PDA

Zobraziť plnú verziu : Prehliadka pri 90.000 km/6 rokov

durell
24-06-2011, 09:27
Vykonal som servis pri 90 000 km mimo Suzuki servisu. Za prácu som dal bez dokladu 32€ (akože som si ho robil sám)
Materiál bol použitý tento :

Názov

Potreba

Balenie

Cena s DPH

ks

Realna spotreba

Celkom bez DPH

Motorový olej 5,1l LIQUI MOLY LONGTIME HIGH TECH 5W-30

5l

5l

41,88 €

1

5

34,90 €

LIQUI MOLY LONGTIME HIGH TECH 5W-30

1l

1l

10,62 €

1

0,4

8,85 €

Prevodový olej 2 litre Castrol taf x 75w90

2l

1l

11,20 €

2

2

18,67 €

Rozvodovka 1,5 litra Castrol taf x 75w90

1l

1l

11,20 €

2

1,5

18,67 €

Diferencialy 0,95+0,8 litra Castrol SAF-XJ 75W-140

2l

1l

15,80 €

2

1,8

26,33 €

Brzdová kvapalina Castrol Response DOT 4

1l

1l

7,06 €

1

0,7

5,88 €

Nemrznúca zmes 8,5 litra Castrol Antifreeze NF

1l

5,10 €

4
6,5

17,00 €

Olejový filter W 79 MAN

6,80 €

1

nutné

5,67 €

Vzduchový filter C2330 MAN

12,98 €

1

výmena

10,82 €

Peľový filter CU 2138 MAN

26,60 €

1

nutné

22,17 €

Palivový filter P 733/1 x MAN

8,23 €

1

nutné

6,86 €

Náklady na Mat bez 20 % DPH 175,81 €
Náklady na Mat s 20 % DPH 210,97 €

Celkovo ma servis stál 208 € bez DPH čo je 249,6 s DPH
Oprotí cenám 340 až 480€ v servise Suzuki dosť dobrá cena

jsj007
24-06-2011, 17:22
250 € za servis pri takom rozsahu je solidna cena - aj ked tam bola cena za robotu.
Mozno by sa dalo usetrit 20-30€, ale........

Co obsahuje posledna polozka:

8,23 € 1 nutné 6,86 €

Snád ostatní :confused: materiál???

Ale inak :hurra:

fantastic 4
;)

melo
26-06-2011, 10:22
v Auto-Ideal Servis (BA) mi povedali ceny garanciek pre GV 1,9D takto:
15000km - 255eur (250eur)
30000km - 220eur (240eur)
45000km - 350eur (400eur)
60000km - 255eur (240eur)
75000km - 720eur (230eur)
90000km - 255eur (450eur)
115000km - 255eur (255eur)

v zatvorke uvadzam aj cenu pre GV 2,4i

durell
27-06-2011, 09:01
Príspevok nezobral dobre exl tabuľku tak treba čitať po riadkoch s nutnou dávkou intuicie podľa hlavičky na začiatku príspevku. Skúšal som to editovať ale už mi to nešlo.:-(

durell
27-06-2011, 09:10
Dodatok - spravil mi aj kompletnú diagnostiku cez počítač.

Tie ceny v auto ideal sú celkom solidné. U rôznych dealerov sú veľké rozdiely aj v tom čo do tej prehliadky zahrňujú. Lebo veci ktoré skontrolujú a nechávajú rozhodnúť zákazníka sú v tých cenách není zahrnuté a potom sa priráta materiál aj práca.

Ja som vymenil asi všetko čo sa dalo vymeniť z prevádzkových kvapalín a filtrov.

