PDA

Zobraziť plnú verziu : Proč už bych si Suzuki SX4 nekoupil

nesx4
10-06-2012, 15:30
Po cca 5 měsících a 5 tis. km takto poničené boky, lemy zadních podběhů-koroze. Co jsem měl možnost vidět, tak se to děje u všech SX4-více či méně. Oficielní dovozce si reklamaci přehazuje s dealerem. Neochota k řešení, jen výmluvy. Vozidlo provozováno na běžných komunikacích.
Dále: spotřeba vyšší než udávaná,vrzající sedadlo řidiče, slabá ruční brzda, tvrdý podvozek. Při vyšší rychlosti i vyšší vnitřní hluk. Absence krytu pod motorem. Nemožnost koupit oficielně tempomat k 1,6 benzinu. Špatný výhled přes A-sloupek. Nechci tu polemizovat co, proč, jak, kdyby..., jen přidávám svou zkušenost. Pokud snad tenhle model, tak fiat sedici...má alespoň plasty na bocích. Ale dnes v této cenové hladině volit raději Dacii.:-(

Slavomir
10-06-2012, 17:59
Opat jeden majster sveta co nevie co chce. Po 5 mesiacoch hrdzaveje, ponicene boky, lemy, hovorim majster sveta, to tu este nikto do 5 mesiacov nedokazal. Mal si kupit nieco od najlepsieho koncernu na svete, napr. okridlene sipy ci rovno VW a vypisovat na ich stranky. Plakat nad cenou, nezakrytym podvozkom, so spotrebou ako je udavana, len akosi o 40% vyssou, zaruka 2 roky. A urcite plasty na bokoch. Ale mali by sme pokoj.

winnehand
10-06-2012, 19:09
Tak tohle se mi taky stalo a řeknu Vám, že jsem byl na prášky. Reklamace samozřejmě neuznaná, opravu po dohodě se šéfem servisu zmákli za 2000,- I tak mě to sr..o. Jinak jednoduchá rada jak se tomu ubránit. Stačí černá elektrikářská izolačka a tohle nešťastné místo přelepit. Není to skoro poznat, že tam něco je navíc. Až budu mít chvíli pošlu foto. Kdybych to věděl dřív, tak jsem to udělal snad hned při koupi. V servisu i tak různě po parkovištích to na SX4kách vokukuju a je to kus od kusu. Řek bych, že to záleží na namontování dveří. Jó a zástěrky nepomohou, mám je od koupě namontované. Fiat Sedici to má líp vymyšlený. Není tam ta cca 3mm mezírka. Jinak jsem s SX4 spokojen. Klapající sedačku po upozornění bez řečí opravili a s ručkou se na ně chystám při dvouleté garančce.

costelo
10-06-2012, 21:06
Řek bych, že to záleží na namontování dveří.

Je to tak. Ja som s tým mal tiež problém až mi to vysvetlil jeden človek čo robil v automobilke. Dvere musia byť zarovno blatníkom alebo málinko prečnievať. Dá sa tomu pomôcť. A síce pokiaľ sú dvere utopené celé, treba ich povoliť na zámku. Pokiaľ hore sedia dole nie tak jednoducho treba drevený špalík obaliť handrou a dať ho dole medzi dvere a prah a nenápadne vrch pritlačiť ako keby zavierať. Skúsiť kontrolovať a keď treba tak aj viackrát. Treba pri tom trochu používať modzok a po troche sa to dá spraviť. Keby ste vedeli čo robia s Vašim autom vo fabrike než sa Vám dostane do ruky a vy sa s ním serinkáte ako v rukavičkách.... Myslím si Beaumont ako od fachu, by Vám o tom vedel vyprávať. No ale na druhej strane ináč to nejde. A účel to splní. Do Suzuki.

Suuzuukii
10-06-2012, 21:07
A ja túto tému veselo zamknem, pretože sa po prvé opakuješ v téme Kúpili by ste si znova Suzuki? (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=55&page=2&p=24975#post24975), po druhé všetko čo tu píšeš je už rozoberané v sólo témach a keby si čítal, tak sa dozvieš a po tretie, daj si dolícovať dvere a nič obité mať nebudeš. To iste som mal na Splashi, 10 minutovka v servise a vybavené aj bez 20 ročnej praxe.