PDA

Zobraziť plnú verziu : Mäkké čelné sklo SX4

Beaumont
24-01-2012, 07:36
Edited by Suuzuukii: Odčlenené z témy Prečo som si kúpil SX4 (strana 8)

(http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=339&page=8)Teď jsem si vzpoměl na jednu negativní věc, ale možná je to jen můj subjektivní pocit. Při rychlé jízdě po silnicích velmi často na přední sklo dopadají kamínky odhozené vozidly přede mnou. Nevím jestli je to způsobené profilem předku, sklonem skla nebo výškou. Ale po 4 letech provozu je sklo více poďobané než u jiných značek. Zatím jsem ho ještě nerozbil, ale už mám opravovanou jednu prasklinu. Velmi mně štve, když mně ve velké rychlosti někdo předjíždí a pak se zažadí jen těsně přede mně. To je pak jako kulometná palba, obvzláště v zimním období a tam, kde se štěrkuje.

Suuzuukii
24-01-2012, 08:43
Yo yo, už sa to tu niekde spomínalo, že čelné sklá su "mäkké". Nechci vidieť moje na Splashi po 4 zimách. Nie je síce prasknuté, ani rozbité, ale keď zasvieti slnko oproti, tak je na ňom vidieť milión bodiek.

ROSI45
24-01-2012, 10:43
Chyba nebude asi ve skle. Jel jsem nedávno v ***yně - 5 roků mladé - z Německa. Sluníčko velmi nízko, přímo do očí. Sklo měla jako nové . . .

Suuzuukii
24-01-2012, 10:48
Láďo, však ČSSR je snáď posledná krajina v strednej Európe čo sype na cestu kamene, takže sa aj škoda o tom baviť. Keď vidím aké šutre sú na ceste a niekedy je väčšia vrstva kameňov ako snehu, tak.... škoda hovoriť.

Beaumont
24-01-2012, 10:52
Západoevropské silnice byly jak vyluxované a proto tam nebyly povinné zástěrky. U nás byly, ale pak se tato povinnost zrušila. Zůstal jenom ten sajrajt na silnicích.

stewo
25-01-2012, 06:02
No presne. Tiež som toho názoru, že zadné zásterky sa zrušili predčasne. A to čelné sklo: Jazdil som na mnohých autách, ale toľko kamienkov som nikdy nechytal. Ale zmieril som sa s tým, že asi budem musieť raz za čas meniť čelné sklo.

Beaumont
25-01-2012, 08:34
No presne. Tiež som toho názoru, že zadné zásterky sa zrušili predčasne. A to čelné sklo: Jazdil som na mnohých autách, ale toľko kamienkov som nikdy nechytal. Ale zmieril som sa s tým, že asi budem musieť raz za čas meniť čelné sklo.

Preventivní výměna poďobaného skla je sice hezká věc a dalo by se to zřejmě uhrát i na pojišťovnu, jenomže představa, že mi někdo bude strhávat tapecírunk, strunou mordovat přední sklo a patlat tam černý tmel, rajtovat po sedačkách a třeba to bude nějaký pitomec co mu jdou ručičky dozadu, mně vedla k tomu, že přestože jsem měl sklo pojištěné, tak v situaci kdy jsem měl 15 mm prasklinu, jsem si tuto raději opravil sám, přestože mně opravárenská sada stála 500,- Kč.

Suuzuukii
25-01-2012, 08:49
.... tak v situaci kdy jsem měl 15 mm prasklinu, jsem si tuto raději opravil sám, přestože mně opravárenská sada stála 500,- Kč.
Akú sadu? Máš na mysli spôsob opravy: vákuovanie poškodeného miesta - aplikácia "živice" - vytvrdenie UV?

Beaumont
25-01-2012, 09:19
Akú sadu? Máš na mysli spôsob opravy: vákuovanie poškodeného miesta - aplikácia "živice" - vytvrdenie UV?

Přesně tak. Používám sadu Permatex Windshield Repair Kit Professional. Funguje to perfektně. Jediná podmínka je teplota nad 10 stupňů. Nelze dělat v zimě venku. Dělal jsem to už na různých autech celkem 3x, vždy byl výsledek velice dobrý. Lze použít na praskliny, očka a pavouky do velikosti 30 mm. Podle předpisu by se tyto neměly nacházet v zorném poli řidiče, to jest ve vertikální rovině sluneční clony na místě řidiče. Ale po aplikaci není opravované místo téměř vůbec vidět.

slavosx
26-01-2012, 18:53
Keby len tie bodky, ale mikroškrabance cez ktoré počas slnka skoro nevidno von. A to som kúpil aj wapku aby som sa auta dotýkal len minimálne, ale stierače a ešte neviem čo a sklo je otrasne, a fakt ma to štve, detto farba (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=264). (červená)
:banghead:

harris
26-01-2012, 23:56
Preventivní výměna poďobaného skla je sice hezká věc a dalo by se to zřejmě uhrát i na pojišťovnu, jenomže představa, že mi někdo bude strhávat tapecírunk, strunou mordovat přední sklo a patlat tam černý tmel, rajtovat po sedačkách a třeba to bude nějaký pitomec co mu jdou ručičky dozadu, mně vedla k tomu, že přestože jsem měl sklo pojištěné, tak v situaci kdy jsem měl 15 mm prasklinu, jsem si tuto raději opravil sám, přestože mně opravárenská sada stála 500,- Kč.
Mam tiez opravovanu podobnu prasklinu od kamienka, s tym rozdielom, ze som zato zaplatil. Ak by to puklo este viac, tak isto sa obavam vymeny celneho skla, uz to nebude ako od vyroby.

Suuzuukii
27-01-2012, 08:14
Ja by som sa zas výmeny skla tak nebál. Pokiaľ to nerobia dementi, tak nič nehrozí. Na Swifte starom som menil čelné sklo 3x, mal som "šťastie" :wc:

Beaumont
27-01-2012, 10:20
Možná ano, kamarádovi měnili sklo a dokonce mu vyčistili i interiér, ale já jsem spíš ten pesimista.
Každopádně nemyslím, že preventivně měnit sklo, pokud to není nezbytné, a je možnost opravy, není nejlepší volba. Stačí si přečíst v servisním manuálu, jak popisují správný postup výměny a dávkování tmelu. Jaký postup je v praxi, toť otázka. Být při tom když staré sklo preparují ven z karosérie, to je spíš pro silné povahy.

Suuzuukii
29-03-2012, 09:36
Minisada Autoskla-WindscreenRepairKit (http://www.renovator.cz/eshop/katalog/minisady/polozka/minisada-autoskla-windscreenrepairkit/) :study:

A už aj ja mam prvý "ťuk" na skle, včera spod šuchtajúcej sa Octavie, ktorú som sa chystal obehnúť, vyletel kameň a ostal po ňom asi mimilmetrový kráter v povrchovej vrstve skla. Čo už, časom ich bude viac. Ale skôr mi to pripadá, že sklo je krehké, ako mäkké, vylupilo sa z neho ako z porcelánu.

...a to nehovorím, že 50km skôr ma trafilo do strechy kus nejakého dreva, kôry, čo vyletel spod predo mnou idúceho auta a ráno iný expert do mňa skoro vrazil 100m od garáže, pretože pravidlo pravej ruky mu evidentne nič nehovorilo. Deň bláznov včera na cestach asi.

wawik
30-03-2012, 09:32
nooo...ja som mal minulý rok takú smolu, že mi v Dánsku od kamienku puklo sklo v úrovni stieračov....tak to bola cesta domov..pukne viac?:geek: nepukne...??:geek: našťastie vydržalo a doma ma výmena stála 220 eur:roll::hurra: a to presne sklo od výrobcu ako bolo orig. z výroby...teraz mám čelné sklo poistene v hornet autosklo za 19,90eur rok:joke:....len škoda že na SX4 ku není k dostaniu sklo s UV fóliou ako má napr ford S max a atď... dúfam, že som to pomenoval správne...8-)

Beaumont
30-03-2012, 16:46
Minisada Autoskla-WindscreenRepairKit (http://www.renovator.cz/eshop/katalog/minisady/polozka/minisada-autoskla-windscreenrepairkit/) :study:

A už aj ja mam prvý "ťuk" na skle, včera spod šuchtajúcej sa Octavie, ktorú som sa chystal obehnúť, vyletel kameň a ostal po ňom asi mimilmetrový kráter v povrchovej vrstve skla. Čo už, časom ich bude viac. Ale skôr mi to pripadá, že sklo je krehké, ako mäkké, vylupilo sa z neho ako z porcelánu.

...a to nehovorím, že 50km skôr ma trafilo do strechy kus nejakého dreva, kôry, čo vyletel spod predo mnou idúceho auta a ráno iný expert do mňa skoro vrazil 100m od garáže, pretože pravidlo pravej ruky mu evidentne nič nehovorilo. Deň bláznov včera na cestach asi.

Je to zvláštní, ale všechny rány do skla, co jsem zatím chytil byly vždy od Octávií.
Nemám rád Octávie, už pro to, že je to značka se kterou jezdí s oblibou mladí nezkušení kloučci, co se rádi předvádějí.

Pepin
30-03-2012, 19:09
Rozhodně si nemyslím, že by SX4 měla měkčí přední sklo než ostatní auta. Jde spíš o to kolik se najede kilometrů a také o štěstí zda něco chytnete nebo ne. Já osobně vždy dodržuji "dostatečný" odstup od auta předemnou, nejen kvůli oknu, ale stejně tam po padesáti tisících mám "ťukec". Pokud bude auto v garáži, tak se hold nic nestane. Čím víc se vytáhne (auto z garáže), tak hrozí problém.:D

Beaumont
30-03-2012, 21:51
Rozhodně si nemyslím, že by SX4 měla měkčí přední sklo než ostatní auta. Jde spíš o to kolik se najede kilometrů a také o štěstí zda něco chytnete nebo ne. Já osobně vždy dodržuji "dostatečný" odstup od auta předemnou, nejen kvůli oknu, ale stejně tam po padesáti tisících mám "ťukec". Pokud bude auto v garáži, tak se hold nic nestane. Čím víc se vytáhne (auto z garáže), tak hrozí problém.:D

Dodržovat dostatečný odstup je samozřejmost, jenže většina kamínků na skle je důsledek odlétnutí od auta v protisměru při míjení a dále od aut která tě předjedou a zalomí to těsně před tebe. A to mají ve zvyku právě ti pitomci v Octaviích.
Hlavní problém je v absenci zástěrek a zasviněných silnicích.

mimach
09-04-2012, 00:02
Som nevedel že aj na auto skla sa to lepí (http://www.uvfolie.sk/wp/?page_id=148) :)

Beaumont
09-04-2012, 16:21
To by mně tedy zajímalo, zda to má atest. Každá fólie mění lom světla a z tohoto důvodu byly odjakživa jakékoliv fólie na přední sklo nepřípustné. Navíc následkem poškrábání a zmatnění budeš za chvíli vidět jako s igelitovým pytlem nasazeným na hlavu. Podle mně je to nějaká blbost, možná na boční sklo.

Dysky
09-04-2012, 16:49
budeš za chvíli vidět jako s igelitovým pytlem nasazeným na hlavu.
http://www.smajlici163.wz.cz/3d/emoce/emoce43.gifpresne Tak, doporučujem si to výskúšať (s vrecom na hlave:joke:) a potom sa rozhodnúť.

sklamany_zo_suzuki
09-04-2012, 17:25
Igelit a profesionálne fólie je sakra rozdiel. Už pár rokov podobne kvalitné fólie používame s úspechom na starších rušňoch, ktoré tieto fólie nemajú ešte aplikované priamo v skle (novšie rušne). Pri náraze vo vyšších rýchlostiach s hodeným kameňom to potom aj rozbité sklo drží pekne po kope a chráni rušňovodiča pred zranením. Pohľadom cez sklo nemáš šancu spozorovať, že sa v skutočnosti dívaš ešte aj cez fóliu.

