PDA

Zobraziť plnú verziu : Hrdzavenie podvozku SX4

retro
02-08-2008, 21:56
Mám taký problem, mám SX4 približne rok starú. Pekne garažovanú, umývanu, cez zimu som vela nejazdil, za rok je to zhruba 8tis čo ma na tahaku. Avsak zo zvedavosti bola na rampe, zbadal som zahrdzavené ramená a aj poloosi, proste niečo sa tam začina na to chytat a nemyslim si, že by to malo resp. malo preco takto byť. Pri prehliadke mi v KE povedali, že bude lepšie ak to budem riešiť priamo u predajcu, kde som ho kupil teda Lučenec a vraj sa s tym este netretli, aby to bolo takto vyrazne, takže reklamácia by podla nich mala prejst. Nemate niekto podobnu skusenosť? S autom som inak spokojny.

Suuzuukii
03-08-2008, 01:49
Hrdzavé Suzuki som skutočne ešte nevidel.... jedine po búračke, ktorá bola zle opravená.

Záruku si možeš uplatniť u ktoréhokoľvek predajcu Suzuki. Ak ju uznajú, následne si ju bude predajca uplatňovať u výrobcu cestou importéra. Nemôžu ťa kôli tomu nútiť chodiť cez pol republiky.

Nemáš ten podvozok odfotený?
Ako to hrdzavie? Je to povrchová hrdza na celej ploche, alebo len nejaké lokálne miesta? Ramená aj poloosi sú predsa lakované, nemalo by to len tak chytiť hrdzu. Na druhej strane zas ale, kym by prehrdzavelo rameno alebo poloos, tak to skôr ropa nebude :D

retro
03-08-2008, 10:20
Maš pravdu, že mali by mi to uznať všade, len bolo mi povedané, že takto to bude lepšie, ked pojdem k predajcovi kde som ho kupil, no neviem čo teraz. Skúsim to pofotit a dam to tu..s tou ropou to bolo dobre :lol:

Suuzuukii
03-08-2008, 10:32
... len bolo mi povedané, že takto to bude lepšie, ked pojdem k predajcovi kde som ho kupil...
Lepšie by to bolo len pre nich. Ušetril by si ich starostí a sebe by si ich pridal :?

TRUDO
03-08-2008, 11:15
Niečo obdobné som čítal na poľskom clube o Suzuki a bola tam, nejaká zmienka o hrdzavení niečoho ale nepochopil som čoho, tak s tou hrdzavou SX4 može byť pravda.

Duch
03-08-2008, 12:29
To mi pripomina moje auto (Ignis Sport). Pol roka (cez zimu) stalo vonku v bazare kym som ho kupil. Tiez je odspodu hrzdave sem tam je nachytana nejaka hrdza. r.v. 11/2005 najazdenych malo vtedy 15tisic km. Len mi nesedi to ze ho mas garazovane keby bolo vonku a malo jazdene tak by to davalo zmysel ale mozno ti hrdzavelo aj v garazi :lol:

berdo
03-08-2008, 12:35
ja som najazdil za prvych 5 mesiacov asi 11 tis. kilakov a ked som kukal zo spodu v jame, tak ziadna hrdza. Neexistuje, aby si to mal prehrdzavene, ked nic nejazdis a garazujes.

retro
03-08-2008, 15:01
Ved práve to, že garaž mam dobrú, je suchá, zospodu by nemalo prečo začať chytať hrdzu, zrejme to odbabrali vo výrobe, tu povrchovú úpravu. Najradšej by som si to urobil sám, lenže to by mi padla záruka, takže neostáva nič ine len servis a bohvie ako to tam urobia, na oko to zakrýju, aby sa nepovedali, podrží pár ročkov, kym neskončí záruka a potom mi bude este kvitnúť :shock: , riešim tento týžden, som zvedvý čo z toho bude

Suuzuukii
03-08-2008, 19:27
....riešim tento týžden, som zvedvý čo z toho bude
Som zvedavý, ako sa k tomu servis postavi :ugeek:

nalim
03-08-2008, 21:11
Veľmi zaujímavé, musim sa potom pozriet na ten svoj podvozok. Som zvedavý s tým servisom, reklamacia hrdze. Ako to dopadne.

PIPO
28-08-2008, 23:47
Mam SX4 8 mesiacov 1.5GLX kupil som ju novu za 380000 v Poprade, najazdil som 5500km, po hrdzi ani stopy. Lakovane napravy dobre odolavaju ale aj tak som ich postriekal sprejom tekutej vazeliny takze ok. Hrdzave su akurat uchyty na vyfuku a to od nova.

Sances
29-08-2008, 09:16
Ved práve to, že garaž mam dobrú, je suchá....
Dúfam že v tej garáži nie je kúrenie..

Suuzuukii
29-08-2008, 09:31
....riešim tento týžden, som zvedvý čo z toho bude
Vyreklamoval si to už? Ako si dopadol??

retro
14-09-2008, 12:04
Ahojte, takže trošku to trvalo kým som bol v tom service LC. Dali sme auto na rampu a spoločne sa na to pozreli. Ich názor bol, že je všetko v medziach normy a ak tam je nejaký náznak hrdze tak je to na miestach, ktoré ošetrené nie su od výroby. Vraj si nemám preto robiť hlavu, že je to ok. Servisák, inak milý chlap, to povedal asi takto: "preto to auto nestojí 1 milión", proste tam je ten rozdiel v cene. Ako ochotu som z ich strany videl, chceli to vidieť a tak, možno som aj ja trocha paranoidný :lol: , ale stále mám v ušiach ako mi vraví servisák v KE, aby som to riešil u svojich, že by to malo prejst/na reklamačku/ a tak. No neviem, sám som zmätený trocha, či je to naozaj len, že bežne a robím z toho prílišnú vec ja alebo je to oprávnené a nejako sa im to riešiť nechce. Viem, že tie ramená vydržia dlho a tak. Nakoniec som sa rozhodol, že autičko má rok aj nejaké drobné, takže záruka beži ,tak zatiaľ to budem sledovať a uvidím. Ak by sa to niekde rozšírilo na ramenách a mieste pri kolese ako je manžeta na poloosách dalej tak to už definitívne riešim .

retro
14-09-2008, 12:06
Dúfam že v tej garáži nie je kúrenie..

Garaž je klasicka normalka pri panelákoch, otec ju sam staval, takže je ok :)

Suuzuukii
14-09-2008, 13:10
Ahojte, takže trošku to trvalo kým som bol v tom service LC. Dali sme auto na rampu a spoločne sa na to pozreli. Ich názor bol, že je všetko v medziach normy a ak tam je nejaký náznak hrdze tak je to na miestach, ktoré ošetrené nie su od výroby. Vraj si nemám preto robiť hlavu, že je to ok. .....
Odfotené to asi nemáš, že? Škoda :(
Treba fotiť, fotiť a fotiť ;) jedna fotka povie viac ako strana textu 8-)

kapitanzm
24-06-2009, 19:24
zdravim, auto mam asi rok, ale uz po zime som zbadal, ze mam hrdzavy vyfuk ako svina a aj drziak vyfuku. Bolo to este pred garancnou prehliadkou, tak hned som sa chcel stazovat. Nebol ziadny problem, aj oni uznali, ze to je moc, ze to vyreklamuju, ale ze zatial zbytocne, staci prist az o rok, ked to uz bude totalka. Este podotykam, ze auto je garazovane, v zime mozno tak jedna lyzovacka bola na nom, a potom normalne vozenie. Auto ma necelych 8 tisic km teraz. Okrem toho sa mi zda, ze aj bubny na zadnych kolesach sa chytaju, ale to je asi normane na autach, ci? Ale ten vyfuk ma dojal, to nemame na starom aute za 10 rokov tak.

dee
24-06-2009, 20:33
Ja som zase v sobotu dal auto na rampu a pozrel som prvy raz za 2 roky spodok auta.
Ziadna hrdza ani len stopa po hrdzi :grin:
Ale co sa tyka vyfuku tak mi len trosku hrdzavie koncovka na vyfuku inak vobec nic :hurra:

Maňo
25-06-2009, 07:57
Kapitanzm:
Auto ti hrdzavie asi preto, ze malo jazdis! Za rok 8000km :geek:

peto
25-06-2009, 08:15
No môže byť, ja mám tiež po roku 8000km a veru už sa hrdza objavuje hlavne ma štvú jemne povedané, bubny tam už je to vidieť dosť. Auto garážované v zime umývané na ručnej umyvárke aj zo spodu a nie raz. Ked pôjdem k našim tak pofotím a hodím foto.

profiter
25-06-2009, 09:25
mozno to hrdzavie prave preto ze auto garazujes, uz som sa stretol s nazorom ze dnesne auta ani netreba garazovat, ze to je vlastne horsie, lebo v konecnom dosledku mas v zime v garazi vacsiu vlhkost ako vonku. Na druhej strane ja mam od nova na motore hrdzavu jednu prirubu, tipujem to tak na vyfukove potrubie, cely motor cistucky, len jedna priruba od nova hrdzava, neviem co si mam o tom mysliet, mozno je ten motor nejaky repas, v pripade suzuki by ma to vobec neprekvapilo. Ja si iluzie o suzuki nerobim, co sa tyka celkovej kvality, zatial najhorsie auto, co som mal...Ale hrdzu by som riesil akurat na plechu a nie na hrubych prvkoch ako su ramena, bubny atd, ...ako povedal ten mechanik, auto nestoji melon, ale "iba" pol, tak co je natom...

kapitanzm
25-06-2009, 09:37
Pridavam moje fotografie na posudenie. Tak, co si o tom myslite?

peto
25-06-2009, 14:49
Však to ani neriešim nie je to také hrozné, zato tie fotky toho výfuku no tak to teda kvitne. To by som veru ani ja nenechal tak.

ROSI45
25-06-2009, 15:36
Asi dobrý dodavatel :devil::devil::devil:
Jen o málo horší mám na svém téměř 5ti letém Igorovi.
Suzuki není špatné auto, ale prodělává na mizerných subdodavatelích.
Když já si vzpomenu, jak s námi "cvičili" škodováci...
Někde je chyba. Bohužel.

Duch
25-06-2009, 17:28
To aj vidiet na fotkach. Vsetko je v poriadku akurat vyfuk je na tom priserne. Urcite to bude nejaky chybny kus. Zla povrchova uprava alebo zly dodavatel ako uz spomenul Rosi.

suzuki sx4
27-06-2009, 12:14
mne pri kupe predajca povedal ze auto ma komlet obojstranne pozinkovanu karoseriu - co malo rozhodujuci vplyv na moje rozhodnutie na kupu tohto auta

a dodnes neviem ci mi klamal alebo nie

Duch
27-06-2009, 12:19
Neklamal ved vyfuk nie je sucast karoserie, nie su to ani ramena, uchyty atd. Cisto len karoseria cize plechy.

PIPO
27-06-2009, 12:52
Zakrývať nedostatky výrobcov áut ma už nebaví a také výroky že auto nestojí milión neuznávam. Zoberte si, že nejaký Citroen C5 stojí isto viac ako pol milióna a videl som ju vystavenú na rampe novú a mala hrdzavý výfuk. Tak o čom to je?

suzuki sx4
27-06-2009, 17:41
duch :) viem ze vyfuk nie je sucastou karoserie, neslo mi o vyfuk ale o karoseriu ci je pozinkovana alebo nie - dodnes to definitivne neviem

vyfuk vymenim ale karoseriu nie

Suuzuukii
27-06-2009, 19:39
O karosérii sa tu už debatilo v téme Pozinkovaná karoséria (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=480) :study:

radoslav
28-06-2009, 11:25
Len aby sa tie nase káry nakoniec nepremenovali na VRZUKI & HRDZUKI:cry::cry::cry:

pepa
30-06-2009, 19:22
Podle servisní knížky se záruka nevztahuje na prorezivění výfukového systemu nebo jeho části.

sx4man
27-03-2011, 19:44
Pridavam moje fotografie na posudenie. Tak, co si o tom myslite?
...no ja mám sx4ku už asi 3roky a ked sa pozriem na ten výfuk tak vyzerá asi podobne ak nie ešte horšie. Tlmiče výfuku su miestami rozkvitnuté a hrdzavé su najmä spoje, ale čo sa týka potrubia to je hrdzavé na carach:-( viem je to asi povrchová hrdza ale aj tak rozmýšlam či sa to už podarilo niekomu niekedy vyreklamovať tak aby mu to vymenili za nové - asi ťažko že?:D A tu sa naskytájú otázky....či ho nastriekať alebo teda natrieť farbami na výfuky, či sa to vôbec oplatí a kolko to vydrží (to ani nevravím, že som si to určite pri kúpe nového auta nepredstavoval, že na nom budem po 3 rokoch natierať hrdzavý výfuk).....alebo to nechať tak nech to hrdzavie dalej a kolko to asi vydrží - či nebudem na 5 ročnom aute musieť meniť celé potrubie lebo mi odhrdzavie spoj príruba - tlmič:joke:

alibaba
27-03-2011, 20:34
vidim, ze to beries s humorom. ked na karoseriu dali 12rokov zaruku tak mohli aj na vyfuk dat aspon 4roky :banana:

