PDA

Zobraziť plnú verziu : Vŕzganie zadných bŕzd

reddog13
01-11-2011, 14:49
Dobrý deň páni želám, dnes som si všimol na svojom splashovi, ako silno vrzgajú zadné brzdy.. Má s tým niekto skúsenost, resp. vie sa niekto pozrieť na svojho splasha či to tiež robí? Iba tak bez naštartovania pri stláčaní brzdového pedála... Dnes som nastartoval, pohol sa a pri 20 km/h, mi nieco buchlo (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=693) pri (zadnom kolese?), a potom mi otrasy prenášalo až na volant (akoby v závislosti od otáčania kolesa)... hned som zastavil, či nemam niečo nalepené na kolese, lebo taky pocit som z toho mal..doslova.. pozerám a nič...:confused:???? potom som siel opatrne dalej, buchot relativne zmizol (pri kvalite nasích ciest:-) to ale ťažko posúdiť)... a doma som si všimol tie brzdy... nejake nápady??? S pozdravom

Suuzuukii
01-11-2011, 15:49
Koľko máš najazdené? Už si menil brzdové obloženie? Mne isto nič nevŕzga.

reddog13
01-11-2011, 15:55
10000km, este len pojdem na prvu garančku, tu je video..

K_TZxBPY8cs

takže to nieje normálne?

Suuzuukii
01-11-2011, 16:32
Toto mne robí ručná, keď zastavím dole kopcom, zatiahnem ručnú a potom keď následne uvoľním brzdový pedál a auto si sadne, tak takto zavŕzga. Ale nie keď stláčam pedál. Neviem, ja by som to vôbec neriešil, maximálne by som sa na to spýtal pri garančke.

lubik
01-11-2011, 18:30
nieco podobne mi robilo na fabii vymenil som lanko rucnej a vycistil zadne bubny a bol pokoj, ale mal som viac nabehane.

Suuzuukii
03-11-2011, 21:46
Tak musím poopraviť svoje tvrdenie :rolleyes: vŕzga to aj mne, ale len pri zošliapnutí pedála "čo to dá". Pri "normálnom" zošliapnutí to je bez zvukových prejavov. Neviem čo to vŕzga, ale riešiť to nebudem.

Beaumont
04-11-2011, 10:05
Toto by mohl být projev činnosti samostavu zadních bubnových brzd. Nebude se jednat o žádnou závadu.