PDA

Zobraziť plnú verziu : Trhanie, skákanie na LPG

lorenzlubos
19-10-2011, 13:47
Ahojte. Z nicoho nic mi autom zacalo pri pohone na LPG trhat. Podotykam, ze sa to nestalo ihned po natankovani, pricom tak-ci-tak som natankoval viac-menej dobry plyn - Slovnaft (a predtym posledne asi 3-krat vzdy tiez). Na benzine to nerobi. Je to presne ako ked byva studeny motor a pri prvom rozbiehani trochu skubne. Akurat, ze to na LPG robi stale http://forum.autobazar.eu/images/smiles/zga440C.gif Neviete mi poradit? Cez vikend idem dlhsiu cestu (cca 1000km) a rad by som dosiel nazad.

Suzuki Splash 1.0, lpg Zavolli, filtre vymenene po 15000km, sviecky nedavno (za rovnake ako predchadzajuce), po cca 23000km. Pomoze? Teraz mam na lpg asi 26000km. Kolisu aj volnobezne otacky.

Deezel
19-10-2011, 14:13
... v prvom rade spravit diagnostiku RJ BA aj LPG. Osobne si myslim ze problem bude s palivom. V posledne dni trochu primrzlo a natankoval si letny plyn. Ja som mal minulu zimu podobny problem a bol som nuteny vymenit cerpacku. Dost je problem sa potom tej vody zbavit. Mne to primrzalo v strekovacoch. Alebo este jeden tip ... v akom stave mas baterku? Mohla sa ti vyresetovat RJ plynu.

autospravca
19-10-2011, 14:23
Pravdepodobne filter na LPG, môže byť zanesený od nekvalitného LPG.

lorenzlubos
19-10-2011, 14:26
Baterka je, myslim si, stale dobra. Ale pal. PC by sa pri tom asi vyresetoval tiez, ze? S tym LPG a mrazom, ak to tak funguje, zda sa mi to dost realne. Kazdopadne, neviem, co mas na mysli, ked pises, ze to bol problem potom - zbavit sa vody. Ako na to teda? Inak, filtre pred cca 11000km (pisal som to uz skor).

Deezel
19-10-2011, 14:37
Vsetko co mozes spravit je zmenit cerpacku a ist na diagnostiku. S tou vodou, ked je raz v nadrzi tak je problem sa jej zbavit. Teraz je to este v pohode, lebo teploty zatial nie su trvale pod nulou, takze to sposobuje "len" trhanie a casom by sa mala sama vyparit.
Ja som musel v zime parkrat auto poriadne poprehanat - zohriat aby sa voda v systeme vyparila. Raz sa mi podarilo natankovat taky bordel, ze sa mi pri dennej teplote -14 ° podarilo prepnut na plyn az po cca 50 km a aj to boli problemy s volnobehom.
Uvidime ako bude tuto zimu. Zaklad je tankovat dobre palivo :roll:

lorenzlubos
19-10-2011, 14:41
Ak tomu dobre rozumiem, cely problem je to trhanie? Nie je to skodlive pre auto a pod.? Pytam sa, lebo ma caka 1000km cez vikend. Trhanie vydrzim, len nechcem auto pokaslat.

Deezel
19-10-2011, 14:52
Hovorim, chod na diagnostiku. Na zaklade toho by som sa rozhodol ci ist na dlhsiu cestu alebo nie. Ak budu napr. vadne vstrekovace alebo problem s netesnostou ventilov tak by som urcite nikam nesiel. Problemy so zapalovanim sa mozu neprijemne prejavit na zivotnosti lambdy.

lorenzlubos
19-10-2011, 14:53
Problem je, ze maju plno a nemozu sa na to pozriet do vikendu :-(

Deezel
19-10-2011, 14:58
Tak chod na benzin. Pripadne natankuj LPG na inej cerpacke a skus po dokonalom zohriati motora prepnut a sledovat ci trha menej, alebo sa to zhorsuje. Poriadne to povytacaj a uvidis ..

Maňo
20-10-2011, 12:47
V prvom rade je mozna chyba v zdroji plynu - Slovnaft je podla mojich skusenosti jednoznacne zo znackovych plynovych cerpaciek to najhorsie, co clovek moze na Slovensku natankovat. Ja posledny rok tankujem len na Shell a OMV a ziadny problem.
V druhom rade skus auto drzat trochu viac v otackach (ked sa da), a ak je chyba v palive, tak to trhanie by malo zmiznut. Ja ked som mal tento problem na Ignise, tak to vzdy zmizlo pri otackach vyssich ako 3000.

Tomy4449
20-10-2011, 18:33
Ake mas sviecky (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=58&page=19&p=21784#post21784)? specialne na Lpg?

lorenzlubos
20-10-2011, 18:56
Tak LPG som na Shellke nevidel este nikdy. Inak by som mal jasno, kde tankovat...

Sviecky mam uplne identicke (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=58&page=19&p=21784#post21784) s tymi, ktore boli k autu standartne dodavane. A menil som ich minuly mesiac.