roman22
27-03-2011, 20:54
...no ja mám sx4ku už asi 3roky a ked sa pozriem na ten výfuk tak vyzerá asi podobne ak nie ešte horšie. Tlmiče výfuku su miestami rozkvitnuté a hrdzavé su najmä spoje, ale čo sa týka potrubia to je hrdzavé na carach:-( viem je to asi povrchová hrdza ale aj tak rozmýšlam či sa to už podarilo niekomu niekedy vyreklamovať tak aby mu to vymenili za nové - asi ťažko že?:D A tu sa naskytájú otázky....či ho nastriekať alebo teda natrieť farbami na výfuky, či sa to vôbec oplatí a kolko to vydrží (to ani nevravím, že som si to určite pri kúpe nového auta nepredstavoval, že na nom budem po 3 rokoch natierať hrdzavý výfuk).....alebo to nechať tak nech to hrdzavie dalej a kolko to asi vydrží - či nebudem na 5 ročnom aute musieť meniť celé potrubie lebo mi odhrdzavie spoj príruba - tlmič:joke:

No ja som mal hrdzavé tie náboje na kolesách v strede už pri preberaní nového vozidla!!!

alibaba
27-03-2011, 22:01
aj ja som ich mala hrdzave uz na novom :(

ROSI45
27-03-2011, 22:07
Co řešíte? Povrchovou korozi? Na Ignisu 2004 mám stále origo výfuk a to jezdí v zimě na hory a v létě potokem každý týden. Výfuk je prkotina.

Beaumont
28-03-2011, 07:19
vidim, ze to beries s humorom. ked na karoseriu dali 12rokov zaruku tak mohli aj na vyfuk dat aspon 4roky :banana:

Ta dvanáctiletá záruka je jen taková kulišárna na zákazníka. Skoro na nic se to nevztahuje a musíš 12 let chodit na placené prohlídky. Nevztahuje se to na korozi způsobenou mechanickým poškozením a jenom tzv. zvnitřku směrem ven. V podstatě to znamená, že záruku uznají když auto které nikdy nevyjede z garáže samo prokvete zvnitřku plechu na povrch barvy. Což se nikdy nestane, takže je to akorát reklamní trik.

sx4man
28-03-2011, 20:31
Co řešíte? Povrchovou korozi? Na Ignisu 2004 mám stále origo výfuk a to jezdí v zimě na hory a v létě potokem každý týden. Výfuk je prkotina.
Sú ludia ako ty, že im to je asi jedno, ale ja som detajlista a bol som rád, že som sa zmohol kúpiť si nové auto a ešte stále splácam lízing a poviem rovno určite ma to "serie" že po troch rokoch takto vyzerá. Pre mna to nie je prkotina pretože výmena výfukového potrubia určite nebude najlacnejšia :roll: ...v dnešnej dobe som si myslel, že už sa veci robia na kvalitnejšej úrovni :? ...čo už...:-(

BHG
28-03-2011, 20:49
povrchova korozia neznamena ze to mas vymenit.. kym to zacne vazne hnit, prejdu este roky a dalsi lizing..

inac pred tyzdnom pri vymene oleja a brzdovky som mal zdvihnute auto a bol som prekvapeny, ze cca 4,5r auto a je zo spodu celkom OK, uchyty vyfuku hrdzave, ale inac vsetko OK a hlavne motor suchy..

jsj007
28-03-2011, 21:19
povrchova korozia neznamena ze to mas vymenit.. kym to zacne vazne hnit, prejdu este roky a dalsi lizing..

inac pred tyzdnom pri vymene oleja a brzdovky som mal zdvihnute auto a bol som prekvapeny, ze cca 4,5r auto a je zo spodu celkom OK, uchyty vyfuku hrdzave, ale inac vsetko OK a hlavne motor suchy..

SUHLASIM!!!

fantastic 4
;)

ROSI45
28-03-2011, 23:29
Sú ludia ako ty, že im to je asi jedno, ale ja som detajlista
Jedno mi to určitě není, ale já jsem realista.

