PDA

Zobraziť plnú verziu : Alternatívny rozmer pneu a diskov

Tomy H.
31-05-2012, 08:28
viete mi povedat aky rozmer pneu a diskov mozem pouzit na aute bez potreby uprav?
terajsi rozmer sa mi zda malo bezpecny (155/80 R13) - slaby grip, dost taha do smyku.

vopred vdaka

suzukac
06-06-2012, 14:41
viete mi povedat aky rozmer pneu a diskov mozem pouzit na aute bez potreby uprav?
terajsi rozmer sa mi zda malo bezpecny (155/80 R13) - slaby grip, dost taha do smyku.

vopred vdaka
bohuzial uz ziadny iny nie nahodou 155/70 R13 mas v technicaku? lebo iba podla technicaku mozes menit a dakedy sa dali zapisat na swista aj 14" a to 175/60 R14 cez stranku etop ale uz vylucili starsieho swista z konfiguratora takze uz legalne nezapises nic:(

Tomy H.
06-06-2012, 14:50
Dik za odpoved. Medzicasom som pisal aj priamo do Suzuki a dostal som rovnaku odpoved. Este cakam na vyjadrenie Etop-u, ale nevidim to ruzovo. No tie 155-ky su na samovrazdu...

suzukac
06-06-2012, 15:03
myslis? ja ich mam na 63 KW verzii oficialne:) a neoficialne ma cca 77kW a veru nevidim v tom ziadny problem a to moj milacik ide cez 200km/h aj ked v tomto rozmere su plaste iba do 190 km/h a zimne mam iba do 160 a tiez leteli dlhsie cca 15 minut po dialnici veselo nad 160, iba to tak smiesne vyzera ze uzucke ale nie je s nimi problem to skor pozri ake mas plaste znacku ak Debica ci Matador ci Barum tak ryyychle prezuj to su sunty

Tomy H.
06-06-2012, 15:09
nemysli si, nejazdim neako extremne. no ked som pred par tyzdnami na swistovi siel do KE tak mi na serpentinach dost piskali gumy - a to som tam nesiel ralley stylom. auto dost piska aj pri rychlejsom prejazde zakrut v meste. myslim, ze sirsie gumy - 185-205 - by pomohli aj pri brzdeni. auto mam sice necely mesiac, no uz som ho aj pri brzdeni dostal do smyku. momentalne mam obute neake continentaly
mozno je to len o zvyku, no fakt by som nepovedal, ze som pretekar pri mojom sposobe jazdy...

suzukac
06-06-2012, 15:21
ak si chytil smyk! tak to je zle zladenymi brzdami nesumerne brzdia nabeh je iny na jednej a na druhej strane a preto to rozhadze auto!! co sa tyka sirky pneu tak siroke pneu su ozaj zbytocne na auto s hmotnostou 800 kg (pohotovostnou) a vykonom 50kw skor by ti to bolo na skodu ako na uzitok myslim v zrychleni a pri manipulacii s autom na mieste ak nemas servo. a tie continental ach jaj ja som vazne zatazeny na vsetko made in germany a bohuzial aj tieto nemecke zazraky vyhravaju testy ale iba nemecke testy teda testy robene nemeckymi skusobnami:( v podstate su to sunty:( ja si rad rychlejsie strihnem zakrutu a tiez som dal na testy a mam Uniroyal rainsport ze vraj super na mokru pcheee BLBOST inak continentalu patri spomenuty uniroyal a ten vychadzal ako super pneu no podla mna nesiaha ani po clenky Falkenom ZE512 starsi model uz sa nerobia ale nemal som obute ZE912 a vraj su rovnako dobre

Tomy H.
06-06-2012, 15:26
diky za odpoved. buduci tyzden idem s autom do servisu kvoli vyfuku tak dam pozriet aj brzdy ;)

suzukac
06-06-2012, 15:31
nie je za co a hlavne trvaj nech skontroluju ucinnost a sumernost brzd!! lebo ak sa iba kuknu na kotuce tak vacsinou povedia to je dobre a si tam kde na zaciatku