PDA

Zobraziť plnú verziu : Nová Grand Vitara už čoskoro

PalinoBA
15-07-2012, 11:23
Zdravím Vás.
Čakám na novú GV ale asi sa poponáhľam do obchodu kúpiť rýchlo starú, kým ešte sú.

Zmeny žiadne skoro vo facelifte, akurát mi pripomína daciu duster, neviem čo je to za tykadlo pred ľavým spätným zrkadlom, motory ponechávajú staré ... nepostačujúci 1.9 ddis, a 2.4 benzín...

2013 Suzuki Grand Vitara (Escudo) gets minor facelift in Japan (http://www.inautonews.com/2013-suzuki-grand-vitara-escudo-gets-minor-facelift-in-japan)

godo
15-07-2012, 15:43
Podľa mňa je 1.9DDIS úplne postačujúci zatial ma nikde nenechal v štichu ani na ceste ani v kopcoch... teraz raz ano...ked mi došlo palivo

nadineh
15-07-2012, 23:09
Podľa mňa je 1.9DDIS úplne postačujúci zatial ma nikde nenechal v štichu ani na ceste ani v kopcoch... teraz raz ano...ked mi došlo palivo

Presne tak, 1.9 je japoncami upravena, my ju pouzivame plne zatazenu tazkymi materialmi a ked leze do kopcov, ani to neciti. Urcite by som privitala tiez nieco silnejsie, ale tento motor je dostatocne postacujuci. Nedam na svoju GV dopustit!

durell
16-07-2012, 08:24
1.9 úplne v pohode stačí, len treba vedeť jazdiť.

PalinoBA
16-07-2012, 10:03
Ďakujem Vám za odpovede :) Myslel som že sa ozvete na výkon 1.9 GV :) vlastne to bol taký skrytý zámer :) Tiež si myslím že výkon je postačujúci. Aj ked taký 2.0 L diesel 160 koní si myslím že by bol ideál :) idem do kúpy GV rozmýšlam nad stupňom výbavy. Myslíte si, že za príplatok Vám k vyššej výbave dajú namiesto sady na opravu pneumatík rezervu na kufor? :)

Aby táto téma nebola zrušená, dajte aj viac názorov na nový facelift GV čo sa chystá.

melo
16-07-2012, 10:07
ide o facelift pre japonsko (vid tema Grand Vitara - facelift pre Japonsko (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2147)). takze minimalne to divne 'tykadlo' tam nebude urcite. to je typicky japonska ohyzdnost. ale celkovo mi pride ten dizajn dost hnusny. a hlavne neotesanost toho predosleho velmi dobre korespondovala s celkovym zameranim auta. taketo ''vyhladzovacky dizajnu'' ho posunuli niekam, kam nepatri.

motor 1,9d je fakt uz dost brutalny dinosaurus. vlastne je to najhorsia mozna kombinacia. zastarala konstrukcia napichana novymi ekokazivecami. cize ani kultivovane a ani spolahlive. hovorim o najnovsich modeloch.

melo
16-07-2012, 10:28
to PalinoBA (http://www.suzukiclub.sk/member.php?u=1293):
Moj nazor:
daju, ak si v servise kupis zadne dvere s pripravou na rezervu a vymenis ich. co je ekonomicky pri danej cenovej kategorii auta uplna zhovadilost. takze bud nizsia vybava, alebo lepiaca sada. osobne jednoznacne radsej nizsia vybava. suzuki koza nie je tak genialna, aby si ju nemohol ozeliet, stresne okno si teoreticky tiez mozes dorobit ak ho z nejasnych pricin budes nutne potrebovat a tie rozdielne dekorovane plastove diely v interieri tiez mozes vyriesit nejakou vymenou. aj ked to je mozno smiesne, tie by som riesil mozno aj ja. bez nich je ten interier uz od prveho pohladu hrozne lacny a hlavne nudny. s tym je to lacne az na druhy pohlad :)

ale urcite by som nekupoval diesel ak nenajazdis slusnu porciu km a neplanujes jazdit vyhradne po terene. ak jazdis slusne, rozdiel v spotrebe bude tak 1,5 az 2 litre. ale diesel ma drahsi servis, kvoli vyrazne vyssej hmotnosti ti o nieco skor odidu prvky napravy, pneu, tlmice a hlavne, a to podciarkujem, s benzinom je to uplne ine auto. daleko menej rozhrkotane (zasa ta hmotnost na predok), ovela ochotnejsie zataca a je neporovnatelne kultivovanejsie a prijemnejsie. ak najazdis 10t km rocne tak na chrochtakovi usetris tak 220euro, co dokazes s prstom v nose vykompenzovat lacnejsim servisom, napriklad vacsou snahou pri vybere havarijnej poistky, alebo zjednanim nakupnej ceny (a to sa nevyjadrujem k pozarucnym opravam a haklivosti sucasnych dieslov, kedy ti lubovolna zo suciastok, ktore odchadzaju bezne, zrusi celu tvoju ropakovu usporu). ale aj keby nie, za tie prachy by to mne urcite nestalo. ano, benzin ma inu charakteristiku a silu posadenu do vyssich otacok, ale kto jazdi, je to tiez skor vyhoda ako nevyhoda. vykonova spicka je pre mna zabavnejsia ako zatah hned odspodu. uznavam, toto nie je sportiak. ale kto ma prachy na to, aby mal desat roznych aut? a obcas si jednoducho clovek chce aj zajazdit a nie sa len presunut.

fotograf
16-07-2012, 11:32
Zdravím Vás.
Čakám na novú GV ale asi sa poponáhľam do obchodu kúpiť rýchlo starú, kým ešte sú.

"Je to hnus, velebnosti - jdu blejt!"

Otázka je, či je to lepšie alebo horšie ako ten mutant z Kizaši...
(už sa tu o tom niečo popísalo v inom vlákne)

PalinoBA
16-07-2012, 11:35
Moj nazor:
daju, ak si v servise kupis zadne dvere s pripravou na rezervu a vymenis ich. co je ekonomicky pri danej cenovej kategorii auta uplna zhovadilost. takze bud nizsia vybava, alebo lepiaca sada. osobne jednoznacne radsej nizsia vybava. suzuki koza nie je tak genialna, aby si ju nemohol ozeliet, stresne okno si teoreticky tiez mozes dorobit ak ho z nejasnych pricin budes nutne potrebovat a tie rozdielne dekorovane plastove diely v interieri tiez mozes vyriesit nejakou vymenou. aj ked to je mozno smiesne, tie by som riesil mozno aj ja. bez nich je ten interier uz od prveho pohladu hrozne lacny a hlavne nudny. s tym je to lacne az na druhy pohlad :)

ale urcite by som nekupoval diesel ak nenajazdis slusnu porciu km a neplanujes jazdit vyhradne po terene. ak jazdis slusne, rozdiel v spotrebe bude tak 1,5 az 2 litre. ale diesel ma drahsi servis, kvoli vyrazne vyssej hmotnosti ti o nieco skor odidu prvky napravy, pneu, tlmice a hlavne, a to podciarkujem, s benzinom je to uplne ine auto. daleko menej rozhrkotane (zasa ta hmotnost na predok), ovela ochotnejsie zataca a je neporovnatelne kultivovanejsie a prijemnejsie. ak najazdis 10t km rocne tak na chrochtakovi usetris tak 220euro, co dokazes s prstom v nose vykompenzovat lacnejsim servisom, napriklad vacsou snahou pri vybere havarijnej poistky, alebo zjednanim nakupnej ceny (a to sa nevyjadrujem k pozarucnym opravam a haklivosti sucasnych dieslov, kedy ti lubovolna zo suciastok, ktore odchadzaju bezne, zrusi celu tvoju ropakovu usporu). ale aj keby nie, za tie prachy by to mne urcite nestalo. ano, benzin ma inu charakteristiku a silu posadenu do vyssich otacok, ale kto jazdi, je to tiez skor vyhoda ako nevyhoda. vykonova spicka je pre mna zabavnejsia ako zatah hned odspodu. uznavam, toto nie je sportiak. ale kto ma prachy na to, aby mal desat roznych aut? a obcas si jednoducho clovek chce aj zajazdit a nie sa len presunut.

Noo najazdim 35-45 000 km rocne ....

durell
16-07-2012, 12:17
Noo najazdim 35-45 000 km rocne ....

Ak nechodíš do lesa a tak lúky....... jednoducho ak niesi polovník, rybár, geodet ..... tak to auto musíš milovať. Pri tom to nájazde km sa ti nafta oplatí:

AK - jazdíš ako človek a správaš sa k dieslu ako sa má.
- tankuješ kvalitnú naftu
- servis je drahý len v Suzuki - prečítaj vlákna cca servis 75000km Suzuki 1800€, vlastné diely a práca v neautorizovanom servise cca 560 € -

Teraz už vieš kde je pes zakopaný.

Ten 1,9 dinosaurus je dosť robustný a uklepaný aj na to aby bol spoľahlivejší ako 2.0 DCI, TDI HDI TDCI........
Trochu klepoce - no a čo ?:confused:

Ak chceš super tichý motor kúp benzín alebo iné auto. Za jazdy ten motor ani nevnímaš.

PalinoBA
16-07-2012, 12:48
Akú ma GV 1.9 ddis reálnu spotrebu pri 120km za hodinu? Ďakujem

melo
16-07-2012, 16:24
asi sa to sem nehodi, ale tvoj najazd uz znamena nejake tie hodiny za volantom a pravdepodobvne aj na dialnici a to by som teda skor volil kachlove subaru forester. v terene to ovela horsie nie je (aj ked o nieco ano, minimalne nema redukciu), ale fester je neporovnatelne pohodlnejsi (blizsie k osobaku). podvozkovo fakt neporovnatelne a mne sa zda, ze aj interier. cenovo vsak porovnatelny je. drahsi, ale nie diametralne. pri tvojom najazde by som uz co to do pohodlia zainvestoval. ak 4x4 potrebujes skor na polne cesty ako na off trate, si ochotny nieco priplatit a gro tvojich ciest je dialnicneho typu, potom este lepsia volba je outback. subaru problem je drahy servis, ktoreho cena nie je vykompenzovana kvalitou (to zatial posudit neviem). podobne ako so suzuki nikoho neprovokujes, malo sa kradne, ale zvuk znacky (image) je malinko lepsi. a na zaver, ked uz nic ine, kachle od subaru su oproti tomu deduskovi od renaultu fakt ina liga.

godo
16-07-2012, 19:13

kukni môj podpis alebo pozri tu je to reálne spotreba (http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/468194.html) s občasným terénom v kombinácii cesta/dialnica/mesto

durell
17-07-2012, 07:29

DOBRÚ ::joke::joke:

Nadefinuj cestu - sklon, polohu slnka, silu vetra a jeho smer, teplotu vzduchu, teplotu asfaltu, percentualnu oblačnost, ....... a nejako to vypočítame ;-)

Realny priemer za 2,11 roku mám 7,4521 L/hkm (excel) pri 30 kkm/rok k dnešnému dňu. ;)

PalinoBA
17-07-2012, 11:10
To je dobra spotreba, este k tomu nafta, na svojom swifte mam 6,5 priemernu za rok a pol - 46 000km benzin.

godo
17-07-2012, 14:31
To je dobra spotreba, este k tomu nafta, na svojom swifte mam 6,5 priemernu za rok a pol - 46 000km benzin.

Žeby ťažká noha??? :shock: Na Ochcávke 1.6 78kW som mal na benzíne priemer 7L/100km a to som ju nešetril. Ale všeobecne sa mi zdá že benzínové Suzuki majú vysokú spotrebu... ale to je len názor.

pollo
17-07-2012, 14:47
Žeby ťažká noha??? :shock: Na Ochcávke 1.6 78kW som mal na benzíne priemer 7L/100km a to som ju nešetril. Ale všeobecne sa mi zdá že benzínové Suzuki majú vysokú spotrebu... ale to je len názor.

No ja si osobne myslím že ani ja nie som pod 6L/100km so svojim swiftom ale overene to nemám :sad:
Ale musím skonštatovať že ho nešetrím a niekedy mám pocit že mám dieru v nádrži :cool::cool::cool:
Ale musím dodať že ja jazdím veľmi málo takže keď sa dostanem za volant tak si to užívam :joke: [pre informáciu malo jazdím znamene cca 35.000km za 5 rokov]

PalinoBA
17-07-2012, 16:45

No jazdim sviznejsie, ale nie vzdy, tazka noha ani nie, ma to vyssi vykon na svoj obsah, takze vyssie otacky - vyssia spotreba :) tak to berem ja :) zvykol som si :)

Suuzuukii
18-07-2012, 20:44
Všetko čo sa rieši v tejto téme sa už rieši dlhšiu dobu v témach ako napr.:

:arrow: Prečo som si kúpil Grand Vitaru (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1767)
:arrow: Čo sa oplatí? Diesel alebo benzín (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=820)
:arrow: Kúpa novej Grand Vitary (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1030)
:arrow: Spotreba Grand Vitara (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1278)

...a ďalšie. Takže sorry, zamykám, treba hľadať a čítať :study: