PDA

Zobraziť plnú verziu : Suzuki SX4 sedan

nalim
28-07-2008, 22:06
Mne na začiatku sa vobec nepačil. Nevedel som si zvyknúť. A teraz odstupom času mám iné názory.
Aký je váš názor? Vlastní niekto tento typ autíčka? hmmm?

Suuzuukii
28-07-2008, 22:15
Pre mňa je SX4 Sedan (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=97) trošku také káčatko ;) ale určite je to krajšie a lepšie auto ako napr. Thalia.
Ale keby som išiel kupovať SX4, tak určite CrossOver.

robertdecsi
30-07-2008, 07:38
SX4 sedan oproti staršiemu bráchovi má do plusu akurát tak kufor.

TRUDO
30-07-2008, 09:00
Pre mňa je SX4 Sedan (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=97) trošku také káčatko ;) ale určite je to krajšie a lepšie auto ako napr. Thalia.
Ale keby som išiel kupovať SX4, tak určite CrossOver.
Súhlasim s tebou keď SX4 tak CrossOver a nie sedan.

Suuzuukii
30-07-2008, 10:21
Teraz pozerám, že Acla má asi SX4 Sedan. Nič v zlom ;)

Keď sa tak ale zamyslím, že keby som chcel silou mocou jedine sedan v danej triede, tak by som si asi fakt kupil SX4-ku. Lebo niečo take ako Thalia, Logan, alebo nebodaj stara Fabia sedan ani omylom.

Duch
30-07-2008, 11:20
Čo najmenšie zlo :D Aj SX4 vyzera dosť zle, nepáčia sa mi autá ked ich silou mocou prerábajú na sedany veď je to strašné. Kúpil by som si to len preto lebo to je Suzuki. Škodovka, Dacia a podobne ani omylom.

robertdecsi
30-07-2008, 11:51
Škodovka, Dacia a podobne ani omylom.
Octavia I bola náhodou vydarené auto a hadzat ho do vreca s Loganom :? ..

Duch
30-07-2008, 14:23
Myslel som Fabiu, som to zovšeobecnil ;)

robertdecsi
30-07-2008, 14:28
Myslel som Fabiu, som to zovšeobecnil ;)
Aha, potom sry.
Aj som zabudol že existuje aj čudo ako fábia sedan.
No yo, ale zase fábia sedan mi neide moc do jednej porovnávacej úrovne s SX4 sedan a s loganom, skor mi tam šla tá octávia..

Suuzuukii
30-07-2008, 14:31
No yo, ale zase fábia sedan mi neide moc do jednej porovnávacej úrovne s SX4 sedan a s loganom, skor mi tam šla tá octávia..
Len Octavia nie je Sedan ale Liftback, takže ťažko ju porovnávať ;)

robertdecsi
30-07-2008, 14:44
Len Octavia nie je Sedan ale Liftback, takže ťažko ju porovnávať ;)
Do kelu :oops: tak to ma nenapadlo už absolútne.
Idem už radšej off nech netresnem nejakú ďaľšiu ***

acla
30-07-2008, 19:43
Teraz pozerám, že Acla má asi SX4 Sedan. Nič v zlom ;)

Keď sa tak ale zamyslím, že keby som chcel silou mocou jedine sedan v danej triede, tak by som si asi fakt kupil SX4-ku. Lebo niečo take ako Thalia, Logan, alebo nebodaj stara Fabia sedan ani omylom.
Ako si na to prišiel ?
Mám SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line :mrgreen: :mrgreen:

Suuzuukii
31-07-2008, 10:02
Ako si na to prišiel ?
Mám SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line :mrgreen: :mrgreen:
Podľa fotky v tvojom profile :mrgreen: Či to nie je sedan na fotke? :roll:

robertdecsi
31-07-2008, 10:10
Podľa fotky v tvojom profile :mrgreen: Či to nie je sedan na fotke? :roll:
Veruže je to Crossover, je pravda že ťažko to rozoznať z tej fotky v avatare, no ma to jasne napísane v podpise :idea:

Suuzuukii
31-07-2008, 10:13
Veruže je to Crossover, je pravda že ťažko to rozoznať z tej fotky v avatare, no ma to jasne napísane v podpise :idea:
To je fakt :oops:

green-ignis
31-07-2008, 13:16
Mne včera predajca v TN ponúkal SX4 Sedan aj s odkúpením môjho Ignisu. Kufor super, auto aj dizajnovo ujde, len pre mňa trochu nepraktické mať sedan.

robertdecsi
31-07-2008, 13:22
..škoda že na SK nie je v ponuke SX4 SPORT. :(

green-ignis
31-07-2008, 13:24
..škoda že na SK nie je v ponuke SX4 SPORT. :(
a za cenu v Amerike ;)

ravy
04-05-2009, 17:07
Zdravim,
preliezol som toto forum (o SX4), je velmi fajn, ale preco sa tu takmer vobec nevenuje pozornost modelu SX4 sedan (o ktorom uvazujem)? Myslim si, ze su nejake rozdiely (najma v kvalite ;)) medzi madarskou a japonskou vyrobou.

Hladam skusenosti so sedanom - aby som pripadne aj ja mohol prispiet do tejto rubriky - vyrazne k tomu inklinujem ... :)

P.S. Japonsky sedan v Madarsku asi tak lacno nekupim ako domaci hatchback ...

Suuzuukii
04-05-2009, 18:41
... preco sa tu takmer vobec nevenuje pozornost modelu SX4 sedan (o ktorom uvazujem)? ...
Dobrá otázka na ktorú nepoznám odpoveď :wtdo:
Neverím, že sa tu neobjavil žiadny "sedanista", ale bohužiaľ veľa ľudí sem príde a len čítajú a nič nenapíšu. To je ako sa zdá fenomén slovenských fór :ugeek: Takže k sedanu je tu len diskusia, ktorú si môžeš pozrieť vyššie (do ktorej som presunul tvoj príspevok) ;)

Osobne čo som porovnával sedan s crossoverom a čo som si zisťoval, tak sedan ma kvalitnejšie plasty, keďže je ako si spomenul vyrábaný v Japonsku.
O nejakých ďalších rozdieloch (okrem tvaru karosérie :lol: ) neviem.

Maňo
05-05-2009, 11:40
Green-Ignis:
Ty chces vymenit Ignis za SX4 sedan? To ta co napadlo? :p
Myslim ze by si takou vymenou nic neziskal (teda okrem novsieho auta samozrejme).

green-ignis
05-05-2009, 14:28
SX4 sedan som bol sice pozerať, ale nebolo to to čo by ma oslovilo až tak, aby som do toho išiel. Už je vybraté iné :)

ravy
05-05-2009, 15:09
Green-Ignis: A aké si vybral?

Vybrať auto nie je ziadna sranda. No nech vyberas akokolvek, aj tak je to loteria - presne take iste auto, ktore zislo v ten isty den z toho isteho vyrobneho "pasu", moze byt v pohode a to co dostanes Ty "vecny problem", alebo naopak. Samozrejme zelam dobru kupu a ziadne problemy ... :thumbright:

Maňo
06-05-2009, 07:15
Green-Ignis:
Co si teda vybral?
Lebo ja som vcera pozeral ten sedan, a za tie prachy je to uplne odveci. A dizajn zadku v porovnani napr. s Thaliou tiez nic moc. Ale aj tak si mohol pockat, v 2011 ma prist novy Jimny :hurra:

green-ignis
06-05-2009, 09:47
Ostávame u japoncov, ale rozhodli sme sa, že si skúsime zaJazzovať s Hondou, 1,4 litra 73kW :)

Peco
06-05-2009, 10:57
keby v case ked som kupoval svoju sx4 nestal sedan o 100 000 viac tak by som nad nim velmi uvazoval. a to z dovodu, ze vnutri je tak isto miesta ako v "klasickej" SX4, ale ten kufor je neporovnatelny (505 L) ked som to videl otvorene, tak som nedovidel na koniec :D

na druhu stranu, clovek v nom sedi nizsie, a skor sedan zapadne do davu ako CrossOver.

Suuzuukii
06-05-2009, 11:07
....ze vnutri je tak isto miesta ako v "klasickej" SX4...
Kufor sa mu nedá uprieť, ale o tom mieste vo vnútri by som to netvrdil. Na výšku je tam jednoznačne menej miesta (nižšie strop, čo pre mňa je dosť veľký handicap), sedí sa nižšie, čím vzniká za volantom opäť menej miesta. :( Paradoxne v Splashi je za volantom podstatne viacej priestoru.

Peco
06-05-2009, 11:25
no o tomto by sa dalo samozrejme polemizovat. ja som v sedane robil skusobnu jazdu, sedeli sme 5ti, a bolo to v pohode. samozrejme ani jeden znas nemal 2m vysky. preto mi vyska nevadila, a za volantom som mal tiez miesta dost. takze toto je dost subjektivne.

Suuzuukii
06-05-2009, 11:28
Tak tak, ja so svojimi 197cm to vidím ináč, ako štandardné kusy :D

ravy
06-05-2009, 11:34
Ja som bol tiez pozerat Hondu Jazz (resp. hlavne City kvoli kufru). Neviem kde sa Jazz vyraba, ale od jej surodenca City ma odradza to, ze nie je ani mesiac v predaji, vyraba sa v Thajsku, neoslovili ma plasty (palub. doska) vo vnutri (som konzervativny) a motor 1,4 (myslim 127 Nm) sa mi zdal na tak velke auto (dlzka 4420 mm, 1171 kg poh hmotnost) slaby. Aj priestorovo sa mi SX4 sedan zdal na tom o dost lepsie a to ma o 4 cm mensi razvor ako City.

Ale Jazzovanie to moze byt pekne a ak to bude tradicne hondacky spolahlive moze to byt parada. Nech sa vydari ...

Maňo
06-05-2009, 11:48
Nova JaZZ je daco uplne ine ako City, je to uplne ina trieda co sa tyka kvality. Asi ako Thalia vs Lada 1110. Nova JaZZ vyzera fakt dobre, len je to podla mna cisto mestske auto, nie ako Ignis, ze pri dobrom pocasi sa s nim da dostat kade-tade. A darmo ma hocijaky sedan aj 600litrovy kufor, chladnicka alebo pracka sa tam nezmesti nijakovsky.

green-ignis
06-05-2009, 12:20
Neviem kde sa robi City a ani či všetky Jazzy robia v Japonsku, ale konkrétny kus, ktorý už máme odložený na predajni, predajca kontroloval podľa VIN kódu v systéme a tvrdil (nemám dôvod mu neveriť), že je vyrobený komplet v Japonsku (nie len motor).

Ano Jazz je iná kategória ako Ignis, chceli sme už zmenu.

127 N/m nie je na trhanie asfaltu, ale ani 145 čo má tuším SX4 sedan nie je žiadna závratná hodnota. Motor Honda 1,4 VVTi hodnotia všade ako nadpriemerný motor, takže si myslím, že to bude každopádne kus dopredu od Ignisovej 1,3-ky.

Suuzuukii
06-05-2009, 12:26
Tuším by som mal založiť subfórum alebo celé fórum HONDA :joke:

ravy
06-05-2009, 12:27
Je zaujimave, ze u Suzuki a SX 4 je to so sedanom a hatchbackom trochu inac ako je v poslednej dobe zvykom u inych automobiliek. SX4 hatchback sa vyraba v Madarsku a sedan v Japonsku. U inych vyrobcov to byva zvacsa naopak - sedany Polsko, Turecko Thajsko, (Astra sedan - Pl, F. Linea, T. Corolla -Tur, H. City - Th...) - tie sa sa robia v "rozvojovych" krajinach ... O Thalii a Loganoch ani nehovorim. Nejak sa nam to nejak vsetko stahuje na rozvojovy vychod ...

Suzuki asi vie preco zvolila takyto postup ...

Suuzuukii
06-05-2009, 12:32
Je zaujimave, ze u Suzuki a SX 4 je to so sedanom a hatchbackom trochu inac ako je v poslednej dobe zvykom u inych automobiliek.....Suzuki asi vie preco zvolila takyto postup ...
Ono to je celkom jednoduché prečo to tak je.
Múdre hlavy v Japan vedeli, že sedan SX4 veľkú dieru v Európe ťažko urobí vzhľadom na konkurenciu a bude to skôr len ako doplnok ku crossoveru.
Primárny trh pre SX4 sedan je USA. Tam je to celkom hitovka, nenadarmo sa napríklad 2-liter benzín predáva iba tam a o výbave tu už bola viac krát reč.

ravy
06-05-2009, 12:37
127 N/m nie je na trhanie asfaltu, ale ani 145 čo má tuším SX4 sedan nie je žiadna závratná hodnota.

Mas pravdu, 145 Nm u 1,6 benzin bolo aktualnych tak pred 10 rokmi. Preto s nadejou pozeram na novu 1,6 88 kw / 156 Nm (cca). Aj ked viem, ze teraz su motory vyrazne skrtene plnenim emisnych noriem, nebude to asi vyrazne lepsie vozenie s tym inovovanym motorom, ako hovoria papierove udaje. Ale budem rad, ked sa potvrdi avizovany pokles kombi spotreby na 6,2 l no a dufam, ze to bude tahat trosku lepsie v nizsich otackach ako doteraz.

Maňo
06-05-2009, 19:21
Suzuki: Ved a na toto delenie Amerika-Europa doplacam najviac ja :joke: lebo by som kludne aj v Ignise zniesol aspon 1,6, keby nebolo inak tak aj dvojliter. Lenze kedze som v Europe, tak smola :(

Suuzuukii
06-05-2009, 19:37
Maňo, nie len ty, ale aj ja :rolleyes: taká 1,8-ička v Splashi by tiež nebola na zahodenie :joke:

jozin77
06-05-2009, 19:41
:joke: ja by som kľudne bral aj 4-liter :joke:

ROSI45
06-05-2009, 20:25
Suzuki: Ved a na toto delenie Amerika-Europa doplacam najviac ja :joke: lebo by som kludne aj v Ignise zniesol aspon 1,6, keby nebolo inak tak aj dvojliter. Lenze kedze som v Europe, tak smola :(
:scratch: jenže ty bys tam zase nacpal plyn...:bang:....:joke::joke::joke:

jozin77
06-05-2009, 21:13
na 100% :p :D :p

Maňo
07-05-2009, 07:05
No ved jasna vec! Podla mna to je najlepsie riesenie - vacsi motor a do toho plyn, a je pokoj. Ale uz sa to zas zvrhava off-topic.

jozin77
07-05-2009, 07:24
;-) ale len zato že si tu píšeme stále len tí istí :wink:

Maňo
07-05-2009, 18:01
No, asi. Len Suzuki nam to tu kazi, lebo este nema LPG :p
No a ROSI samozrejme tiez, ale v protektorate maju drahy plyn, takze jeho zaluba v benzine je pochopitelna :-)

tomasi
27-12-2009, 23:15
Asi 2 tyzdne som majitelom sedanu, najazdenych chudobnych 700 km. Povodne sme isli kupovat vianocne darceky a nahodou sme v jednom nakupnom centre zbadali sx4 sedan. Po zhodnoteni motora, kufra, vybavy gs a ceny 12 tis eur...uz nebolo o com a mali sme auto. Fakt je ten ze dizajn nie kazdemu vyhovuje a ak by to auto stalo plnu cenu, asi by som donho nesiel. Ale ked porovnam cena/co za nu dostanete, vyslo mi to ze podobne auto za 12 tis momentalne nekupite.
Ale podme uz k realnym skusenostiam. Ked mam byt uprimny vzhladom k casovej tiesni som nestihol ani predvadzaciu jazdu. O to som bol zvedavejsi na jazdne vlastnosti. A som plne spokojny. Auto je fakt zive, motor plynuly, ale este ho setrim. Doteraz som jazdil na lenivej Octavii II combi 1,6 Mpi a toto ide veru lepsie a takisto lepsie tlmi nerovnosti na ceste. Co mi chyba je tempomat. Kvalita vyhotovenia interieru nie je az taka premakana. Ocenujem keyless. Inak auto vo vnutri je priestranne, tak isto aj vzadu, kufor je pekne velky. Vela ludi toto auto zatracuje kvoli dizajnu no je rozdiel vidiet ho na fotke niekde na webe a vidiet ho nazivo resp jazdit v nom.

Predajca este namontoval gratis zadny spojler na kufor (taktiez laktovu opierku) a dodava to auto sportovejsi nadych. Vsimol som si ze okna sa akosi rychlejsie zahmlia ale to je asi vec spravneho nastavenie klimy......
Ako vravim, s autom zatial spokojnost........:wtdo:

mimach
28-12-2009, 12:41
Ja som tiež SUZUKI obbjavil v obchoďaku, ale vtedy som sa zamiloval do Splashu :)

profiter
28-12-2009, 14:46
Doteraz som jazdil na lenivej Octavii II combi 1,6 Mpi a toto ide veru lepsie a takisto lepsie tlmi nerovnosti na ceste.
no ja po kupe suzuki SX4 som tento pocit dobre tlmiaceho podvozku teda nemal, skor naopak, citit kazdy spak na ceste a nie len citit ale aj pocut. Mozno ze sedan je naladeny nejak inak...

jjhc
28-12-2009, 18:57
čaute, som tu novy..a zatial este nemam ani suzuki..ale uz je to na spadnutie... toto forum mi pomohlo pri konecnom vybere... corolla 1,33 vs sx 4 sedan gs
tak diky vsetkym :)

tomasi
28-12-2009, 19:35
no ja po kupe suzuki SX4 som tento pocit dobre tlmiaceho podvozku teda nemal, skor naopak, citit kazdy spak na ceste a nie len citit ale aj pocut. Mozno ze sedan je naladeny nejak inak...
Neviem ako je to na klasickej SX4 ale pri sedane to tak nevnimam. Na jednej recenzii to tiez chvalili.
Podvozek pro české silnice

Nářek nad stavem českých silnic ani miliardové investice situaci českých komunikací skokově nezmění, a tak těm racionálnějším z nás nezbývá než se přizpůsobit. Podvozek původně malého SUV přesně odpovídá představě o ideálním rodinném autě pro Čechy. Vysokoprofilové pneumatiky s rozměrem, který používá například stará Octavia, jsou jedním ze stavebních kamenů tohoto úspěchu. Sladěním ostatních tlumicích a pružicích prvků dosáhli u Suzuki komfortního projevu podvozku, který zvládá jízdu po kostkách, nekvalitní silnici i dálnici, aniž by posádka trpěla vibracemi, skřípotem plastů nebo naopak mořskou nemocí. Zvláštní pochvala směřuje ke kultuře překonávání nerovností a k příkladnému tlumení rázů přicházejících do interiéru od kol. Posilovač řízení už netuhne tak dramaticky jako v prvním testu SX4 a řízení je možné zařadit mezi ta lepší ve třídě.

tomasi
02-01-2010, 14:20
Takze Suzuki SX4 sedan je uz v v predaji aj vo vybave GLX (pre SR je to nizsia vybava) za cenu 11 111 Eur. No neviem ale rozdiel cca 26 tis Sk, mi pride relativne maly ked vo vybave GS je navyse ESP, hmlovky, 6 airbagov, elektrony, automatic klima, vyhrievane sedadla a myslim aj keyless......:confused:....

Slavomir
02-01-2010, 14:31
Takze Suzuki SX4 sedan je uz v v predaji aj vo vybave GLX (pre SR je to nizsia vybava) za cenu 11 111 Eur. No neviem ale rozdiel cca 26 tis Sk, mi pride relativne maly ked vo vybave GS je navyse ESP, hmlovky, 6 airbagov, elektrony, automatic klima, vyhrievane sedadla a myslim aj keyless......:confused:....

Je to urcite tak, ja som takto kupoval Splash, rozdiely v cene su ozaj nastavene minimalne, ked len troska sa to da, kupovat tie GS! A potom je v tom aj dost radosti, nie?:smile:

jjhc
09-01-2010, 16:00
..tak prvych 300 km na novom aute (sedan gs) ..maximalna spokojnost... uz sa tesim na prvu dlhsiu cestu :)

pooky
18-01-2010, 09:54
Ja mam na sedane uz skoro nejakych 5000km, zatial som nadmieru spokojny... nic nevrze, neskripe, motor ide v pohode, i ked to nieje sportovec - je to na pohodlne vozenie (i ked treba vie sa predviest :) ) Zaver by som to povedal asi takto - keby nebola v cene taka vybava aku ma tak by o nom ludia asi neuvazovali - ale takto je velmi zaujimavy...pre zaujemcov kupit radsej kupit GS namiesto GLX, rozdiel je cca 900€ a za tie peniaze dostanete pomerne vela muziky...

tomasi
18-01-2010, 11:26
Ja mam na sedane uz skoro nejakych 5000km, zatial som nadmieru spokojny... nic nevrze, neskripe, motor ide v pohode, i ked to nieje sportovec - je to na pohodlne vozenie (i ked treba vie sa predviest :) ) Zaver by som to povedal asi takto - keby nebola v cene taka vybava aku ma tak by o nom ludia asi neuvazovali - ale takto je velmi zaujimavy...pre zaujemcov kupit radsej kupit GS namiesto GLX, rozdiel je cca 900€ a za tie peniaze dostanete pomerne vela muziky...
Ano, pri porovnani s inymi vyrobcami, je to auto za tu cena minimalne na zamyslenie. Staci si pozriet cennik skodovky a aku fabiu dostanete za 12 tis. A to este skodovaci prisli s novorocnou akciou kde volaco pecu (inak ta reklama sa im podarila), ale jednak do toho nevedia dat normalny motor a o zlave z cennikovej ceny ani nehovorim. Uz len vysielanie toho spotu v prime time sa im sotva vrati z akoze zvyseneho predaja fabie.
Ja som auto vyberal intenzivne cca 3 mesiace a o suzuki sedan som vobec neuvazoval kedze som o nom ani nevedel. A asi ak by som ho videl niekde ne webe, neviem ci by sa mi pacil...na zivo je krajsie.... Stacila jedna navsteva nakupneho centra kde som ho uvidel prvy krat, cely vecer straveny za PC citanim testov a recenzii, a na druhy den uz bolo nase (a moje 3 mesiace studovania inych aut vysli nazmar). Priatelke sa vyzor pacil (nastastie, kedze k vyzoru tohto sedana sa toho popisalo dost), mne hlavne uzitkova hodnota, vybava a vzhladom k cene slusny motor. Predajca tam este nechal namontovat zadny spojler na kufor, vyzera to celkom pekne. Vela sedanov na cestach veru nevidam....
Zatial najadenych 1800 km

ravy
18-01-2010, 17:27
Vobec Vam nechcem kazit radost chlapci - nech Vam Vase sedany sluzia co najlepsie.

Ja som tiez velmo uvazoval nad SX4 sedanom. Velmi zaujimava ponuka (uzitok / cena). Nakoniec som ho nevzal. Nebudem tu pisat veci, ktore mozu byt subjektivne, ale zaujemcom o toto auto by som odporucil, aby si pred kupou zvazili aj nasledovne veci, ktore mi dost prekazali (a to som prakticky sedel v tom aute len v autosalone + videl ako sa jeden sedan snazi zaparkovat na parkovisku plnom aut, este poznamka mam 187 cm vysky):

- vyhlad z auta vpred cez dvojite stlpiky (problematicke najma pre vyssich ludi, snad sa da zvyknut) - vyhlad vzad zachranuju velikanske spatne zrkadla

- velmi blizko umiestnene pedale spojka brzda plyn

- do mesta prilis "velke" auto + velka dlzka auta na kratky razvor, co sa moze vadit najma mimo mesto

- vysoka nakladacia hrana kufra

Ale, inac super ponuka (nemyslim to ironicky) ...

costelo
18-01-2010, 18:53
Krásny sedan bol alebo aj ešte je v obchodnom centre Dubeň v ZA. Biela metalíza, krásne biele asi 16 lúčové ,,Duchovské" disky plná výbava, radosť pozrieť. Cena starých peňazí 358 000. Myslím si, že super. Do Suzuki.

tomasi
18-01-2010, 19:02
Iste ze aj toto auto ma negativa........a hned niekolko........ide o to co dokaze clovek este "tolerovat" a co uz nie.
a co si nakoniec kupil, ak si uz kupil ? alebo este jeden sedan ta caka v Ziline.........:thumbright:

Jusufs
18-01-2010, 22:43
Nemyslim, ze som s vyuzitim 1. vlny od srotovnika (odmena 300 euro-odpocitane 1500 Eur) prerobil.
Nove Sx4 1.6 sedan v striebornej metalize s vybavenim GS za 10800 euro ;) ? Ano kolega kupil Volvo S60 4x4 2.5T benzin 2xx koni, kozena vybava, 35000km etc. za 13000 - to je skutocne pecka, ale spotreba min. 10 litrov je pre smrtelnika nerealna. Kedze so mnou jazdil na Felde aj 160km/h na sluzobkach, dufam, ze sa mu nic nestane :).
Nemeriam dva metre a na okna si lahko zvyknem, najma po prechode z Felicie, ktora mi sluzi 9 rokov k spokojnosti. V Suzine je len kultura sedenia uplne inde :hurra:

jjhc
18-01-2010, 23:27
Vobec Vam nechcem kazit radost chlapci - nech Vam Vase sedany sluzia co najlepsie. ...
- vyhlad z auta je v pohode...v kazdom aute ti budu zavadzat v urcitych situaciach stlpiky..tu si nepomozes nech mas akukolvek vysku (ja mam 184 a este raz pisem ze vyhlad je v poriadku)
- s tymi pedalmi je to pravda, prakrat sa mi stalo ze som citil ako slapem na oba naraz...japonci maju asi uzsie nohy :)
- a posledne veci su vlastnostami sedanov, takze ked niekomu vadia, kupi si kombi.. ked na to ma ;)
- a so super ponukou suhlasim :hurra: ..hlavne ked si clovek uvedomi, ze to auto stalo pred rokom-dvomi cca 500 000 starych penazi..
..aj ked ... mam najazdene iba par km.. mozno nazor o rok zmenim :confused:

pooky
19-01-2010, 12:18
So spominanym vyhladom ze mierne zavadzaju stlpiky v istych situaciach suhlasim. Stava sa to v prudsich lavotocivych zakrutach... Treba si zvyknut ze sem tam treba pohnut aj hlavou, nielen ocami. Niekto to poklada za chybu auta - ja to povazujem za konstrukcne riesenie - raz mi to mozno zachrani zivot. Ten vyhlad je ale aj u niektorych inych aut podobny - neodsudzoval by som specialne suzuki - skratka nieco za nieco.
Pedale mi nerobia absolutny problem - to je individualne.

A velke do mesta + problem s parkovanim. V rodine sme zatial mali vzdy iba velke auta takze pre mna absolutny problem. A parkuje sa uplne v pohode na prvy sup. Na mazde CX7 sa mi to vacsinou nepodarilo lebo ma polomer otacania ako kamion :D.

A pohodlie - mne sa sedi vyborne, aj po 5 hodinach uplna pohoda, cestujuci vzadu si tiez pochvalovali. Sedacky su tvarovane naozaj idealne. Aspon pre mna :)

Pre zaujemcov odporucam hned pri kupe dat namontovat kit na rozsvecovanie svetiel a laktovu opierku - na dlhsie cesty na nezaplatenie.

Jedine co mne osobne trochu prekaza je riadiaca paka - a to je konkretne jej vzhlad. Je len cela cierna - a ked som tam chcel dat inu - original od suzuki tak sa predajca krutil ako paragraf ze to ide velmi tazko. Menil uz to niekto z vas? Na klasicke SX4 to vraj ide v pohode, tu je to vraj nejako lepene za tepla.... alebo len vyhovorka??

Suuzuukii
19-01-2010, 12:24
- velmi blizko umiestnene pedale spojka brzda plyn
Len pre tú srandu si choď skúsiť Peugeot 207, to len uvidíš čo je to blízko brzda-plyn :rolleyes: :bang:

lee
19-01-2010, 12:32
- vyhlad z auta vpred cez dvojite stlpiky (problematicke najma pre vyssich ludi, snad sa da zvyknut) - vyhlad vzad zachranuju velikanske spatne zrkadla

Tak to si ešte nešiel na Seat Altea kde do ľava cez A-stĺpik nevidíš nikdy nič a je jedno ako si vysoky. Jazdím s ňou denne a poviem ti že niekedy sa dobre zapotím v zákrutách.

Beaumont
19-01-2010, 12:34
To je třeba se naučit ovládat brzdu a plyn jednou nohou, je to záležitost závodníků, můžeš to držet furt pod plynem a při rozjíždění do kopce nepotřebuješ ruční brzdu. Akorát nesmíš mít nohu jako slon.

K těm dvojitým předním sloupkům: pominu-li horší výhled, tak se na to boční okýnko dá dobře umístit menší navigace a neodporuje to předpisům jako při umístění na přední sklo. Co se týče celkového výhledu a jiné ergonomie tak mi to plně vyhovuje a to měřím 191 cm.