Inak subjektívny pocit po servise je - celkovo ľahší chod a tichší motor.

melo
27-06-2011, 09:35
este taka mala rypacska poznamocka k tym 6-tim rokom. nie je nahodou tvoja GV rocnik 2007? nejak mi to nevychadza :)

Suuzuukii
27-06-2011, 10:01
este taka mala rypacska poznamocka k tym 6-tim rokom. nie je nahodou tvoja GV rocnik 2007? nejak mi to nevychadza :)

Tých "6 rokov" som do nadpisu doplnil ja, pretože (garančné) prehliadky sa robia každých 15.000km, alebo 1 rok, podľa toho čo je skôr a 90.000km odpovedá 6 rokov, nie? Nerieš tu hovadiny prepánajána.

melo
28-06-2011, 09:25
tak tam nedoplnaj hovadiny :)

Suuzuukii
28-06-2011, 09:34
tak tam nedoplnaj hovadiny :)

Pre tých menej chápavých:

6660

melo
28-06-2011, 10:16
nebavi ma to, ale ok :)

jeho prehliadka nebola po 6tich rokoch, ale po 90.000km. to, ze su servisne intervaly 15000km alebo 1 rok viem, ale jeho prehliadka bola po 90000km a netreba ju stotoznovat so 6-timi rokmi. preco nie, je asi zrejme. pre konkretnu prehliadku je dolezite ci to bolo po rokoch, alebo po km. toto bolo po km. ak by som napriklad najazdil 5000km rocne, tak moja prehliadka pri 90000km by bola ina ako pri 6 rokoch. v tomto pripade, kedze najazdil kolko najazdil to bolo viacmenej jedno a preto som to nazval rypanim. ale spravnejsie je uvadzat o aku presne prehliadku sa jednalo. tvoje doplnene roky inak mozu jemne zavadzat. cize hovadina to nie je. hovadina je stotoznovat km s rokmi ako si to spravil ty.

Suuzuukii
28-06-2011, 10:22
Ty to asi fakt nechápeš?! :?:

Predpísaný rozsah prác pre prehliadku po 90.000km je rovnaký ako po 6 rokoch aj keď si najazdil kilometrov menej. :!:

Ak bude niekto robiť servis po 6 rokoch a bude mať najazdených čo ja viem 79.500km, tak nebude zakladať tému s názvom Prehliadka po 79.500km, ale dá svoj príspevok do témy Prehliadka po 90.000km / 6 rokov, pretože ako som napísal, rozsah prác je rovnaký (dokonca aj keby si za 6 rokov najazdil len 6.000km), jedná sa o rovnakú prehliadku.

Ak za 6 rokov najazdil 120.000km, tak to bude Prehliadka po 120.000km / 8rokov, platí to čo je skôr.

Témy tu na fóre ohľadom prehliadok sú označované takto, rovnako ako v servisnej knižke a všetkým to až doposiaľ bolo jasné.

durell
28-06-2011, 11:08
Uzavrite to tak, že súťaž kto ďalej dočurá skončila remízou. :joke::hurra:

durell
28-06-2011, 11:32
01.01.2010 kúpa auta - 0 km
01.01.2011 stav tachometra - 5 000 km -robí servis po jednom roku
30.03.2011 stav tachometra 20 000 km - robí prehliadku ako pri 30 000 km
30.06.2011 stav tachometra 35 000 km- robí prehliadku ako pri 45 000 km
30.06.2012 stav tachometra 40 000 km- robí prehliadku ako pri 60 000 km

to je len príklad nie real
Rozvody sa menia pri 75 000 km alebo najneskôr po 5 rokoch
kvapalina v chladiči 45 000 km alebo 3 roky
Olej v motore 15 000 alebo rok. Aj keby za celý rok auto najazdilo len 234 km treba vymeniť olej v motore aj s filtrom, a ak by takto jazdilo aj najbližšie 4 roky bolo by treba vymeniť rozvody a pritom auto by malo len 1170 km na tachometri.

Treba pri tom rozmýšľať ako pri všetkom - logicky

Suuzuukii
28-06-2011, 11:42
Durell, však to je presne to, čo som napísal.

Nebudem sa dohadovať o niečom, čo tu funguje bez akéhokoľvek problému už 4 roky a čo je všetkým jasné. Mimochodom, väčšina ľudí napíše aj konkrétny stav tachometra, tak nevidím jediný dôvod prečo by to malo niekoho zavádzať. Howg.

melo
28-06-2011, 12:13
obavam sa, ze ty nechapes mna. to co pises je jasne a prave preto sa o tom ani nikto nebavi. teda vlastne ty ano. ale ja nie!

cely cas mi ide o to, ze ak by to malo byt jednoznacne a mala by to byt uplna informacia, ked sa bavime o konkretnej prehliadke pri konkretnom pouzivani, tak tie km a roky stotoznovat nemozes! alebo uplne lopatisticky, ak najazdis 5000km rocne tak po siestich rokoch nebudes pravdepodobne investovat do servisu po siestich rokoch tu istu sumu ako v pripade, ze najazdis 45000km rocne a spravis, podla servisnej knizky, tu istu prehliadku, ale po dvoch rokoch. predpisane ukony podla servisnej knizky sa samozrejme zhodovat budu, ale realne potrebne asi tazko. rozumieme si? samozrejme, ze je to z mojej strany bazirovanie na detailoch a ak je auto dokonale a okrem servisnych ukonov nemusis robit nic ine, tak je to bezpredmetne, ale zijeme v realnom svete a zaujimave su hlavne tie veci, ktore nie su dopredu jasne. co ja viem, napriklad prehrdzaveny vyfuk uz treba menit, popraskane gumove tesnenie...

este raz, nebavime sa o predpisanych ukonoch podla servisnej knizky. bavime sa o realnej servisnej, pri ktorej musis obcas menit aj veci, ktore nie su predpisane v knizke. niektore veci sa neseru a netreba ich vymienat len na zaklade km, ale stracaju svoje vlastnosti aj ked ti to len stoji pred domom. preto nie je jedno ci je to 90000km po dvoch rokoch, alebo 30000km po 6 rokov. jedno je to len z pohladu predpisanych ukonov v servisnej knizke. samozrejme sa mozeme bavit o tom, ze v akom zatazeni je auto, ake prasa na nom jazdi a podobne a znovu sme pri inych cislach. uvedomujem si, ze ide preto z mojej strany o maly podryp. ale systemovo to nie je taka hovadina, ako sa mi tu snazis nanutit.

precital som si teraz ten moj predposledny prispevok a uznavam, ze som to napisal ako madar. mozno aj tento. ale uz sa mi tomu nechce venovat viac casu.

sklamany_zo_suzuki
29-06-2011, 22:29
To je čo za týpka?

durell
19-10-2011, 15:08
Do diferákov som dal nevhodný olej 75W140 - po zahriati je moc riedky a vyhadzuje ho cez odvzdušnenie von z diferáku.

Budem dávať 80W90.

"blby lidi taky lidi"

Chcel som autu dobre, ale nechutí mu to.:swear":banghead:

Maňo
20-10-2011, 12:37
Melo: o co ti ide?
Ved to je jasne. Robis prehliadku, a jej rozsah (a rozsah prac) zavisi od toho, kolko mas nabehane km, alebo ako dlho je auto v prevadzke. Cize rozsah prac je aj podla Suzuki BB uplne rovnaky, ci ide o prehliadku po 6 rokoch bez ohladu na kilometre, alebo po 90.000 km bez ohladu na roky. Ak chces zakladat nejake flames, tak si najdi ine forum, lebo zatial sme tu celkom dobra partia.

