PDA

Zobraziť plnú verziu : Spomalená reakcia na plyn

katamaran 1
29-12-2011, 22:34
Mám po čase zase otázku, moja 2002 HDi pozde reaguje na akceleráciu, pozde znamená aj 2 sec., motor má dobrý ťah, len to opozdenie na križovatkách a nebodaj do kopca.....? Už som počul názor, že je to normálne, chápem, že elektrika asi bude pomalšia oproti karburátoru, ale toto sa mi zdá dosť.

tibor
31-12-2011, 21:31
oneskorenie v riadiacej jednotke to je jedno či diesel alebo benzín to je normalne :( , ja som tiež bol prekvapený pri benzíne, že to malo oneskorenie, či pri pridaní alebo ubraní plynu, to iste je pri diesli:?.

ROSI45
31-12-2011, 22:32
Co to je? Na Ignise mám dřív problém s citlivým plynem bez prodlevy.

stanleyhp
31-12-2011, 23:12
ani ja nemám pocit že by motor oneskorene reagoval na pridanie plynu

sklamany_zo_suzuki
01-01-2012, 11:19
Máš HDI - je to turbodiesel (dúfam, že sa nemýlim). Turbo je poháňané výfukovými plynmi. Po pridaní plynu určitý okamih trvá, kým sa roztočí a začne tlačiť do sania motora. Môže to trvať aj tebou popisované dve sekundy. Je to bežný jav pri preplňovaných motoroch. Za ten čas kým sa objaví tlak z turbíny a elektronika vstrekovania nameria potrebný tlak vzduchu v plniacom potrubí motora, je obmedzená vstrekovacia dávka nafty z dôvodu dodržania emisných limitov, dymivosti a zlého spaľovania. Tento efekt sa môže zvýšiť aj rôznymi závadami ako upchatý katalyzátor, zaseknutá regulácia turba, netesnosťou v plniacom potrubí, či inými poruchami motora a jeho manažmentu.

BHG
01-01-2012, 12:55
+ aj samotny elektronicky "plyn" pridava k tomuto oneskoreniu

katamaran 1
05-01-2012, 23:20
Vďaka, mal som pred tým HDi Xsaru, teraz si spomínam, že mi to tiež liezlo na nervy, hlavne v zime, nuž musím si zvyknúť.:roll:

Beaumont
06-01-2012, 13:50
ani ja nemám pocit že by motor oneskorene reagoval na pridanie plynu

Prodleva u přidání plynu u benzíňáku určitě není, ale myslím že je tam nepatrná prodleva na ubrání plynu (pozorovatelná při vystavení spojky při řazení) v řádu desetin sekundy.

fotograf
09-01-2012, 22:58
Prodleva u přidání plynu u benzíňáku určitě není, ale myslím že je tam nepatrná prodleva na ubrání plynu (pozorovatelná při vystavení spojky při řazení) v řádu desetin sekundy.

Úplne presne si to napísal. Dlho som si na to však nemohol zvyknúť (u benzínovej GV). Aj mňa to prekvapovalo, keď som súčasne ubral plyn a vytlačil spojku (pred preraďovaním), tak sa motoru vždy zvýšili otáčky (a mne krvný tlak! :swear":joke::mrgreen: ). Nejaký čas som veru jazdil ako začínajúci autoškolák, ale potom zvykol som si.