stanleyhp
29-03-2011, 17:32
Zakrývať nedostatky výrobcov áut ma už nebaví a také výroky že auto nestojí milión neuznávam. Zoberte si, že nejaký Citroen C5 stojí isto viac ako pol milióna a videl som ju vystavenú na rampe novú a mala hrdzavý výfuk. Tak o čom to je?
aj ja pridávam zopar odkazov, kde je nova Dacia Duster :eek: ich majitela urcite nebudu nadšení: Duster koroduje za mesiac (http://www.click.ro/extra/auto/Duster-rugineste-intr-o-luna_0_929907174.html) (na mojom 19-násť ročnom formane, čo mi hnije na dvore vyzerajú poloosi lepšie:)) a Problém korózie na Dusteri (http://www.autolatest.com/en/article-details/2176-rust-problems-of-dacia-renault-duster-2010). Ono sa človek ani moc nemôže čudovať, veď je to všetko vyrobene recykláciou starého šrotu, teda hrdze :p

sx4man
29-03-2011, 20:37
povrchova korozia neznamena ze to mas vymenit.. kym to zacne vazne hnit, prejdu este roky a dalsi lizing...
Tak samozrejme, že sa to nechystám meniť:roll::) ...ešte že to pri bežnom jazdení nevidím a pod auto sa moc často nezohýnam:lol: len dúfam, že to vydrží ešte aspon 5 rokov kým sa to rozpadne:joke:

sx4man
29-03-2011, 20:46
aj ja pridávam zopar odkazov, kde je nova Dacia Duster :eek: ich majitela urcite nebudu nadšení : Duster koroduje za mesiac (http://www.click.ro/extra/auto/Duster-rugineste-intr-o-luna_0_929907174.html) (na mojom 19-násť ročnom formane, čo mi hnije na dvore vyzerajú poloosi lepšie:)) a Problém korózie na Dusteri (http://www.autolatest.com/en/article-details/2176-rust-problems-of-dacia-renault-duster-2010). Ono sa človek ani moc nemôže čudovať, veď je to všetko vyrobene recykláciou starého šrotu, teda hrdze :p
.....no pekne, ak tieto fotky sú robené ozaj po mesiaci tak je to fakt otras :eek: ...zlaté suzuki :lol:

jsj007
29-03-2011, 21:22
.....no pekne, ak tieto fotky sú robené ozaj po mesiaci tak je to fakt otras :eek: ...zlaté suzuki :lol:

ZLATÉ SUZUKI!!! :D

fantastic 4
;)

Suuzuukii
04-11-2011, 18:59
Len pre zaujímavosť, podvozok Splasha po 4 letách a 3 zimách. Okrem korózie rúr výfuku na podvozku ani bodka.

ROSI45
05-11-2011, 14:14
Měl jsi štěstí na středeční kus :joke:
Faktem ale je, že můj negarážovaný Igor na tom taky není špatně.

Beaumont
07-11-2011, 08:42
Středeční kus je halt středeční kus. To není totéž co pondělní mrdka, co se pak prodává v akci.

suzuzu
19-10-2012, 12:41
A takto vyzerá predná náprava u rok starého auta. Čo si o tom myslíte??? Je na tom tiež niekto podobne???

Suuzuukii
19-10-2012, 13:04
A takto vyzerá predná náprava u rok starého auta. Čo si o tom myslíte??? Je na tom tiež niekto podobne???
Žiadny problém. Rovnako bude vyzerať o ďalší rok, o dva, aj o tri.

Beaumont
19-10-2012, 14:17
Žiadny problém. Rovnako bude vyzerať o ďalší rok, o dva, aj o tri.

A já bych dodal ještě o dalších pět a šest let. No a potom zkončí životnost těchto dílů. Ale nikoliv kvůli korozi, ale vlivem opotřebení provozem. K čemu by byla povrchová úprava ramen a čepů s trvanlivostí sto let, když jejich mechanická životnost je tak 120 000 km, neboli 8 let provozu. Při návrhu výrobní technologie je v souvislosti s ekonomií nutno brát v úvahu hledisko přiměřené dostatečnosti.
Ten kdo je estét, musí halt použít nějakou pěknou (např. světlezelenou) barvu, a vše bude chvíli zase krásné.

newmajitel
26-11-2012, 21:32
Padla moja jesenna snaha osetrit (po zaruke, k bliziacemu sa stvrtemu vyrociu kupy) spodok auticka (kamos opravar dlhodobo chory). Nepisem to aby som len taral, no chcel by som sa opytat a pocut nazory na to, ci osetrenie nejakym asfaltovym naterom vobec ma vyznam. Mne sa zda ze ked to bolo dobre pre skodovecku (130), tak hadam aj pre SX4, no pocul som aj nazory, ze sucasne spodky aut (kovove sucasti) su uz tak od vyroby povrchovo chranene, ze sa dodatocne natieranie nerobi. Ako to teda je? (nejak som nenarazil na taku samostatnu temu v archive, no teraz som zistil ze hladam len v jazdnych vlastnostiach, no dlho som na fore nebol, tak sa orientujem :) )

Inak, tak ma napadla tema: Co vsetko mozme pre auto SX4 urobit? Ze by sa vytvoril od jednotl.prispievatelov zoznam v bodoch od kupy noveho kusa povedzme do vyprsania zaruky, a po nej, proste vsetko mozne ako inspiracia pre takych auto-nevedkov ako som ja. Iste, mnozstvo toho (mozno vsetko) je obsiahnute v temach, je ich vsak vela, no co tak zhutnit to do jedneho celku? Alebo uz to existuje?

Suuzuukii
26-11-2012, 22:19
Padla moja jesenna snaha osetrit (po zaruke, k bliziacemu sa stvrtemu vyrociu kupy) spodok auticka (kamos opravar dlhodobo chory). Nepisem to aby som len taral, no chcel by som sa opytat a pocut nazory na to, ci osetrenie nejakym asfaltovym naterom vobec ma vyznam. Mne sa zda ze ked to bolo dobre pre skodovecku (130), tak hadam aj pre SX4, no pocul som aj nazory, ze sucasne spodky aut (kovove sucasti) su uz tak od vyroby povrchovo chranene, ze sa dodatocne natieranie nerobi. Ako to teda je? (nejak som nenarazil na taku samostatnu temu v archive, no teraz som zistil ze hladam len v jazdnych vlastnostiach, no dlho som na fore nebol, tak sa orientujem :) )

Niekde sa tu už o tom debatilo, pamätám že ROSI45 dával aj foto podvozku svojho Ignisa po nástreku. Každopádne ak sa to dobre urobí, nič sa tým nepokazí.

Inak, tak ma napadla tema: Co vsetko mozme pre auto SX4 urobit? Ze by sa vytvoril od jednotl.prispievatelov zoznam v bodoch od kupy noveho kusa povedzme do vyprsania zaruky, a po nej, proste vsetko mozne ako inspiracia pre takych auto-nevedkov ako som ja. Iste, mnozstvo toho (mozno vsetko) je obsiahnute v temach, je ich vsak vela, no co tak zhutnit to do jedneho celku? Alebo uz to existuje?

Nie je a zrejme ani nebude. Témy "všehochuť" kde sa rieši piate cez deviate sú absolútne neprehľadné už po pár príspevkoch a hlavne ťažko vyhľadateľné podľa kľúčových slov a preto ich buď delím na jednotlivé témy na začiatku ak sa to dá (ako som napr. odčlenil tento tvoj príspevok z témy Mäkké čelné sklo SX4 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1998&page=4&p=26539#post26539)), alebo ich zamykám z dôvodov uvedených.

Fórum v tejto etape svojho života je už v prvom rade o vyhľadávaní a čítaní, lebo väčšina známych problémov a tém sa tu už rozoberala a duplikovať opäť to isté by bolo k ničomu. Buď vyhľadávať cez kľúčové slová (tagy), aj keď nie vždy človek nájde takto to čo hľadá napriek tomu, že daná vec tu už riešená je (hold žiadny systém nie je 100%-ný), alebo si uvariť kávu (2, 3) :) a manuálne prelistovať názvy tém a čítať.

Suuzuukii
29-11-2012, 15:17
Dnes som bol na geometrii (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=16), tak som pozrel auto zospodu. 10 mesiacov, 17.700km, podvozok bez stopy hrdze a to nejazdím len po meste.

brakin
01-12-2012, 00:50
chalani vyfuk nerieste, je rozdiel vyfuku diesel a benzin, benzin dosahuje vacsie teploty vyfukovych plynov tym padom sa potrubie viac prehrieva, ono to je vsetko OK, ale ak jazdis malo a kratke trate, tak ten vyfuk rychlo zhrdzavie. preco? no lebo fyzika! vymena teplot - rosny bod - kondenzovanie vody, proste zohrejes prejdes 5km vypnes a hned chladne, nastartujes prejdes 2km vypnes a hned chladne atd atd atd, voda + nechraneny kov = hrdza.
ohladom garaze, v zime je lepsie mat auto vonku alebo v zavetri alebo pod strechou. Garaz je uzatvorena, nevetrana a urcite je tam teplejsie ako vonku, cize ak je vonku -10 tak v garazi je -2 , nasolene auto vo vlhkom nevetranom prostredi je orna poda pre hrdzu, ale ak ho nechas vonku tak sol nereaguje ked je vacsia zima ako -5.