Suuzuukii
19-01-2010, 12:38
Tak to som ešte nepočul, že by závodníci ovládali brzdu a plyn jednou nohou :p Čo som zatiaľ videl, tak to je pravá plyn a ľavá brzda. :rolleyes:

ROSI45
19-01-2010, 12:44
Tak to som ešte nepočul, že by závodníci ovládali brzdu a plyn jednou nohou :p
já to umím a nejsem závodník :hurra:, ale to jen proto,že mi frantík jednu dobu chcípal - ale to jsem :offtopic:

tomasi
19-01-2010, 12:47
v každom pripade si treba davat na ten stlpik pozor. Chvilka nepozornosti by mohla vyjst pekne draho.........

Beaumont
19-01-2010, 12:50
Já jsem to používal s oblibou při rozjezdu do kopce přičemž toho za mnou jsem udivoval naschvál rozsvícenými zadními brzdovými světly i po rozjezdu. Též nejsem závodník ale mám určité libůstky, například používání meziplynu. To je nostalgie z véesky.

profiter
19-01-2010, 13:27
Já jsem to používal s oblibou při rozjezdu do kopce přičemž toho za mnou jsem udivoval naschvál rozsvícenými zadními brzdovými světly i po rozjezdu. Též nejsem závodník ale mám určité libůstky, například používání meziplynu. To je nostalgie z véesky.
- no nam pri reklamacii prevodovky povedali ze mame radit s medziplynom, na novej SX4-ke, takze az taka nostalgia to zase nie je
- brzda a plyn sa obycajne ovlada jednou nohou, ale nie sucasne :) aj ked stalo sa aj mne na zigulaku ze som si musel drzat otacky aj pri brzdeni

Beaumont
19-01-2010, 13:45
Nejsem si jistý, jestli dnes v době plně synchronizovaných převodovek ještě někdo ví co je to meziplyn. Faktem je, že když pojedeš 130 km/h proti prudkému kopci na čtyřku a pak budeš chtít prudce zařadit dvojku, tak ji tam bez plného meziplynu nenarveš.

Brzda se dá ovládat patou pravé nohy, plyn špičkou, ale nesmí být příliž utopený.

Robin13
19-01-2010, 13:49
Tu to je - brzda plyn jednou nohou...(vsimat si hlavne, teda - len - podradovanie)

klMur6TPkrM

Pri Impreze STI-cku...vrelo odporucam sa naucit, to je potom lahoda, ozajstny pocit z jazdy.

tomasi
21-01-2010, 11:20
Niekde som cital ze je to sedan s najväcsou svetlou vyskou. Cize prejazdom cez mierny teren sa bat netreba. No ked sa tak nam pozeram tak neviem ci to mysleli na sedan ktory sa momentalne predava t.j. so sportovymi spojlermi, hlavne ten predny sa mi zda dost nizko a niekedy sa bojim ze to co som na octavii vpohode zvladol, by som so sx4 sedan mohol poskodit.

pooky
21-01-2010, 12:15
Niekde som cital ze je to sedan s najväcsou svetlou vyskou. Cize prejazdom cez mierny teren sa bat netreba. No ked sa tak nam pozeram tak neviem ci to mysleli na sedan ktory sa momentalne predava t.j. so sportovymi spojlermi, hlavne ten predny sa mi zda dost nizko a niekedy sa bojim ze to co som na octavii vpohode zvladol, by som so sx4 sedan mohol poskodit.
tak tak...ja uz som ho par krat na obrubniku zospodu oskrel....ale vidno to nieje.... ved iba ak si niekto lahne pod auto :)

Dvorec
01-02-2010, 20:57
K Iginisu dnes pribudla SX4 sedan GS. Kupil som v Prievidzi jeden z posledných kusov na SR, teda čo sa týka výbavy GS. Podľa vyjadrenia predajcu v BB, Suzuki už neuvažuje o dovoze ďalších kusov. "Vraj sedan za pôvodnú cenu je u nás nepredajný".
Prvý dojem: celkom priestranný, vzadu je dosť miesta aj za mnou pri výške 190cm, ergonómia je super, rýchlo som si zvykol.
Pri predstave, že za Ignis som pred 6 rokmi dal o 75 litrov viacej, samozrejme SX4 sedan má lepšiu výbavu. Za tie peniaze určite najlepšie auto na trhu, a dúfam, že japonská kvalita nesklame.

Suuzuukii
01-02-2010, 21:30
....Kupil som v Prievidzi jeden z posledných kusov na SR, teda čo sa týka výbavy GS. Podľa vyjadrenia predajcu v BB, Suzuki už neuvažuje o dovoze ďalších kusov. "Vraj sedan za pôvodnú cenu je u nás nepredajný"....

To sú také vyjadrenia ako predpovede počasia. Netuším síce aká je "nákupná cena" pre importéra, ale rozhodne neverím, že by prerobil na predaji sedanov za súčasné ceny 11.111.-, resp. 11.999.-€, aj keď je jasné, že za pôvodné ceny je skutočne nepredajný.

pooky
01-02-2010, 21:32
Tak teda sedanov ostane veru ako safranu na slovenskych cestach. :(

tomasi
01-02-2010, 21:41
Predajom za tieto ceny podla mna urcite predajca nepreraba. No mozno marza ktoru ma pri tychto cenach je v porovnani s inymi modelmi uz mala. A zase fakt je ten ze za cennikovu cenu ich veru vela nepredal a jedine za tieto ceny sa ako tak zacalo predavat.
Za 450 tis. by som donho asi nesiel aj ked to je tiez ferova cena.

Dvorec
01-02-2010, 21:55
Bodaj by predaj sedanu na SR neskončil. Len keď som si chcel zohnať sedan GS, tak prakticky všade nebol ani jeden kus, v Prievidzi jeden a ešte jeden v Piešťanoch, ale zarezervovaný. Keď som ho chcel objednať, tak v BB som dostal spomenutú odpoveď.

pf2000
05-02-2010, 14:20
Mne na začiatku sa vobec nepačil. Nevedel som si zvyknúť. A teraz odstupom času mám iné názory.
Aký je váš názor? Vlastní niekto tento typ autíčka? hmmm?
Mne sa svojim vyzorom nepaci dodnes a to ho mam uz 3 mesiace. Ale zato ostatne vlastnosti su k nezaplateniu :D Konecne mam auto, z ktoreho pri vystupovani necitim bolest v kolenach (dane aj vekom, mna nie auta), s ktorym si nemusim robit az take starosti, co mi odpadne na mestskych spomalovacoch, ci inych nerovnostiach. Varaze to nebol zly napad, odvodit sedan z offroadu a vratit jeho vyrobu tam, kam sa u japonskeho vyrobca patri.

profiter
05-02-2010, 16:32
s ktorym si nemusim robit az take starosti, co mi odpadne na mestskych spomalovacoch, ci inych nerovnostiach. Varaze to nebol zly napad, odvodit sedan z offroadu a vratit jeho vyrobu tam, kam sa u japonskeho vyrobca patri.
co sa tyka nerovnosti na ceste vratane retarderov, tak horsie auto ako SX4 uz hadam ani nemoze byt, citit kazdy spak na ceste. Je to trochu paradoxne, ze auto s pohonom 4x4 je tak nekomfortne na horsich cestach.

pooky
06-02-2010, 00:11
co sa tyka nerovnosti na ceste vratane retarderov, tak horsie auto ako SX4 uz hadam ani nemoze byt, citit kazdy spak na ceste. Je to trochu paradoxne, ze auto s pohonom 4x4 je tak nekomfortne na horsich cestach.
A viezol si sa uz v sedane? Ci len v klasickej SX4?

Beaumont
06-02-2010, 08:17

SX4 není limuzína, ale nese označení "crosover", t.j. slabý odvar teréňáku.
Vetšina aut do terénu se navyznačuje příliž komfortní jízdou v terénu co se pohodlí týče. Jediná výjimka je snad Toyota Landcruiser, ale ta stojí dvě mega.

tomasi
06-02-2010, 19:12
Vyzera to tak ze sedan GS uz nie je ani v ponuke Suzuki. Iba GLX.

Suuzuukii
07-02-2010, 14:24
Pár fotiek na pamiatku :D SX4 Sedan 1,6 GS album (http://www.suzukiclub.sk/album.php?albumid=85) :study:

stanleyhp
07-02-2010, 20:43
Vyzera to tak ze sedan GS uz nie je ani v ponuke Suzuki. Iba GLX.
kto by mal zaujem v žilinskom carrefoure je biely sedan GS vystavený :D

profiter
08-02-2010, 08:49
SX4 není limuzína, ale nese označení "crosover", t.j. slabý odvar teréňáku.
Vetšina aut do terénu se navyznačuje příliž komfortní jízdou v terénu co se pohodlí týče. Jediná výjimka je snad Toyota Landcruiser, ale ta stojí dvě mega.
ja to skor chapem tak, ze to je dan za vysku auta, teda aspon v pripade crossover-ov a suv-ciek, lebo tieto auta sa pouzivaju hlavne na normalnych cestach a mali by zvladnut aj rychlu jazdu na dialnici.

A viezol si sa uz v sedane? Ci len v klasickej SX4?
Nesedel som sice v sedane, ale nemyslim si ze je inak odpruzeny, je to takmer rovnako vysoke auto, takze podvozok bude asi rovnako tvrdy.

tomasi
08-02-2010, 09:49
ja to skor chapem tak, ze to je dan za vysku auta, teda aspon v pripade crossover-ov a suv-ciek, lebo tieto auta sa pouzivaju hlavne na normalnych cestach a mali by zvladnut aj rychlu jazdu na dialnici.

Nesedel som sice v sedane, ale nemyslim si ze je inak odpruzeny, je to takmer rovnako vysoke auto, takze podvozok bude asi rovnako tvrdy.

Podvozok a odpruzenie by mali byt teoreticky tie iste u sedana aj klasickej SX4. Jediny rozdiel vidim v rozmeroch kolies resp. pneu . Sedan ma 195/65 R15 a hatchback ma 205/60 R16.
Niekto pripisuje tymto "balonovym" pneu na sedane lepsi komfort pri jazde.
Osobne som nejazdil s hatchbackom takze neviem posudit.

Robin13
08-02-2010, 10:18
Jediny rozdiel vidim v rozmeroch kolies resp. pneu . Sedan ma 195/65 R15 a hatchback ma 205/60 R16.

Aj hatchback ma take pneu, neviem ci aj facelift, ale starsia verzia v prevedeni Urban line mala presne tieto rozmery. Na Outdoor su zapisane v technicaku tiez 15´. Ale ci je to tym, sa mi nezda.

profiter
08-02-2010, 10:24
Podvozok a odpruzenie by mali byt teoreticky tie iste u sedana aj klasickej SX4. Jediny rozdiel vidim v rozmeroch kolies resp. pneu . Sedan ma 195/65 R15 a hatchback ma 205/60 R16.
Niekto pripisuje tymto "balonovym" pneu na sedane lepsi komfort pri jazde.
Osobne som nejazdil s hatchbackom takze neviem posudit.
ja mam zimne 195/65/R15 a letne 205/60/R16, nevidim v tom nejaky rozdiel. Tie 15-ky by som nenazyval balony, vyska pneumatiky od rafika je zhruba rovnaka ako na 16-kach.

tomasi
08-02-2010, 10:25
hm, myslel som ze hatchback outdoor aj urban mali väcsie.
V tejto recenzii Test: Suzuki SX4 Sedan 1,6 VVT – Sedan pro české silnice (http://magazin.auto.cz/testy/suzuki-sx4-sedan-1-6-vvt-sedan-pro-ceske-silnice.html) sa pise ze "Nářek nad stavem českých silnic ani miliardové investice situaci českých komunikací skokově nezmění, a tak těm racionálnějším z nás nezbývá než se přizpůsobit. Podvozek původně malého SUV přesně odpovídá představě o ideálním rodinném autě pro Čechy. Vysokoprofilové pneumatiky s rozměrem, který používá například stará Octavia, jsou jedním ze stavebních kamenů tohoto úspěchu. Sladěním ostatních tlumicích a pružicích prvků dosáhli u Suzuki komfortního projevu podvozku, který zvládá jízdu po kostkách, nekvalitní silnici i dálnici, aniž by posádka trpěla vibracemi, skřípotem plastů nebo naopak mořskou nemocí. Zvláštní pochvala směřuje ke kultuře překonávání nerovností a k příkladnému tlumení rázů přicházejících do interiéru od kol. Posilovač řízení už netuhne tak dramaticky jako v prvním testu SX4 a řízení je možné zařadit mezi ta lepší ve třídě."

Podla mna vela zavisi od toho na com clovek jazdil predtym......niekomu sa to moze zdat tvrde, inemu zase pohodlne.
Ja osobne to vnimam ako nieco medzi........

Slavomir
08-02-2010, 10:42
Cital som tento test a tak velmi nechapem o com je tu tato diskusia. Ze to nie je auto za 3 miliony co ma aj zlate hodinky? Za tie peniaze nie je nic lepsie na trhu. Zatial stale. Kto ho nechce, nech si kupi za tie peniaze ine. Ale ze ho vela ludi chce a ze je v tejto kategorii najpredavanejsie, to je iste.

tomasi
08-02-2010, 10:49
Cital som tento test a tak velmi nechapem o com je tu tato diskusia. Ze to nie je auto za 3 miliony co ma aj zlate hodinky? Za tie peniaze nie je nic lepsie na trhu. Zatial stale. Kto ho nechce, nech si kupi za tie peniaze ine. Ale ze ho vela ludi chce a ze je v tejto kategorii najpredavanejsie, to je iste.
Asi si myslel SX4 hatchback, kedze sedan vo svojej kategorii (ktoru presne ani nepoznam) urcite najpredavanejsie nie je. Snazili sme sa len porovnat odpruzenie a komfort hatchbacku so sedanom. Ale to by musel niekto realne jazdit s oboma aby vedel zhodnotit.
Ja som za tie peniaze s odpruzenim zatial spokojny.

profiter
08-02-2010, 10:50
Podla mna vela zavisi od toho na com clovek jazdil predtym......niekomu sa to moze zdat tvrde, inemu zase pohodlne.
Ja osobne to vnimam ako nieco medzi........
no ved prave, je to iba vec zvyku, teda pokial clovek nepresada aj do inych aut :(. Otazka je ako sa to casom prejavi na samotnom podvozku, kolko vydrzia capy. Vseobecne by som povedal ze japonske auta su tvrde, francuzske makke a nemecke su niekde medzi, vychadzam len z mojich skusenosti s autami, ktore som mal.
Ja som dal zimne 15-ky cisto z cenovych dovodov, original je auto na 16-kach. Rozmerovo by ku 16-kam viac pasovali 195/70 R15, ale v technicaku su pisane 195/65 R15, kolesa su 2-3cm v priemere mensie ako 16-ky.
Inak dost pomohlo aj sfuknut gumy na predpisane hodnoty, povodne som mal nadute na 2,5, teraz mam asi 2,2.

tomasi
12-02-2010, 07:55
Podla tohto clanku (http://auto.server.sk/automobily.asp?id=31788) dostane aj sedan jemne upravy interieru resp. motora.
Aj ked tie "nove" blatniky o ktorych pisu sa davaju uz aj teraz na sedany. Ale ten motorcek s budikmi by som menil :lol:. Ten pokles spotreby sa mi zda nejaky primaly v porovnani so starym a novym crossoverom.

Som zvedavy kedy sa zacne predavat, za kolko a ci kolko ich zase u nas predaju.

Vlasta
12-02-2010, 20:09
Tusim som na tomto fore jedina zena, tak mi mozno prepacite, ked pomotam nejake "odborne" terminy. Som vlastnickou Sx4 sedanu 7 mesiacov, mam najazdenych 7000 km a som s nim veeelmi spokojna. Ciastocne mozno aj preto, ze som si ho sama vybrala aj kupila. Moje auticko je model GLA - cize 3 typ vybavy. V tom case bola na trhu jedina dostupna. Od GS sa lisi tym, ze nema ESP a automaticku klimu. Moje intenzivne rozhodovanie sa trvalo minimalne 3 mesiace a nakoniec rozhodol velky kufor, priazniva vybava a japonska kvalita.

Suuzuukii
12-02-2010, 21:08
Tusim som na tomto fore jedina zena, .....
Vitaj :) Nie si jediná žena, je vás tu zopár, ale pravidelne prispieva len nadineh, tak sa to snáď začne pomaly zlepšovať ;)

V12
23-04-2010, 19:55
Vcera som si toto auto obzeral na dialnici, ked ma predbiehal. Je to naozaj netradicna kara, celkom sa mi pozdava.

Pre zradcu modreho ovalu (JJHC):
Co ta viedlo k vymene kombi fofa za tento voz? Cerpadlo, vstreky alebo turbo?

tomasi
30-04-2010, 23:05
Ak ma oči neklamali o tejto nočnej hodine tak SX4 sedan nie je ani v cenniku Suzuki na webe. Zeby s nim uz nadobro skoncili?

Suuzuukii
01-05-2010, 08:21
Vyzerá to tak :(

jjhc
05-05-2010, 06:50
Vcera som si toto auto obzeral na dialnici, ked ma predbiehal. Je to naozaj netradicna kara, celkom sa mi pozdava.

Pre zradcu modreho ovalu (JJHC):
Co ta viedlo k vymene kombi fofa za tento voz? Cerpadlo, vstreky alebo turbo?

:) nejaky dobrak za mnou neubrzdil a ja som si to odniesol z predu aj zo zadu... ked som si zratal co bude stat oprava, co mi da poistovna a za co to predam... dlho som nerozmyslal.. jedine za cim trochu banujem je kufor..kombi je kombi. Ale inak.. nove auto je nove auto :) Inak na poslednu otazku.. ano, ano, ano ;)