PDA

Zobraziť plnú verziu : Vytekanie tekutiny

corrie
15-02-2012, 17:47
Dobry den,
chcem poprosit niekoho kto je znaly veci, ci by mi mohol poradit. Vyteka, resp. vytiekla mi tekutina z prednej casti auta. Chcem sa opytat, co by to mohlo byt, je kriklavozltej farby. Stalo sa to pri vojdeni do snehoveho zaveju, nebol to ziadny naraz ani nic podobne, sneh ako paperie, akurat ho bolo na vysku viac, cize pri tom ako sa ten sneh tlacil pod podvozok, mohla sa tam uvolnit nejaka hadicka, alebo nieco.
dakujem

sklamany_zo_suzuki
15-02-2012, 18:07
Presne to isté som si všimol dnes aj ja, keď som cúval vo dvore v hlbokom snehu. Bolo zo 4-5 kvapiek po približne jednom metri v strede medzi stopami. Spodok auta sa "šúchal" po snehu. Sneh ako perie, čiže bez možného poškodenia. Čo to bolo neviem. Nesmrdelo to nijako, a malo to jemne hustú konzistenciu.
Čo to mohlo byť :wtdo:

corrie
15-02-2012, 19:40
Ja som tej tekutiny mal trochu viac, a tiez to bolo v strede medzi stopami. Ten sneh bol taky isty paperovy, akurat ako som pisal, tym ze som na neho nabehol, sa ta konzistencia mohla trosku zmenit na nieco tvrdsi sneh, ale ziadna rana ani nic podobne to nebolo. Mna napada napriklad tekutina z klimy, voda z chladica? Auto ma styri roky, takze prevadzkove tekutiny su tam od vyroby, akurat neviem co ma kriklavozltu farbu.

Suuzuukii
15-02-2012, 20:10
Nebude to nejaký zvyšok rezistinu?

Pepin
15-02-2012, 20:20
Nevím zda je to stejný případ, ale když jsem měl SX4 první zimu, zkoušel jsem ve sněhu co dokáže. A zkoušel jsem to tak dlouho, až auto "sedlo" v hlubokém sněhu na: jak to napsat?? Prostě kola hrabala, ale karoserie ležela na sněhu. Vytáhl jsem lopatu, prohrábl "krapet" podvozek a na zpátečku vycouval. Schválně jsem se šel podívat jak hluboko jsem ležel a tím pohybem dozadu se na bílém sněhu udělaly tři kapky, zde zmiňované zlaté barvy a čárka cca. 10cm. Připadalo mě to jako nový olej, převodový nebo motorový. Laicky řečeno: jako kdyby mě sníh zespodu očistil olejovou vanu.

sklamany_zo_suzuki
15-02-2012, 20:38
Mám 500km do tretej servisky. Také žiarivožlté by v motore/prevodovkách už nemalo čo byť.

BHG
15-02-2012, 20:40
napln klimatizacie moze mat tiez taku farbu, kvoli lahsiemu zisteniu uniku..

costelo
15-02-2012, 21:53
No a je to tu. Dnes som odparkoval a pri odchode o niekoľko hodín som zistil pred zadnou nápravou nakvapkané jasnožlté stopy. Zobral som to do ruky a olej to nebol, nesmrdelo to ako brzdovka. Záhada, ktorá ma pekne vyplašila. Tak som išiel hneď na hever a od spodku som skontroloval celý podvozok. Nikde ani stopy a ani náznak žiadneho tečenia. Nakoniec som len tak zľahka pretrel kardan rukou a na ruke mi ostali žlté stopy. Kardan smeruje smerom dozadu trochu dole a na konci ako je zvar sa voda zhromažďuje a odkvapkáva. Záver kardan vplyvom soli koroduje a z neho stekajúca žltá voda, keď odkvapne do snehu robí poplach. Asi to bude tak aj s ostatnými dielmi ktoré korodujú.
Do Suzuki.

sklamany_zo_suzuki
16-02-2012, 00:13
Tak hrdza ma nenapadla. :rolleyes:
No je to rozumné a pravdivé vysvetlenie, dík.

durell
16-02-2012, 10:43
napln klimatizacie moze mat tiez taku farbu, kvoli lahsiemu zisteniu uniku..

Klima vyfučí - nevytečie. Zistís len podľa toho, že nechladí.

veteran
16-02-2012, 18:17
To isté sme aj dnes spozorovali na kolegovej mazde3, tiež hlboký sypký hlboký sneh a žlté kvapky v strede auta niečoho na snehu po prejazde, mohol by to byť kondenzat z klimatizácie ak mu ju automat zapol.

ROSI45
16-02-2012, 18:41
POZOR na žlutou kapalinu u některého z kol.
! ! ! NENÍ to brzdovka ! ! !

durell
17-02-2012, 09:42
To isté sme aj dnes spozorovali na kolegovej mazde3, tiež hlboký sypký hlboký sneh a žlté kvapky v strede auta niečoho na snehu po prejazde, mohol by to byť kondenzat z klimatizácie ak mu ju automat zapol.

Kondenzát s klimy je čistá voda - z hliníkového dielu klimy nemá prečo ísť žltá farba.

Beaumont
17-02-2012, 10:57
Je to kondenzát z výměníku klimatizace, znečištěný špínou, korozí a reakcí slaného aerosolu s hliníkem.
Teď je zima a tohoto kondenzátu je málo a proto má výraznější zabarvení. Počkej do léta a bude tam odkapávat zase čistá voda jak z destilačního přístroje.