Dysky
09-04-2012, 17:56
Igelit a profesionálne fólie je sakra rozdiel. Už pár rokov podobne kvalitné fólie používame s úspechom na starších rušňoch, ktoré tieto fólie nemajú ešte aplikované priamo v skle (novšie rušne). Pri náraze vo vyšších rýchlostiach s hodeným kameňom to potom aj rozbité sklo drží pekne po kope a chráni rušňovodiča pred zranením. Pohľadom cez sklo nemáš šancu spozorovať, že sa v skutočnosti dívaš ešte aj cez fóliu.
ale samozrejme v niektorých priemyselných oblastiach to má svoje opodstatnenie.
Ja osobne by som nechcel šoferovať auto po roku používania s foliou v noci a za dažďa. Možno by som bol prekvapený, ale ako sa hovorí "Neuverím pokiaľ neuvidím".
Asi patrím k tím neveriacím Tomášom.
Na druhú stranu keby všetci neverili, dodnes chodíme pešo, nesvietime a bývame v jaskyniach...
Blahoslavní sú tí, čo nevideli a uverili.

Beaumont
09-04-2012, 19:31

To je sice pravda, ale ta fólie na čelních sklech lokomotiv byla zavedena jako ochrana proti sabotérům dopouštějícím se veřejného ohrožení, nikoliv jako komfortní záležitost proti drobnému poškození a poškrábání, jak je to myšleno u toho auta.
Navíc vlak jede často podle autobloku a fíra hlavně mačká živák. Povolení k fólii vydal drážní správní úřad podle jiných předpisů.
Mimochodem, každé vrstvené čelní sklo automobilu má uvnitř fólii, stejně jako u těch novějších lokomotiv. Ale to je něco jiného než nalepená folie zvenku.

sklamany_zo_suzuki
09-04-2012, 21:15
Navíc vlak jede často podle autobloku a fíra hlavně mačká živák.
Zaujímavý názor, ale veľmi mylný.

Beaumont
11-04-2012, 17:02
Zaujímavý názor, ale veľmi mylný.

Jakákoliv moderní, pružná, plastová nalepovací fólie nemůže mít takovou odolnost proti poškrábání a zmatnění z hlediska optických vlastností jako sklo.
Dále je evidentní, že dobrý výhled přes čelní sklo s velkým sklonem silničního vozidla, je mnohem důležitější, než výhled přes obrovský auslák většiny dnešních železničních lokomotiv, na rozdíl od dřívějšího omezeného výhledu podél kotle starých parních lokomotiv, které často jezdily po stejných tratích jako ty dnešní.

– Řidič automobilu jezdí za velkého provozu, často neznámou trasou a neví co se na silnici stane, zatímco strojvedoucí svou trať vždy zná, neb s ní musí mít seznání a na železniční trať je komukoliv vstup zakázán.

– Řidič musí vždy předvídat, dobře vidět a jet tak aby mohl zastavit před nenadálou překážkou, zatímco strojvedoucímu nikdo nebude vyčítat, když nedokáže zastavit ani při použití rychlobrzdy.

– Žádné auto zatím neřídí automat, ale automatické vedení vlaku na železnici vlak ano.
– Řidič auta může být teoreticky napůl slepý invalida, pokud to má označeno v rubrice 13 řidičského průkazu tím pádem o to lepší musí mít výhled přes sklo, kdežto strojvedoucí musí mít 1.smyslovou skupinu a projít psychotesty.

– Řidičský průkaz má dneska kdejaký moula s psychopatickými sklony, kdežto kvalifikovaný strojvedoucí by mněl být zkušený profesionál, který dokáže jet snad i poslepu.

Věřím, že pod tíhou těchto argumenty, jako zkušený strojvedoucí-instruktor uznáš, že technická kritéria pro fólii na čelním skle auta a drážní lokomotivy nejsou totéž i když to tak může vypadat.

mimach
11-04-2012, 18:03
Asi pred rokom keď som si chcel ochrániť mobil tak som narazil na Invisible Shield od fy Zagg.
Fóliou polepujú listy vrtulníkov proti poškodeniu. Na Youtube je spústy videii o tejto folii až som sa ani neodvážil sem niektoré postnúť.
Z telefónu som ju dal po roku dole lebo sa mi po nej neklzal prst tak dobre ako po sklíčku.

newmajitel
24-11-2012, 16:00
k makkemu sklu: o skle som mal vzdy predstavu ze je tvrde, ze ho len tak lahko nieco neposkrabe, no a presvedcil som sa o opaku bohuzial na celnom skle vlastnej SX4, ako? Jedno leto som sa rozhodol poriadne ocistit sklo od zaschnutych zvyskov z much hubkou ako sa pouziva na riad, samozrejme tou drsnou castou ... teraz si musim (bo inak sa neda) vzdy spomenut aky som bl... ked mi svieti slnko spredu a skrabance sa krasne vynimaju. Prosim napiste niekto, ze nie som jediny ...:mad: Mozno by to slo vylestit, neviem.

Beaumont
25-11-2012, 18:48
k makkemu sklu: o skle som mal vzdy predstavu ze je tvrde, ze ho len tak lahko nieco neposkrabe, no a presvedcil som sa o opaku bohuzial na celnom skle vlastnej SX4, ako? Jedno leto som sa rozhodol poriadne ocistit sklo od zaschnutych zvyskov z much hubkou ako sa pouziva na riad, samozrejme tou drsnou castou ... teraz si musim (bo inak sa neda) vzdy spomenut aky som bl... ked mi svieti slnko spredu a skrabance sa krasne vynimaju. Prosim napiste niekto, ze nie som jediny ...:mad: Mozno by to slo vylestit, neviem.

Ta houba na nádobí je úplně nejhorší volba, teď už to víš, poškrábe každé sklo, je to jako šmirgl. Zkus to vyleštit Sidolem na barevné kovy, ale opatrně a nejdříve někde na kraji.

newmajitel
25-11-2012, 20:01
vdaka za radu, trocha som pogooglil a docital sa kdesi ze by sa dal pouzit aj tekuty prasok na riad (CIF a pod.), je s tym nejaka pozitivna skusenost? Kym budem skusat nieco kupene, bol by som rad keby pomohlo cosi co dom/garaz da ...

ROSI45
25-11-2012, 21:33
No, já bych sehnal na šroťáku, nebo v servisu staré sklo na vyhození a na tom experimentoval. Jinak ne.
Říká se, že dobrý je i krém na sklokeramické desky.

newmajitel
26-11-2012, 17:07
ved prave, nechcem v style A JE TO urobit zo zleho este horsie, preto hladam overeny sposob, inak do toho nepojdem, skrabance su velmi jemne, tak mozno ako prvy stupen, ci pokus, dam filc do vrtacky a budem lestit a lestit :roll:

Suuzuukii
26-11-2012, 17:34
No, já bych....

A ja by som sa na to vykašlal kým je cez sklo vidieť (škoda času a námahy) a až nebude, tak by som to vymenil, po udalosti s odleteným kameňom od iného auta, na poistku ;)

newmajitel
26-11-2012, 21:32
Ved hej, nie je to vobec tak zle, ale iste to poznate, ked chcete cosi pre svojho tatosa urobit.

Edited by Suuzuukii: Časť príspevku týkajúca sa antikoróznej ochrany podvozku prekopírovaná do témy :arrow: Hrdzavenie podvozku SX4 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=188&page=6&p=26540#post26540) :study:

242patrick
26-11-2012, 22:28
nejaky ten navod na odstranenie skrabancov ;)

Vylestenie skrabanca na celnom skle (http://www.bmwklub.sk/navody-a-manualy/vylestenie-skrabanca-na-celnom-skle-moj-postup-t41449.html?sid=65c16893dcce0890697e025451417c3a)