuzuukii
05-11-2012, 11:03
...len neviem kto z nas je podvodnik ?!
Tak to je iný debil :mrgreen: Ale tak čo sa čudujem, na Slovensku sa zo zlodejov a podvodníkov stávajú ctení páni podnikatelia a poctivci a slušní ľudia len škrípu zubami každý večer pri televíznych novinách :rolleyes:

Beaumont
05-11-2012, 12:16
.....len neviem kto z nas je podvodnik ?!

"Zdenka" je nejenom podvodník, ale zřejmě to bude ve skutečnosti chlap s velkýma chlupatýma rukama, je potřeba aby mu dal někdo na držku ještě předtím, než skončí v kriminálu.

profiter
05-11-2012, 12:18
co sa tyka kupovania jazdenych aut, na bazosi som pozeral po nejakej benzinovej SX4-ke (4WD), ci by som predsa len nevymenil Corsu za benzinovu SX4-ku. Je tam inzerat uz za 6300,- € (zhodou okolnosti tiez z brezna). No po tejto skusenosti uz viem ze budem radsej nadalej jazdit na Corse ...

A k dotycnemu asi len tolko, nam tvrdil, ze chce auto pre zenu (asi zdenka) aby mohla dochadzat do roboty, lebo im zle posypuju cesty, bol naozaj prvy co zavovlal, tak sme mu to auto slubili. Na druhy den volalo tolko ludi, dokonca aj prisli a ponukali viac a vobec sa netajili tym, ze to chcu na kseft, tak mu zena volala, ze nech nechodi, alebo ked ho naozaj chce, tak za vyssiu cenu ..urobil z nej v telefone totalnu spinu, zo seba urobil chudacika, zahral jej na city, tak sme to uz nechali tak, este som mal z toho dobry pocit, ze auto bude mat niekto, kto ho naozaj vyuzije.
Nechcem sa ho nijak zastavat, ked prizmurim obidne oci, tak by som to jeho zavadzanie ani podvodom nenazyval, 11/2008 je skoro 2009, v podstate to je auto po prvom majitelovi a co sa tyka burania, tak na corse som mal tiez meneny naraznik, chladic, kapotu a nepovazujem ju za burane auto (Oprava v tom case stala v znackovom servise 35000,- SK).
Mozno je to clovek, ktory sa len snazi doniest nejaku korunu navyse do rodinneho rozpoctu, mozno je to fanusik aut s pohnom 4x4 a jeho zvelicovanie, je len prejav jeho nadsenia ... a mozno je za tym nejaky "autickarsky gang" a z obavy o svoju rodinu som svoj inzerat na bazosi (s odkazom na toto forum) radsej vymazal, takisto som vymazal jeho hodnotenie. Nechcem sa tym uz viac zaoberat a nieco si dokazovat, nestoji mi to za to ...

Beaumont
05-11-2012, 13:00
....Nechcem sa tym uz viac zaoberat a nieco si dokazovat, nestoji mi to za to ...

...a děláš dobře. Jak se říká vše špatné je k něčemu dobré. A takováto zkušenost je v podstatě k nezaplacení pro tebe i pro nás.

Suuzuukii
06-11-2012, 07:10
...Mozno je to clovek, ktory sa len snazi doniest nejaku korunu navyse do rodinneho rozpoctu, mozno je to fanusik aut s pohnom 4x4 a jeho zvelicovanie, je len prejav jeho nadsenia ......
Tomu ale ani sám neveríš ;) Je to klasický slovenský podvodník, ktorý zarába na ľudskej naiivite a dôvere. Lacno kúpi, lacno opraví a potom to strelí ako super auto nikdy nebúrané. Takých je v tejto republike kopa, zneužívajú nefungujúci systém súdov a keď prídeš auto vrátiť, alebo sa sťažovať, tak na teba vytiahnu bejzbolovú pálku.

Beaumont
06-11-2012, 13:32
Tomu ale ani sám neveríš ;) Je to klasický slovenský podvodník, ktorý zarába na ľudskej naiivite a dôvere. Lacno kúpi, lacno opraví a potom to strelí ako super auto nikdy nebúrané. Takých je v tejto republike kopa, zneužívajú nefungujúci systém súdov a keď prídeš auto vrátiť, alebo sa sťažovať, tak na teba vytiahnu bejzbolovú pálku.

Alfou a omegou, co lze panu "Zdence" zazlívat je to, že prodává bouračku jako nikdy nebourané auto!!! Jiné pohnutky jsou irelevantní a není třeba o nich meditovat.

stanleyhp
06-11-2012, 16:58
Alfou a omegou, co lze panu "Zdence" zazlívat je to, že prodává bouračku jako nikdy nebourané auto!!!

:iagree: A toto je presne to, čo ma odradilo od kúpy jazdenky. Radšej vedieť že to bolo "ťuknuté" a skutočné
kilometre, ako časom zistiť takéto veci alebo v horšom prípade prísť o auto úplne, lebo je v exekúcii alebo je to "dvojička".
Ale vôbec sa nečudujem, že sa dejú takéto veci, veď záujem je len o nebúrané autá s nízkym počtom kilometrov.......

Beaumont
06-11-2012, 18:36
:iagree:...
...Ale vôbec sa nečudujem, že sa dejú takéto veci, veď záujem je len o nebúrané autá s nízkym počtom kilometrov.......

...a navíc za nízkou cenu. To je jako hledat sníh v létě, no občas se najde..., ale jednodušší je koupit to nové auto, nebo slevit z požadavků.

fotograf
07-11-2012, 10:33
Škoda, že takmer žiaden kupujúci si neuvedomí, že lacné jazdené nebúrané bezporuchové auto s nízkym počtom kilometrov proste nikto nepredáva a predávať nebude, lebo nemá dôvod. :rolleyes: :mrgreen:

Suuzuukii
07-11-2012, 10:54
Škoda, že takmer žiaden kupujúci si neuvedomí, že lacné jazdené nebúrané bezporuchové auto s nízkym počtom kilometrov proste nikto nepredáva a predávať nebude, lebo nemá dôvod. :rolleyes: :mrgreen:
Výnimky podtvrdzujú pravidlo ;) Ja som predal lacno, nebúraného a bezporuchového Splasha s málo (čosi cez 40.000) km, s kompletnou servisnou históriou (t.j. nie len nesfalšovaná servisná knižka (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2229), ale aj faktúry za všetky práce a doplnkové diely) :p . Chudák skončil v Taliansku :rolleyes:

brakin
09-11-2012, 01:18
Je to klasický slovenský podvodník.

a tych je coraz viac a viac, isteho casu som bol v jednom servise na dezinfekciu AC mojho auta, a kym som mal cas tak som si obzeral auta cakajuce na servis, no a bola tam celkom slusne otrieskana Ibiza SC FR 1.4 DSG, no a po par tyzdnoch bola na bazosi ako neburana, spoznal som ju podla EVC, ani tu namahu si nedal ze by cislo vybielil no sranda je ta, ze to bolo tiez BR :cool:

ale aj ja som predaval auto po nehode, zlomena napravnica a pol zadnej casti menenej, lenze ja som na tom aute este po oprave odjazdil dalsie 3 roky a kupil to moj kmotor a vedel o tom aute vsetko, to je iny pripad.

K meritku, cela tato tema je na nezaplatenie, od skusenosti s poistovnou az po putovanie auta na bazos, velmi dobre citanie.
profiter, prosim ta a kde si poistil VW? lebo to mas dako malo? ked to porovnam s mojim Swišťom, tak ja platim dosť vela. No a mam to v Uniqa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

profiter
10-11-2012, 01:21
K meritku, cela tato tema je na nezaplatenie, od skusenosti s poistovnou az po putovanie auta na bazos, velmi dobre citanie.
profiter, prosim ta a kde si poistil VW? lebo to mas dako malo? ked to porovnam s mojim Swišťom, tak ja platim dosť vela. No a mam to v Uniqa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ked som tuto temu zakladal, vobec som netusil, ako to cele dopadne. Pravdupovediac zo zaciatku som ani nepripustal, ze sa auto neopravi, ale konanie, alebo skor necinnost a totalna ignorancia zo strany poistovne dopomohli k tomu, ze sme auto vymenili.
Golf je poisteny v Kooperative, ale je to cez maklera a preto asi ta cena. Povodne sme chceli dat Allianz, ale ta cena bola fakt bezkonkurencna, dokonca som zvazoval, ci za usetrene peniaze nedat aj GAP poistenie. Nerobim si iluzie ani o Kooperative, aj ked ja mam s nimi pozitivnu skusenost. Plnenie z PZP vinnika bolo do tyzdna na ucte ako som im doniesol doklad zo servisu a auto bolo opravene tiez asi behom tyzdna od nehody. Vsetko islo hladko a rychlo. A tak som si to predstavoval aj v tomto pripade, zial realita bola uplne ina.
V podstate predrazeny servis a poistovna vytvaraju priestor prave pre takych spekulantov, ktory paradoxne zase predajom "neburaneho" auta znizuju trhovu cenu, na zaklade ktorej potom zase poistovna urcuje odskodnenie.

Na margo "neburanych" aut, aspon by mohli do inzeratov pisat, ze auto je po GO karoserie, to sa kedysi cenilo :).