PDA

Zobraziť plnú verziu : Kúpa SX4 - na čo dať pozor

uv-pen
23-08-2011, 17:57
Dobry den, zvazujem kupu SX4 1.6 4x4.
Pred tym som vlastnil RAV4 a CR-V. Popravde rozhodujem sa medzi Subaru Impreza Wagon 1.5/1.6 alebo SX4 1.6
U subaru ma laka povestna spolahlivost, a velkost kufra a u Suzuki spotreba, sikovnost auta a krajsi interier a moznost domontovania tempomatu.
Zaujima ma na co si mam dat pozor pri kupe SX4 pravdepodobne pred faceliftom? Neake zvlastne znaky a ako sa daju rozlisit.
Pripadne co mi prezradi, ze byvaly majitel sa zrovna prilis nestaral alebo auto nicil v terene?
4kolka 1.6 pred faceliftom kolko toci otacok pri 130 na dialnici a ci uz je hluk obtazujuci alebo az od 130 a vyssie. (dodrzujem limity a jazdim na pohodu)?
Miesto na zadnych sedackach je pre dospeleho podla vasho osobneho odskusania dostacujuce?

Nie som si isty tym malym kufrom 270l, na CR-V mam 500l ale je pravda ze ho vyuzije len krovinorez a grill.

Este mam otazku na spotrebny material - menil niekto tlmice alebo kotuce a ak ano aka bola cena? viem ze pri subaru takmer nie je druhovyroba a original diely byvaju dost drahe a kupou auta predsa len vydavky zacinaju...

Dakujem s pozdravom Stano.

Suuzuukii
23-08-2011, 18:58
Zaujima ma na co si mam dat pozor pri kupe SX4 pravdepodobne pred faceliftom? Neake zvlastne znaky a ako sa daju rozlisit.
O rozdieloch po facelifte sa dočítaš v téme Suzuki SX4 2010: inovovaný dizajn a technika (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=721) :study:

4kolka 1.6 pred faceliftom kolko toci otacok pri 130 na dialnici a ci uz je hluk obtazujuci alebo az od 130 a vyssie. (dodrzujem limity a jazdim na pohodu)?
O hlučnosti v témach:
:arrow: Hlučnosť auta (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=428) :study:
:arrow: Odhlučnenie interieru (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=666) :study:
:arrow: Hlučnosť SX4 diesel verzus SX4 benzín (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=624) :study:

Miesto na zadnych sedackach je pre dospeleho podla vasho osobneho odskusania dostacujuce?
:arrow: SX4 pre rodinu??? (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=555) :study:

Este mam otazku na spotrebny material - menil niekto tlmice alebo kotuce a ak ano aka bola cena?
Na SX4 sa bežný spotrebný materiál ako brzdové dosky, kotúče, tlmiče dajú zohnať od rôznych výrobcov, najlepšie keď si pozrieš e-shopy napr. AutoKelly, AutoStangl a podobne.

Maňo
31-08-2011, 10:29
Neviem ci je dobry napad ist z RAV4 alebo CRV do SX4. Ja som pred SX4 jazdil na Ignise a pomenej na HRV a veruze sa u mna SX4 velmi neohriala. Darmo, je to obycajne osobne auto so vsetkymi obmedzeniami mimo cestu, a zvyk je zelezna kosela. To uz radsej GV.

uv-pen
02-09-2011, 12:56
Suuzuukii dakujem za vytriedenie, prestudovane uz mam.
Tou prvou otazkou som nemyslel ani tak rozdiel medzi novou a starou SX4 ale na co dat pozor pri kupe, na prejavujuce sa chyby. Ked sa zacali neake zavady prejavovat tak ako a na co dat pozor pri jazdenom aute ci sa aj na nom neake zavady nezacinaju prejavovat.

Mano GV podtykam nova je najkrasie SUV ake jazdi po cestach, ale 2liter benzin v nej je vraj na nu relativne slaby a 2,4 zas dost smadna a draha lebo je novsia. Zato stara GV je ako keby zaspala dobu. Uz ani nemam take terenne naroky na dalsie auto preto sa obzeram aj po neakom kombiku so 4x4. Nieco ako bolo Suzki Baleno, normalne auto, kombi, 4x4, trosku vacsia svetla vyska a nepazrave. Skoda ze na trhu to je len sama nafta a same Skodofky, VW, BMW a Audi pricom benziny maju len s turbom alebo velky objem a svetlu vysku alebo skor nizku ako klasicke osobne auto.

Suuzuukii
02-09-2011, 15:08
Suuzuukii dakujem za vytriedenie, prestudovane uz mam.
Tou prvou otazkou som nemyslel ani tak rozdiel medzi novou a starou SX4 ale na co dat pozor pri kupe, na prejavujuce sa chyby. Ked sa zacali neake zavady prejavovat tak ako a na co dat pozor pri jazdenom aute ci sa aj na nom neake zavady nezacinaju prejavovat.
Keď prebehneš subfórum SX4, tak už len z nadpisov sa dozvieš asi všetky neduhy aké sa na SX4 objavili ;)

pcs
02-09-2011, 20:08
Zaujima ma na co si mam dat pozor pri kupe SX4. Pred tym som vlastnil RAV4 a CR-V.

Keď prebehneš subfórum SX4, tak už len z nadpisov sa dozvieš asi všetky neduhy aké sa na SX4 objavili ;)

... ale pravdepodobne sa nemusia všetky a spoločne na aute vyskytovať. Inak by to bolo čisté zúfalstvo. Pravda však je, že treba mať aj štastie na dobrý kus.

Inak - celkom nerozumiem prestupu z kategórie RAV4/CR-V o level nižšie ...

Beaumont
04-09-2011, 07:43
Pokud budeš kupovat ojetou SX4 4WD, tak si dej pozor aby byla funkční mezinápravová elektronicky ovládaná spojka (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=646&page=3&p=12590#post12590) 4WD. Cena nové a její výměna odpovídá přibližně ceně slušného ojetého malého automobilu!!!

uv-pen
20-09-2011, 09:20
Hladam a pozeram ktoru pojdem obzriet a ci sa neaka v inzercii este neobjavi, najlepsie asi bude ju potom zaniest do servisu na prehliadku este pred kupou a dat si skontrolovat ako a kde sa na tom jazdilo.
Preco prestup z SUV na nieco mensie? CR-V aj RAV4 su SUV co znamena, vyssia spotreba /benzinaky/, drahsie nahradne diely, horsie jazdne vlastnosti na ceste a celkovo drahsie provozne naklady. /pneu a podobne/ preto nieco mensie so 4kolkou. nemyslim si zeby SX4 bola nejaky krok spat oproti SUV, urcite je to praktickejsie a na provoz lacnejsie auto. Skoda je ta ze na trhu absentuje segment aut ako bolo volakedy Suzuki Baleno 4x4, dnesne 4kolky su bud zamerane cisto na cestne kombi a to vacsinou nafta alebo turbo benzin. Meno robi len asi Subaru aj ked ma nepochybne kvalitne motory ale su smadnejsie a to mozem rovno ostat pri SUV.

Maňo
28-09-2011, 11:06
Ak tuzis, ako pises, po kombiku so 4x4, tak na SX4 rovno zabudni, pretoze SX4 nema kufor! To bol tiez jeden z dovodov preco som ju predal.

Beaumont
28-09-2011, 11:17
Ak tuzis, ako pises, po kombiku so 4x4, tak na SX4 rovno zabudni, pretoze SX4 nema kufor! To bol tiez jeden z dovodov preco som ju predal.

Jak to, že nemá kufr. Záleží na tom v kolika lidech jezdíš. Pokud jseš na tom jako já, který jezdí výhradně buď sám, nebo s paní Beaumontovou, tak sklopíš zadní sedačky a máš kompaktní automobil 4x4 s kufrem jako hrom.

RTs - SX4
28-09-2011, 14:20
Jak to, že nemá kufr. Záleží na tom v kolika lidech jezdíš. Pokud jseš na tom jako já, který jezdí výhradně buď sám, nebo s paní Beaumontovou, tak sklopíš zadní sedačky a máš kompaktní automobil 4x4 s kufrem jako hrom.

Presne ako vravíte kolega...
I ja nakoľko som už "starý ujo" a vozím sa len s tou pani čo mi 30 rokov žehlí košele mám miesta v kufri
"hoja-ďuňďa-hoja" !!!!!!!!!!!!!!!!!!

pcs
28-09-2011, 15:29
...tak na SX4 rovno zabudni, pretoze SX4 nema kufor! To bol tiez jeden z dovodov preco som ju predal.

Troška si rýpnem - najprv kúpi (bez kufra), potom sa pozrie dovnútra, zistí, že to vlastne "nemá kufor" a tak to musí (aj pre malý kufor) predať ... tomu sa vraví "inteligent". :joke:

Kufor tohto auta je pre bežnú potrebu 4 člennej rodiny (2+2) vysoko predimenzovaný po dobu 350 dní do roka. Nechápem prioritu "veľkého" kufra - ten 500-600 l objem sa predsa naozaj naplní len raz či dvakrát do roka. Zväčša sa tam teda aj tak preváža len "vzduchoprázdno". Na tých 15 dní do roka si to zariadim inak ...

Ešte poznámka - viac ako 3/4 všetkých predaných vozidiel má kufor s objemom cca (do) 300 l. Objem kufra je teda pri nákupe vozidla štatisticky na (takmer) poslednom mieste.

Maňo
28-09-2011, 21:44
pcs: v pohode :wc:
Treba si precitat co napisal zakladatel temy - chce nieco ako kombi so 4x4 a ja si vzhladom na osobne skusenosti myslim, ze SX4 co sa kufra tyka ma od kombi pekne daleko.

pcs
28-09-2011, 23:20
...chce nieco ako kombi so 4x4 a ja si vzhladom na osobne skusenosti myslim, ze SX4 co sa kufra tyka ma od kombi pekne daleko.

Áno, takto povedané to sedí. Ak niekto potrebuje kombi, tak je to pre maxikufor. Potom nerozumiem, prečo ho niekto hľadá u tejto značky ... tu sa veľký kufor typu "niečo ako kombi so 4x4" nenosí. Na druhú stranu, ešte sa mi nestalo, že by som niečo musel nechať ležať na ulici, lebo sa mi to nezmestilo do auta. SX-ka má iné hodnotné vlastnosti: bočné okienko určené na prichytenie navigácie, množstvo pazvukov zabraňujúcich mikrospánku vodiča a pod.

uv-pen
06-12-2011, 15:37
:) tak mozno je pravda ze clovek take velke objemy kufra nepotrebuje, a zaplnal som kufor len cestou na dovolenku...
Jazdim sam, maximalne dvaja, doma mame same velke auta Sprinter, Viano, Ducato, tak jedno male benzinove by sa tiez vyuzilo a nemusi byt aj z tohoto prepravnik :)

wawik
07-01-2012, 22:23
Presne ako vravíte kolega...
I ja nakoľko som už "starý ujo" a vozím sa len s tou pani čo mi 30 rokov žehlí košele mám miesta v kufri
"hoja-ďuňďa-hoja" !!!!!!!!!!!!!!!!!!
veru tak..keď treba strešný box to zaxráni....mám 5 člennú rodinu, cesta do Nórska plný kufor a strešný box s výbavou na 2 mesiace..a teraz?? sme doma a málokedy máme kufor plný...spokojnosť maximálna..

pitr100
29-11-2012, 01:13
Zdravim vsetkych, co maju znacku suzuki.
Som tu novy a chcel by som od vas co mate skusenost radu. Mam mercedes triedy c, no uz ho nevyuzivam, preto by som chcel prejst do malej mestskej benzinovej verzie, no paci sa mi ponuka sx4, ale len benzin, preto aj mercedes chcem vymenit kedze je to diesel a v meste sa nici. Je to vhodna kupa, precital som si uz vela prispevkov, no dost pisu ohladom vrzgania (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=4), tvrde plasty, hrdza od podvozku (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=188), spotreba (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=32) vacsia ako na palubnom pc.. ja chcem len nove auto a suzuki ma dobre ceny momentalne, paci sa mi aj auto, samozrejme nemozem ocakavat od auta za tu cenu neviem aku kvalitu, ale je to predsa len nove auto a snad by mi vydrzalo par rokov, kedze ja beham len v meste a obcas vybehnem na dlhsiu trasu, takze. Len chcem sa opytat, tych co ju maju dlhsie, ci naozaj spokojny, alebo to lutuju, chcel by som sx4 navi v hnedej farbe, to je vraj nova farba, tomu autu to sekne. Vopred dakujem vsetkym za vase postrehy.:lol:

Beaumont
29-11-2012, 01:37
Zdravim vsetkych, co maju znacku suzuki.
Som tu novy a chcel by som od vas co mate skusenost radu. Mam mercedes triedy c, no uz ho nevyuzivam, preto by som chcel prejst do malej mestskej benzinovej verzie, no paci sa mi ponuka sx4, ale len benzin, preto aj mercedes chcem vymenit kedze je to diesel a v meste sa nici. Je to vhodna kupa, precital som si uz vela prispevkov, no dost pisu ohladom vrzgania (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=4), tvrde plasty, hrdza od podvozku (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=188), spotreba (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=32) vacsia ako na palubnom pc.. ja chcem len nove auto a suzuki ma dobre ceny momentalne, paci sa mi aj auto, samozrejme nemozem ocakavat od auta za tu cenu neviem aku kvalitu, ale je to predsa len nove auto a snad by mi vydrzalo par rokov, kedze ja beham len v meste a obcas vybehnem na dlhsiu trasu, takze. Len chcem sa opytat, tych co ju maju dlhsie, ci naozaj spokojny, alebo to lutuju, chcel by som sx4 navi v hnedej farbe, to je vraj nova farba, tomu autu to sekne. Vopred dakujem vsetkym za vase postrehy.:lol:

Koupí nové SX4 v současné benzínové motorizaci rozhodně neprohloupíš. Občas vrzající plasty se vyskytují u každého auta této kategorie a SX4 ve své cenové kategorii a vybavenosti nemá konkurenci. Na tomto fóru je dost jejích majitelů a teměř nikdo nemá vážnější výhrady.

Suuzuukii
29-11-2012, 06:32
.... precital som si uz vela prispevkov, no dost pisu ohladom vrzgania (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=4), tvrde plasty, hrdza od podvozku (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=188), spotreba (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=32) vacsia ako na palubnom pc.. ja chcem len nove auto a suzuki ma dobre ceny momentalne, paci sa mi aj auto, samozrejme nemozem ocakavat od auta za tu cenu neviem aku kvalitu, ale je to predsa len nove auto a snad by mi vydrzalo par rokov, kedze ja beham len v meste a obcas vybehnem na dlhsiu trasu, takze. Len chcem sa opytat, tych co ju maju dlhsie, ci naozaj spokojny, alebo to lutuju, ...

Keďže ako píšeš si už na fóre čítal témy, ktoré o daných veciach pojednávajú, tak už asi nie je čo dodať, je v nich všetko obsiahnuté a už sa treba len rozhodnúť a to ostane len na tebe ;)

Shrek
29-11-2012, 08:06
SX4 som sice nemal, zato som mal viac ako 5 rokov Swift Sport (kupil som ho noveho v r. 2007) - co je nizsia trieda od SX4. Takze ako referencia posluzi.
Za tych viac ako 5 rokov mozem vyjadrit iba max max max spokojnost a kupil by som ho znovu. Nic mi nevrzgalo napriek tvrdym plastom, nekazilo sa, spolahlivost absolutna. Jedinou odidenou vecou bol katalyzator po 4,5 roku, co nikto nevedel vysvetlit.
Predpokladam, ze SX4 bude v kvalite minimalne taka dobra ako Swift a ten je z mojich skusenosti vyborny.

Beaumont
29-11-2012, 08:19
...Jedinou odidenou vecou bol katalyzator po 4,5 roku....

Všichni budeme muset vzít na vědomí, že katalyzátor je normální díl s určitou životností. Doposavad nikdo nebral tak nějak STK příliž vážně, ale tato doba zřejmě skončila. životnost katalyzátoru závisí na dlouhodobém jízdním režimu a jeho standartní životnost by měla být alespoň 120 000 km. Suma sumárum, ten kdo koupí výhodně takto ojeté vozidlo, měl by vzít na vědomí, že vlastně až tak výhodně nekoupil. Majitelé dieselů na tom budou ještě hůř. V podstatě při dnešních cenách oprav a dílů je jediná výhodná koupě nové vozidlo v akci (a to je ještě potřeba určité obezřetnosti).

P.S. Předpokládám že Shrek není jezdec s kloboukem, ale pořádný divoch, tak jeho katalyzátor vydržel přesně to co měl.

Suuzuukii
29-11-2012, 08:27
Předpokládám že Shrek není jezdec s kloboukem, ale pořádný divoch, ...

Vedel by som vyprávat :mrgreen:

Maxell
29-11-2012, 10:00
tych hnedych uz beha dost, sam jednu taku mam :cool:
Mam uz nabehanych takmer 4tis. km, zatial vsetko ok, jedine predne sedadla su problem, konkretne sedaky, vodicove puka, spolujazdcove vrzga, preto sa jedno bude menit, druhe predbezne opravovat. Na to je dobra 3, resp. 5 rocna zaruka.
Inak som s nim velmi spokojny. V chladnych dnoch sa velmi rychlo zahreje.
Spotreba medzi 6,5-7 L, a to jazdim mnoho po dialnici a v meste. Niesom typ us****eho sofera, skor naopak :rolleyes:

Po presadnuti z medaka to bude zo zaciatku sok, vsetko tvrdsie, menej kvalitnejsie, hlucnejsie, ale treba si uvedomit ze prechadzas o 1, skor 2 triedy nizsie. Za to dostanes maximalnu spolahlivost a bezporuchovost, co dnes v dobe modernych turbomotorov je problemom u kazdej znacky..