melo
20-10-2011, 17:22
to Mano:
ano, to je jasne. rozsah IBA podla PREDPISANYCH ukonov v knizke BUDE ROVNAKY.
ale SKUTOCNE potrebne vydavky MOZU BYT INE a preto NEMUSI BYT navsteva v servise auta A po napriklad 8 rokoch rovnaka ako INA serviska auta B po 120.000km, ak jazdi auto A 1000km rocne a auto B 60.000km rocne, pretoze auto A ma 8 rokov a je MOZNE ze bude NUTNE VYMENIT nieco, coho vlastnosti nezavisia len od poctu KM, ale aj od VEKU a pravdepodobne budu nejake diely na tom horsie ako u dvojrocneho auta, aj ked to jazdilo viac a naopak nejake diely, ktore viac odchadzaju pouzivanim, nebude treba menit na rozdiel od auta, co uz najazdilo ovela viac. ak je auto DOKONALE, tak to BUDE sediet. ale nic nie je dokonale.

cela ta debata bola len o tom, ze JE LEPSIE UVIEST NIE LEN KM/ROK, PRICOM JE JEDNO CO NASTALO SKOR, ALE ZE SU ZAUJIMAVE OBA UDAJE. samozrejme pre ucely nazvu temy je to takto lepsie, lebo kombinacii km a vek auta moze byt mnoho. ale celym tym textom som chcel povedat len tolko, ze pre konkretny prispevok o konkretnej prehliadke to jedno byt nemusi.

nesnazim sa o nic. len som jemne podrypol, aby som prezentoval svoj uzasny zmysel pre detail :) a ked som bol nasledne oznaceny za debila, snazil som sa vysvetlit, ze to tak uplne byt nemusi. nevravim, ze nie je, ale tato debata nie je toho exaktnym dokazom. okrem zmyslu pre detail prahnem aj po spravodlivosti :) ale najlepsie by bolo vsetky prispevky v tejto teme tykajuce sa predmetnej blbosti zmazat.

pcs
20-10-2011, 18:44
... okrem zmyslu pre detail prahnem aj po spravodlivosti ... :thumbright:

Rozumiem ti, tiež som sa nedávno dozvedel, že funguje zapaľovač ako zásuvka (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1844&p=21997#post21997). Dovtedy som si myslel, že zapaľovač funguje ako zapaľovač a zásuvka funguje ako zásuvka ... nevadí, na Ignisoch je to zrejme inak.

... Ved to je jasne ...

Bingo ... niekomu to dlhšie trvá, kým sa to stane 'jasné'. Po 4 mesiacoch, mne práve takýto príspevok / reakcia pripadá, ako hodená rukavica. Použijem preto tvoje vlastné slová.

Maňo: o co ti ide? Ak chces zakladat nejake flames, tak si najdi ine forum, lebo zatial sme tu celkom dobra partia.

Poznámka: odpoveď nečakám skôr, ako na jar budúceho roka ...

nadineh
17-02-2014, 20:52
Dnes urobená garančka po 90 000 km v Auto-Ideal už v nových priestoroch, vedúci servisu p. Cs. opäť s vysokoprofesionálnym prístupom, cena 391 eur s DPH. Na naše požiadanie boli urobené ešte aj úkony mimo klasickej garančky, navyše si chlapci museli našu "zaprasenú" GV aj umyť, budem sa snažiť, aby nabudúce bola čistejšia... :thumbright:

fotograf
22-02-2014, 13:08
Za pár mesiacov (asi naozaj len za jeden pár) pôjdem aj ja, tak to ešte zvážim, že kam... :|

Shrek
23-02-2014, 20:22
Nadineh, ako moze mat niekto v autorizovanom servise profesionalny pristup? Ako mozes byt spokojna v autorizovanom servise? Ved to su vsetko iba babraci a odrbavaci...
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
P.S: Nedalo mi nezareagovat takto ironicky po poslednych reakciach na Auto Ideal od tych, co tam nikdy neboli. Vsetci co tam chodia vedia, ze uvedene nemyslim ani nahodou vazne... :mrgreen:

Beaumont
24-02-2014, 10:52
Nadineh, ako moze mat niekto v autorizovanom servise profesionalny pristup? Ako mozes byt spokojna v autorizovanom servise? Ved to su vsetko iba babraci a odrbavaci...
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

V autorizovaném servisu rozhodně nemusí být iba babraci a odrbavaci, mohou tam mít profesionální přístup k zákazníkům, ale tento profesionální přístup může mít jinou podobu ve vztahu k zákazníkovi co má známosti a postavení a jinou k nějakému bezejmennému "drbanovi" z ulice. :mrgreen:

A podle toho lze teprve usuzovat na opravdovou profesionalitu.

durell
24-02-2014, 13:13
Servis - definujme údržba a oprava strojov - prd jalový nevedia nič iné len vymieňať diely. Vymenia aj diel, ktorý je inak dobrý funkčný za nový, len preto, že nevedia nájsť banálnu závadu a závady nevedia nájsť preto, že nevedia ako vôbec veci reálne fungujú a to hlavne v elektrike. Vedia čo ktorý diel robi, ale nevedia na akom principe komunikujú, sú riadené.

A hlavne ak to nefunguje treba hneď vymeniť RJ. :joke::joke::joke:

Dobrý opravár musí byť aj "detektív".

Hlavne majú obrátený postup, najprv sa menia drahé diely, a keď to nepomôže tak už sa vymení tá poistka - no sorry, ale tie diely musíte zaplatiť.

Toto platí všeobecne pre autorizované servisy.

Prúser je ak sa tomu čo i len trochu rozumiete a vtedy ste za truhlíka - prúser ešte väčší je ak sa tomu nerozumiete a aj tak máte pravdu.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Shrek
24-02-2014, 15:42
V autorizovaném servisu rozhodně nemusí být iba babraci a odrbavaci, mohou tam mít profesionální přístup k zákazníkům, ale tento profesionální přístup může mít jinou podobu ve vztahu k zákazníkovi co má známosti a postavení a jinou k nějakému bezejmennému "drbanovi" z ulice. :mrgreen:

A podle toho lze teprve usuzovat na opravdovou profesionalitu.

Odpoviem Durellovou vetou o kusok nizsie ;)

Toto platí všeobecne pre autorizované servisy.

Beaumont, vystihol si to absolutne presne. Ti co chodia do Auto Ideal vedia, ze tam plati to co si napisal. Ze aj "drban" z ulice dostane pristup "sefovho dobreho kamarata". Ano, chodim k nim uz roky prave preto, ako sa ku mne spravali este na zaciatku, ked som ich nepoznal vobec. Vtedy som bol presne taky drban z ulice.
Ale ako som uz davnejsie napisal, po vlastnych skusenostiach v inych autorizovanych servisoch viem plne pochopit tych, co tomu neveria pokial v AI neboli.
Opat vyzeram ako agitator za AI :banghead: aj ked mne je fakt jedno, kde kto servisuje. :)

Beaumont
24-02-2014, 16:27
Shreku, ty a Nadineh to máte dobré, vás všude vítají s otevřenou náručí a profesionálním přístupem, protože jste všeobecně známé celebrity, ale co my ostatní, obyčejní lidé... :wtdo:

durell
24-02-2014, 18:06
CooooooooooooooooL

Shrek
24-02-2014, 19:09
Beaumonte :thumbright: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale okrem mna a Nadineh si zabudol na dalsie stovky "celebrit", ktore sa do AI vracaju uz roky ;)

Suuzuukii
24-02-2014, 19:51
Opat vyzeram ako agitator za AI :banghead: aj ked mne je fakt jedno, kde kto servisuje. :)
Priznaj farbu, koľko % máš zľavu? ;-)

Shrek
24-02-2014, 21:58
Priznaj farbu, koľko % máš zľavu? ;-)
kiezby som mal nejake podiely... :D preco je take zvlastne, ked niekto napise pozitivnu skusenost? ked niekto uvedie negativnu, berie sa to pomaly ako standard.

durell
24-02-2014, 22:14
No - kto by ti asi platil za negativnu reklamu - :confused: hm že by konkurencia 8-) :);)

Beaumont
25-02-2014, 07:33
... :D preco je take zvlastne, ked niekto napise pozitivnu skusenost? ked niekto uvedie negativnu, berie sa to pomaly ako standard.

...protože pozitivná zkušenost bývá v našich končinách ojedinělá a tím pádem podezřelá, zatímco negativná se bere jako standard proto, že tento podobný "standard" si mnoho lidí uvědomuje i u sebe a omlouvá to otřepaným tvrzením, že "ti nahoře kradou ještě mnohem víc..." :mrgreen:

vedek
25-02-2014, 09:31
Na mna ste zabudli...aj ja tam chodim :angel: Neurazajte moj favorite service ;)

Beaumont
25-02-2014, 10:10
Na mna ste zabudli...aj ja tam chodim :angel: Neurazajte moj favorite service ;)

Nikoliv, já jsem na tebe nezabudol, jenom jsem se zdráhal zařadit tě do party kolem Shreka jako třetího, abych tě neurazil, když už jsem urazil tvoj favorite service... :joke:

janogv
25-02-2014, 18:45
...protože pozitivná zkušenost bývá v našich končinách ojedinělá a tím pádem podezřelá, zatímco negativná se bere jako standard proto, že tento podobný "standard" si mnoho lidí uvědomuje i u sebe a omlouvá to otřepaným tvrzením, že "ti nahoře kradou ještě mnohem víc..." :mrgreen:

tak to je klinec po hlave. ( len pre istotu - trefné )

Len dobré kilometre všetkým

Shrek
26-02-2014, 08:31
...protože pozitivná zkušenost bývá v našich končinách ojedinělá a tím pádem podezřelá, zatímco negativná se bere jako standard proto, že tento podobný "standard" si mnoho lidí uvědomuje i u sebe a omlouvá to otřepaným tvrzením, že "ti nahoře kradou ještě mnohem víc..." :mrgreen:Ti, co ma poznaju vedia, ze moje slovo plati. Aj ked sa to na prvy pohlad nemusi zdat byt pravda (vseobecne). A tiez vedia, ze z toho absolutne nic nemam (v pripade AI).
Naivne som si myslel, ze forum Suzuki Clubu je nielen na poukazovanie negativnych skusenosti a varovanie pred takymi miestami, ale aj na odporucanie miest s dobrymi skusenostami. Aspon na to som bol zvyknuty zo Swift Clubu. Ale tu sa pozitivne skusenosti velmi nenosia... :-(

Suuzuukii
26-02-2014, 08:58
Shrek, tuším strácaš nadhľad a schopnosť čítať medzi riadkami. Práve ty, čo si tu tak dlho, by si mohol vedieť kedy a čo a ako Beaumont, durell, ja.... myslia a napíšu.

Beaumont
26-02-2014, 09:15
Ti, co ma poznaju vedia... ze z toho absolutne nic nemam (v pripade AI).... :-(

...a to je právě chyba. Takováto reklama má být zaplacena, a řádně označena :D, jinak by to mohlo být považováno za nekalou soutěž.
Vem si příklad z televize, kdy skrytá reklama, aby byla legální, musí být označena ikonou "pp" v rohu obrazovky, což znamená propagaci za úplatu.
Takže když budeš vychvalovat AI a pana Cs, označ svúj příspěvek v rohu také "pp" (product placement), a hlavně si to od tohoto pána nech zaplatit.

P.S.
Jen pro vysvětlení, aby nedošlo k nedorozumění...dělám si prdel ! :joke:

Shrek
26-02-2014, 09:50
Shrek, tuším strácaš nadhľad a schopnosť čítať medzi riadkami. Práve ty, čo si tu tak dlho, by si mohol vedieť kedy a čo a ako Beaumont, durell, ja.... myslia a napíšu.
V poslednom case si pri teme autorizovanych servisov prestavam byt isty, ze to bolo zo zartu... A ked si nie som isty ja, co potom taki, ktori su tu kratko?

Beaumonte, pana Cs. som nechvalil ja, dividendy nebudu ;)

nadineh
26-02-2014, 15:15
Niekedy s uzasom sledujem tieto diskusne podryvacne zvasty... Len pre zaujimavost: aby beamounta a jeho ... povedzme privrzencov netrafil slak, tak nepisem, len na porovnanie, o autorizovanom servise, kde servisujem svoje dalsie auto (vsak to sem ani nepatri). Neviem, ci by to potom mnohi z vasnivo diskutujucich vobec predychali... a to nie som celebrita, nemam tam percentualne podiely a dokonca ani znamych... Vsetko je to o ludoch a pristupe. Z oboch stran.

Beaumont
26-02-2014, 16:34
Niekedy s uzasom sledujem tieto diskusne podryvacne zvasty... Len pre zaujimavost: aby beamounta a jeho ... povedzme privrzencov netrafil slak, tak nepisem, len na porovnanie, o autorizovanom servise, kde servisujem svoje dalsie auto (vsak to sem ani nepatri). Neviem, ci by to potom mnohi z vasnivo diskutujucich vobec predychali... a to nie som celebrita, nemam tam percentualne podiely a dokonca ani znamych... Vsetko je to o ludoch a pristupe. Z oboch stran.

To, že někdo patří k lepší společnosti, ještě neznamená, že musí nutně být celebrita (hojně navštěvovaná osoba) a možná právě proto s úžasem sleduje diskuse, které považuje za podryvacne žvásty a myslí si, že by Beaumonta a spol. trefil slak, kdyby bylo prozrazeno kde je s profesionálním přístupem a bez percentualnich podielu a znamych za 80 € na hodinu servisována ta její druhá luxusní limuzína. :joke:

(Beaumonta slak z ničeho netrefí, protože všechno vidí, nic ho nepřekvapí a má ve zvyku být vždy o krok napřed)

:banana:

nadineh
26-02-2014, 18:48
To, že někdo patří k lepší společnosti, ještě neznamená, že musí nutně být celebrita (hojně navštěvovaná osoba) a možná právě proto s úžasem sleduje diskuse, které považuje za podryvacne žvásty a myslí si, že by Beaumonta a spol. trefil slak, kdyby bylo prozrazeno kde je s profesionálním přístupem a bez percentualnich podielu a znamych za 80 € na hodinu servisována ta její druhá luxusní limuzína. :joke:

(Beaumonta slak z ničeho netrefí, protože všechno vidí, nic ho nepřekvapí a má ve zvyku být vždy o krok napřed)

:banana:

Tak s takymito...bananmi... co vsade boli, vsetko videli a vsetko vedia robit a navyse: všechno vidí, nic ho nepřekvapí a má ve zvyku být vždy o krok napřed nema cenu diskutovat, ti si vystacia na diskusiu aj sami.

Beaumont
26-02-2014, 20:06
Tak s takymito...bananmi... co vsade boli, vsetko videli a vsetko vedia robit a navyse: všechno vidí...

...protože se narodili v kině...
Na to je třeba ještě poukázat !:stupid:

Suuzuukii
26-02-2014, 22:45
.... za 80 € na hodinu servisována ta její druhá luxusní limuzína. :joke:

(Beaumonta slak z ničeho netrefí, ....

Auto Union má 80€urovú normohodinu? Na šlaktrafenie :mrgreen:

Beaumont
27-02-2014, 09:50
No, oni poskytnou na servis vozů starších tří let určitou slevu, jenomže mnoho majitelů z tohoto segmentu zákazníků stejně v tomto stáří své vozidlo prodá a díky tomu profesionálnímu a individuálnímu přístupu servisu jim ani nepřijde, že za své čtyři kruhy dostanou vlastně jenom jako za dva, natož aby je trefil slak... :joke: