PDA

Zobraziť plnú verziu : Grand Vitara 3 door 2007

Yoda
24-09-2011, 06:48
Ahoj,

som tu nový takže poriadne ešte neviem kde sa čo vkladá a kde su "pribehy aut" tak sem vkladám svoj...
Dedko kupil auto v decembri 2007 (teda je to pred face) v predajni v BA auto ma najazdených 66 tisic kilometrov farba by mala byť podla noveho Metallic Quasar Gray ináč je to taka sivá aj ked myslim že tam bolo napisane niečo v zmysle zelenosivá ... autičko je celkom fajn plus pre mna aurčite je vyška a napriklad aj to že cekom slušny kopec sa dá vísť už na 1 . Nevyhody su určite v strašne malom kufri ktorý ťažkému prístupu do zadu a občas sa mi zdá že auto je na dialnici lemra - to je ale asi sposobené tým že nejaký neskusený chlapec v japonsku sa rozhodol že do toho dá 1,6tku benzinovu (dost slaby motor na cenu auta). Dnes už by sme brali 5 dverovu ale čo človek narobí ...
časom pridám pár fotiek teraz mám nový book a všetky su v starom takže zatial len jedna hned zo zimy 2007. Mám taký problém ... parkujeme s tým často v BA auto má asi dva dobance na dverách a niekolko nad zadným kolesom, neriešili ste už niekto tento problém?
čo sa týka interieru - Sivo čierna látka (moj vkus to nieje kedže som zvyknutý na štandard BMW) prevodovka drevo (ak je to drevo...) ináč je všetko v hlinníku (opať - ak je to hlinník) plasty su spodok čierna strop je potiahnuty stlpiky su sive
Disky su klasická zakladovka. Dedko na nom nechce nič robit no to mu hned vyhovorím kedže o nedlho idem kupiť knihu stickerbombu (mohlo by vam to byt zname z VW club retro style) a idem nim oživiť chromovy ram prednej masky a logo suzuki, dalej idem kupit na riťku nový napis Grand Vitara lebo na tom starom sa spravili nejake čudné bodky -.- ....

Zoznam plánovaných uprav:

Exterier:
-poriešiť dobance
-vymenit zadny napis + sticker bomb
-lišty na dvere proti dalším dobancom - vo farbe vozidla
-oterové lišty do predu a do zadu - vo farbe vozidla
-gumene zasterky za kolesá (otazka č.2 na vás vyrabaju aj na predné nie?)
-zohnať na ťažné SUZUKI biely čapík (fotku doložim neskor)
-original bubon suzuki na pneumatiku - vo farbe vozidla
-predný plastovy/ocelový rám - zaleží na cene
-vymenit predné svetlá 3dverky za 5dverové - akurát si niesom istý či to ide (otazka na vás)
-lišty na nastupovanie (další ochranný prvok)
-strešné nošiče -strieknuté do nejakej peknej farby (oranžová)
-šroby do kolies suzuki ak existuju
-nové elektrony
-predlženie strechy
-spatné zrkadlá nové kryty stickerbomb alebo oranžová (uvidimé a ano treba su škrknute po parkovaní do dvora)
-nalepka StanceNation "FreshasF*uck" fialová na zadné sklo vlavo dole
-pohrat sa s niečim v motore (je moc čierny na moj vkus)
-prelepit jednu dierku v prednom narazniku nalepkou WW
-US doplnky (nemate nejaky zoznam?)
-US svietenie
-Xenony
-žlté hmlovky
-pozičky
-smerovky v späťakoch ak budu original
-pružiny značkové tlmiče značkové (pružiny do farby strešnych nosičov)
-chromova koncovka vyfuku oem

.....to je zatial všetko čo ma napada z exterieru...

Interier:
-ocenil by som uplne všetky lišty v carbone ale pochybujem že to niekto vyraba
-nový volant najlepšie carbon/koža prešívaný hnedou niťou/drevo koža hneda niť
-hnede/oranžovohnede/čierne -kožene sedačky
-tapacíre vo farbe sedačiek
-v prípade čiernych kožených prešívanie hendou niťou
-prahy GrandVitara najlepšie nerez s podsvietením
-kobrčeky original prešite hnedou niťou
-koberčeky na zimu gumene
-koberček do kufra original prešivaný hnedou niťou/prípadne vaňa
-prešitie hnedou nitou obidve páky
-OEM matny chrom okolo reprakov, matny chrom okolo vetrakov
-na spodok kufra plast (pod pneumatiku-zbiera sa tam špina)
-poriešit nesvietiaci gombík vyhrievaneho sedadla spolujazdca
-zmenit farbu podsvietenia najlepšie za modru
-vstup rpe ipod ak to pojde

...opať dufam že som na nič nezabudol ak ano dopíšem ... samozrejme s tychto planovanych uprav pár časom vypadne ale planujem z nich každý rok spraviť štvrtinu aspon ... nezačnem hned ale mám už pár firiem vyhliadnutých a samozrejme čakam na vaše reakcie a odpovede na otazky za ktoré vopred dakujem lebo ako som sa uz raz zmienil co sa tyka japonskych aut som uplny novacik ... predtym som bol zvyknuty na cele portfolio nemecka (MB, BMW, Audi, VW, Opel)...
Dufam že sa vám auto bude pačit akykolvek koment postreh otazku privitam :)

6794

Suuzuukii
24-09-2011, 09:00
Ahoj,

som tu nový takže poriadne ešte neviem kde sa čo vkladá a kde su "pribehy aut" tak sem vkladám svoj...
Skvelé, hodiace sa do sekcie BLOGY. Vľavo pod príspevkom je button "Prevziať do blogu", môžeš si to presunúť sám.

Yoda
24-09-2011, 09:09
Okej čiže povediem aj v blogu aj tu .... a teraz idem pohladat nejake fotky :)

Suuzuukii
24-09-2011, 09:16
Lepšie len v blogu. FÓRUM ako také je na riešenie technických problémov, konkrétností, jednotlivých vecí.

Ak máš nejaký konkrétny problém, ja neviem, napríklad si spomínal výmenu svetiel z 3dv. za 5dv. (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1796) tak pohľadaj či sa to tu už neriešilo cez Vyhľadávanie a kľúčové slová (táto konkrétna vec ak dobre pamätám, tak áno a polož otázku tam (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1796)) a ak taká konkrétna téma neexistuje, tak založ novú tému - pojednávajúcu len o jednej vec. Je to tak kvôli prehľadnosti a jednoduchšiemu vyhľadávaniu.

Odporúčam prečítať si pravidlá fóra a ako prispievať (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=57), myslím že tam sa dozvieš všetko potrebné.

Túto tému, keď si presunieš do blogu, uzamknem a ďalej ako som vyššie písal.

Yoda
24-09-2011, 09:26
okej dobre :)

Suuzuukii
24-09-2011, 09:29
Ešte ma napadlo, tie veci ohľadom tuningu a prerábok zas na fóre v sekcii GV - Tuning a Dizajn (http://www.suzukiclub.sk/forumdisplay.php?f=37), atď., však sa zorientuješ.

Zamykám, kto chce reagovať má možnosť pod tvojim blogom. Btw. konečne niekto, kto napísal viac ako 5 riadkov :thumbright: