PDA

Zobraziť plnú verziu : SX4 1.6 GLX NAVI 4WD - Clarion navigace

cobra30
14-05-2011, 17:14
Máte už někdo tento typ výbavy? Jaké jsou zkušenosti s navigací?

odkaz na cenu 1,6 GLX NAVI 4WD (http://www.suzuki.cz/auto/sx4/cenik_auto_SUZUKI.pdf)

v eurech to je okolo 15700,- EUR

Ještě upřesním cenu. Prodejce mi nakonec slevil na 375000,-Kč

přidávám link na navigaci (http://www.clarion.com/cz/cs/products/2011/navigation/navigation/NX501E/cz-cs-product-pf_1259491048550.html)

jestli ji někdo máte napište pls

cobra30
06-06-2011, 18:56
Tak prodejci konečně doručili techničák, zítra si pro ni jedu:hurra:

cobra30
08-06-2011, 16:04
přidám pár fotek

6097 6098 6099 6100

Suuzuukii
08-06-2011, 16:19
Gratulujem, vyzerá to dobre :thumbright: Som zvedavý, ako to bude fungovať.

cobra30
08-06-2011, 23:45
Zatím jediné co nefunguje je spojení karty s programem Naviextras Toolbox v kompu (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=141&p=21054#post21054) v prodejně, takže nejde spustit aktualizace a zálohování, zítra si koupím čtečku karet a zkusím to sám na svém počítači. Dobře funguje čeština, mluví příjemný ženský hlas:), jen mě nikdo neupozornil na to že navi hlídá rychlost a když na mě navigace zařvala "překročil jste povolenou rychlost" tak jsem se strašně lekl. Naštěstí to jde vypnout:-P. Ještě mě těsí že i muj starý telefon se spároval s navi přes bluetooth a dá se telefonovat přes navigaci včetně toho že se na ní přetáhnou kontakty z telefonu. Konektor USB je umístěný v plastu před řadící pákou. Zatím jsem spokojený vzhledem k tomu, že navi byla v rámci akce zdarma.

pcs
09-06-2011, 09:42
... Zatím jsem spokojený vzhledem k tomu, že navi byla v rámci akce zdarma.

Ešteže tak ... inak je to viac-menej len "imidžotvorno-chválenkársky" doplnok. Si tak myslím ...

cobra30
09-06-2011, 11:02
Ešteže tak ... inak je to viac-menej len "imidžotvorno-chválenkársky" doplnok. Si tak myslím ...

No muže být, nevím jestli standartně dodávané autorádio přehrává DVD, za další umožnuje přehrávat zvlášt pro předek a pro zadek, tj vepředu hraje radio a vzadu se děti dívají na DVD- pokud jsou nainstalovány monitory v opěrkách, umožnuje jednoduše připojit couvací kameru - což ocení manželka, která má věčně s couváním problém. hh a taková perlička co prohlásila žena když to viděla uvnitř -"to je paráda tady nejsou skoro žádné čudlíky/gombíky/"

MarekM_SVK
09-06-2011, 11:39
To Cobra30:
Len jeden technicky dotaz.
Ako je to prosim Ta s originalnym dialkovym ovladanim radia na lavej strane volantu co mavaju SX4, lebo na prilozenych fotkach nic nevidno.
V technickom popise radia je ikona "OEM Remote ready" a na obrazku "priklady systemu" uplne dole z daneho linku je uz "OEM remote control".
Funguje to alebo je treba este nieco dokupit???

cobra30
09-06-2011, 12:19
originál ovládání radia na volantu funguje i na tuto navigaci, navíc je k navigaci dodáno i normální dalkové ovládání pokud by navigaci /radio, DVD atd./ chtěl někdo ovládat ze zadních sedadel

pcs
09-06-2011, 14:57
No muže být, nevím jestli standartně dodávané autorádio přehrává DVD, za další umožnuje přehrávat zvlášt pro předek a pro zadek, tj vepředu hraje radio a vzadu se děti dívají na DVD- pokud jsou nainstalovány monitory v opěrkách, umožnuje jednoduše připojit couvací kameru - což ocení manželka, která má věčně s couváním problém. hh a taková perlička co prohlásila žena když to viděla uvnitř -" to je paráda tady nejsou skoro žádné čudlíky/gombíky/"

.. hm .. ak DVD v aute (na dlhé cesty) tak to rieši netbook al. notebook (veľký displej + navyše internet), ak monitory v opierkach - tak asi majú zmysel v lietadle, pustiť si k tomu ešte vpredu rádio, počúvať k tomu pokyny navigácie a stíhať vybavovať telefonáty ... no neviem ... a ... myslím, že aj parkovacie senzory s meraním a zobrazovaním vzdialenosti lepšie informujú o okolitom priestore na centimetre ... Budeš rád keď to bude pri riadení vozidla vypnuté a budeš sa môcť sústrediť na cestnú premávku a navigáciu v neznámej lokalite.

Ale chápem, bliká to, hrá to, je to vo farbe, málokto to v aute má, sem-tam to aj použiješ a keď je to už zabudované a ešte aj zdarma v akcii, no nekúp to ... asi tak. A tie mapy sa vraj nedajú zatiaľ dobre zaktualizovať. Prepáč ale musím zatiaľ trvať na svojom pôvodnom názore.

cobra30
09-06-2011, 15:44
.. hm .. ak DVD v aute (na dlhé cesty) tak to rieši netbook al. notebook (veľký displej + navyše internet), ak monitory v opierkach - tak asi majú zmysel v lietadle, pustiť si k tomu ešte vpredu rádio, počúvať k tomu pokyny navigácie a stíhať vybavovať telefonáty ... no neviem ... a ... myslím, že aj parkovacie senzory s meraním a zobrazovaním vzdialenosti lepšie informujú o okolitom priestore na centimetre ... Budeš rád keď to bude pri riadení vozidla vypnuté a budeš sa môcť sústrediť na cestnú premávku a navigáciu v neznámej lokalite.

Ale chápem, bliká to, hrá to, je to vo farbe, málokto to v aute má, sem-tam to aj použiješ a keď je to už zabudované a ešte aj zdarma v akcii, no nekúp to ... asi tak. A tie mapy sa vraj nedajú zatiaľ dobre zaktualizovať. Prepáč ale musím zatiaľ trvať na svojom pôvodnom názore.

tvuj názor ti neberu:D, když srovnám původní autorádio a toto autorádio s navigací tak u mě vyhrává to s navigací, to je zase muj názor

na druhou stranu 28000,-Kč bych za to nedal a problém s aktualizací se vyřeší nakonec jsou na to 3 roky záruky

sklamany_zo_suzuki
09-06-2011, 17:51
Čo je v tom, windows mobile (CE)?

cobra30
09-06-2011, 19:59
nevím co v tom je

pokud se tu vyskytne nějaký šťastný majitel tohoto akčního modelu ať se mi ozve zajímala by mě ta aktualizace a jestli se mu karta spojila s programem Naviextras-Toolbox, mluvil jsem s dovozcem dnes a ten se tvářil jako, že to je ojedinělý problém, ale nevím proč nějak mu nevěřím.

cobra30
16-06-2011, 18:02
tak, dnes mi volal dovozce navigací Clarion do České republiky, problém je na staně výrobce, chyba je u celé serie a do týdne /spíš si myslím, že do 14 dnů/ by to mělo být vyřešené:)

cobra30
22-06-2011, 16:17
tak spojení navigace s programem na aktualizace už funguje

cobra30
30-07-2011, 23:37
P O Z O R

u navigace CLARION dodávané s auty SUZUKI SX4 v České republice se objevuje závada která se projevuje zamrznutím navigace. podsvícení navigačních tlačítek funguje, ale navigace se nespustí, a což je ještě záludnější při vypnutí zapalování se ani ! N E V Y P N E ! je třeba ji restartovat!! pokud by se to objevovalo častěji tak řešit s prodejcem, České zastpupení Clarionu to řeší nějakým odrušením.

godo
31-07-2011, 11:52
Zase ten Clarion už mi z toho zle :thumbdown: mali prestať používať túto značku...nič len samé problémy...

pcs
31-07-2011, 13:34
... pokud se tu vyskytne nějaký šťastný majitel tohoto akčního modelu ... navi byla v rámci akce zdarma.

Gratulujem, vyzerá to dobre :thumbright: Som zvedavý, ako to bude fungovať.
Šťastný majiteľ sa zatiaľ neprihlásil - už bol problém s kartou, s aktualizáciami, s mrznutím, s nevypínaním ... hotové nešťastie. Zatiaľ to dobre teda nevyzerá :thumbdown:. Snáď neskôr ...

cobra30
31-07-2011, 13:42
Šťastný majiteľ sa zatiaľ neprihlásil - už bol problém s kartou, s aktualizáciami, s mrznutím, s nevypínaním ... hotové nešťastie. Zatiaľ to dobre teda nevyzerá :thumbdown:. Snáď neskôr ...

to je sice pravda, že byly problémy s kartou, ale to opravili během 10 dní aktualizací programu, to mrznutí a nevypínání mě překvapilo, stalo se to po najetí 4300km jednou, nemají vychytané mouchy, na druhou stranu to řeší a nedělají mrtvého brouka.
V sobotu odpoledne jsem volal na české zastoupení clarionu a tam mi hned po popsání problému poradili co s tím. resetováním se přijde jen o uložené stanice v radiu.

pcs
31-07-2011, 14:04
Pravdaže ... ale radosť a dobrý dojem je fuč ...

nadineh
31-07-2011, 16:05
A to som si chcela dat vymenit ten katastrofalny panel Siemens VDO Navi za multifunkcny od Clarion...:scratch: Teraz neviem, ci neskocim z blata do kaluze...

sklamany_zo_suzuki
01-08-2011, 16:05
Aký má ten Clarion OS?

pcs
01-08-2011, 21:13

Bude to tak: The Microsoft Auto operating system was originally shipped with the AutoPC (http://en.wikipedia.org/wiki/AutoPC) that was jointly-developed by Microsoft and Clarion (http://en.wikipedia.org/wiki/Clarion_(car_audio))

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Auto

sklamany_zo_suzuki
02-08-2011, 09:17
Aký presne typ to je? (označenie)

pcs
08-08-2011, 18:18
Pre ilustráciu - podrobnosť a aktuálnosť mapových podkladov: ELACAR Piešťany (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=201&p=21695)

pcs
06-10-2011, 19:53
...k dispozícii je aktualizácia mapových podkladov 07/2011 (tento rok už druhá, prvá bola 02/2011).

Neuveriteľné. Znova aktualizácia 10/2011 - tretia v tomto roku. Zdarma. Pre "šťastných majiteľov" mobilných telefónov nemenovanej fínskej značky.

Ostatní (viac či menej prémioví) stále iba márne čakajú a dúfajú ...

6850

Suuzuukii
02-11-2011, 08:23
Suzuki SX4 NAVI 4x4 s navigáciou a doplnkami za 15 049 eur (http://auto.sme.sk/c/6121441/suzuki-sx4-navi-4x4-s-navigaciou-a-doplnkami-za-15-049-eur.html) :study:

costelo
02-11-2011, 19:18
A ešte stále nema tempomat? To je hanbáááááááááááááá. A určite má svetlá pre denné svietenie a nebodaj aj trojblik. Takto to nevytrhnú. Idú pomaly ale isto ku dnu. Už ich držia iba indiáni. Do Suzuki.

bomo
06-11-2011, 15:53
Už viac ako týždeň máme SX4 verziu NAVI, tu je zopár mojich postrehov k multimediálnemu panelu (predtým sme mali SX4 s bežným mp4 prehrávačom).

PLUS: Navigácia funguje bezchybne, je tam iGO Primo, ktorý patrí podľa mna medzi najlepšie navigačné softvéry.

PLUS: Navigácia funguje na pozadí, t.z. máte na displeji napríklad rádio alebo mp3 aplikáciu a zároveň vám v hornej časti zobrazuje navigačné pokyny. To isté aj s hlasovou navigáciou - hlasové pokyny sa prehrávajú aj do práve hrajúcich skladieb či rádia (automaticky sa stlmí rádio alebo mp3); hlasové navigovanie sa dá (chvalabohu) vypnúť.

MÍNUS: Po aktualizácii SD karty sa stiahli mapy vo verzii z 1. kvartálu 2010, teda sú staré :(

PLUS: Bezproblémovo funguje aj celý multimediálny systém. Je ho možné ovládať aj z volantu - teda nielen hlasitosť, stanice, ale aj prepínanie medzi aplikáciami a samozrejme skladbami.

MÍNUS: Ovládanie z volantu (posun medzi stanicami šípkami hore alebo dole) je veľmi mätúce, pretože po stlačení šípky nahor sa na displeji posuniete na položku smerom dole. Pri bežnom autorádiu je to ok (smerom nahor prepínate vyššiu stanicu alebo vyššie číslo skladby), no pri tejto navigácii by to malo byť naopak.

PLUS: Bezproblémovo funguje aj Bluetooth, spároval sa bezchybne a na prvýkrat s viacerými telefónmi aj s Android systémom. Dokonca si sťahuje aj telefónny zoznam (aj zoznam posledných volaných, zmeškaných a prijatých hovorov).

PLUS: Hovor je možné počúvať z ľavého alebo pravého repro; dá sa nastaviť citlivosť mikrofónu (aj počas hovoru). Účastníci na druhej strane si pochvaľovali, že je nás veľmi dobre počuť pri telefonovaní z auta.

MÍNUS: Hovor nie je možné prijať tlačidlom na volante - je to dosť frustrujúce, pretože pri každom hovore musíte venovať displeju. Na volante je tlačidlo MUTE (stlmiť hlasitosť), ktoré je v prípade tohto multimediálneho systému zbytočné (keď prijmete hovor, tak sa stlmí hlasitosť tak či tak), namiesto neho mohlo byť pripojené ovládanie prijatia/skončenia hovoru.

MÍNUS: V telefónnom zozname nie je možný pohyb tlačidlami na volante, čo opäť výrazne odvádza pozornosť od šoférovania a musíte sa triafať na displej.

PLUS: Bluetooth spojenie dokáže prehrávať aj mp3 uložené na karte v telefóne.

MÍNUS: Veľmi zlý príjem rádiového signálu, pri jazde neprejdem ani 300m aby na chíľu nevypadol signál, nezašumel alebo niečo podobné.

Mimochodom, zvuk audiosústavy je podľa mňa katastrofálny, som s ním veľmi nespokojný, nainštalovaný akože "subfoower" je na smiech.

bomo
06-11-2011, 16:12
A ešte zopár postrehov k výbave, čo má táto verzia SX4:

Sklápanie zrkadiel je veľmi praktická vec pri parkovaní v meste. Škoda, že sklápanie nefunguje automaticky, ale len ručne po stlačení tlačidla. Zvuk servomotorov je pri sklápaní pomerne hlučný.

Škoda, že to nemá trojblik na smerovkách (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=1427).

Dúfal som, že Suzuki popracuje na odhlučnení motora, ale nestalo sa :(

Škoda, že táto verzia nemá poťahy Alcantra ako mala predchádzajúca verzia MAXI.

Automatická klimatizácia funguje bez chyby, fúkanie na plno rozbehne až keď sa zohreje motor, takže v zime vám nezačne fúkať hneď studený vzduch (som na túto príjemnú vlastnosť zvyknutý z Grand Vitary).

Vyhrievanie sedačiek funguje perfektne rýchlo, už za pol minúty cítiť teplo zo sedačiek. Neporovnateľne rýchlejšie ako v mojej Grand Vitare.

Naozaj je veľká škoda, že auto nemá automatické denné svietenie. S tým súvisí aj ovládanie podsvietenia. V mojej starej SX4 bolo na stlmenie podsvietenie špeciálne tlačidlo (tak ako má aj Grand Vitara), čo je veľmi praktické. Verzia NAVI toto tlačidlo nemá a podsvietenie je možné ovládať jedine tyčinkou medzi budíkmi, je to extra neprakické. Problém je v tom, že ak zapnete svetlá a nastavíte cez deň podsvietenie tak, aby ste niečo videli, po tme vám táto úroveň vypáli oči :) Zatiaľ sa mi nepodarilo nastaviť nejaké kompromisné nastavenie vhodné pre jazdu cez deň aj v noci.

Palubný počítač už konečne ukazuje priemernú spotrebu, okamžitú spotrebu (aj keď sa z grafického displeja zle odčítava), dojazd, vonkajšiu teplotu a kilometre. Akurát prepínanie je tradične japonsky neprakticky ovládané tyčinkami medzi budíkmi.

Nepodarilo sa mi nastaviť hodiny na 24 hodinový formát, takže o štvrtej pooobede hodiny ukazujú 4.00 a nie 16.00. Ešte že čas v navigácii to vie a navyše čas v multimediálnom paneli sa automaticky synchronizuje podľa satelitov, čo je príjmený bonus.

Zdá sa mi, že svetlá svietia príliš nízko, ale to hádam vyriešim návštevou v servise.

Nie je mi jasné, prečo má táto verzia NAVI výplne dverí aj prahy v svetlo šedej (skoro bielej) farbe. Je to nepraktické a za chvíľu je to viditeľne špinavé.

A najväčší problém - búcha nám predná náprava. Je to podobný zvuk ako v Grand Vitare, keď sa "vytlčú" gumové silentbloky predného stabilizátora. SX4 buchne každej 1cm jame, na každom retardéri. Je to mimoriadne otravné.

bomo
06-11-2011, 17:09
Aký presne typ to je? (označenie)
Clarion NX501E (http://www.clarion.com/cz/cs/products/2011/navigation/navigation/NX501E/cz-cs-product-pf_1259491048550.html)

bomo
30-11-2011, 13:58
A ešte stále nema tempomat? Tempomat (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=250) som si nechal domontovať (v cene vozidla). Tlačidlá vyzerajú originálne, montáž je na úrovni. Akurát podivná je domontovaná LED, ktorá signalizuje zapnutý tempomat. Vyzerá to divne a hlavne ju aj tak nevidno počas jazdy, pretože volant ju zakrýva :)

6989 6990

bomo
30-11-2011, 14:06
Práve som sa vrátil zo servisu (montáž tempomatu (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=250)) a tu sú postrehy k niektorým vyššie spomínaným "mínusom":

MÍNUS: Po aktualizácii SD karty sa stiahli mapy vo verzii z 1. kvartálu 2010, teda sú staré S týmto mi nevedeli / nechceli poradiť v Clarion Slovakia, a zatiaľ nevedia poradiť ani v Suzuki Auto Ideal Bratislava, budú kontaktovať importéra a preveria možnosti.

MÍNUS: Ovládanie z volantu (posun medzi stanicami šípkami hore alebo dole) je veľmi mätúce, pretože po stlačení šípky nahor sa na displeji posuniete na položku smerom dole. Pri bežnom autorádiu je to ok (smerom nahor prepínate vyššiu stanicu alebo vyššie číslo skladby), no pri tejto navigácii by to malo byť naopak. Tlačidlá sa údajne nedajú prehodiť.

MÍNUS: Hovor nie je možné prijať tlačidlom na volante - je to dosť frustrujúce, pretože pri každom hovore musíte venovať displeju. Na volante je tlačidlo MUTE (stlmiť hlasitosť), ktoré je v prípade tohto multimediálneho systému zbytočné (keď prijmete hovor, tak sa stlmí hlasitosť tak či tak), namiesto neho mohlo byť pripojené ovládanie prijatia/skončenia hovoru. Chcel som v servise, aby namiesto MUTE nakáblovali prijatie hovoru, vraj sa tiež nedá.

Zdá sa mi, že svetlá svietia príliš nízko, ale to hádam vyriešim návštevou v servise. Vyriešené v servise.

A najväčší problém - búcha nám predná náprava. Je to podobný zvuk ako v Grand Vitare, keď sa "vytlčú" gumové silentbloky predného stabilizátora. SX4 buchne každej 1cm jame, na každom retardéri. Je to mimoriadne otravné. Podľa vyjadrenia servisu nie je možné zatiaľ identifikovať príčinu búchania. Mám vraj najazdiť ešte niekoľko sto kilometrov (máme už 1700km), aby som to viac "vybúchal", aby bolo možné zistiť zdroj búchania :)

MÍNUS: Veľmi zlý príjem rádiového signálu, pri jazde neprejdem ani 300m aby na chíľu nevypadol signál, nezašumel alebo niečo podobné. Tak toto v servise tiež nevedeli odstrániť, vraj všetky spoje sú ok, takže možno ide o príliš nízku citlivosť samotného Clarionu :(

Beaumont
30-11-2011, 14:59
Hlavně nechtěj od průměrného automechanika, aby byl odborník na elektroniku. To prostě není možné. Určitě je schopen se naučit práci s počítačem a diagnostikou, ale to je tak všechno.

pcs
19-12-2011, 18:50
... aktualizácia mapových podkladov 02/2011, 07/2011, 10/2011 ... zdarma, pre majiteľov mobilných telefónov nemenovanej fínskej značky.

A (vari už) posledná, štvrtá, v tomto roku :

7034

nevepaul
19-12-2011, 22:51
přidám pár fotek

6097 6098 6099 6100

Zháňam takéto autorádio do mojej novej SX4-ky, kto také niečo predáva, ozvite sa mi na e-mail: nevepaul@gmail.com

Suuzuukii
09-01-2012, 13:41
SX4 Navigatori, potrebujem info za koľko ste kúpili. Mám ponuku SX4 Navi 4x4 v striebornej metalíze, k tomu zimné 16-tky gumy, lakťovu opierku, rohože, spolu za 15.049.-€.
Dostal niekto výhodnejsiu ponuku, alebo ani už nehľadať?

stanleyhp
09-01-2012, 18:19
SX4 Navigatori, potrebujem info za koľko ste kúpili. Mám ponuku SX4 Navi 4x4 v striebornej metalíze, k tomu zimné 16-tky gumy, lakťovu opierku, rohože, spolu za 15.049.-€.
Dostal niekto výhodnejsiu ponuku, alebo ani už nehľadať?

Ideš zmeniť auto?

Suuzuukii
09-01-2012, 20:23
Ideš zmeniť auto?

Áno, idem.

Tak sme sa dohodli, ešte textilné koberce a poistné skrutky k tomu.

mimach
09-01-2012, 22:45
Z vlastnej a kamarátovej skúsenosti. Textilne koberce su naprd.
Aj keď tie koberčeky vyzeraju lepšie.

pcs
10-01-2012, 08:16
... spolu za 15.049.-€. Dostal niekto výhodnejsiu ponuku, alebo ani už nehľadať?

To je predsa cena za rovnaké nové vozidlo priamo od predajcu (aj s tými "bonusmi") ... je v tej ponuke (skryté) ešte niečo iné "zaujímavé"?

Suuzuukii
10-01-2012, 08:32
...(aj s tými "bonusmi")...
Ktoré bonusy máš na mysli?

"Holé" auto stoji 15.049.-€.
Ja dostanem k autu grátis: zimné Sava Eskimo HP 205/60 R16 - eshopová cena okolo 115€/ks, lakťová opierka - eshopová cena okolo 80-90€, gumové rohože originál Suzuki - odhadujem MOC okolo 50-60€, textilné koberce - MOC okolo 30€, poistné skrutky MOC 20-30€. Keď to spočítam, tak je to okolo 640-670€.

Tebe dali čo k autu okrem povinnej výbavy keď si kupoval, resp. koľko ti spustili z ceny?

pcs
10-01-2012, 10:26
"Holé" auto ...?

S "holým" autom, za cenníkovú cenu, dnes neodíde z predajného salónu nikto, kto je ochotný trošku "robiť drahoty". Pneumatiky (nejazdené) stoja menej - cca 80€ (http://pneumatiky.heureka.sk/sava-eskimo-hp-205-60-r16-96h/). Za 115€ predávali v lete napr. Alpin 4. Viem, nie je leto, (vlastne ani zima), cena šla hore, Sava Eskimo do mesta (http://www.az-pneu.sk/testy-pneu/zimne/?nazevpneu=Sava+Eskimo+HP) stačiť budú, na dve sezóny ... Gumové rohože originál na predajni "doplnia" zdarma (nielen môj prípad). To je spolu z tvojej ceny úspora 200 €. Mám názor, že do cca 400-500 € je pomerne dobrá ochota predajných salónov na poskytnutie doplnkov (nie zľava z ceny). Nie je to však záležitosť okamžitej dohody, chvíľu to trvá ...

Nerád by som ústretovosť predajcu (dobrý vzťah) kompromitoval zverejnením poskytnutých bonus-položiek, vychádzam však z osobnej skúsenosti pri nákupe viacerých nových vozidiel.
Ak je to naozaj nevyhnutné, môžeme to cez SS "dokomunikovať".

Osobne by som (aj ak je to všetko fungl nové, resp veľmi málo jazdené) žiadal výhodnejší obchod. Táto tvoja kombinácia mi príde viac výhodná pre predávajúceho (minimálna strata), ak potrebuje predať, musí viac zľaviť.

Predpokladám, že pri primeranej drzosti/trpezlivosti, by sa to takto rovnako dalo kúpiť aj normálne (nové) v autosalóne ... ale, samozrejme, nepoznám ostatné "zákulisné" súvislosti tvojho obchodu ...

Suuzuukii
10-01-2012, 10:35
Nejak som nepochopil veľku časť toho čo si napísal, ale nemusím.

Môj nákup nemá žiadne zákulisie, nekupujem u predajcu v Piešťanoch, ak si medzi riadkami myslel práve to.
Som úplne tuctový klient, akých prídu do predajne stovky, bez skrytých výhod, benefitov, alebo iných príjemností a "bonus-položiek".

Máš svoj názor, neberiem ti ho, ja mám svoj a som s uzavretým obchodom spokojný.

pcs
10-01-2012, 10:56
Nejak som nepochopil...

Nemusíš sa hanbiť, tiež niektoré veci nechápem dostatočne ...

Aby som nezabudol, samozrejme, gratulujem, že si po zrelej úvahe kúpil to "najlepšie", čo na trhu bolo v rámci finančného limitu...:thumbright:

nadineh
10-01-2012, 19:47
S "holým" autom, za cenníkovú cenu, dnes neodíde z predajného salónu nikto, kto je ochotný trošku "robiť drahoty". Pneumatiky (nejazdené) stoja menej - cca 80€ (http://pneumatiky.heureka.sk/sava-eskimo-hp-205-60-r16-96h/). Za 115€ predávali v lete napr. Alpin 4. Viem, nie je leto, (vlastne ani zima), cena šla hore, Sava Eskimo do mesta (http://www.az-pneu.sk/testy-pneu/zimne/?nazevpneu=Sava+Eskimo+HP) stačiť budú, na dve sezóny ... Gumové rohože originál na predajni "doplnia" zdarma (nielen môj prípad). To je spolu z tvojej ceny úspora 200 €. Mám názor, že do cca 400-500 € je pomerne dobrá ochota predajných salónov na poskytnutie doplnkov (nie zľava z ceny). Nie je to však záležitosť okamžitej dohody, chvíľu to trvá ...

Nerád by som ústretovosť predajcu (dobrý vzťah) kompromitoval zverejnením poskytnutých bonus-položiek, vychádzam však z osobnej skúsenosti pri nákupe viacerých nových vozidiel.
Ak je to naozaj nevyhnutné, môžeme to cez SS "dokomunikovať".

Osobne by som (aj ak je to všetko fungl nové, resp veľmi málo jazdené) žiadal výhodnejší obchod. Táto tvoja kombinácia mi príde viac výhodná pre predávajúceho (minimálna strata), ak potrebuje predať, musí viac zľaviť.

Predpokladám, že pri primeranej drzosti/trpezlivosti, by sa to takto rovnako dalo kúpiť aj normálne (nové) v autosalóne ... ale, samozrejme, nepoznám ostatné "zákulisné" súvislosti tvojho obchodu ...

Uplny suhlas.

kisuzu
10-01-2012, 20:20
PCS ty mas neuveritelnu schopnost vsetko skritizovat a odpovedat sposobom, z ktoreho sa nic konkretne nikto nedozvie, prinos = nula, nenasiel som prispevok s ktorym by si ty suhlasil. Si frajer.

pcs
11-01-2012, 00:13
... sa nic konkretne nikto nedozvie, prinos = nula ...

Vitaj, si sa tu 10 mesiacov dozadu nedokázal vyjadriť k čomukoľvek, som rád, že práve moje príspevky ťa prebudili a vrátili späť "do hry".

A máš aj niečo konkrétne k téme? Či si len tak omylom išiel "bezprínosne" (http://www.suzukiclub.sk/search.php?searchid=453759) okolo ...

mimach
16-01-2012, 19:31
Tak čo Marian, už ti říka PANE?

Suuzuukii
16-01-2012, 19:36
Ešte nie, koncom týždňa by malo byť. Zatiaľ si užívam posledné kilometre so Splashom :p

mimach
17-01-2012, 16:16
Kurňa, ja sa nemôžem dočkať:hurra:

Suuzuukii
20-01-2012, 09:55
Auto je už na predajni, ale nie je pripravené, takže niektorý deň budúci týždeň ;)

ROSI45
20-01-2012, 19:46
Auto je už na predajni, ale nie je pripravené, takže niektorý deň budúci týždeň ;)
I já se nemůžu dočkat svého nového Suzuki...příští sobotu - snad.

Beaumont
20-01-2012, 20:02
I já se nemůžu dočkat svého nového Suzuki...příští sobotu - snad.

A bude to též ***yna?

ROSI45
20-01-2012, 22:05
A bude to též ***yna?

Za týden foto s překvapením :D

Beaumont
21-01-2012, 05:30
Tak to vypadá na motocykl, vzhledem k tomu, že stále sháníš kompresor na svého Ignise.

Beaumont
21-01-2012, 09:44
Doufám jen, že ten Burgman bude alespoň mašina 650 ccm.

mimach
21-01-2012, 12:06
Držím palečky, nech sa zadarí :thumbright:

Suuzuukii
23-01-2012, 17:20
No Miro, tak po dnešku začínam mať pocit, že auto bude nie tento, ale až ďalší týždeň.

mimach
23-01-2012, 19:01
No Miro, tak po dnešku začínam mať pocit, že auto bude nie tento, ale až ďalší týždeň.
Mňa to tiež stálo dva týždne ak dobre pamätám, mali pokazenú vyvažovačku, vraj :)

Suuzuukii
23-01-2012, 19:11
Mňa to tiež stálo dva týždne ak dobre pamätám, mali pokazenú vyvažovačku, vraj :)

No v mojom prípade to je o inom. Ráno mi volali z lízingovky, že všetko je pripravené, že kedy ideme pre auto. Vravím, že neviem, že čakám kým sa ozve predajca. Predajca sa ozval poobede s tvrdením, že dnes ešte vybavoval lízing. Mmm, neviem čo vybavoval, keď ráno lízingovka volala, že je všetko hotové, ale nevadí. No nastala zaujímavá situácia.

Lízingovka nie je "tradičný" partner predajcu a tak mi predajca nedá auto skôr ako prídu peniaze od lízingovky predajcovi na účet (bez ohľadu na to, že sa jedná o bezproblémovú spoločnosť - UniCredit). To ešte stále nevadí, ale...

Pri podpise lízingovej zmluvy sa podpisuje Preberací protokol o prevzatí vozidla, bez ktorého lízingovka platbu nezrealizuje. Avšak ja reálne vozidlo nepreberiem. OK, stále nevadí ale...

Pri podpise je treba zložiť aj akontáciu, čiže výsledný stav bude:

PREDAJCA bude mať: moje prachy, moje auto, môj technický preukaz od auta,
JA nebudem mať ani prachy, ani auto, ani doklady od auta a budem čakať kým nabehnú prachy od lízingovky predajcovi.

Super nie? :bang:

Nie že by som chcel maľovať čerta na stenu, ale takýto stav mi teda moc kľudu nedáva. Nedajbože, aby predajňu v noci vykradli, alebo vyhorela a bude po srande. Zaujímavý slovenský systém :roll:

stanleyhp
23-01-2012, 19:36
Marian kde si kupoval auto?
Ja som kupoval presne rovnakým spôsobom ako ty.
Auto objednané, objednávka zanesená do leasingovky, keď mi schvalila leasing zaplatil som akontáciu Unicreditu a ten nasledne prefinancoval celú sumu predajcovi (vo štvrtok prevedené, v piatok poobede mi volá predajca že môžem dojsť pre auto). V sobotu som si bol preň, podpisaný preberací protokol som v pondelok zaniesol do leasingovky. Celé to trvalo 6 dni od objednania po prevzatie.

Suuzuukii
23-01-2012, 19:42
Kupoval som v Trenčíne (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=184).

Počkaj, ty si akontáciu vyplatil lízingovke a nie predajcovi? :?:

stanleyhp
23-01-2012, 19:59
Kupoval som v Trenčíne.

Počkaj, ty si akontáciu vyplatil lízingovke a nie predajcovi? :?:
Ano, lebo Unicredit nebol ich fin.partner tak sme to dohodli takto. Keby to bola ich leasingovka tak by som akontáciu platil predajcovi.

Suuzuukii
23-01-2012, 20:13
Kocúrkovo. Jediné riziko znáša a za najkratší koniec ako zvyčajne ťahá zákazník. Čo už.

slavosx
23-01-2012, 20:54
Ahoj Marian.

Držím palce, aby to prešlo hladko a rychlo a ešte čo tak že SX4.
Všetko dobré.

Suuzuukii
23-01-2012, 21:00
.... a ešte čo tak že SX4...
Ahoj. Na GV nebolo :) do Swift Sporta sa nevojdem .....a na VW Gruppe sa voziť odmietam. Bolo by to dosť blbé, keby som na zraz došiel na VW Up! :D Ale vážne, idem napísať dôvody do témy na to vytvorenej (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=339) :)

Beaumont
24-01-2012, 10:58
Kocúrkovo. Jediné riziko znáša a za najkratší koniec ako zvyčajne ťahá zákazník. Čo už.

Když vás tak poslouchám, tak jsem rád, že jsem nikdy nevyužil služeb šejdířů z liesingovek.

Suuzuukii
27-01-2012, 21:58
Už je doma :king:

Duch
27-01-2012, 23:16
Super a v ramci zabehu mi ho prides zajtra ukazat :D

Suuzuukii
27-01-2012, 23:19
Super a v ramci zabehu mi ho prides zajtra ukazat :D
Uvidis ho 3.3. v Trebaticiach :)

Beaumont
28-01-2012, 10:24
To, že si administrátor pořídil SX4 je pro nás ostatní majitele SX4 na tomto fóru dobrá správa, už pro to, že je to technicky velmi zdatný člověk a pozitiva z toho plynoucí jsou nasnadě.

mimach
28-01-2012, 11:58
:thumbright::thumbright::thumbright:

slavosx
28-01-2012, 17:39

Gratulujeme a prajeme vela vela spokojných kilometrov bez porúch a nehôd.

Suuzuukii
28-01-2012, 19:32
Gratulujeme a prajeme vela vela spokojných kilometrov bez porúch a nehôd.
Ďakujem :)

Suuzuukii
28-01-2012, 19:34
Navigátori, kde ste mali microSD kartu keď ste prevzali auto? :?:

Dnes som zistil, že v slote v zariadení nie je (nešla mi spustiť Navi, tak som začal pátrať prečo a toto ma fakt nenapadlo pri preberaní skontrolovať) a v krabici som ju nenašiel tiež, aj keď som ju prehľadal 3x a určite tam nebola, nevypadla nikde.
Napísal som predajcovi, som zvedavý.

Slavomir
29-01-2012, 01:55
To, že si administrátor pořídil SX4 je pro nás ostatní majitele SX4 na tomto fóru dobrá správa, už pro to, že je to technicky velmi zdatný člověk a pozitiva z toho plynoucí jsou nasnadě.

A co my co mame Splash? :-(

Beaumont
29-01-2012, 08:58
A co my co mame Splash? :-(

Na to je velice jednoduchá rada. Udělejte stejně uvážlivý a dobrý krok jako administrátor a kupte si ***ynu. Možná že na to již máte poslední rok, pokud se nebude vyrábět v druhé generaci.

Suuzuukii
29-01-2012, 10:43
Navigátori, kde ste mali microSD kartu keď ste prevzali auto? :?:

Dnes som zistil, že v slote v zariadení nie je (nešla mi spustiť Navi, tak som začal pátrať prečo a toto ma fakt nenapadlo pri preberaní skontrolovať) a v krabici som ju nenašiel tiež, aj keď som ju prehľadal 3x a určite tam nebola, nevypadla nikde.
Napísal som predajcovi, som zvedavý.

No mňa asi vykotí :bang: Už som ju našiel. Prehľadal som celé auto, krabicu od zariadenia včera 3x, dnes 1x :roll: a nakoniec som ju "objavil" že je prilepená na boku krabice z vonkajšej strany v igelitovom sačku :shock: Tak som zo seba urobil vola, zajtra budem musieť zavolať predajcovi, že moja slepota :wtdo:

mimach
29-01-2012, 11:59
No mňa asi vykotí :bang: Už som ju našiel. Prehľadal som celé auto, krabicu od zariadenia včera 3x, dnes 1x :roll: a nakoniec som ju "objavil" že je prilepená na boku krabice z vonkajšej strany v igelitovom sačku :shock: Tak som zo seba urobil vola, zajtra budem musieť zavolať predajcovi, že moja slepota :wtdo:
Tak toto dôverne poznám :roll:

Suuzuukii
22-02-2012, 09:06
Som sa dočítal, že tento NAVI model sa v Nemecku predával už v marci 2011 :) Takže sme za nimi už len necelý rok, dobiehame :mrgreen:

bomo
22-02-2012, 12:54
Som sa dočítal, že tento NAVI model sa v Nemecku predával už v marci 2011 :) Takže sme za nimi už len necelý rok, dobiehame :mrgreen:
A u nás sa začal predávať v októbri 2011, to je rozdiel 7 mesiacov, nie rok :)

Suuzuukii
22-02-2012, 13:15
7 mesiacov sa približne = necelý rok :)

pcs
23-02-2012, 09:23
7 mesiacov sa približne = necelý rok :)

:thumbright:

7 mesiacov sa celkom presne = necelý rok

Suuzuukii
09-03-2012, 12:57
Som sa teraz ináč pobavil na stránke www.suzuki.sk (http://www.suzuki.sk) :joke:

SUZUKI SX4 1,6 NAVI 4x4

Cena: 15 049 €
Akciová cena 14 990 € !

jsj007
09-03-2012, 19:21
Som sa teraz ináč pobavil na stránke www.suzuki.sk (http://www.suzuki.sk) :joke:

SUZUKI SX4 1,6 NAVI 4x4

Akciová cena 14 990 € !

ALE JOJ, ŽE AKÁ AKCIA??? :joke:

fantastic 4
;)

jofinko
16-03-2012, 00:15
tu je aj test (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2052)

Suuzuukii
31-07-2012, 06:01

SUZUKI SX4 1,6 NAVI 4x4

Akciová cena 14 990 € !
Na trh pribudla 2-kolková verzia NAVI edície (http://www.suzuki.sk/automobily/novinky/suzuki-sx4-navi-plus-s-novymi-prvkami-vybavy), cena 12.340.-€

petkoa
31-07-2012, 14:52
Na trh pribudla 2-kolková verzia NAVI edície (http://www.suzuki.sk/automobily/novinky/suzuki-sx4-navi-plus-s-novymi-prvkami-vybavy), cena 12.340.-€

Tak tak, mam ju doma uz priblizne dva tyzdne, navyse oproti nie NAVI verzii tam je zaujimave len to sklapanie spatnych zrkadiel a samozrejme navigacia. Potahy sa mi viac pozdavali v starsej verzii. Inak, navigaciu som tam mal Clarion NX502E, nie tu co je na obrazku. Jedina vytka na tuto navigaciu je akysi slaby prijem radia. Nemal s tym niekto dalsi problemy?

Suuzuukii
31-07-2012, 15:25
Jedina vytka na tuto navigaciu je akysi slaby prijem radia. Nemal s tym niekto dalsi problemy?

Mali :arrow: Clarion NX501E v SX4 (http://www.suzukiclub.sk/showthread.php?t=2031) :study:

kraft
07-09-2012, 13:42
Ja by som mal taky jeden maly dotaz. Vzdy som kupoval len ojazdene auta a teraz sa chystame prvy krat kupit nove SX4 1.6 GLX NAVI 4WD za tych 14.990€ :)
Predajca mi ponukol v cena povinnu vybavu, gumenne rohoze a tiez domontovat parkovacie senzory a denne svietenie. Takze by ma zaujimal vas nazor, je to dobry obchod, alebo ....?

chmelo
26-10-2012, 14:28
Ja by som mal taky jeden maly dotaz. Vzdy som kupoval len ojazdene auta a teraz sa chystame prvy krat kupit nove SX4 1.6 GLX NAVI 4WD za tych 14.990€ :)
Predajca mi ponukol v cena povinnu vybavu, gumenne rohoze a tiez domontovat parkovacie senzory a denne svietenie. Takze by ma zaujimal vas nazor, je to dobry obchod, alebo ....?

Ahoj kraft. Mas ho uz? Tiez sa chystam kupit to iste auto. Zatial som sa informoval len predbezne, ponukli mi nejake veci naviac (parkovaci asistent alebo stredovu opierku alebo... uz si ani nepamatam co este), ale zatial nie som rozhodnuty co z toho si vyberiem. To co ti ponukol predajca naviac sa mi zda celkom rozumne a hlavne prakticke. Pripadne napis kde si kupoval a ako si s autom a predajcom spokojny.

kraft
26-10-2012, 18:44
Jasne, uz ho mame. Teda vlastne manzelka :) Povodne som chcel nejake 4x4 pre seba, no nakoniec sme spravili kompromis a vzali toto. Ja potrebujem velky kufor /mam focus combi/ a nic adekvatne som nenasiel. Auto je zive, celkom slusne taha, len ja si v nom neviem najst miesto. Najazdene za mesiac asi 1500km a zena je velmi spokojna. Uvidim co spravi ta stvorkolka v zime na horach/hodne lyzujeme/. Jediny problem - nesla navigacia, tak ked mi davali tam tempomat vymenili aj radio. Pristup ci predajcu, alebo servisu bol zatial fakt super, dokonca ked som tam nechaval auto ponukli mi odvoz a tiez ma chceli doviest ked bolo auto hotove /co som nevyuzil/. Kupovane v BB
Myslim, ze za tie peniaze to bola dobra kupa.