PDA

Zobraziť plnú verziu : Odvzdušnenie radiátora kúrenia

jaromirvancik
15-02-2012, 18:18
Vie niekto poradiť ako odvzdušniť radiátor kúrenia po výmene chladiacej kvapaliny na Grand Vitare 1,9 DDIS 2008. Vďaka.

Pepin
15-02-2012, 20:27
No nevím jak na Vitaře, ale co jsem vždy odvzdušňoval auta s motorem vpředu, otevřít topení naplno, pomalu nalít vodu do chladiče, sem tam pomačkat hadice v motorovém prostoru, nastartovat a chvíli nechat běžet na volnoběh. Ještě jsem nechával otevřenou zátku na nádržce chladící kapaliny, aby mohl vzduch "probublat". Hotové vyřízené.

jaromirvancik
21-02-2012, 12:43
Čaute tak že hotovo odvzdušnené. Vypustil som z chl.systému 6 litrov (malo to byť 8,5 litra) ale novej chl.zmesi sa zmestilo iba 3,5litra. Pri naštartovanom motore a otvorenej nádržke (ako mi radili) sa systém nechcel odvzdušniť. Pomohlo až keď som nádržku NEOTVÁRAL ani po krátkej jazde (dlhšiu som sa bál absolvovať vzhľadom na chýbajúcu chl.zmes) ale som ju otvoril až po ochladnutí motora čo trochu pomohlo. Celkom sa systém odvzdušnil až po prejdení asi 12km a neustálom sledovaní teplomera kedy začalo auto konečne kúriť a chl.zmes z nádržky úplne zmizla. A teda moja skúsenosť je nádržku neotvárať aby sa v chl.systéme vytvoril tlak a ten vytlačí vzduch.

Beaumont
21-02-2012, 21:12
Korektní výměna náplně chladiče u přetlakového systému moderního vozidla není tak jednoduchá záležitost a vyžaduje určité teoretické znalosti a praktické zkušenosti.