Edited by Suuzuukii

pitr100
29-11-2012, 13:49
Keďže ako píšeš si už na fóre čítal témy, ktoré o daných veciach pojednávajú, tak už asi nie je čo dodať, je v nich všetko obsiahnuté a už sa treba len rozhodnúť a to ostane len na tebe ;)
Ano paci sa mi, ja najazdim za rok max 15tis.km, takze mne by vydrzalo vela rokov, ale co som cital recenzie, ze hrdza na podvozku po par tis km, 4tis. km, alebo pol roka jazdeni je trosku silna kava, ked som bol v predajni, tak vraj v novych modeloch je ten katalyzator uz lepsi, lebo v predchadzajucich modeloch bol viac kazovy.. a skonci mi zaruka, nemienim ju predlzovat a platit za servis, ale ak odide katalyzator, hm nie je to lacna zalezitost. Uz som sa dost naplatil po servisoch za Mb, ci to, tamto, a zase ine ach jaj, chcem auto ktore budem pouzivat iba v meste obcas mimo mesta, cize benzin, diesel nevhodny na kratke trasy

Shrek
30-11-2012, 08:21
Vedel by som vyprávat :mrgreen:
Auto jazdilo naplno iba na slalomoch, v premavke jazdim defenzivne, vykon som si uzival iba pri predbiehaniach pripadne v horskych stupaniach - inak by som sa na spotrebu pod 7 so Sportom nedostal ;)
To ze som raz za cas vyuzil plny vykon auta nemohlo mat na koniec katalyzatora (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2053) vplyv, na to je predsa kazde auto stavane. Ti co jazdia po cestach plyn-brzda maju katalyzatory funkcne aj 15-20 rokov. Kamarat ma BMW 735i r.v. 1986, ma na nom cca 350tis km, jazdi skor sviznejsie a originalny kat mu funguje ako ma.
Ked som dal kat vymenit (v AMA Modra za 250 € splnajuci normu EURO4 tak ako ma; Suzuki za to chcelo 1.100 €), rozrezali sme ho a pozreli zvnutra. Bol velmi zachovaly, dokonca takmer cisty (iba v strede bola tmavsia cast ), nic vypalene alebo inak poskodene - to vsetci pozerali ako je mozne, ze nefunguje. Zhodli sa na tom, ze proste prestal fungovat chemicky. Moj kus mal asi nejaku slabu vrstvu platiny - asi niekto setril alebo si ju zobral z vyroby domov. :D

Co sa tyka povrchovej hrdze na podvozku (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=188), je to smutna vlastnost vsetkych Suzuki. Zaujimavostou vsak je, ze je iba povrchova a diely neprehrdzaveju, takze si ju netreba vsimat - takto mi to vysvetlil jeden starsi mechanik, co ma s autami dlhodobe skusenosti.

Beaumont
30-11-2012, 09:02
...Zhodli sa na tom, ze proste prestal fungovat chemicky. Moj kus mal asi nejaku slabu vrstvu platiny...

Obávám se, že kvalitativně nebude katalyzátor jako katalyzátor, stejně jako není kvalitativně stejný každý pozinkovaný plech. Nevidím žádnou logiku v tom, proč by měl být stejně kvalitní levný univerzální katalyzátor za 250 €, jako ten originální za 1500 €. Není přece nutné dávat do deset let staré prašivky díl, který by jí dalece přežil. Nic to ovšem nemění na tom, že jsi měl asi ve svém případě smůlu na šunt.

Suuzuukii
30-11-2012, 12:17
...Kamarat ma BMW 735i r.v. 1986, ma na nom cca 350tis km, jazdi skor sviznejsie a originalny kat mu funguje ako ma.....
Shrek, tomu by som sa vôbec nečudoval. Kvalita dielov v roku 198x a v roku 200x sa nedá porovnávať, subdodávatelia aj automobilky šetria kde sa dá. A porovnávať BMW 7xx a Suzuki akékoľvek je tiež ....nemerateľné :)

Shrek
30-11-2012, 12:47
Nevidím žádnou logiku v tom, proč by měl být stejně kvalitní levný univerzální katalyzátor za 250 €, jako ten originální za 1500 €.
Beaumont, bolo to 1.100 €, nie 1.500 € ;) Rozdiel v cene je v tom, ze original kat je jeden diel spolu so zvodmi (dnes to tak robia mnohe automobilky aby bol kat co najblizsie k motoru aby bol co najefektivnejsi) - teda za 1.100 € by som si nekupil iba novy kat, ale aj zvody. A tie mi netrebalo.

V AMA to spravili tak, ze povodny kat odrezali a navarili novy. Mal som na vyber standardnu OEM kvalitu s celozivotnou garanciou splnania normy Euro4 (tu som zvolil), alebo nerezovu sportovu verziu s nizsim odporom a vyssim prietokom vyfukovych plynov, kde vsak negarantovali uplne splnenie emisnych limitov po niekolkych rokoch.
Kto pozna AMA Modra, vie ze robia max. kvalitnu pracu na europskej unii a pouzivaju materialy iba najlepsej kvality. Chodia k nim zakaznici aj zo zapadnej Europy a vracaju sa. ;)

A porovnávať BMW 7xx a Suzuki akékoľvek je tiež ....nemerateľné http://1.1.1.2/bmi/www.suzukiclub.sk/images/smilies/icon_e_smile.gif
Myslel som to takto: Ano, BMW a Suzuki su ine kategorie, ale ani Suzuki nepouziva ziaden odpad do vyroby. Takze ak jeden kat v BMW v pohode drzi 25 rokov, v Suzuki by nemal byt problem ani tych 15-20 rokov. Ale ako si napisal, setri sa vsade. Ako napisal Beaumont, asi som schytal piatkovy kus. :-(

Shrek
30-11-2012, 12:51
Kvalita dielov v roku 198x a v roku 200x sa nedá porovnávať
:iagree: Vidim to na dalsich dvoch autach co mam doma, jedno z r. 1979 a jedno z r. 1986. Kiezby moja Vitara vyzerala a fungovala po 33/26 rokoch tak, ako vyzeraju dnes tie dve... :mrgreen:

Beaumont
30-11-2012, 12:56
Shrek, tomu by som sa vôbec nečudoval. Kvalita dielov v roku 198x a v roku 200x sa nedá porovnávať, subdodávatelia aj automobilky šetria kde sa dá. A porovnávať BMW 7xx a Suzuki akékoľvek je tiež ....nemerateľné :)

A zrovna tak nelze srovnávat životnost katalyzátoru Bavora z roku 86 a životnost katalyzátoru dnešního BMW, který je vedle tlaku na snižování nákladů kurven pančovaným benzínem a přetěžován funkcemi jiných povinně přídavných zařízení.
To že dříve šly do generálky Škodovky po 70 tisících a dnešní auta najedou klidně půl milionu už dávno neplatí. Z důvodů, které dobře známe, vydrží brzy stejné hovno, jako ty dřívější Škodovky. Někteří už se o tom přesvědčili na vlastní kůži.

Shrek
30-11-2012, 13:02
:iagree: S tymto sa da iba suhlasit.

Ale asi uz sme trosku :offtopic:

Beaumont
30-11-2012, 13:07
Beaumont, bolo to 1.100 €, nie 1.500 € ;) Rozdiel v cene je v tom, ze original kat je jeden diel spolu so zvodmi (dnes to tak robia mnohe automobilky aby bol kat co najblizsie k motoru aby bol co najefektivnejsi) - teda za 1.100 € by som si nekupil iba novy kat, ale aj zvody. ....:-(

Shrečku, nebuď puntičkář, myslím to trochu s nadsázkou. Problematiku katalyzátorů znám dost dobře. Vím kolik stojí vložka do svodových katalyzátorů, které jsou u všech motorů s EURO 4, i to že kromě svodových katalyzátorů jsou ve většině těchto vozidel s objemem motoru nad 1500 ještě další katalyticko-redukční vložky v přední části výfuku (což moc lidí neví). Problém je v tom, že pokud mechanik co vevařuje vložku do svodů, není machr, tak jí může pomoci do důchodu hned na začátku. Nesnese to teplotu nad 850, a to má autogen víc.

Shrek
30-11-2012, 16:09
S tou presnou sumou som si iba do teba trosku zo srandy vrtol, v principe to je jedno ;)
Ano, pri praci s katom treba byt velmi opatrny a chce to machra v odbore, presne ako pises :)

deividmanBB
05-01-2013, 18:47
inak sx4ka ma plne synchronizovanu prevodovku ci nie?

Beaumont
06-01-2013, 08:37
inak sx4ka ma plne synchronizovanu prevodovku ci nie?

Ano, stejně jako všechna osobní auta vyrobená za posledních 45 let,

iwonapavlov
11-03-2013, 15:57
Rozmýšľam o kúpe Suzuki SX4 ... je lepšie kúpiť jeden od predchádzajúceho vlastníka, alebo zo salónu???

Suuzuukii
11-03-2013, 16:58
Ak máš na nové a chceš záruku, kúp zo salónu. Ak chceš ušetriť a riskneš nejaké skryté servisné výdavky, kúp jazdené.

mimach
11-03-2013, 18:49
Ak maš peniaze, kup nové, :) opakujem po adminovi.
Ak nemáš peniaze, kup nové :D
Ten rozdiel čo by si dal za nové a kúpiš staré aj tak vrazíš do oprav a to čo ťa stoja nervy pri poruche, je na nezaplatenie.

fotograf
11-03-2013, 21:33
Kúpa jazdeného auta je vždy lotéria... :roll:
A niekedy s prekvapením... :geek:
Skôr však vždy... :eek:

Beaumont
12-03-2013, 08:48
Vyjádřil bych to ještě přesněji:

Když máš na nové, kup nové.
Když máš pouze na ojetinu, kup nové na leasing, nebo spotřebitelský úvěr s využitím akontace podle svých možností.
Pokud nemáš na ojetinu, ale pouze na "prašivku", choď raději pěšky...

Shrek
12-03-2013, 10:59
Rozmýšľam o kúpe Suzuki SX4 ... je lepšie kúpiť jeden od predchádzajúceho vlastníka, alebo zo salónu???

Nechcem byt za zleho, ale tato otazka mi pride uplne zbytocna. Pretoze nech sa na to pozrieme akokolvek, odpovedou na nu vzdy bude "lepsie je urcite kupit zo salonu". Keby mali ludia peniaze na nove auta, nikto by nekupil ojazdene auto, dokonca ani rocne. A tohto si musi byt predsa vedomy kazdy... :scratch:

iwonapavlov
12-03-2013, 12:16
ďakujem za odpoveď. moc neviem o autách, tak som sa spýtal...

Shrek
12-03-2013, 14:30
Moja odpoved plati vo vsetkych oblastiach produktov pre zivot - pocitace, kozmetika, hudobne nastroje, stetce... Neviem v com sa vyznas, ale vzdy je lepsie kupit novu vec ako pouzitu. ;)

V12
28-08-2014, 09:02
Daju sa kupit aj kvalitne pouzite auta. Treba si ale vediet vybrat a pred kupou zistit o danom aute maximum. Moznost vypisu vsetkych detailov na zaklade VIN je velke pozitivum, v pripade kupy jazdeneho auta je moznost zistenia servisnej historie vec k nezaplateniu, pretoze 80% bazarnickych aut maju upraveny tachometer. A co je este vacsia drzost, zmotavaju sa auta kupene na Slovensku, hoci uz maju zaznamy STK a EK. Zopar info o prevereni vozidiel :
- www.fordzona.sk - overenie vybavy Fordov bezplatne, po uhrade 5 EUR sa zobrazi aj servisna historia pre 1 VIN, 25 EUR neobmedzeny pocet VIN na 24 hodin (ano, sme na Suzuki fore, ale...)
- www.seka.sk - overenie zaznamov o EK
- www.testek.sk - overenie STK
- www.ko.sk - info o kontrole originality, prenasaju sa sem informacie z STK/EK, dalej su tu informacie aj o hrubke laku, takze clovek hned vie, ci auto malo nejaku poistnu udalost

Inak SX4 planujem kupit aj ja, akciovu Outdoor 4x4. Dnes si idem vyskusat, ci sa dozadu zmestia 2 sedacky a medzi ne este prdelka mojej polovicky.

satanokky
29-08-2014, 13:50
Vyjádřil bych to ještě přesněji:

Když máš na nové, kup nové.
Když máš pouze na ojetinu, kup nové na leasing, nebo spotřebitelský úvěr s využitím akontace podle svých možností.
Pokud nemáš na ojetinu, ale pouze na "prašivku", choď raději pěšky...

Ja to vidím inak, ale šak OK. Koľko ľudí toľko chutí.
Mne príde (zatiaľ) ako veľký luxus kúpiť nové auto ak ho môžem (teoreticky) kúpiť jazdené sa dobrú cenu.
Príklad mojej kúpy: Grand Vitara 2,4VVT, 3,5 roka pri kúpe, 69 000km, v plnej výbave a koži za cca. 60% pôvodnej ceny. A to majiteľ ešte vymenil pôvodné rádio za multifunkčný bazmek s navigáciou (dal mi aj pôvodné rádio), dal namontovať svetielka do predných dverí aby bolo v noci vidno že sú otvorené, čo vraj na Slovensku nebolo vôbec montované kvôli cene do áut, dal namontovať zásuvku pod sedlo spolujazdca, dal namontovať cúvacie senzory s kamerou do zadu, dal namontovať DementLock, pribalil strešný nosič a zimné pneumatiky. Auto bolo pravidelne servisované, po prvom majiteľovi a kilometre cez VIN overené.
Samozrejme pri kúpe z druhej ruky musí byť človek obozretný a technický zdatný resp. si niekoho (milovníka a servismena vozidiel) zaplatiť kto mu auto obzrie a schváli.
Ja som kúpil pre seba 2 autá - obe používané (jedno od SK majiteľa, druhé od Rakušáka) a jazdia doteraz ako nové. A bol som pre kamarátov kupovať 2 autá v Nemecku - obe od predajcov jazdeniek - a jazdia obe doteraz.

deividmanBB
21-10-2014, 15:28
Chcem sa vas spytat na nazor ci je podla vas normalne ze po 6 rokoch a 52000 kilometroch zacina slzit pravy tlmic......Ake mate vy skusenosti s tym.......

Suuzuukii
21-10-2014, 15:43
Normálne to nie je, ale je to bolesť SX4. Ja som menil ešte pred 40.000km, oba.

deividmanBB
21-10-2014, 17:46
este horsie je ze mi povedali ze ked bude slzit viac treba vymenit obidva z coho som nebol nadseny. ja som si vzdy myslel ze netreba par ale asi hej:( ach jo uz sa tesim nove gumy nove tlmice peniaze lietajuuuuuu. ja asi fakt dosetrim na tu mazdu cx5 :roll:

Pepin
21-10-2014, 18:03
Jo, jo mě při padesáti tisících "vytekl" zadní pravý. Ale zase na druhou stranu vyměnit zadní dva tlumiče je cenově i pracně malina na kterou jsem se i těšil a za hodinku nebylo co dělat.

mimach
21-10-2014, 20:06
este horsie je ze mi povedali ze ked bude slzit viac treba vymenit obidva z coho som nebol nadseny. ja som si vzdy myslel ze netreba par ale asi hej:( ach jo uz sa tesim nove gumy nove tlmice peniaze lietajuuuuuu. ja asi fakt dosetrim na tu mazdu cx5 :roll:

Si myslíš že Mazda si vyrába tlmiče sama?
Podla mňa tým trpí každé auto, sú to najnamáhanejšie súčiastky na aute. A že susedovi vydržali 100 000 je taká istá náhoda ako tebe 50 000 (+-) :D

deividmanBB
22-10-2014, 11:38
Jo, jo mě při padesáti tisících "vytekl" zadní pravý. Ale zase na druhou stranu vyměnit zadní dva tlumiče je cenově i pracně malina na kterou jsem se i těšil a za hodinku nebylo co dělat.

akurat ze u mna sa jedna o predny pravy ale sak to je asi logicke lebo vacsinou naberam vytlky na pravej strane...

deividmanBB
22-10-2014, 11:40
Si myslíš že Mazda si vyrába tlmiče sama?
Podla mňa tým trpí každé auto, sú to najnamáhanejšie súčiastky na aute. A že susedovi vydržali 100 000 je taká istá náhoda ako tebe 50 000 (+-) :D

myslel som na to ze auta su zial robene na 6-7 rokov, potom zacinaju veci odchadzat. tak myslim na vymenu, kupim dajme tomu mazdu a mam 6 rokov pokoj :rolleyes:

Suuzuukii
22-10-2014, 11:44
Problém vidím skôr v našich tankodromoch ako v kvalite dielov. Aj keď u tlmičov na Suzuki udělali někde chybu.

deividmanBB
22-10-2014, 11:49
Problém vidím skôr v našich tankodromoch ako v kvalite dielov. Aj keď u tlmičov na Suzuki udělali někde chybu.

s tym s tebou suhlasim. ked ide clovek cez den ma niekedy problem netrafit vytlk nieto este v noci. Ale zase sluzobne berlingo co mame v robote ma uz po 80000km za sebou aj vymenu prednej napravy takze nie som na tom az tak zle zatial ;)

satanokky
22-10-2014, 14:47

Ono to tak dopadne, keď to niekto nadimenzuje na povrch optimálny - bez dier po zime, kanálov, výtlkov a bohvie čoho ešte. A potom to príde do reálnej prevádzky a všetci sa čudujú, že "kde soudruzi z NDR udelali chybu". Čím ďalej tým viac mám pocit, že konštruktérom (nielen automobilov) môže byť každý kto ma dieru v zadku.

fotograf
22-10-2014, 21:18
Si trochu mimo: ekonomické ukazovatele nepustia - treba ušetriť náklady. :?

Beaumont
23-10-2014, 10:43
...všetci sa čudujú, že "kde soudruzi z NDR udelali chybu"...

...soudruzi udělali chybu možná při výrobě plastových lžiček, ale ve všech ostatních případech se nejedná ani tak o chybu, jako spíše o záměr. Jinak by možná přišla ta "krize z nadvýroby", kdyby všechno vydrželo příliš dlouho, náhradní díly ležely pouze na skladě a nezaměstnaní dělníci doma na kanapi... :mrgreen:

satanokky
23-10-2014, 11:23
Si trochu mimo: ekonomické ukazovatele nepustia - treba ušetriť náklady. :?

Ja viem ako to je - zákazník chce auto zadarmo a predajca a automobilka chce zarobiť miliardy.
Kde sú tie zlaté časy keď auto bol symbol statusu a bohatstva a stálo pomaly toľko čo rodinný dom aj s pozemkom :(. A človek si mohol vybrať (teda aspoň v USandA) či chce 4,8 litra, abo 5,5 litra abo das 7,6 litra pod kapotou v usporiadaní V6 abo V 10. Nevadí, že sa to nedalo ovládať ale hlavne, že to žralo aj trávu okolo cesty :p

fotograf
23-10-2014, 14:48
No vidíš - veď to máš naštudované... :p